Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr kwie 11, 2007 4:59 pm

Z wydawaniem podręczników są opóźnienia a co dopiero WE. Niech najpierw podręczniki "dogonią" świat a potem martwmy się o WE. :razz: Zresztą podejżewam, że jakby grupa chętnych fanów zaczęła tłumaczyć WE to nie było by problemów
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

śr kwie 11, 2007 5:22 pm

Sony pisze:
Zresztą podejżewam, że jakby grupa chętnych fanów zaczęła tłumaczyć WE to nie było by problemów

A czy grupa chętnych wydawców przybije na takim tłumaczeniu tłumaczeniu pieczątke "oficjalne"?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr kwie 11, 2007 8:55 pm

A o to trzeba by się dowiedzieć w ISIE. Ja używam WE po ang. więc problem mnie nie dotyczy. :razz: Chętni niech się kontaktują z ISĄ.
 
Awatar użytkownika
krzysiek-jakh
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: wt sty 03, 2006 9:33 am

śr kwie 11, 2007 9:51 pm

Sony pisze:
Ja używam WE po ang. więc problem mnie nie dotyczy.

Ja używam chińskich, więc mnie też nie, ale mimo to uważam że fajnie byłoby gdyby były po polsku.

Wydaje mi się że szary Kowalski zabierający się do tłumaczenia WE, nie mając licencji na DnD, nie może zamieścić w internecie wersji przetłumaczonej w formie pdfa z logiem DnD.

Czy się mylę?
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

śr kwie 11, 2007 10:21 pm

Jeśli ISA wyrazi zgodę to może. Ale ktoś musi się zapytać.
Jak bedę rozmawiał z G. Szulcem to poruszę temat.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt kwie 17, 2007 2:39 pm

PGtF już w sklepach właśnie za kilka godzin będę trzymała swój egzemplarz [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_cool.gif[/img] <br />A Podmrok ma być w maju szkoda ze po moich imieninach [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt cze 26, 2007 2:13 pm

Czy mi się wydaje, czy Underdark miał być w maju? Kiedy możemy się spodziewać tego podręcznika w wersji polskiej?

BTW czy któryś z moderatorów (tylu ich teraz mamy ;)) mógłby wydzielić tematu informacje podawane przez Sony'ego, a resztę przerzucić do komentarzy? Bo jak patrzę, to tu straszny bałagan...

BTW jak ma się sprawa z WE? Czy ktoś podjął się tłumaczenia?
 
Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1607
Rejestracja: śr maja 02, 2007 11:12 pm

wt cze 26, 2007 2:30 pm

Z 39 stron mam wydzielać?... Może wydzielę, ale nie dziś. Ucięłąm się w palec i niewygodnie mi się pisze na klawiaturze. :F
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

wt cze 26, 2007 3:59 pm

Proponuję coś innego:
Ten temat zamknąć, stworzyć dwa nowe - jeden z newsami i drugi z komentarzami.
 
Awatar użytkownika
Nergis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: czw paź 14, 2004 3:50 pm

wt cze 26, 2007 4:06 pm

http://forum.polter.pl/komentarze-do-za ... wniczego...

Swoją drogą czego stare wygi z dnd.pl chcą od starych polterowych "zapowiedzi" :P Bo jeżeli chodzi o powiązanie treści postów z tematem wątku, to chyba w ogóle nie powienien on istnieć.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr cze 27, 2007 9:42 pm

Nergis zauważ, że tamten temat jest niemal nieużywany, jakoś tak się złozyło, że wszyscy komentują tutaj;P

Aragathor pomysł zacny, popieram. Fajnie by było gdyby jeszcze Sony, albo GS wypowiedzieli się w sprawie Podmroku :(
 
Awatar użytkownika
Nergis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: czw paź 14, 2004 3:50 pm

śr cze 27, 2007 10:12 pm

iron_master pisze:
Nergis zauważ, że tamten temat jest niemal nieużywany, jakoś tak się złozyło, że wszyscy komentują tutaj;P


Właśnie o to mi chodziło :P

Propo zapowiedzi, oczywiście cieszy mnie tłumaczenie serii complete, ale gdzie się podział XPHB :(
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

sob lip 07, 2007 4:14 pm

Hehe... dawno dawno temu zwróciłem raz czy dwa uwagę na to, że komentarze powinny być gdzie indziej ale jakoś tak nikt nie zauważył :razz:
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

wt lip 10, 2007 1:07 pm

Wyrwę się przed szereg. Wczoraj ISA uruchomiła przedsprzedaż Podmroku.
 
Awatar użytkownika
romero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn sie 29, 2005 5:12 pm

sob sie 18, 2007 7:01 pm

Witam
W związku z nadchodzącą 4 ed chciałbym aby ISA jasno określiła do kiedy będzie wydawać nowe pozycje z linii 3.5 Co sie ukarze, co Fr , co eberonem ?
Ps.Wiem , że 4 ed w Polsce to odległa przyszłość
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob sie 18, 2007 7:39 pm

A kiedy będzie Podmrok w normalnej sprzedaży?
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

sob sie 18, 2007 8:22 pm

Według informacji na stronie Isy, Podmrok w sprzedaży detalicznej już jest. Od 14 sierpnia.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob sie 18, 2007 8:57 pm

A ja mam pytanie do Sony'ego, czy wiadomo coś o nowych pozycjach do D&D? Osobiście najbardziej interesują mnie materiały settingowe.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr sie 29, 2007 10:59 pm

Rzadko pojawiają się tu informacje odnośnie powieści, ale jako, że udało mi wyszperać na stronach ISY coś o książkach z FR to mała garść danych. W tym roku najprawdopodobniej ukażą się jeszcze:
1. "Rubinowa Strażniczka" - II tom trylogii "Spadkobiercy Arrabar" (jest już w przedsprzedaży);
2. "Opuszczony Dom" - I tom trylogii "Ostatni Mythal";
3. "Strzaskana Maska" - kolejna część cyklu "Sembia".

Na razie to wszystko jeśli chodzi o wieści pewne lub prawie pewne.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

czw sie 30, 2007 12:14 am

Bardzo cieszy mnie to, że ISA zacznie wydawać jeszcze w tym roku trylogię: ,,Ostatni Mythal", ale czy nic nie wiadomo o ,,Road to Patriarch"(mam nadzieję, że nie przekręciłem nazwy) - następnej części cyklu Najemnicy autorstwa R. A. Salvatore?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw sie 30, 2007 11:08 am

Na razie o Road of the Patriarch nic nie udało mi się wygrzebać w najnowszych informacjach. Książka ta pojawiała się jednak w planach wcześniejszych i zapewne także niedługo (choć pewnie już w 2008) wyjdzie, szczególnie, że Salvatore jest popularny i dobrze się sprzedaje.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw sie 30, 2007 3:17 pm

A Sacrifice of the Widow? Bo słyszałam że ma wyjść w tym roku... :D
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw sie 30, 2007 5:25 pm

iron_master pisze:
A ja mam pytanie do Sony'ego, czy wiadomo coś o nowych pozycjach do D&D? Osobiście najbardziej interesują mnie materiały settingowe.

Słyszałem coś o tym, że w tym roku mają wyjść jeszcze dwa pody do Forgotten Realms, bodajże Races of Faerun i... no cóż, zapomniałem co jeszcze.
Radnon pisze:
2. "Opuszczony Dom" - I tom trylogii "Ostatni Mythal";

:shock: Pomijając ten już powszechnie znany fakt, iż ISA ma tendencję do różnych dziwnych działań, których większość osób nie rozumie, a już mało kto pochwala, w tym wypadku chodzi oczywiście o wydanie powieści dziejącej się w 1374 roku, oraz o pominięcie jednego z RSE, to tłumacze ISY po raz kolejny dali dowód swojej niewątpliwie bujnej i nieokiełznanej radości twórczej tudzież wyobraźni. Szkoda, że praca tłumacza nie na tym polega...
Zireael pisze:
A Sacrifice of the Widow?

Wiesz, z ISĄ nigdy nic nie wiadomo. Przecież ich timeline nie dotyczy.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

czw sie 30, 2007 9:13 pm

Cóż, myślę, że wydanie ,,Opuszczonego Domu"(jak brzmi nazwa oryginału Kymilu, bo sądząc po twojej reakcji nie przetlumaczono jej dosłownie?) jest powodowane planowanym pojawieniem się czwartej edycji. Jeżelibyśmy dalej tkwili w okresie 1372/1373, wówczas wielkim szokiem byłoby dowiadywanie się o okresie 12/13 lat późniejszym bez wiedzy np. o odrodzonym Myth Drannor. A tak nie będzie aż tak wielkiej różnicy między timelinem w Polsce a USA. Rozumiem więc postępowanie ISY, choć go nie pochwalam.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

czw sie 30, 2007 10:05 pm

Arthas Verley pisze:
(jak brzmi nazwa oryginału Kymilu, bo sądząc po twojej reakcji nie przetlumaczono jej dosłownie?)

Chyba troszkę przesadziłem z tą wyobraźnią itp., ale polska nazwa powinna brzmieć ''Porzucony Dom'', to jest w ingliszu ''Forsaken House''. Różnica niby nieduża, ale w świetle fabuły książki ''Porzucony'' jest najlepszym rozwiązaniem.
Arthas Verley pisze:
jest powodowane planowanym pojawieniem się czwartej edycji.

Z pewnością.
Arthas Verley pisze:
Jeżelibyśmy dalej tkwili w okresie 1372/1373, wówczas wielkim szokiem byłoby dowiadywanie się o okresie 12/13 lat późniejszym bez wiedzy np. o odrodzonym Myth Drannor.

Jakim szokiem? Nowy FRCS najpewniej wyjdzie w naszej ojczyźnie nie wcześniej, jak za 4-5 lat. ISA powinna zdążyć wydać pody i książki opisujące FR do 1375 w tym odstępie czasowym.
Ale równie wielkim szokiem będzie dowiedzenie się o np. Dragonrage, czyli o wydarzeniach w roku 1373, po tym, jak już będziemy znali historię Faerunu w 1374.
To jest po prostu głupie.
I przepraszam za OT.
 
Awatar użytkownika
Welverin Ry'Ahten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 30, 2003 6:25 pm

pt sie 31, 2007 1:18 am

Szulc gdzieś na forum ISY napisał, że "Road to the Patriarch" wyjdzie w przyszłym roku... Powód? Doganiamy RAS'a w wydanych książkach... Napisał też, że co miesiąc ma wychodzić jedna powieść z FR i że w 2008 ma zakończyć wszystkie rozpoczete do tej pory serie, a także zacząć conajmniej dwie nowe (The Year of Rogue Dragons i The Lady Penitent)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt sie 31, 2007 11:16 am

Kymil Nimesin pisze:
Napisał też, że co miesiąc ma wychodzić jedna powieść z FR i że w 2008 ma zakończyć wszystkie rozpoczete do tej pory serie, a także zacząć conajmniej dwie nowe (The Year of Rogue Dragons i The Lady Penitent)

Ciężko w to uwierzyć... Powieść co miesiąc? Ktoś tu się porywa z motyką na słońce. To po prostu nieopłacalne. Ale co ja mogę wiedzieć?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt sie 31, 2007 11:36 am

Kymil Nimesin pisze:
Kymil Nimesin pisze:
Napisał też, że co miesiąc ma wychodzić jedna powieść z FR i że w 2008 ma zakończyć wszystkie rozpoczete do tej pory serie, a także zacząć conajmniej dwie nowe (The Year of Rogue Dragons i The Lady Penitent)

Ciężko w to uwierzyć... Powieść co miesiąc? Ktoś tu się porywa z motyką na słońce. To po prostu nieopłacalne. Ale co ja mogę wiedzieć?

Nie ma się co martwić. Znając trzymanie się terminów przez ISĘ, możemy się spodziwać jednej książki na 2 miechy.
 
vegat
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw maja 25, 2006 1:45 pm

wt wrz 04, 2007 7:40 pm

Hi
Właśnie dostałem maila że "Rasy Faerunu" wyjdą w październiku a we wrześniu nie ukaże się żaden podręcznik z FR i D&D.
 
Anonim_1

wt wrz 04, 2007 7:48 pm

Ciekawe zatem, jak się mają losy nWoDu. Czyżby miał pierwszeństwo?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość