Zrodzony z fantastyki

 
Anonim_1

wt mar 27, 2007 10:19 pm

Sony pisze:
Weapon Locker jet szybki i łatwy w "obróbce" - dla tego.

Znam argumenty przemawiające za puszczeniem go na rynek, po prostu żalę się, że nie wychodzi Future + pochodne Future'a.

Wolsung?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt mar 27, 2007 10:21 pm

Mroczny Drow pisze:
No i nikt nigdy nie pamięta o smokolubcach Very Happy . A tak konkretnie czy jest jakies info apropos Draconomiconie? Tak jak już skomentowałem w Zapowiedziach polskich ta ksiązka nagle z nich znikneła.

Czytajmy uważnie ;) 'Draconomicon' ma wyjść w czerwcu.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt mar 27, 2007 10:25 pm

Sony pisze:
G. Szulc wspominał coś o ankiecie na forum ISY i Polterze dotyczącej kolejności wydawania. Detale będę znał końcem tygodnia lub początkiem przyszłego. I nie zakładajcie na razie żadnych ankiet.

One thing. Napisałeś to odnośnie serii Complete. I teraz nie wiem, czy konkretnie, w jakiej kolejności miałyby wyjść poszczególne części, czy ogólnie - ''kiedy by tu wydać Complete''?
 
Anonim_1

wt mar 27, 2007 10:27 pm

Owszem, ale nieoficjalne, niesprawdzone (bo inaczej tego nie można nazwać - sprawdzalność tych wieści jest niestety niska) wieści Sony'ego mówią o wydawaniu jednego podręcznika na miesiąc. Przynajmniej do lipca.<br /><br />Biorąc pod uwagę Moderna i nWoD, wychodzi na to, że ISA zamierza wydać w 2007 roku naprawdę sporo.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr mar 28, 2007 8:49 am

Chodzi o kolejność wydawania. Co ciekawe Complete Mage jest rozważane jako jedna z pierwszych pozycji.
Generalnie ISA chce do końca roku wydać 4 lub 5 podręczników serii Complete. I o kolejności wydawania miała by zadecydować ankieta.

Encu tez bym chciał Future, ale jest to kawał podręcznika. Ale lepiej aby ISA wydawała to co ma gotowe a nie czekała na to co będzie kiedyś gotowe. :razz:
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

śr mar 28, 2007 9:17 am

En Taro Adun

Oba wychodzące dodatki do moderna mnie cieszą. Zarówno Urban Arcana jak i Weapons Locker kupię a potem jak znajdę czas będę robił dziwne rzeczy :wink: .

Co do serii Complete to dawajcie, dawajcie :D . Tylko ciężki orzech do zgryzienia co powinno być pierwsze.

A na kniec pytanie: Co z Draconomicomem? Jako smokofil czekam na to z utęsknieniem.
 
Awatar użytkownika
Havelock
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 438
Rejestracja: sob sie 06, 2005 4:05 pm

śr mar 28, 2007 9:58 am

<!--quoteo(post=297049:date=Mar 23 2007, 07:38 PM:name=Veldrin-drow)-->
Veldrin-drow pisze:
<!--quotec--><br />"Czarci foliał" już do kupienia za 51 zł! Spodziewałem się, że będzie wydany później ten podręcznik, a tu patrz- miłe zaskoczenie. Chciałbym być tak częściej mile zaskakiwany...<br />
<br />Wiesz, pierwsze zapowiedzi tego podręcznika jakie czytałem, były, o ile dobrze pamiętam, na październik 2005. Dla mnie miłym zaskoczeniem jest fakt, że w ogóle wyszedł, bo już traciłem nadzieję.
 
Vern
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 750
Rejestracja: śr lip 05, 2006 12:18 pm

śr mar 28, 2007 11:32 am

Jasne, w maju. Oni tylko tak piszą, a jak już ten maj przychodzi to nagle okazuje się, że jednak w czerwczu. W czerwcu natomiast okazuje się że jednak w lipcu. A potem że po wakacjach.<br />Ta ISA to tylko robi biednych graczy w balona [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

śr mar 28, 2007 11:33 am

Jeśli Podmrok wyjdzie w maju, to będzie jak znalazł prezent urodzinowy dla mnie :wink:. Tak jak i Czarci Foliał i Przewodnik Gracza po Faerunie. Co prawda raczej unikam gry i prowadzenia w tym świecie, ale zwykle jakość dodatków jest wysoka i wbrew pozorom przydatna nie tylko w FR^^.<br /><br />Ale Dracomicon miał być już dawno temu... Ja bym na miejscu Isy olał już FR i zaczął wydawać rzeczy takie jak seria Complete, Races of..., czy też Dracomicon i Dragon Magic. Z lubością zobaczyłbym na półkach sklepowych także "Spell Compendium", jako, że dopiero niedawno przekonałem się do magów.<br /><br />Wiem, że grono wielbicieli FR jest najliczniejsze, ale to nie znaczy, że tylko ich należy "karmić" :wink:.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr mar 28, 2007 12:41 pm

Brat_Draconius pisze:
A na kniec pytanie: Co z Draconomicomem? Jako smokofil czekam na to z utęsknieniem.

Według informacji z poprzedniej strony Draconomicon ma się pojawić w czerwcu i wygląda na to, że jest to informcja pewna.

Jeśli chodzi same zapowiedzi to, choć jest tam kilka pozycji średnio mnie interesujących (np. dodatki do Moderna czy seria Complete) to mimo wszystko są one bardzo optymistyczne. Cieszy na pewno wydanie "Podmroku" a także plany dotyczące Lost Empires of Faerun.
Korzystając z okazji mam także pytań:
1. Czy i kiedy pojawią się pozostałe podręczniki geograficzne do Krain? Przede wszystkim, nieco zapomniany, Unapproachable East ale także pozostałe czyli Shining South, Serpent Kingdoms itd.?
2. Kiedy Book of Exalted Deeds? Jakiś czas temu wymieniało się ten podręcznik jako jeden z priorytetów o obecnie znikł jakoś z zapowiedzi.

I na koniec pytanie z serii tych oklepanych :) :
3. Skoro problem SRD został szczęśliwie rozwiązany to może są też jakieś szanse na udostępnienie w naszym języku różnych Web Enhancements ze strony Wizardów (szczególnie, że odnośniki do nich znajdziemy np. w polskim wydaniu PGtF)? Co jakiś czas sprawa ta powraca i jestem ciekaw jak prezentuje się w tym momencie.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

śr mar 28, 2007 5:00 pm

Sony pisze:
Generalnie ISA chce do końca roku wydać 4 lub 5 podręczników serii Complete. I o kolejności wydawania miała by zadecydować ankieta.

Powiem, że ta liczba mnie zachwyca, choć jednocześnie trochę trudno mi w to uwierzyć. Ale naprawdę - czekam z niecierpliowścią na ankietę.

Radnon pisze:
1. Czy i kiedy pojawią się pozostałe podręczniki geograficzne do Krain? Przede wszystkim, nieco zapomniany, Unapproachable East ale także pozostałe czyli Shining South, Serpent Kingdoms itd.?
2. Kiedy Book of Exalted Deeds? Jakiś czas temu wymieniało się ten podręcznik jako jeden z priorytetów o obecnie znikł jakoś z zapowiedzi.

Zdecydowanie popieram pytania Radnona. A więc - kiedy.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr mar 28, 2007 5:18 pm

Sony pisze:
Chodzi o kolejność wydawania. Co ciekawe Complete Mage jest rozważane jako jedna z pierwszych pozycji.

Er? Mowimy o tym Complete, ktory zawiera materialy w 100% bezuzyteczne bez CA? ;)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pt mar 30, 2007 9:15 pm

A czy wiadomo kiedy (czy?) wyjdzie Ekran Mistrza Podziemi do edycji 3.5?
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

sob mar 31, 2007 10:30 am

dreamwalker pisze:
A czy wiadomo kiedy (czy?) wyjdzie Ekran Mistrza Podziemi do edycji 3.5?


Biorąc pod uwagę sukces tego do edycji 3.0, zapewne niedługo. :razz: Zapewne pojawi się w przerwie między dużymi podręcznikami, tak jak to było z "przygodami" z serii Fantastyczne lokacje.
 
Awatar użytkownika
Sortiarius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 01, 2006 12:31 pm

pt kwie 06, 2007 9:44 pm

Czy ISA będzie wydawać książki (fabularne) z Eberronu?
 
Awatar użytkownika
Halavar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn sty 01, 2007 6:06 pm

ndz kwie 08, 2007 3:39 pm

Dwie uwagi. Jedna negatywna i jedna pozytywna.
Negatywna - non stop przecięgana jest premiera Eberron Campaign Setting, a podobno od dawna jest on prztłumaczony. Miał być na pewno do końca 2006 roku, miał być na początku tego roku, a teraz ISA nawet nie dała jakiejś orientacyjnej daty. :(
Pozytywna - wreszcie ISA skupi się na tym co w FR jest najlepsze, czyli na geografii. Podręczniki geograficzne są mistrzostwem w całym cyklu, dlatego cieszę się, że szybko ujrzymy Podmrok a potem Lost Empires of Faerun. Czekam z niecierpliwością, i oby terminy były prawdziwe :)
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

ndz kwie 08, 2007 4:45 pm

Halavar pisze:
Negatywna - non stop przecięgana jest premiera Eberron Campaign Setting, a podobno od dawna jest on prztłumaczony. Miał być na pewno do końca 2006 roku, miał być na początku tego roku, a teraz ISA nawet nie dała jakiejś orientacyjnej daty.


Przed Eberronem ma wyjść XPH podobno. A nawet XPH zapowiedzi nie ma :?. Też mam to Isie za złe, bo co jak co, ale Na Eberron mam smaka odkąd zacząłem o nim czytać na stonie Wizardów. Niby można kupić angielskie podręczniki, ale polskie będą tańsze i szybsza dostawa do domu ;).

Halavar pisze:
Pozytywna - wreszcie ISA skupi się na tym co w FR jest najlepsze, czyli na geografii. Podręczniki geograficzne są mistrzostwem w całym cyklu, dlatego cieszę się, że szybko ujrzymy Podmrok a potem Lost Empires of Faerun. Czekam z niecierpliwością, i oby terminy były prawdziwe


Mimo, że ostatnio przekonałem się do FR, to w dalszym ciągu nie podoba mi się to, że właściwie Isa daje coś tylko fanom Zapomnianych Krain. Podmrok? Super, ale mimo wszystko wolałbym Dracomicon albo Libris Mortis, które przydadzą się każdemu, a nie tylko graczom FR. No i wolałbym, żeby LEoF było przed Podmrokiem, bo bardziej zależy mi na Netherilu i arkanistach niż zadufanych w sobie drowach.


Swoją drogą naprawdę chętnie ujrzałbym całą serię podręczników dla smoków, częściowo smoków, smokorwistych, czyli: Races of the Dragon (kupiłem angielską wersję, ale polską też kupię), Dragon Magic, Dracomicon i Dragons of Faerun (smoki to smoki, nieważne, czy z Faerunu, czy nie). Niedługo wychodzi jeszcze Dragons of Eberron, ale na to chyba nie mam co liczyć :?. Aha, no i według mnie Spell Compendium byłoby generalnie świetnym rozwiązaniem.
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pn kwie 09, 2007 3:34 pm

Behir pisze:
Mimo, że ostatnio przekonałem się do FR, to w dalszym ciągu nie podoba mi się to, że właściwie Isa daje coś tylko fanom Zapomnianych Krain. Podmrok? Super, ale mimo wszystko wolałbym Dracomicon albo Libris Mortis, które przydadzą się każdemu, a nie tylko graczom FR. No i wolałbym, żeby LEoF było przed Podmrokiem, bo bardziej zależy mi na Netherilu i arkanistach niż zadufanych w sobie drowach.

Ja osobiście miałbym dylemat bo i Lost epire of Faerun jak i Underdark jest bardzo przydatny.Chciałbym zauważyć, że Podmrok to nie tylko drowy, choć generalnie Z nimi się ta karainia wiąże. Sam Podmrok daje nowe możliwości jakich wczesniej nie było-kiedyś jak chciałem stworzyc przygodę w Podmroku to zawsze jest problem z nazwami miast, polityką i innymi sprawami związanymi z tym regionem. Każdy podręcznik geograficzny daje nowe możliwości-sporo pomysłów na przygody a "Lost empire" daje mozliwość wykorzystania historii Faerunu w przygodach. o ile fajniej będzie wyglądała scena jak opisze się jakieś tomiszcze w której odnotuwujemy kawałek jakieś historii, która opiera się na podręcznikach. gracze lubią ,przynajmiej moi, jak przygody opierają się się o prawdziwych bohaterów jak i prawdziwą historię zaczerpniętą z podręczników. A tak wogóle najlepiej niech wydadzą jedno i drugie naraz i problem z głowy :wink: .
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn kwie 09, 2007 10:39 pm

A ja dalej mówię nie polskiej edycji Lost Empires of Faerun. Jak można wydać podręcznik, który przesuwa timeline do 1374 roku RD, kiedy dopiero od trzech tygodni timeline przesunięto do ostatnich miesięcy 1372? Jak można wydać podręcznik, który zawiera informacje opisane w książkach, których u nas jeszcze nawet zapowiedzi się nie pojawiły. To idiotyzm!
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt kwie 10, 2007 7:23 am

Kymil Nimesin a nie wpadłeś na pomysł, że sa ludzie, którzy nie czytają kiepskich książek? A grają w FR? I że dla nich książki nie są potrzebne?
Informacje z książek sa dla mnie NIEISTOTNE. Są nie kanoniczne, w wielu przypadkach pełne bzdur i buraków. Kanoniczny jest podręcznik. Podręczniki są dla mnie ważne. I bardzo mnie cieszy że w końcu będziemy mieli taki sam TimeLine jak reszta świata. A nie opóźniony.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt kwie 10, 2007 8:08 am

Przepraszam, że nie wyraziłem się do końca precyzyjnie. Po słowem - kluczem ''książki'' miałem na myśli zarówno książki fabularne jak i podręczniki.
Sony pisze:
Kymil Nimesin a nie wpadłeś na pomysł, że sa ludzie, którzy nie czytają kiepskich książek?

Opinia ta odnośnie książek jest Twoja czy też ludzi? Mógłbyś powiedzieć dlaczego są one kiepskie(bo chyba je czytałeś, nie?)?
Sony pisze:
Informacje z książek sa dla mnie NIEISTOTNE. Są nie kanoniczne, w wielu przypadkach pełne bzdur i buraków.

Bardzo fajnie, że napisałeś, iż są dla Ciebie nieistotne.
Natomiast informacje z książek są kanoniczne - odnośnie serii Forgotten Realms Events (czy jak to się zwało. I takie miałem na myśli.
Twierdzenie, że ksiązki są niekanoniczne, jeszcze w szczęśliwym przypadku, gdy np. szef linni produkcyjnej FR jest autorem najnowszej serii, jest nieuzasadnione i jest bzdurą. Dawno takiej nie słyszałem.
Przed Lost Empires of Faerun winno wyjść co najmniej kilka podręczników, które nie rozwijają timeline'a do 1374 roku RD.
A jeśliś już Sony będziesz łaskaw czytać ten post, proszę nie omieszkaj odpowiedzieć na pytanie, kiedy wyjdzie Races of Faerun i Unaproachable East(wydanie PGtF było również błyskotliwym i genialnym posunięciem).
Sony pisze:
I bardzo mnie cieszy że w końcu będziemy mieli taki sam TimeLine jak reszta świata. A nie opóźniony.

Ja bym się cieszył gdyby ISA poczeła wydawać podręczniki jak normalne wydawnictwo. Bo na razie - to głupota.
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

wt kwie 10, 2007 10:30 am

Kymil Nimesin pisze:
Jak można wydać podręcznik, który zawiera informacje opisane w książkach, których u nas jeszcze nawet zapowiedzi się nie pojawiły.


Kymil, Lost Empires of Faerun właściwie nie opisuje najnowszych wydarzeń książkowych. Owszem, timeline się przesuwa, ale autorzy nie piszą nic o wydarzeniach Year of Rogue Dragons (pojawia się to dopiero w Dragons of Faerun). LEoF ukazał się na początku 2005 roku, więc z kolei jeśli chodzi o Last Mythal, to wtedy na rynku był tylko Forsaken House. O wydarzeniach związanych z Myth Drannor wspomina dopiero Power of Faerun. Tak więc sądzę, że Lost Empires można spokojnie wydać teraz. Bo przesunięcie timeline`u było wtedy tylko formalnym zabiegiem - i tak nikt jeszcze nie wiedział co się wydarzyło w ciągu ostatnich dwóch lat.

Sony pisze:
Kymil Nimesin a nie wpadłeś na pomysł, że sa ludzie, którzy nie czytają kiepskich książek?


Powtórzę za Kymilem - czytałeś Year of Rogue Dragons albo Last Mythal (dwa cykle przesuwające timeline Krain)? Jeśli nie, to skąd możesz wiedzieć, że są kiepskie?

Kymil Nimesin pisze:
Natomiast informacje z książek są kanoniczne - odnośnie serii Forgotten Realms Events (czy jak to się zwało. I takie miałem na myśli.


Gwoli ścisłości - wszystkie książki do FR są uważane za absolutny kanon. Wszystkie wydarzenia, postacie itp. są oficjalne i kanoniczne. Bez względu na to czy mówimy o Evermeet: Wyspie Elfów czy o Wrotach Baldura II: Tronie Bhaala lub czymkolwiek innym.

I jak zwykle przyłączam się do pytań o zaginione Races of Faerun :wink: Tym bardziej, że na zachodzie podręcznik ten wyszedł na równo rok przed PGtF. Szkoda, że Podmrok wychodzi szybciej, ale rozumiem, że na drowach się zarabia :wink: Mam tylko nadzieję, że Rasy Faerunu wyjdą niedługo potem.

Poza tym wrócę jeszcze do sprawy Web Enhancements. Rozumiem, że ISIE nie uśmiecha się wykorzystywanie swojego czasu (a co za tym idzie pieniędzy) do przygotowywania darmowych materiałów. Nie ma co się dziwić, tym bardziej jesli opóźniło by to wydawanie dodatków. Ale jak to wygląda od strony prawnej? Czy istnieje w ogóle możliwość publikacji WE przez ISA? Pisząc czysto teoretycznie - jeśli ktoś by przetłumaczył któreś z rozszerzeń sieciowych i wysłał do wydawnictwa, czy istaniała by szansa na zamieszczenie na stronie? Sony, mógłbyś uzyskać konkretną odpowiedź od pana Szulca? Pytanie nie związane z cyklem wydawniczym, więc chyba nie jest trudne.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

wt kwie 10, 2007 11:26 am

Kymil Nimesin pisze:
Sony napisał:
Kymil Nimesin a nie wpadłeś na pomysł, że sa ludzie, którzy nie czytają kiepskich książek?

Opinia ta odnośnie książek jest Twoja czy też ludzi? Mógłbyś powiedzieć dlaczego są one kiepskie(bo chyba je czytałeś, nie?)?


Książki z serii RF są kiepskie i mówi to ten, kto je czytał. Miałem okazję przeczytać Wrota Baldura II: Tron Bhaala i nawet wystawić mu nienajgorszą recenzję, ale szczeże mówiąc, co w niej wspomniałem, to jest żadna literatura. Szkoda na nią czasu, chyba że koniecznie chce się sięgnąc po "miłe czytadło".

Miałem też okazję przeczytać inną, wysoko oceniąną w serwicie książkę z tej serri, czyli Nocny orszak i byłem zdruzgotany. Z trudem przez nią przebrnąłem. Akcja książki jakby żywcem wyjęta z sesji gry fabularnej. Najlepiej to widać w czasie tych beznadziejnych opisów walk.

I nie ma co wkurzać. Nawet co, ktrzy czytają te książki uważają, że większość z nich to gnioty, zapewne słusznie. Znam kilka osób, którzy grają w realiach FR i nie mają zamiaru brać się za pozycje z tegoż świata - uważają, że to poprostu strata czasu i dla nich przesunięcie styrolini o dwa lata to żaden problem.

Lendir pisze:
Gwoli ścisłości - wszystkie książki do FR są uważane za absolutny kanon. Wszystkie wydarzenia, postacie itp. są oficjalne i kanoniczne. Bez względu na to czy mówimy o Evermeet: Wyspie Elfów czy o Wrotach Baldura II: Tronie Bhaala lub czymkolwiek innym.


Ale dla tych, ktorzy grają w wiadomym settingu całkowicie wystarczają podręczniki.
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 3:34 pm przez M.S., łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt kwie 10, 2007 11:33 am

Czytałem większość książek, które wyszły po polsku - i większość z nich to straszna chała.

Zaś jeśli chodzi o podręczniki to przypominam, że Lost Empire .. ukazał się duzo wcześniej niż Dragons of Faerun. Więc kolejność wydawania jest zachowana.

Może więc niech niektórzy sprecyzują czy chodzi im o KSIĄŻKI (beletrystykę) czy o PODRECZNIKI (do RPG).
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt kwie 10, 2007 12:42 pm

Lendir pisze:
Kymil, Lost Empires of Faerun właściwie nie opisuje najnowszych wydarzeń książkowych. Owszem, timeline się przesuwa, ale autorzy nie piszą nic o wydarzeniach Year of Rogue Dragons (pojawia się to dopiero w Dragons of Faerun). LEoF ukazał się na początku 2005 roku, więc z kolei jeśli chodzi o Last Mythal, to wtedy na rynku był tylko Forsaken House. O wydarzeniach związanych z Myth Drannor wspomina dopiero Power of Faerun. Tak więc sądzę, że Lost Empires można spokojnie wydać teraz. Bo przesunięcie timeline`u było wtedy tylko formalnym zabiegiem - i tak nikt jeszcze nie wiedział co się wydarzyło w ciągu ostatnich dwóch lat.

I know, I know. Ale mimo wszystko opisuje wydarzenia znane z książęk. Nie ważne z ilu. Opisuje.
Sony pisze:
Czytałem większość książek, które wyszły po polsku - i większość z nich to straszna chała.

Troszkę wypaczyliście moje zdanie. Większość pozycji to produkty rzeczywiście kiepskie - mi chodziło konkretnie o dwa produkty, które przedstwaił Lendir. Nie jesteście w stanie stwierdzić ich jakości.
M.S. pisze:
Ale dla tych, ktorzy grają w wiadomym settingu całkowicie wystarczają podręczniki.

Skąd to wiesz? Pewnie Twojej grupie, ba!, może nawet znajomym wystarczą pody, ale nie przypisuj wszystkich Twoich(czy też swoich znajomych) cech ogółowi. Chyba że masz jakieś pewne dane, dowody na poparcie swoich tez?
Sony pisze:
Zaś jeśli chodzi o podręczniki to przypominam, że Lost Empire .. ukazał się duzo wcześniej niż Dragons of Faerun. Więc kolejność wydawania jest zachowana.

Nie bądź śmieszny. Co to w ogóle za argument? Zauważyłeś brak na naszym rynku Book of Exalted Deeds, EPH, Races of Faerun, Unaproachable East? Możesz wskazać gdzie tu kolejność? Czu ja przeoczyłem publikację jakiś podręczników?
Kymil Nimesin pisze:
A jeśliś już Sony będziesz łaskaw czytać ten post, proszę nie omieszkaj odpowiedzieć na pytanie, kiedy wyjdzie Races of Faerun i Unaproachable East(wydanie PGtF było również błyskotliwym i genialnym posunięciem).

Nieładnie z Twojej strony Sony. Ja tu się pytam, a Ty żadnej odpowiedzi nie dajesz. :?
 
Awatar użytkownika
Lendir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 379
Rejestracja: pt maja 05, 2006 3:18 pm

wt kwie 10, 2007 1:08 pm

M.S pisze:
Książki z serii RF są kiepskie i mówi to ten, kto je czytał.

Aha, po przeczytaniu Tronu Bhaala i Nocnego Orszaku jesteś ekspertem w sprawie oceniania jakości książek spod znaku FR?

M.S pisze:
I nie ma co wkurzać. Nawet co, ktrzy czytają te książki uważają, że większość z nich to gnioty, zapewne słusznie.

Nikt tu się nie wkurza :) Po prostu nie rozumiem jak można wygłaszać opinie o czymś, o czym się nie ma pojęcia. Ja przeczytałem niewiele książek ze świata FR, ale nawet jakbym przeczytał wszystkie wydane po polsku i wszystkie ocenił jako totalny chłam i badziew, nie przyszło by mi do głowy wygłaszać opinie o czymś czego nie czytałem. Takie podejście jest szczególnie krzywdzące dla autorów, których pierwsze powieści dopiero co się pojawiają w Polsce. Wiele osób ich zupełnie nie zna, ale już zaszufladkowało pod "badziewie". Sądzę, że w takich przypadkach problem często leży nie tyle w jakości książek, co w uprzedzeniach i popadaniu w stereotypy.

M.S pisze:
Ale dla tych, ktorzy grają w wiadomym settingu całkowicie wystarczają podręczniki.

Do gry w FR (i w jakikolwiek inny setting) wystarcza tylko podstawka. Nic więcej. Czy zmniejsza to "oficjalność" książek? Ani trochę.

Sony pisze:
Czytałem większość książek, które wyszły po polsku - i większość z nich to straszna chała.

Mógłbyś przeczytać i większość książek na świecie, ale nie rozumiem jak możesz wygłaszać opinie na temat książki, której nie czytałeś. Nie mówiąc o tym, że taki The Last Mythal napisał Richard Baker, którego jedyna wydana książka w Polsce to trzecia część WPK (wysoka ocena w recenzji na Polterze), a The Year of Rogue Dragons napisał Richard Lee Byers (w Polsce tylko Upadek - także wysoko oceniony, i Czarny Bukiet). Nie rozumiem więc - na jakiej podstawie oceniasz nieprzeczytane książki? Chyba, że jak coś ma znaczek FR to automatycznie znaczy, że chłam. Nawet jeśli by się okazało, że książka jest naprawdę bardzo dobra - i tak to byłby chłam. Podobnie jest z sytuacją, gdy ktoś mówi, że FR jest cukierkowe. A jak fakty temu przeczą - tym gorzej dla faktów.

Jako, że się wkrada offtopic to z mojej strony EOT jeśli chodzi o jakość książek.

Sony, znów nie odpowiedziałeś na temat WE. Uwierz mi - naprawdę wolałbym odpowiedź: "NIe, ISA nigdy nie wyda WE i nie będzie się tym zajmować, nawet jakby dostała tłumaczenie na tacy" niż zupełny brak odpowiedzi. W pierwszym przypadku - dam spokój, w drugim - regularnie ktoś się będzie dopytywać.
 
Anonim_1

wt kwie 10, 2007 1:36 pm

W ramach OT, za który przepraszam:

Lendir pisze:
Aha, po przeczytaniu Tronu Bhaala i Nocnego Orszaku jesteś ekspertem w sprawie oceniania jakości książek spod znaku FR?

Wydaje mi się, że nie trzeba pochłonąć wszystkich lub większości dzieł z danego cyklu, by móc się wypowiadać na jakiś temat. Sam uważam "Koło czasu" Jordana za wyjątkowo nudny mimo, że znam bodajże dwie powieści z tego cyklu. Taka próbka wystarcza, by zostać fanem lub antyfanem. Podobnie jest z FR - wystarczyło mi przeczytać trzy tomy opowiadań, bym wiedział, że ten rodzaj literatury nie jest dla mnie.

Wszystko się rozbija o gusty.

BTW. M.S. nie twierdził chyba, że jest autorytetem w sprawie FR, stwierdził jedynie, że książki z "Zapomnianych Krain" są kiepskie. :)

Lendir pisze:
Po prostu nie rozumiem jak można wygłaszać opinie o czymś, o czym się nie ma pojęcia.

Zgodnie z tym twierdzeniem powinienem jeździć po ludziach krytykujących Midnight, jeśli ci nie przeczytali przynajmniej podstawki +1k6 dodatków, zaś osoby wypowiadające się negatywnie o telenowelach powinny z miejsca zamilknąć - w końcu większość nie obejrzała chyba choć kilku serialów w całości. :papieros:

Lendir pisze:
The Last Mythal napisał Richard Baker, którego jedyna wydana książka w Polsce to trzecia część WPK (wysoka ocena w recenzji na Polterze)

Wiele książek FRowych dostało wysokie oceny na Polterze - Ree był wyjątkowo tolerancyjny w kwestii punktów, ale chyba w każdej recenzji zaznaczał, że te książki to lekkie, proste czytadło i takie 5/6 nijak nie można porównać do np. gaimanowskiego 5/6.

Lendir pisze:
nie przyszło by mi do głowy wygłaszać opinie o czymś czego nie czytałem

Tutaj zgadzam się po części - jeśli X pozycji cyklu okazało się chłamem, książka X+1 też pewnie się okaże chłamem, ew. wyjątkiem, który i tak przyćmi zła sława poprzedników.

Lendir pisze:
Sony, znów nie odpowiedziałeś na temat WE.

Pewnie nie dostaniesz odpowiedzi. Sam, widząc kilkanaście postów z pytaniami o Wolsung pozostawionymi bez odpowiedzi skapitulowałem. Swoją drogą, powinniśmy chyba zmienić nazwę tego tematu - Sony AFAIK nie reprezentuje Wydawnictwa ISA, podaje jedynie mniej oficjalne informacje, jakie otrzyma od GSa. Proponuję "Ploteczki z Wydawnictwa ISA" lub "Nieoficjalne plany wydawnicze ISA". :)

BTW. Od 24 h jestem szczęśliwym posiadaczem 2/3 zestawu Podręczników Źródłowych 3.5 :papieros:
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt kwie 10, 2007 2:52 pm

ShadEnc pisze:
BTW. M.S. nie twierdził chyba, że jest autorytetem w sprawie FR, stwierdził jedynie, że książki z "Zapomnianych Krain" są kiepskie.

I ma do tego pełne prawo. Przeczytałem większą część pozycji z FR - są to rzeczywiście produkty nie tyle kiepskie, co średnie. Część z nich, to rzeczywiście gnioty. Ale M.S. po przeczytaniu ledwie kilku (powieści z FR jest ponad setka, więc jest to bardzo mała część twórczości) stwierdził, że całość jest kiepska. I wiem, że chyba tak sam nie myśli, a jedynie chciał zdenerwować fanów FR :wink:
ShadEnc pisze:
Wiele książek FRowych dostało wysokie oceny na Polterze - Ree był wyjątkowo tolerancyjny w kwestii punktów, ale chyba w każdej recenzji zaznaczał, że te książki to lekkie, proste czytadło i takie 5/6 nijak nie można porównać do np. gaimanowskiego 5/6.

AFAIR książki spod znaku FR miały jak gdyby swoją niepisaną skalę. Bo, to fakt niepodważalny, nie są to arcydzieła.
ShadEnc pisze:
BTW. Od 24 h jestem szczęśliwym posiadaczem 2/3 zestawu Podręczników Źródłowych 3.5

Chcesz dobić biednych fanów? Ja to czytam i mi się smutno robi... Zaczynam myśleć, że nie jestem tr00 dedekowiec.

Sony - byłoby grzecznie, gdybyś chociaż raczył odpowiedzieć, że nie wiesz or something like that nic na temat produktów wydawnictwa ISA, bo takie milczenie, to... a zresztą.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt kwie 10, 2007 5:03 pm

Mam pisać, że nie mam nic do napisania? OK. Mogę tak co godzinę. :D Szybko licznik postów przekręcę. :D Jak będę miał jakieś informacje to napiszę. Jak nie piszę znaczy się że nie wiem nic na dany temat. :D Jak się dowiem to piszę.

Wolsung :
GS powiedział mi dziś : W tym tygodniu mam rozmawiać z Arturem (Garnkiem) na temat Wolsunga. Tyle się dowiedziałem. Może końcem tygodnia coś więcej wycisnę z G. Szulca. :D
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

śr kwie 11, 2007 1:34 pm

Lendir pisze:
Czy istnieje w ogóle możliwość publikacji WE przez ISA?

Z sufitu odpowiem, że owszem, istnieje. WE to darmowe materiały rozszerzające treść oficjalnie wydawanych podręczników. W takim wypadku nie ma sensu tworzyć osobnych licencji i umów na produkty podstawowe i produkty uzupełniające. Równie dobrze ktoś mógłby tłumaczyć, iż drobne erraty wymagają całych negocjacji, ustalania wzorców umów, zawierania klauzul itp (pomijam tu 3.5 - które można ocenić jako nowy materiał, gdyż znacząco modyfikuje źródło). Tyle w teorii - decyduje praktyka: tłumaczenie, postawienie godziwej strony z D&D, skąd możnaby pozyskiwać WE, gazettery itp to zapewne wg ISY strata pieniędzy.

ShadEnc pisze:
Proponuję "Ploteczki z Wydawnictwa ISA" lub "Nieoficjalne plany wydawnicze ISA"

Cytat miesiąca, ploteczki wymiatają!!! :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości