Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

czw paź 13, 2011 8:39 am

No fakt niektóre powtórzenia są dość denerwujące i dotyczy to zarówno samych "powiedzonek" wygłaszanych przez bohaterów jak i sytuacji interpersonalnych między postaciami.

Ponieważ czuję organiczny wstręt przed językiem obcym więc nie wiem jak to brzmi w oryginale i czy tłumacz identycznie to odwzorował.

W dobie komputerów nie zdziwiłbym się gdyby Webcio korzystał ze swojego prywatnego komputerowego tezaurusa stworzonego z tego co już napłodził.
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

śr paź 19, 2011 10:10 pm

Mam mocne postanowienie przeczytania Rising Thunder jak tylko wyjdzie po ichniemu. :)
Ale faktycznie Weber posługuje się trudniejszym językiem - o ile takie Lost Fleet Campbella da się czytać na luzie bardzo rzadko sięgając do słownika, to Weber potrafi tworzyć kwiatki których nawet słowniki nie ogarniają.
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

śr sty 04, 2012 3:06 pm

Nooo...połknąłem dostępne tomiszcza Schronienia sztuk 3 i przytupuję za następnymi. :cry:
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

sob sty 07, 2012 1:15 pm

Nom, ale raczej nie doczekamy się powrotu w kosmos. Znaczy walk z Gabba. Cała ta historia była ułożona po to aby Weber mógł stworzyć alterświat.
W sumie to ja czekam cierpliwie, aż CZAO (z osobowością, któregoś z archaniołów) uśpiony pod świątynią wreszcie powstanie i będziemy mieli pojedynek bogów :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

ndz sty 08, 2012 12:10 pm

Możliwe, choć mało prawdopodobne. CZAO miały być zabawkami bogatych, a nic nie wskazuje aby ci tzw aniołowie byli bogaci. W skład wyposażenia wyprawy CZAO nie wchodziły. Były też robione na 'rozmiar', a wyprawa osiedleńcza nie dysponowała technologiami potrzebnymi do wytworzenia takowych. :razz:
Jeśli już, to ktoś czeka w hibernacji i co jakiś czas sprawdza jak sprawy stoją.
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

ndz sty 08, 2012 12:34 pm

CZAO raczej mi sie nie widzi, raczej stawiam na jakiegos prawdziwego zahibernowanego "archaniola" :D
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pn sty 09, 2012 7:53 am

Tia... widać tu brak równowagi wśród bohaterów. Szala z Nimue ciągnie ostro w dół. Ale nadal mam wrażenie że to powieść nakręcona li tylko pod względem pokazania rozwoju technoligii wojennej, taktyki i strategii.

Weber jakiego jest wyznania? Bo wszędzie gdzie może wciska swój religijny światopogląd na obalenie doktrynalnego i zapyziałego katolicyzmu :D .
 
kabiel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 78
Rejestracja: pn lip 19, 2010 9:53 am

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pn sty 09, 2012 5:08 pm

D. Weber jest protestanckim pastorem :-)
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

wt sty 10, 2012 9:39 pm

Nie jest pastorem, tylko świeckim kaznodzieją metodystów.
Tuż przed polskim wydaniem "Rafy..." Szmidt też mu wypominał agresywny antykatolicyzm. Moim zdaniem słusznie, takie "nastawienie" powieści psuje przyjemność czytania.
Ostatnio zmieniony wt sty 10, 2012 9:40 pm przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

wt sty 10, 2012 11:32 pm

Mam wrażenie nachalnego wciskania boga przy czytaniu dużej części amerykańskich autorów. :?
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

śr sty 11, 2012 8:39 am

Czepiacie sie, mi tam osobiscie nie przeszkadza poza na sile wciskana interpretacja ze to powinno mi przeszkadzac.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

ndz sty 15, 2012 9:21 pm

Wracając do zahibernowanego anioła, to możliwy jest jakiś przycisk alarmowy. Zamaskowany tylko i w formie nieodbiegającej od dogmatów wiary.
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

ndz sty 15, 2012 9:55 pm

Przycisk nieporzebny, w koncu jest informacja o tescie po 1000 lat, co najpewniej aktywuje w najmniejszym razie moze jakis skan w celu poszukiwania odchylen od dogmatow wiary, ale bardziej wlasnie sklaniam sie ku przebudzeniu kogos z hibernacji.
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pn sty 16, 2012 9:08 am

Nie pamiętam z tekstu tej informacji. Gdzie ona się znajduje?
Może i macie racje, że to jakiś zahibernowany archanioł. Bardzo możliwe, że nawet Schuler. Pamiętacie rozmowe braci Welsenów z końcówki 3 cyklu. Prawdopodobnie z upływem czasu będziemy odkrywać do raz więcej magicznych ukrytych technologii i tajnych planów :)
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pn sty 16, 2012 11:04 am

Mówisz o tym?


- Sądzisz, że...
- Nie - wpadł mu w słowo Samyl, kręcąc głową.
- Samylu, jeśli nie użyjemy klucza teraz, to kiedy to zrobimy?
- Klucz nigdy nie miał zostać użyty przeciwko ludziom Kościoła - przypomniał bratu Samyl. - Co więcej, jest to ostatnia deska ratunku, której można użyć tylko raz. Schueler wyraził się w tej sprawie jasno. Czy twoim zdaniem Cayleb i Charis przekroczyli wyznaczoną przezeń granicę?




W sumie umknął mi ten tajny wątek-nie zwróciłem na niego uwagi. Czyżby to był ten wykrywacz kłamstw "berło"? występujące w cz.1
 
Alcarcalimo2
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 8:19 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pn sty 16, 2012 12:43 pm

Z pewnością nie.
Berło już jest w Charisie u (jego syna, przepraszam zapomniałem teraz imienia), a w dalszej części tego tekstu z tego co pamiętam czytam, że będą chcieli mu ten klucz wysłać.

Klucz - więc do czegoś. Albo supernowoczesnego bunkra pod Świątynią, który steruje wszystkim co pozostało z wysokiej technologii, albo symboliczny klucz uruchamiający platformy orbitalne.
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pn sty 16, 2012 9:46 pm

Jakoś informacja o teście za 1000 lat nie rzuciła mi się w oczy. Zbyt dużo lat nam nie pozostało.
Platformy orbitalne bez kierującego nimi "archaniołem" = totalna zagłada , a drugiego Schronienia nie ma.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

wt sty 17, 2012 12:14 am

Alcarcalimo2 pisze:
a w dalszej części tego tekstu z tego co pamiętam czytam, że będą chcieli mu ten klucz wysłać.

Właśnie nie - z tekstu wynika, że Petyr ( czy jak mu tam) ten Klucz już ma ("Herezją naznaczeni" strona bodaj 648-652).
Poza tym mam wątpliwości, czy wspominany przez braci Wyslynów (czy jak im tam) Klucz to rzeczywiście "remote control" do systemu mającego zapewnić przestrzeganie zasad nieproliferacji nauki i technologii. Takie cudeńko z definicji powinno być w wyłącznej gestii każdorazowego Wielkiego Inkwizytora. Jednak mimo to też skłaniam się do opinii, że to wysoce zaawansowane urządzonko. Jakie? Dowiemy się.
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

wt sty 17, 2012 9:08 pm

O tym teście na tysiąclecie przeoczyłem, gdzie to było?
Archanioł w hibernacji to tylko domysły. :wink:
Odniosłem wrażenie że ten klucz to właśnie berło prawdy, już znajdujące się na Charisie.
 
Bergman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:52 am

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

śr sty 25, 2012 5:27 pm

W temacie "antykatolicyzmu", rzekomego moim zdaniem.
Hm, opisany w rafie "Kosciół" jeśli już ma przypominać katolicki, to ten ze średniowiecza sprzed reformacji Lutra i ten który spalił Giordana Bruna. Tak sobie myślę, że nawet najbardziej ortodoksyjny polski katolik z XXI wieku dobrze by się w takim kościele nie czuł.
Tak więc, dla wszystkich, których sama mysl, że można napisać coś krytycznego o KK, przyprawia o spazmy, radzę: :stupid: zacznijcie mysleć, to nie boli
 
gregr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 263
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:26 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pn lut 06, 2012 10:02 pm

Dalambert napisał na forum SFFH, że czwarty tom Schronienia wyjdzie w IV kwartale . Będzie albo strasznie gruba cegła albo dwa tomy. Musiał się dowiedzieć od Szmita ,bo się znają.
 
gagaga
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: pn gru 13, 2010 11:14 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

śr lut 08, 2012 12:58 am

Ja tam Rising Thunder przeczytałem, a teraz kończę Mighty Fortress w oryginale.
Kichać na Rebis :P
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

czw lut 09, 2012 9:32 pm

No wlasnie kichac na Rebis! Bardziej mnie ciekawi kiedy bedzie VI tom :((( Chyba wczesniej jak w 2013 nie ma co sie spodziewac.
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pt lut 10, 2012 2:13 pm

marioking pisze:
Bardziej mnie ciekawi kiedy bedzie VI tom

6 tom Schronienia podobno ma wyjść we wrześniu (w USA oczywiście).
 
marioking
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 11:51 pm

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pt lut 10, 2012 7:43 pm

To byloby milo, tylko pol roku czekania.
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pt maja 25, 2012 12:44 pm

Coś gdzieś czytałem że czwarta część zdaje się z tytułem "Potężna Forteca" ma się ukazać w sierpniu 2012.

Jakieś przecieki co do fabuły ? Cokolwiek? Spojlerek? Obrazek
 
Feline
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 03, 2008 8:12 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

sob maja 26, 2012 1:55 am

 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

sob maja 26, 2012 2:30 pm

Uprasza się o nie zamieszczanie spojlerów po polsku!
Zawsze tam zajrzę, a wolę być zaskakiwany podczas czytania książki, nie spojlera. :razz:
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

pt cze 01, 2012 10:14 am

yabu pisze:
Uprasza się o nie zamieszczanie spojlerów po polsku!
Zawsze tam zajrzę, a wolę być zaskakiwany podczas czytania książki, nie spojlera. :razz:


Jak nic należy Ci się witką po siusiaku za tą zmyłę. :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

Re: OFF ARMAGEDDON REEF - Nowy cykl Webera

wt cze 19, 2012 3:04 pm

Tak mi się jeszcze przypomniało:
...
czekając na nieuchronne zniszczenie Świata, Który Musi Być Broniony. Na dobrą sprawę czuli wyłącznie dwie rzeczy zbliżone do emocji: rozpacz i nadzieję. Rozpacz, gdyż nie było żadnego ratunku, a nadzieję, bo dotarła do nich wiadomość z innego Świata, Który Musi Być Broniony, o utworzeniu kolonii, czyli Świata, Który Musi Pozostać Ukryty. Pojawiła się więc szansa, że rasa przetrwa. Bo jeśli ta kolonia uzyska kiedyś status Świata, Który Musi Być Broniony, stanie się potężna. I któregoś dnia rasa wróci mądrzejsza, silniejsza i lepiej przygotowana do wojny z obydwoma wrogami. A wtedy zniszczy ich całkowicie, do ostatniego, gdyż stanowią zbyt wielkie zagrożenie. Choć istniała też druga możliwość – że będzie unikała kontaktu z nimi za wszelką ceną i jak najdłużej.
...



Coś Wam to przypomina? :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość