Zrodzony z fantastyki

 
Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 02, 2003 2:57 pm

Ogrowy wielki miez - Olbrzym

pn mar 28, 2005 2:46 pm

Czy kto¶ z Was u¿ywa³ ju¿ tej zabaweczki? 2k8 i kryt 19-20/x2. ¯eby móc go u¿yæ istota ¶redniej wielko¶ci musi mieæ chyba atut "¯elazny chwyt". My¶lê o tej broni po lekturze kultowego komiksu "Berserker". Jak u¿ywaæ tego sprzêtu najefektywniej? Jakie atuty wybraæ je¶li ma to byæ wybrana broñ od 1 do 20+ poziomu?
 
Hellsing_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz lut 27, 2005 1:29 am

pn mar 28, 2005 3:32 pm

Osobiscie jeszcze nie uzywalem tejze broni, lecz wiem jak mozna najlepiej (moim zdaniem) uzywac jej, co prawda troche to munchkinowskie, ale....

Jedynym wyzwaniem dla gracza jest namowienie GM do tego aby pozwolil Ci grac halfgiantem...ma on cos takiego ze moze nosic bronie jakby byl o jdeden rozmiar wiekszy... i wszystko juz zalatwione... nastepnie all atutow do tejze broni jak np. specjalizacja, focus, poprawiony krytyk i co Ci sie zewnie podoba!! :D
 
zygmart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 25, 2004 8:46 am

pn mar 28, 2005 4:15 pm

Ja mam inną taktykę.

Zwykły człowiek Wojownik, musisz mu dać Biegłość w broni egzotycznej - Olbrzym, Zogniskowanie olbrzym i Unik(coś dla KP). Na drugim poziomie do wyboru:
- Ruchliwość
- Potężny atak
Jak weźmiesz to pierwsze, to na trzenim to weź teraz Ppotężny atak, a jak go już masz, to Rozszczepienie.
Na czwartym poziomie łap Specjalizację. Dalej już sobie poradzisz. (zawsze można brać atuty z innych podręczników, to jest standard z PG).
 
Awatar użytkownika
PoPoT
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: śr sty 26, 2005 2:14 pm

pn mar 28, 2005 4:36 pm

wg mnie to najlpeej grać gholiatem (nie wim czy sie napewno tak pisze) to ma jak półgigant, i bierzesz wirujacy atak :P do tego powiedzmy... besrseker z CW i masz niezlego wymaitacza... na wojnie dajesz mu zwój spadania jak piurko ładujesz do katapulty i ziom leci w środek wojska przeciwnika ... aha! aż sie miło robi jak sie myśli o tym co bedzie dookoła takiego miłego pana :P

a tak dokładniej co do miecza... miecz spox... w połączeniu z kusza .... jakąś tam z chyba races of stone (2k8, 18-20/x2) to naprawde ...
 
zygmart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 25, 2004 8:46 am

wt mar 29, 2005 10:24 am

(2k8, 18-20/x2)


Chyba z balistą...

Dobra kusza jest w KBiE: 1k12 19-20/x2 45m
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt mar 29, 2005 10:56 am

OT
Zygmart
Chyba z balistą

Nie, nie balistą, jest taka kusza w Racs of Stone :wink:
Nazywa sie Great Crossbow, i faktycznie ma takie przegięte staty :)

Ale to już EOT
Pozdrawiam.
 
Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 02, 2003 2:57 pm

wt mar 29, 2005 4:12 pm

Postaæ musi byæ cz³owiekiem wiêc chyba niezbêdny bêdzie ¯elazny chwyt. Do tego Zasiêg aby trzymaæ przeciwników na dystans a potem skupiæ sie na doskonaleniu u¿ywania broni.
Kto¶ z Was u¿ywa³ kiedy¶ Zasiêgu?
 
Sierżant Aramil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: wt lis 09, 2004 3:06 pm

wt mar 29, 2005 4:16 pm

Kto¶ z Was u¿ywa³ kiedy¶ Zasiêgu?
Sorry za ot i d³ugo¶æ posta ale co to jest zasiêg (w tym przypadku)?
 
Zmienokształtny
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 26, 2004 6:04 pm

wt mar 29, 2005 4:22 pm

A ja mam co do tego jedno spostrzeżenie. Otóz właśnie czytałem MiP i znalazłem lukę w planie żelaznego chwytu. W wymaganiach jest Zogniskowanie (w odpowiednim orężu), a wymaganiem zogniskowania(jeśli dobrze pamietam) jest biegłość w tym orężu. Tak wiec nie można mieć żelaznego chwytu w Olbrzymie, gdyż nie można mieć w nim biegłości. Chyba nic nie pomyliłem??? :?

Dodane poźniej
Można tak ale to tak dziwnie wygląda bo jak można nauczyć się walczyć bronią której nie można wziąść do rąk z powodu wielkości?? :?: :?
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

wt mar 29, 2005 4:22 pm

Sorry za ot i długość posta ale co to jest zasięg (w tym przypadku)?

Mogę się mylić, ale koledze chyba chodzi o umagicznienie zwiększające zasięg broni dystansowej :wink: :roll:
 
Sierżant Aramil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: wt lis 09, 2004 3:06 pm

wt mar 29, 2005 4:36 pm

A ja mam co do tego jedno spostrze¿enie. Otóz w³a¶nie czyta³em MiP i znalaz³em lukê w planie ¿elaznego chwytu. W wymaganiach jest Zogniskowanie (w odpowiednim orê¿u), a wymaganiem zogniskowania(je¶li dobrze pamietam) jest bieg³o¶æ w tym orê¿u. Tak wiec nie mo¿na mieæ ¿elaznego chwytu w Olbrzymie, gdy¿ nie mo¿na mieæ w nim bieg³o¶ci. Chyba nic nie pomyli³em???
To siê robi tak bierze siê bieg³o¶æ (no i co z tego ¿e nie mo¿esz u¿ywaæ?), zogniskowanie a pó¼niej ¿elazny chwyt.
 
Awatar użytkownika
PoPoT
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: śr sty 26, 2005 2:14 pm

wt mar 29, 2005 7:52 pm

w KBiE wyraźnie pisze że: aby móc wogóle urzywać olbrzyma nalezy posiadać w nim biegość (biegłosć w broni egzotycznej (olbrzym) ) o żelazym chwycie nic nie pamietam żeby pisało... niestety nie posiadam tera przy sobie KBiE ani MiP wiec nie moge sie upewnić
 
Sierżant Aramil
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: wt lis 09, 2004 3:06 pm

wt mar 29, 2005 10:24 pm

w KBiE wyra¼nie pisze ¿e: aby móc wogóle urzywaæ olbrzyma nalezy posiadaæ w nim biego¶æ (bieg³osæ w broni egzotycznej (olbrzym) ) o ¿elazym chwycie nic nie pamietam ¿eby pisa³o... niestety nie posiadam tera przy sobie KBiE ani MiP wiec nie moge sie upewniæ
Tak ale to tylko w przypadku istot o rozmiarze du¿ym
 
Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 02, 2003 2:57 pm

śr mar 30, 2005 7:34 am

Zasiêg to by³ nowy atut z MiP - jak kto¶ chcial sie zblizyc wchodzac w moj zasieg to prowokowal okazjonalny atak i jesli otrzymal obrazenia to odrzucalo go na pewna odleglosc i nie mogl podejsc. W oryginale to sie nazywa³o Large and in Charge :)
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

śr mar 30, 2005 10:53 am

Gdzie w MiP znajduje się taki ataut?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr mar 30, 2005 11:49 am

Przy przykładowych walkach.
W wersji angielskiej na stronie 61.

Wymagania jednak wykluczają normalne postacie (wielkość minimum Large i naturalny zasięg, a więc odpadają także rasy Medium traktowane jak large [Goliath i podobni]).
 
Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 02, 2003 2:57 pm

śr mar 30, 2005 10:26 pm

¯eby mieæ rozmiar Large trzeba mieæ minimum 7 stóp - czyli ok 210 cm. A taki wzrost zdarza sie nie tylko w¶ród zawodników NBA :) Jak MG nie zgodzi sie aby graæ naturalnym dryblasem to mo¿e Powiêkszenie + Ci±g³o¶æ....
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

śr mar 30, 2005 11:07 pm

2 Sprawy:
1. Osoba powyżej tych 210 cm będzie co najwyżej traktowana jak large (tak jak Goliath), naturalnego zasięgu nie otrzyma.
2. Czary nie wpływają na wypełnienie wymagań atutów (no chyba że są permanentne).
 
Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 02, 2003 2:57 pm

śr mar 30, 2005 11:54 pm

Dlaczego? Bêd±c Large - dlugie rêce :) i zasiêg wiêkszy ni¿ u Medium czy Small. Zreszt± w MiP pisze ¿e "Reach is the wonderful ability possessed by creatures that are larger than Medium-size (and Medium-size creatures wielding certain Large-size weapons) to threaten opponents who do not threaten you... No matter what, having reach means you get to bash your enemies before they get close enough to bash you."
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw mar 31, 2005 4:14 pm

Dlaczego?
Półgigant ma od 6'4 do 8'4 a jest rozmiaru medium.
 
Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 02, 2003 2:57 pm

czw mar 31, 2005 5:48 pm

Fakt. Czyli Large zaczyna sie od 8' u Umber-Hulka i 9' u Trola.
 
zygmart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 25, 2004 8:46 am

pt kwie 01, 2005 6:31 pm

Dobra, to ja rozwieję wasze wontpliwośći:

<!--QuoteBegin-KBiE+-->
KBiE pisze:
<!--QuoteEBegin-->Olbrzym: Ta broń jest o 45 cm dłuższa od wielkiego miecza. Rozmiary uniemożliwiają średniej istocie władanie nią bez specjalnego wyszkolenia, a więc jest to broń egzotyczna. (Średnie istoty nie mogą w ogóle używać olbrzyma jednoręcznie).


Czyli żeby władać olbrzymem istota średniego rozmiaru musi posiadać Biegłość w Broni Egzotycznej - Olbrzym. To wystarczy. Dla istot dużego rozmiaru jest to broń wojskowa...
 
Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 02, 2003 2:57 pm

sob kwie 02, 2005 2:00 pm

Pisze siê "w±tpliwo¶ci" :)
(¦rednie istoty nie mog± w ogóle u¿ywaæ olbrzyma jednorêcznie).

A "¯elazny chwyt"? Czy on nie pozwoli u¿ywaæ Olbrzyma jednorêcznie?
 
Ryanik__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 945
Rejestracja: sob sty 08, 2005 4:14 pm

sob kwie 02, 2005 2:08 pm

A "¯elazny chwyt"? Czy on nie pozwoli u¿ywaæ Olbrzyma jednorêcznie?

Wydaj mi siê, ¿e ten atut sprawia, ¿e broñ któr± dzier¿ysz jest jakby o rozmiar mniejsza, wiêc to pozwoli ci trzymaæ dwur±cz olbrzyma
 
Awatar użytkownika
mergan
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pn lis 01, 2004 10:12 am

sob kwie 02, 2005 3:05 pm

Żelazny Chwyt/Monkey Grip pozwala na atakowanie z karą -2 "normalnie" bronią, która jest o jeden rozmiar większa - w tym przypadku pozwala na atakownie Olbrzymem w dwóch rękach z karą -2.
 
zygmart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 25, 2004 8:46 am

sob kwie 02, 2005 4:23 pm

Ja bym tutaj potraktował to jako zmianę klasyfikacji, czyli, jak masz Żelazny chwyt, to jest to dla Ciebie broń żołnierska, a nie egzotyczna i proste.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

ndz wrz 10, 2006 12:56 pm

Co do nowych broni - mam pytanko - czy ogrowy miecz z sword and fist został przekonwertowany na 3.5 ? Dodam że był to miecz rozmiaru wielki, zadający 2k8 obrażeń, jeśli posiadało się biegłość w nim (egzotyczną) mogłeś nim walczyć za pomoca dwóch rąk - wyobraźcie sobie jaka to premia do rozbrajania [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

ndz wrz 10, 2006 1:13 pm

Dodam tylko, ¿e w realnym ¶wiecie ¿aden cz³owiek miêdzy niebem, a ziemi± nie by³by w stanie nim w³adaæ. [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_twisted.gif[/img] [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/aiwebs_011.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

ndz wrz 10, 2006 1:15 pm

To fakt [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img] Nawet ciężko byłoby wziąć do obu rąk taki brzeczot a co dopiero nim walczyć - przeciez taki Claymore jest już potwornie ciężko opanować a to przecież odpowiednik wielkiego miecza który jest rozmiar mniejszy - nie zapominajmy jednak że to fantasy rpg :wink:
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pn wrz 11, 2006 6:38 pm

Co do ogrowego miecza - Cloud z FF7 i inne chińsko-japońskie postaci z fantasy jakoś walczą (ba! wywijają jak sztyletami!) mieczami o wręcz idiotycznej wielkości... :wink:<br /><br />Poza tym, ja jako MG nie pozwoliłbym graczowi używać takiego potwora, gdyby nie miał siły 15+.<br /><br />Po trzecie primo, pamiętajmy o dwóch rzeczach:<br /> a) to świat Heroic Fantasy<br /> b) "wtedy" ludzie byli silniejsi - takich Pudzianów trochę było...<br /><br />I słowo na koniec: podejrzewam, że walka tamim mieczyskiem byłaby podobna do walki "zwykłym" zweihanderem - tylko, że jeszcze bardziej polegając na masie i sile bezwładu miecza...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości