Zrodzony z fantastyki

 
Anonim_1

sob gru 30, 2006 1:49 pm

Wizzzard pisze:
Mnie tylko interesuje ile Wolsung będzie kosztować.

Mnie zaś forma wydania - ile stron, jaka okładka, kreda i kolor, czy zwykły papier i odcienie szarości?

Coś takiego napisałem 31 sierpnia (w odniesieniu do terminu wydania Core 3.5, Moderna i Dragonlance'a):
ShadEnc pisze:
Obiecuję kupić jeden z tych podręczników (choć są mi zupełnie niepotzrebne), jeśli ISA wyrobi do końca roku wymienioną przez Ciebie piątką.

Odbieram Moderna we środę. :)
 
Awatar użytkownika
Sortiarius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 01, 2006 12:31 pm

pn sty 08, 2007 4:16 pm

Na polterze wiszą w zapowiedziach dwie Fantastyczne Lokacje, z datą premiery październik 2006. Czy ktoś (Sony?) wie, kiedy mają wyjsc konkretnie? Bo w isie i w rebelu są już do zamówienia z okresem oczekiwanai: do miesiąca, a włąsnie robie zamówienie i nie wiem czy poczekac jeszcze na ten dodatek, czy nie warto.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn sty 08, 2007 11:15 pm

Więzienie Piekielnego Kła i Świątynia Drowów gdzieś tak teraz na dniach powinna się pojawić. :D Może jutro coś więcej się dowiem.
 
Awatar użytkownika
Wilkokłak
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pn sty 30, 2006 8:51 am

wt sty 09, 2007 12:07 pm

A kiedy ujrzymy pierwsze dodatki do Dragonlance? I mniej więcej które pozycje?
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

wt sty 09, 2007 12:26 pm

Wilkokłak pisze:
A kiedy ujrzymy pierwsze dodatki do Dragonlance? I mniej więcej które pozycje?


Nigdy?

Dodatki wydaje Sovereign Press, nie Wizardzi.

Odpowiedź bardziej optymistyczna - jak zostanie sprzedany cały nakład DLCS, ISA się zastanowi.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

wt sty 09, 2007 2:22 pm

Sony do mnie jak mu napisałem że głupoty gada pisze:
ja piszę to co dowiem się od ISY, nie moja wina, że informacje są jakie są. Prosił bym na następny raz o powstrzymanie się od osobistych wycieczek pod moim adresem, zwłaszcza, że NIE pracuję dla ISY i nie mam ŻADNEGO wpływu na informacje jakie dostaję więc jeśli tego nie rozumiesz to Ty głupoty gadasz

I co z tymi podręcznikami które miały się ukazywać co 5 tygodni?
Coś cicho się zrobiło o XPH i
Sony pisze:
Przewodnik Gracza do Faerunu, Odległy Wschód, Dawne Imperia Faerunu, Eberron, Czarci Foliał, Rasy Faerunu, Podmorok, Draconomicon

A terminy gonią... i pewnie będzie jak zwykle...
 
Anonim_1

wt sty 09, 2007 2:40 pm

krzysiek-jakh pisze:
A terminy gonią... i pewnie będzie jak zwykle...

Osobiście (chwilowo, noworocznie :wink: ) jestem dobrej myśli. ISA wydała w ostatnim czasie dużo twardookładkowców, więc normalnym dla mnie działaniem jest odczekanie kilku miesięcy przed wydaniem kolejnych. Stawiam na to, że coś do FR ukaże się w przeciągu 2-3 miesięcy.

Pytanie brzmi - co z Wolsungiem?
 
Ivellios Mirima
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 10:00 am

śr sty 10, 2007 6:04 pm

Wiadomo mo¿e co¶ o tym, czy bêd± inne ksi±¿ki DragonLance do D&D ?? Na razie mamy Campaign Setting... co z reszt±??
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

śr sty 10, 2007 6:22 pm

Z tego co sie orientuje, inne ksiazki z Dl sa wydawane juz przez inne wydawnictwo, a nie wizardsow, wiec trzebaby zapytac kogos kompetentego czy isa ma juz z tym wydawnictwem umowe.
 
Ivellios Mirima
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 10:00 am

sob sty 13, 2007 11:57 am

No tak... tylko dowiedz siê tu czego¶ od ISA.... pisa³em do nich maila to ich serwer odrzuca wiadomo¶ci na adres [email protected], bo przyjmuje tylko wiadomo¶ci przesy³ane wewnêtrznie (pora¿ka)....<br /><br />Z tego co widaæ na tej stronie (http://www.dragonlance.com/store/) wynika, ¿e wydawnictwo to eee.... "margaret weis productions" :?:<br /><br />Szczerze mówi±c zainteresowany jestem DragonLance podrêcznikiem, tylko czy oni co¶ jeszcze wydadz± od tamtych.... podkre¶lam, ¿e na stronie, której adres poda³em mo¿na zamówiæ DL CS, czyli jakby ma to co¶ wspólnego ze sob±....<br /><br />Kto¶ wie mo¿e jak siê skontaktowaæ z ISA w tej sprawie (adres z ich strony nie chce przyjmowaæ wiadomo¶ci - DNO).... ??
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

sob sty 13, 2007 2:30 pm

Ja osobiście z IS? kontaktowałem się przez [email protected] i zawsze otrzymywałem satysfakcjonujące mnie odpowiedzi. I zdaje się najlepiej właśnie pisać pod ten adres.<br /><br />A co do innych podręczników do Smoczej Lancy to raczej nie należy liczyć na to że ISA je wyda... Pozostają wersje angielskie.<br /><br />Pozdrawiam j.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz sty 14, 2007 10:14 am

AFAIK ISA uzależnia wydanie dodatków do Lancy, jeśli podstawka dobrze zejdzie (czyli normalne prawo rynku :wink:).
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

ndz sty 14, 2007 3:33 pm

<!--quoteo(post=291060:date=Jan 14 2007, 10:14 AM:name=iron_master)-->
iron_master pisze:
<!--quotec--><br />AFAIK ISA uzależnia wydanie dodatków do Lancy, jeśli podstawka dobrze zejdzie (czyli normalne prawo rynku :wink:).<br />
<br /><br /><br />I dlatego właśnie nie wyda kolejnych podręczników... Zainteresowanie settingiem chyba nie jest zbyt duże na forach związanych z dnd nie pojawiła się lawina zainteresowania więc zakładam że i niewiele osób kupiło.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn sty 15, 2007 12:48 pm

Kiedy wyjdzie Underdark i Fiend Folio?!
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn sty 15, 2007 5:18 pm

Kiedy wyjdzie Underdark i Fiend Folio?!
<br />Najpierw wyjdzie Players guide Faerun, niby miałoby być dawno temu potem w styczniu ale jak zwykle Isa sobie ściemnia tradycyjnie. Potem był przewidywany Underdark ale jak nie ma zapowiedzi pierwszej pozycji to nie licz na to, że szybko sie doczekasz wydania tego podręcznika. Co do Fiend Folio nie mam żadnych informacji.
 
Ivellios Mirima
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: pt wrz 30, 2005 10:00 am

pn sty 22, 2007 2:21 pm

<!--quoteo(post=291060:date=Jan 14 2007, 12:14 PM:name=iron_master)-->
iron_master pisze:
<!--quotec--><br />AFAIK ISA uzale¿nia wydanie dodatków do Lancy, je¶li podstawka dobrze zejdzie (czyli normalne prawo rynku :wink:).<br />
<br /><br /><br />A w³a¶nie LD CS po polsku jest pierwszy na li¶cie Bestsellerów ISA na stronie w kategorii Gry Fabularne.... czcy mo¿e to jako¶ wp³yn±æ na wydanie innych ksi±¿ek? :wink:
 
Awatar użytkownika
romero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 29, 2005 5:12 pm

sob sty 27, 2007 11:06 am

witam jaki są plany wydawnicze na luty marzec ?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr sty 31, 2007 9:58 am

Player Guide to Faerun w przyszłym tygodniu jedzie do druku, chwilę później trafi tam Underdark. Jeśli nic się nie stanie to PGtF powinien trafić do sprzedaży na przełomie Lutego/Marca (twardo okładkowe podręczniki mają ok miesięczny cykl druku).

Więcej może się dowiem w Sobotę lub Poniedziałek.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

śr sty 31, 2007 3:32 pm

Sony - znasz już cenę podręczników? Ale chodzi mi o podaną przez wydawnictwo.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr sty 31, 2007 6:15 pm

Nie i nawet się nie pytałem. :D Cena ma dla mnie drugorzedne znaczenie. :D Ale się spytam.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

czw lut 01, 2007 8:29 pm

Na Polterze właśnie wyczytałem, że w przyszłym tygodniu idzie do druku "Player guide to Faerun" a na przełomie lutego/marca Underdark. Oby to była prawda bo ile można czekać.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

czw lut 01, 2007 10:26 pm

Ja cały czas czekam na Drakonomicon. Wiem że ISA lubi opóźnienia, ale czuję że będzie trzeba czekać na tą pozycję pewnie jeszcze z rok [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img]<br />Nie mam pojęcia co to za dziwna strategia marketingowa.
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

pt lut 02, 2007 10:25 am

<!--quoteo(post=292829:date=Feb 1 2007, 10:26 PM:name=Vern)-->
Vern pisze:
<!--quotec--><br />Ja cały czas czekam na Drakonomicon. Wiem że ISA lubi opóźnienia, ale czuję że będzie trzeba czekać na tą pozycję pewnie jeszcze z rok [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img]<br />Nie mam pojęcia co to za dziwna strategia marketingowa.<br />
<br /><br />Chyba zbyt duże słowa o tej strategii marketingowej - jej zwyczajnie nie ma...
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

pt lut 02, 2007 5:40 pm

Niewykluczone że tak właśnie jest [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] Niby poważna firma wydawnicza a pozazuje taką amatorszczyzne. <br />Dramat. <br />Powinni chyba trochę pozwalniac tych obiboków co powodują te opóźnienia.
 
Anonim_1

pt lut 02, 2007 7:53 pm

Niby poważna firma wydawnicza a pozazuje taką amatorszczyzne.
<br />E tam amatorszczyznę. ISA właśnie dlatego IMHO pokazuje profesjonalne podejście, że nie przejmuje się narzekaczami fandomowymi i robi swoje.<br /><br />Nie, mnie też się to nie podoba, ale z naszego niepodobania nic nie wyniknie (no, z mojego wyszła minimalna redukcja sprzedawalności suplementów do D&D - po tym, jak zrezygnowałem z kupowania dodatków do tej gry i wyprzedałem większość posiadanych).
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pt lut 02, 2007 8:57 pm

QUOTE<br />Niby poważna firma wydawnicza a pozazuje taką amatorszczyzne.<br /><br />E tam amatorszczyznę. ISA właśnie dlatego IMHO pokazuje profesjonalne podejście, że nie przejmuje się narzekaczami fandomowymi i robi swoje.
<br />I co z tego wynika? Aż pewne nieprzyjemne wyrażenia ciskają się na usta. Ileż można czekać na zapowiadane podręczniki? ponad pół roku poślizgu mają z dodatkami do "Zapomnianych Krain". Gdyby istniała jakaś konkurencja, której niestety nie ma, to ta firma dawno by już upadła.<br /><br />Jak zwykle byłem nieporawnym optymistą-"Podręcznik gracza po Faerunie" w najlepszym wypadku dopiero w marcu lub kwietniu a "Podmrok" jeszcze później- wysmienita jest ta polityka zarabiania pieniędzy w ISA'e.
 
Anonim_1

pt lut 02, 2007 11:19 pm

wysmienita jest ta polityka zarabiania pieniędzy w ISA'e
<br />Wbrew pozorom wydaje mi się, że polityka zarabiania jest w porządku - podręczników wychodzi tyle, ile jest w stanie wchłonąć rynek. Niestety, nie ma nas (tzn. polskich rpgowców) kilkuset tysięcy, wydawnictwu pewnie nie opłaca się wrzucać dodatków z częstotliwością 1/miesiąc. Nic na to nie poradzimy (no, chyba, że będziemy wykupywać nakłady - ale ja odpadam :wink:).
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

sob lut 03, 2007 12:21 am

Ja osobiście wolę dać parę złotych więcej ale mieć podręcznik szybciej niż czekać kilka miesięcy na wydanie dodatku.Hmm..sam jest ciekaw co myślą o tym forumowicze. Warto byłoby stworzyć na ten temat ankietę.
 
Anonim_1

sob lut 03, 2007 12:45 am

Ja osobiście wolę dać parę złotych więcej ale mieć podręcznik szybciej niż czekać kilka miesięcy na wydanie dodatku.
<br />Kupuj in inglisz. :wink:<br /><br />
Warto byłoby stworzyć na ten temat ankietę.
<br />Wypowie się... 20 osób? 30? Z punktu widzenia sprzedawalności D&D taka ankieta będzie miała marginalne znaczenie. Ankietę można zrobić, jednak jej wyniki o niczym nie będą świadczyć - głosować będą wyłącznie ludzie dość mocno związani z RPG, nie statystyczni klienci wydawnictwa ISA.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

sob lut 03, 2007 9:47 am

QUOTE<br />Ja osobiście wolę dać parę złotych więcej ale mieć podręcznik szybciej niż czekać kilka miesięcy na wydanie dodatku.<br /><br />Kupuj in inglisz.
<br />Nie kupię z dwóch przyczyn- jak wielokrotnie powtarzałem moja znajomość angielskiego jest słaba.
Wypowie się... 20 osób? 30? Z punktu widzenia sprzedawalności D&D taka ankieta będzie miała marginalne znaczenie. Ankietę można zrobić, jednak jej wyniki o niczym nie będą świadczyć - głosować będą wyłącznie ludzie dość mocno związani z RPG, nie statystyczni klienci wydawnictwa ISA.
<br />To może oni by umieścili na stronie głownej taką ankietę? Z pewnością dotarłoby wtedy do konkretnych klientów tej firmy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości