Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Ogień we krwi, Ashiira

czw sie 11, 2011 4:24 am

Taki mały czar dla mojej aktualnej postaci, calishyckiego elementalisty genasi ognia. Kto wymyślił, aby byli oni obarczeni karą do charyzmy? Na roztropność bym się jeszcze zgodził :P Czar bazowany stricte na Friendly Face (dzięki goracepapu), ale chodziło mi o odarcie go z uniwersalności i nadanie cech bardziej indywidualnych. Jest chyba ok?

ASHIIRA OGIEŃ WE KRWI
Przemiany (ogień)
Poziom: Cza/Zak 1
Komponenty: W, specjalne
Czas rzucania: 1 akcja standardowa
Zasięg: Osobisty
Cel/Efekt: Ty
Czas działania: 10 min/poziom (P)

Budzisz swoje ogniste dziedzictwo do życia, powołując się na moc potężnych przodków. Włosy rzucającego czar zaczynają niespokojnie falować, a z oczu, od których nie da się oderwać wzroku, bije niezwykły żar. Otrzymujesz premię z okoliczności +5 do testów dyplomacji i zastraszania.
Specjalne: Czar ten może rzucić wyłącznie osoba, która w jakiś sposób jest związana z Planem Żywiołu Ognia - może posiadać atut ognisty rodowód, fire heritage, fire bloodline, być genasi ognia lub azerokrwistym krasnoludem. Nie może być ona prawdziwym przybyszem lub żywiołakiem z podtypem (ognia). Komponent werbalny musi zostać wypowiedziany w języku płomiennym.
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2016 10:12 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 8 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Mish
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: pt kwie 02, 2010 7:48 pm

Re: Ogień we krwi

ndz sie 14, 2011 9:01 pm

Czar wydaje mi się za słaby na swój poziom, zwłaszcza w porównaniu z psioniczną mocą "Ukrycie myśli" (również poziom 1.), która zapewnia premię +20 do blefu, o ile pamiętam. Zmieniłbym poziom czaru na 0.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Ogień we krwi

ndz sie 14, 2011 10:04 pm

Premia z ukrycia myśli wynosi +10, z drugiej strony jest napisane, że tylko przeciwko istotom, które próbują rozpoznać prawdziwe intencje przy pomocy testu wyczucia pobudek. Nie jestem pewien, czy ot tak zapewnia premię do testów blefu. Co prawda obdarza również premią do rzutów obronnych i trwa dużo dłużej, ale cóż, służy chyba do czegoś innego?
Mi jak na razie czar wydaje się dość zbalansowany...
 
Yuan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 303
Rejestracja: pt lip 23, 2010 6:50 pm

Re: Ogień we krwi

pn sie 15, 2011 10:24 am

Mi się osobiście bardzo podoba. :) Wygląda na dość zbalansowany, a przez to, że jest dostępny tylko dla istot z planu ognia nie jest kolenym czarem typu "jestem czarodziejem i mogę wszystko". Znaczy jest, ale w ograniczonej formie :P.
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Ogień we krwi, Ashiira

pn lut 13, 2012 1:06 am

+10 do zastraszania w gęstym lesie w czasie suszy.
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

Re: Ogień we krwi, Ashiira

pn lut 13, 2012 10:16 pm

Moderatorzy uprawiający necroposting żeby napisać flejmogenny komentarz

<3
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Ogień we krwi, Ashiira

pn lut 13, 2012 10:26 pm

Link to tego miejsca był w całkiem nowym poście :)
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Ogień we krwi, Ashiira

pn lut 13, 2012 11:33 pm

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości