Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

pt maja 02, 2008 3:00 pm

Ktoś z osób mających kontakt z ISA w ogóle tu zagląda? Od końca lutego jak widać głucho...
 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

wt maja 06, 2008 1:56 pm

Ja ostatnio ( 24 kwietnia ) pisałem maila do ISY z zapytaniem o podręczniki do edycji 3.5, głównie chodziło mi o serie Complete i Psionike jednak otrzymałem taką odpowiedź jak zwykle... "Na razie nie mamy żadnych informacji proszę się dowiadywać później..." :cry:
 
Awatar użytkownika
Welverin Ry'Ahten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: czw paź 30, 2003 6:25 pm

czw lip 17, 2008 4:35 pm

Dostałem dziś takiego maila z wydawnictwa:
"Witam,
niestety nie bedziemy wydawali juz zadnych podrecznikow edycji 3,5. Obecnie obowiazuje juz edycja 4.0, ktora obecnie dostepna jest jedynie w wersji anglojezycznej - bedziemy ja tlumaczyli i wydawali.
pozdrawiam,
Katarzyna Czostek"
no comment...
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

czw lip 17, 2008 8:28 pm

Po prostu pięknie! :x

Tylko, że ponoć te książki miały być już przetłumaczone i czekały tylko na druk... Myślicie, że inna firma mogłaby to za nich wydać?

Trudno, zamówię, co chciałem w Amazonie i sam potłumaczę... :cry:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

czw lip 17, 2008 8:54 pm

A powieści???
 
Nukereal

czw lip 17, 2008 9:01 pm

Szczerze? Gdyby ISA ładnie zawiadomiła klienta wcześniej że nie będzie zapowiedzianych podręczników to może bym kupił ed. 4. Niestety, niski kurs dolara, obsuwa przy fachowym tłumaczeniu (przynajmniej 3 miesiące) oraz nieprofesjonalnośc firmy (pomnóż te miesiące przez od 5 do 15) spowodowały że zdecydowałem się na angielską. Oczywiście będą osoby które zakupią czwórkę po polsku, ze względu na niewiedzę i przynajmniej zrozumieją treśc podręcznika, by potem wkurzeni na ISA kupic angielską. Great, dla mnie ekstra. Przynajmniej rozwiali wątpliwości mi w końcu czy kupowac polskie czy angielske wersje. Dzięki ISA.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

pt lip 18, 2008 8:08 am

Amen, Uthlanshyrae. Amen. :x
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pt lip 18, 2008 11:36 am

A mnie niespecjalnie przeraża wieść o tym, że ISA nie będzie wydawać już edycji 3.5, bowiem i tak nie miałem zamiaru nic z niej kupować, jako że 3.0 w zupełności mi wystarczała. :) Niemniej czwórkę na pewno sobie sprawię, jak tylko pojawi się polska wersja. Za bardzo zaciekawiły mnie zapowiedzi, bym miał ją pominąć. :D Poza tym do czasu jej wydania trzecia odsłona systemu z pewnością zdąży mi się znudzić. ;)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt lip 18, 2008 11:42 am

Szkoda. Ciekawe jakie kwiatki będą podczas wydawania np. Eberronu.

O 'profesjonalizmie' i PR firmy nie będę pisać, bo wszystko zostało napisane już parę lat temu. Dziwi mnie tylko to, że (zakładając, że isa nie kłamie) skoro mają przetłumaczone podręczniki (XPH, Eberron CS, co najmniej 3 Complete'y) to jak to wyliczyli, że nie będzie im się opłacać ich drukować?

Innymi słowy wyrzucili pieniądze na tłumaczy oraz na licencję (iirc isa wykupiła licencję na sporą liczbę podręczników do 3.5) i teraz w jaki sposób mają to sobie odbić?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt lip 18, 2008 11:45 am

Gdyby wierzyć temu, co wymsknęło się komuś podczas D&D Game Day bodaj w Łodzi, 4E PL byłaby planowana nawet na święta. Sam jako pierwszy realny termin - i tak nadspodziewanie szybki - wskazywałbym raczej przyszłe wakacje. Nawet jeśli tłumacze by się pośpieszyli, sporo czasu może zając druk etc. Porzucenie 3.5 mimo gotowych przekładów m.in. Complete Mage też jest dziwne...

Przy okazji tłumaczenia jeszcze: skoro już wiadomo, że jakieś starania w tym zakresie są prowadzone, najwyższa pora chyba, by wszyscy użytkownicy, którym zależy na jak najmniejszej ilości rozmaitych kwiatków zaktywizowali się w tematach o przekładzie 4E. Ewentualni tłumacze będą dzięki temu mogli przekonać się, które terminy z 3. ed. budziły największą niechęć i wymagają zmiany (i jakie oczekiwania względem nowych terminów mamy).

Informacja techniczna: ten temat zostanie wkrótce usunięty i zastąpiony nowym wątkiem. Ma to związek z dezaktualizacją zawartych w nim informacji i problemami występującymi przy wejściu na ostatnią stronę wątku (np. ze strony).
 
Anonim_1

pt lip 18, 2008 12:05 pm

Suldarr'essalar pisze:
Innymi słowy wyrzucili pieniądze na tłumaczy

AFAIR w umowach tego typu wynagrodzenie otrzymuje się po X miesiącach od dnia publikacji podręcznika.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt lip 18, 2008 12:08 pm

ShadEnc - w tym wypadku, nie. Z tego co wiem, ISA wypłaca wynagrodzenie po X dniach od przekazania przekładu wydawnictwu - nie wspomina w umowach zawieranych z tłumaczami o publikacji. To jednak OT.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt lip 18, 2008 12:23 pm

Skład i druk to miesiąc - dwa, jak by tłumacze zrobili solidną robotę, podobnie korekta to tegorocze święka są w zasięgu ręki.
Ale nie liczę na to :D przestałem być optymistom.

Tłumacznie nie kosztuje aż tak dużo, najwięcej pochłania skład i druk.
 
Nukereal

pt lip 18, 2008 12:26 pm

Też mnie to zdziwiło- tyle kasy wpakowane w tłumaczenia i nic (bardziej mi było żal tłumaczy, którzy mogli z tego powodu mieć jakieś problemy... tak, to nie tłumacze ISA mi psują humor!) . Lepiej już nadzorować te tłumaczenia, oraz zacząć tworzyć dział do ed 4 (oddzielny czy też połączony z obecnym).
PS. Utworzenie nowego wątku będzie chyba najlepszą decyzją- przez co ten się wykoleił, z liczbą postów nie wyrabia.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt lip 18, 2008 1:06 pm

Uwaga: do ok. 15 temat będzie czynny, później powstanie nowy wątek, a ten zostanie zamknięty i - w ciągu kilku dni - usunięty.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

pt lip 18, 2008 1:52 pm

R.I.P. then...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości