Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr lut 28, 2007 4:58 pm

Libris Mortis jest w planach. Kiedy? Nie wiadomo. Są ważniejsze i starsze za razem podręczniki jak choćby seria Complete. Przed Libris Mortis chętnie zobaczył bym Expanded psionic Handbook. :D
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr lut 28, 2007 5:08 pm

Czyli Wolsung za... 3-4 lata? Mi tam specjalnie nie przeszkadza, Moderna nie gram, ale kilka osób może być (jest?) niezadowolonych.

I mimo całego swego pesymizmu, bycia obywatelem Polski, grającym w głównej mierze na polskich podręcznikach, znającym ISĘ nie od dziś, trzymam kciuki za plan 1,5poda/miesiąc.

Aha, znajomy pytał, kiedy Draconomicon? Ja obstawiam przed świętami :razz:
 
Yarpen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 64
Rejestracja: wt sie 09, 2005 6:11 pm

czw mar 01, 2007 7:09 pm

Powiem tak. Ciekawi mnie, czemu tłumaczy się Czarci Foliał (w którym ciekawych przeciwników jest 5-10, reszta to statyści - zmodyfikowane zwierzęta i wariacje na temat istniejących potworów) kiedy są dodatki, pozwalające na wprowadzenie świeżości do swojej sesji...
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw mar 01, 2007 10:49 pm

Sony pisze:
Książki :
Wojny Cally (Cally's War) poszły do redakcji po tłumaczniu. Końcem roku pojawi się koleja powieść z cyklu Legacy of the Aldenata The Hero. Do wydania pozostanie ostatnia powieść cyklu Yellow Eyes.

A co z tymi powieściami FR o które pytało kilka osób?

Sony pisze:
Marzec : Player Guide to Faerun (Przewodnik Gracza po Faerunie)
Kwiecień : Fiend Folio (Czarci Foliał)

Zauważyłem, że w magiczny sposób z listy wyparował Podmrok, który miał wyjść w tym czasie. Dziwne, przecież ISA się tak nie zachowuje...

Nie rozumiem, dlaczego ISA nie wydaje książek popychających storyline. Widzę, że podręczniki zaczynają powoli wychodzić w prawie-że-normalnym-tempie. Doprowadzi to do ciekawej sytuacji, w której wydarzenie z książek będą opisane jeszcze zanim te książki zostaną wydane, bo każdy podręcznik FR zawiera mnóstwo spoilerów z różnych powieści i etecera.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

pt mar 02, 2007 2:10 am

Kymil Nimsen pisze:
Dziwne,

To może być motto ISA:
"Zadziwiające Zapowiedzi to MY"

bo każdy podręcznik FR zawiera mnóstwo spoilerów z różnych powieści i etecera.

łeeeee... no coś Ty :P
Gdzie w podręcznikach masz spoilery do powieści?
Timeline FR - to nie spoiler :wink:

Nie rozumiem, dlaczego ISA nie wydaje książek popychających storyline.

A ja wiem dlaczego :mrgreen:
Oni czekają, aż JA dla siebie kupię 3/4 nakładu :mrgreen:
Sony mnie tak wyróżnił jak chciał mi sprzedać parę tysięcy podręczników, ale pomyślałem sobie: "co mi tam... niech inni też pograją" i nie kupiłem :papieros:

Sony pisze:
G. Szulc powiedział mi, że jeśli się da to ISA postara się wydawać średnio 1.5 podręcznika na miesiąc.

Pożyjemy zobaczymy, igiełek na ręku na razie nie widzę, a to oznacza że kaktus na dłoni mi jeszcze nawet nie zaczął kiełkować. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt mar 02, 2007 12:13 pm

Underdark - też niedługo, kiedy? ISA nie chce udzielać oficjalnych informacji, ale to bliska kwestia. W poniedziałek będę rozmawiał z GS i jesli się czegoś dowiem to napiszę.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn mar 05, 2007 10:09 am

a Underdark wychodzi krótko potem mówili na stronie Poltera [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_cool.gif[/img]<br />to znaczy jest news z 5.03 że wychodzi miesiąc po PGtF
 
Awatar użytkownika
Bishop
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 250
Rejestracja: czw maja 15, 2003 5:17 pm

czw mar 08, 2007 10:47 pm

Znając ISę i ich dotrzymywanie terminów - dołóż jeszcze miesiąc albo dwa... (obym się mylił)<br /><br />Z drugiej jednak strony - na początku roku otrzymałem maila informującego o otwarciu w Krakowie nowego sklepu, mającego mieć szeroki wybór podręczników, książek i akcesoriów. Mail został wysłany przez ISę...<br /><br />Czyżby jednak coś zaczęło się zmieniać? Gdyby jeszcze ISA przejęła od Rebela zwyczaj cyklicznego wysyłania newslettera...<br /><br />Może kiedyś.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

pt mar 09, 2007 1:35 pm

Odnośnie owego sklepu w Krakowie - niestety i jego dosięgły wszechobecne opóźnienia ISY [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] Premiera D&D Miniatures Unhallowed Set jest zaplanowana na dzisiaj. Jak się dowiedziałem, z Warszawy jeszcze nie przyszła przesyłka i będzie w ciągu kilku dni. Dramat.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn mar 12, 2007 8:02 pm

Ponoć w kwietniu-informacja podana w polterze ma sie pojawić "Czarci foliał", ale jak na razie brak sprecyzowanych danych na temat dokładnego terminu i ceny.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

pn mar 12, 2007 11:29 pm

Termin? Znając ISę to pewnie zajmie im to koło roku [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img]<br />Cena? Z 69 zł pewnie tak na oko patrząc.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pt mar 23, 2007 6:38 pm

"Czarci foliał" już do kupienia za 51 zł! Spodziewałem się, że będzie wydany później ten podręcznik, a tu patrz- miłe zaskoczenie. Chciałbym być tak częściej mile zaskakiwany...
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

pt mar 23, 2007 6:49 pm

Raczej nie powinniśmy się przyzwyczajać. <br />Poza tym zamiast wielkiego opóźnienia było tylko duże. Nie wiem czy jest się czym zachwycać. <br />Następnym razem niech powiedzą z 6 miesięcy więcej niż im się wydaje to wtedy nie będzie takich opóźnień.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt mar 27, 2007 4:37 pm

ISA wysyła już Przewodnik Gracza po Faerunie. :D Ja swój egzemplarz własnie odebrałem z poczty.

Kwiecień - Czarci Foliał
Maj Underdark
Czerwiec - Draconomicon
Lipiec - Lost Empire of Faerun ?????? - Ale to może się zmienić

Seria COMPLETE po wakacjach.
 
Anonim_1

wt mar 27, 2007 4:48 pm

Eberron?
Wolsung?
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt mar 27, 2007 4:59 pm

A co z "Lords of Madness"- bardzo zależy mi na posiadaniu tej książki więc dlatego pytam.
Podoba mi się pomysł wydania wszystkich podręczników o Faerunie, jednak martwi mnie to że niekoniecznie pojawi się wszystko.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

wt mar 27, 2007 5:13 pm

Sony pisze:
Lipiec - Lost Empire of Faerun ?????? - Ale to może się zmienić


Ooo jak fajnie. Nie zmieniać! :D Lost Empires to prawdziwe arcydzieło. Bardzo dobrze, że ma tak priorytetową pozycję. Jak wyjdzie w lipcu to zamiast jednej sztuki kupię trzy :wink:

A co z Races of Faerun? Mam nadzieję, że sierpień?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt mar 27, 2007 5:26 pm

Expanded Psionic Handbook, Eberron, Wolsung, Lords of Madness, Libris Mortis, dodatki do Moderna. Przy czym "kluczowe" są pierwsze trzy wymienione. Szczególnie martwi mnie to odsuwanie psioniki i Eberronu.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt mar 27, 2007 5:53 pm

Sony pisze:
Lipiec - Lost Empire of Faerun ?????? - Ale to może się zmienić

Nie, to niemożliwe. Chyba ISA nie byłaby tak nierozważna. Na razie polskiej ed. LEoF mówię nie. Toż to bezsens.
Lendir pisze:
Ooo jak fajnie. Nie zmieniać! Lost Empires to prawdziwe arcydzieło. Bardzo dobrze, że ma tak priorytetową pozycję. Jak wyjdzie w lipcu to zamiast jednej sztuki kupię trzy

-1 :razz:
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt mar 27, 2007 6:34 pm

Ja podobnie jak Zsu martwię się o XPH. Ebberon czy Wolsung mało mnie interesują, to nie moje klimaty, ale psionikę chętnie bym zobaczył. Podobnie jak Draconomicon czy LEoF (a co w nim jest takiego złego, hę?). No i LoM czy LM też zapowiadają się interesująco.

BTW do mnie jeszcze mój przedpremierowo zamówiony PGtF nie doszedł:/ Ale chyba się nieźle sprzedaje patrząc na to, że w Rebelu wisi realizacja "do miesiąca".
 
Anonim_1

wt mar 27, 2007 6:42 pm

iron_master pisze:
Ebberon czy Wolsung mało mnie interesują, to nie moje klimaty, ale psionikę chętnie bym zobaczył.

Mnie akurat Eberron interesuje nawet mocno, Wolsung i psionika praktycznie wcale, ale wszystkie trzy podręczniki mają chyba na tyle duże grono fanów, by wypadało wydać je w miarę szybko. :)

Osobiście wolałbym zobaczyć po polsku coś twardookładkowego do Moderna lub niespodziankowe suplementy do Dragonlance'a.
 
Kastor Krieg

wt mar 27, 2007 7:03 pm

A ja z kolei wyłącznie na Wolsunga czekam :razz:
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt mar 27, 2007 7:17 pm

iron_master pisze:
(a co w nim jest takiego złego, hę?).

No, jest najlepszym podręcznikiem do FR z edycji 3.5. Właściwie jest jednym z najlepszych podów do FR w ogóle. Ale absolutnie nie powinnien wyjść już teraz.
Ja tam chcę najbardziej Races of FAerun i serię Complete.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt mar 27, 2007 8:06 pm

Według informacji z Poltera Czarci Foliał w kwietniu, a Underdark dopiero w maju!!! [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Jakub_Bartoszewicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 889
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:24 pm

wt mar 27, 2007 8:29 pm

Erm... szczerze, to w całym tym morzu DD można utonąć. Ja mam skromne oczekiwanie. "Oczyma Duszy". Czyli nWoD.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt mar 27, 2007 8:34 pm

Ebberon jest przetłumaczony i jest w trakcie obróbki, wydanie to ten rok ale detali nie znam.

Dodatki do D20 Modern są w trakcie obróbki jako pierwsze pojawią się Urban Arcana i Weapon Locker - w tym roku, kiedy dokładnie nie wiadomo. Ale raczej wczesniej niż później. :D

Co do serii Complete G. Szulc wspominał coś o ankiecie na forum ISY i Polterze dotyczącej kolejności wydawania. Detale będę znał końcem tygodnia lub początkiem przyszłego. I nie zakładajcie na razie żadnych ankiet. :razz: :razz:
 
Anonim_1

wt mar 27, 2007 8:51 pm

Sony pisze:
jako pierwsze pojawią się Urban Arcana i

Fajnie, że UA. WL... nie wiem za bardzo po co, ale ok.

Wolsung?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt mar 27, 2007 9:59 pm

Weapon Locker jet szybki i łatwy w "obróbce" - dla tego. Mało tekstu i dużo rysunków. Po za tym giwer nigdy za mało :razz: :razz:
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

wt mar 27, 2007 10:05 pm

Urban Arcana - gites. Jedyny w zasadzie dodatke do Moderna, który planuję kupić.
Eberron - cóż, jeszcze pół roku temu kupiłbym z marszu. Teraz olewam.
Wolsung - miał wyjść 2 lata temu. Jeżeli nie wyjdzie w ciągu następnych kilku miesięcy też sobie pewnie odpuszczę
 
marioszarak

wt mar 27, 2007 10:08 pm

No i nikt nigdy nie pamięta o smokolubcach :D . A tak konkretnie czy jest jakies info apropos Draconomiconie? Tak jak już skomentowałem w Zapowiedziach polskich ta ksiązka nagle z nich znikneła.
Pozdrawiam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości