Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

pt cze 02, 2006 12:47 am

Mnie boli przedewszystkim zbytnie ubóstwo poniektórych działów na dnd.pl. "Bestiariusz" wypada naprawdę kiepsko w porównaniu do choćby "Klas", "przedmiotów" czy "magii". A widziałem na forum kilka prac które po kilku nieznacznych, profesjonalnych przeróbkach zrobionych przez osoby kompetentne mogłyby się znaleźć na stronie. Oczywiście rozumię że nie można od redakcji wymagać cudów i przeglądania i oceniania pod kątem poziomu wszystkich prac.
Redakcja chce trzymać poziom strony - i słusznie. Ja jako użytkownik też chcę aby strona trzymała poziom i nie została zarzucona pracami średniej i miernej jakości. Ale redakcja chce również aby użytkownicy mieli udział w tworzeniu serwisu.
Pomysł jest taki: możnaby wyłonić z forum kilka osób które znają się co nieco na rzeczy i to oni regularnie przeglądaliby prace użytkowników umieszczone na forum. Jeśliby wszystkie te osoby stwierdziły że dana praca jest dobra, mogłyby wysyłać maila do redakcji ze specjalną rekomendacją . Wtedy panowie Redaktorzy przyglądneliby się zarekomendowanej pracy bliżej i oceniliby ją sami. W tym przypadku Redakcja nie musiałaby sama przeszukiwać forum i zaoszczędziłaby cenny czas. To tylko pomysł.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt cze 02, 2006 8:23 pm

No to właśnie jest pomysł, o któym mówiłem wcześniej. To jednak nie jest stricte "zmiana", tylko pewna propozycja ogólno-instytucjonalna czy coś w tym stylu ;).
 
Awatar użytkownika
smiechan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: śr sty 11, 2006 5:40 pm

pt cze 02, 2006 9:11 pm

BTW czy skład grupy trzymającej władzę (tzn. tej która ma wyszukiwać prace) jest już zamknięty i ustalony czy mozna się ubiegać o członkowstwo?:)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt cze 02, 2006 9:25 pm

Taka grupa jeszcze nie istnieje nawet ;). Zajmiemy się jej tworzeniem po odpaleniu zmian "maszynowych" :).
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pt cze 02, 2006 9:47 pm

Rebound pisze:
Zajmiemy się jej tworzeniem po odpaleniu zmian "maszynowych"



Czy w jej skład będą wchodzić obecni redaktorzy (bo coś słyszałem, że niedługo dnd.polter przeżyje "zastrzyk ludzkiej energi" lub coś w tym stylu ;) ), czy może użytkownicy forum, którzy nie są onecnie stale zrzeszeni z serwisem? Jeżeli tak, to zapewne będzie jakieś ogłoszenie, czyż nie? :)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt cze 02, 2006 10:28 pm

Będzie, będzie - nie ma się co martwić. A jak nie będzie, to będą szli z nominacji :>.
 
Awatar użytkownika
WarMaster
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: czw sie 25, 2005 10:43 am

pt cze 02, 2006 10:39 pm

Hmm właściwie to do strony niemam zastrzeżeń. Jednak fajnie by było gdyby na stronie dnd.polter pojawiło się więcej przygód. Pozatym sądze że dobrą rzeczą mógł by być dział opowiadania. Do modów wysyłało by się swoje opowiadania a oni zamieszczali by je na stronce w odpowiednim dziale. Ale i tak szczerze powiem że polter i forum POLTEGREIST jest najczęściej odwiedzaną przeze mnie stroną o RPG.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pt cze 02, 2006 10:52 pm

WarMaster pisze:
Jednak fajnie by było gdyby na stronie dnd.polter pojawiło się więcej przygód.



+1 :)


WarMaster pisze:
Pozatym sądze że dobrą rzeczą mógł by być dział opowiadania.


Gdyby takowe się pojawiły, nie protesowałbym. ;) Niemniej wolę, aby dnd.polter był serwisem bardziej konkretnym, nastawionym na udostępnianie materiałów do wykorzystanie na sesje tego systemu oraz informowania i oceniania wszelich nowości rynkowych. Czyli obecna linia tej strony zupełnie mi pasuje.
Ostatnio zmieniony sob cze 03, 2006 4:05 pm przez M.S., łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pt cze 02, 2006 11:43 pm

WarMaster pisze:
Pozatym sądze że dobrą rzeczą mógł by być dział opowiadania.

Niestety, w 90% przypadków takie opowiadania to grafomania czystej wody, teksty bez polotu i wartości, z jakąś ślimaczącą się fabułą, płaskimi bohaterami zerżniętymi z dzieł czołowych autorów gatunku lub bardzo kiepsko zarysowanymi bohaterami własnej produkcji.

Nie mówię, że będę się przed umieszczaniem na stronie opowiadań wzbraniał rękoma, nogami i mackami, ale w końcu nieoficjalnym hasłem serwisu zaczyna być "Trzymamy poziom". I te ewentualne opowiadania tekże będą musiały trzymać poziom, aby znaleźć się na stronie. Zważcie jednak, że osiągnięcie tego minimalnego wymaganego poziomu jest dużo trudniejsze w przypadku tekstu artystycznego (opowiadania) niż w przypadku tekstu użytkowego lub publicystycznego.

I jeszcze jedna rzecz...
WarMaster pisze:
Do modów wysyłało by się swoje opowiadania a oni zamieszczali by je na stronce w odpowiednim dziale.

Prosiłbym o nie mylenie funkcji. Teksty się wysyła do redaktorów. Moderatorzy operują wyłącznie na forum. Co prawda w chwili obecnej jest tak, że większość moderatorów jest równocześnie w redakcji serwisu, ale kiedyś może się to zmienić, a prawidłowe nazewnictwo i nawyki należy ćwiczyć już teraz.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz cze 04, 2006 2:00 pm

Moje kilka zdań: :razz:

1) Chciałbym, aby na dnd.polter wszystkie większe artykóły przeznaczone do bezpośrednogo wykorzystania na sesji były publikane w postci polików PDF. Dotyczy to wszyskich przygód (ach, jak cudownie byłoby, gdyby prace Ranfariel były w formacie PDF... :beer: Kamieniarz zresztą też :) ), klas prestiżowych, potworów...;

2) Do wszyskich lub chociaż tych "grywalnych" artykółów, które nie są spakowane w PDF, była osobna funkcja strona do wydruku, tak jak na Wrotach;

3) System ustawiania czarów może zostać - jest dobry;


Tyle na razie. ;)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw cze 15, 2006 10:22 pm

:).

No to zmieniamy nazwę tematu i czekamy na opinie na temat nowej odsłony serwisu... Jak wam się podoba?
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

czw cze 15, 2006 10:27 pm

Ogólnie zmiany wyszły bardzo dobrze i jestem dumny z siebie, że nie wrzuciłem siebie pod pociąg w oczekiwaniu na nową odsłonę - jednym słowem miodzio panowie/panie.
Osobiście jednak mam problem z galerią, która jak na złość nie chce się otworzyć ;) . Czy to dotyczy innych, czy tylko ja jestem tym "złym"?
 
Filio

czw cze 15, 2006 10:49 pm

Czy pozostało mi jeszcze coś prócz szczerych gratulacji? :)
Brawo!
Jeszcze tylko trochę zmian na forum i można się reklamować w całej Polsce. :D

Diva pisze:
Osobiście jednak mam problem z galerią, która jak na złość nie chce się otworzyć .

Niestety ja także mam problemy...
Ale mam nadzieję, że zaraz 'ci z góry' się tym zajmą. :wink:
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

czw cze 15, 2006 10:53 pm

Hmmm... Jedyne do czego można jeszcze się chamsko i bezpodstawnie czepić to brak wyszukiwarki na stronie. Choć nie uważam, że takowa jest niezbędna, jednak ci którzy pierwszy raz zaglądają na poltera i szukają coś konkretnego to mogą mieć ("krótkie") problemy ze znalezieniem potrzeby.
Poza tym, podgląd na tematy forum nie odswieża mi ilości komentarzy (znów pytanie, czy tylko mi?).
 
Filio

czw cze 15, 2006 11:02 pm

Tak patrzę na tą opcję 'Blog' i patrzę...
I chyba niedługo coś sobie napiszę, aby zapoczątkować mój pierwszy blog. :D
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw cze 15, 2006 11:18 pm

Bardzo, ale to bardzo mi się podoba. Teraz kiedy już większość nowości zobaczyłem (nochyba, że sa jeszcze jakieś ukryte funkcje) mogę powiedzieć, że zmaina wyszła poltkowi na dobre :) Naprawdę nowy layout jest przyjemny dla oka a także wydaje mi się conajmniej tak samo równy w obsłudze co poprzedni.
Co do galerii to mi również się nie otwiera a szkoda bo aż mnie korci by ją zapełnić (właśnie, czy galeria ma jakis limit grafik czy tez można ja zapełniać do woli? ).
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

czw cze 15, 2006 11:22 pm

Mam takie pytanie, czy jest możliwość edytowania notek na "blogu polterowym"? Do tego jeszcze nie doszedłem. Z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S. Możecie podziwiać mój blog :D .
 
Filio

czw cze 15, 2006 11:23 pm

Diva pisze:
Poza tym, podgląd na tematy forum nie odswieża mi ilości komentarzy (znów pytanie, czy tylko mi?).

Same here... :|

amnezjusz pisze:
(właśnie, czy galeria ma jakis limit grafik czy tez można ja zapełniać do woli?

Rebound pisze:
[...] raczej nie.

I potem ten sam Rebound pisze:
No chyba, że ktoś będzie pakował do galerii mnóstwo zdjęc rozebranych panienek :razz:.

:wink:
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt cze 16, 2006 12:43 am

Edytować wszystko się da. Co do galerii, to problem jest teraz pod lupą :) i pewnie zostanie wkrótce rozwiązany. Tymczasem zapraszamy do czytania i prowadzenia blogów. Ciekawe rzeczy można tam znaleźć ;).
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt cze 16, 2006 1:01 am

Problemy z galerią? Dziwne. W moim przypadku wszystko działa normalnie - vide profil. Proponuję w dalszym ciagu próbować, choć możliwe, iż jest to problem raczej jednostkowy. Względnie, sama galeria może wymagać trochę trudu na początek. Tak czy inaczej, postaramy się temu zaradzić.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

pt cze 16, 2006 1:45 pm

U mnie galeria już działa (ah, dodałem też parę obrazków ;) ). Niestety jako człowiek ciężko myślący nie doszedłem jak się edytuje już zamieszczone notki na blogu... Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi jak to się robi? Z góry ładnie i serdecznie dziękuję.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt cze 16, 2006 3:11 pm

Musisz wejsc do notki (lub do komentarzy do notki) i wtedy pod swoim avatarem, w panelu uzytkownika pokazuja Ci sie m.in. opcje "usun wpis" i "edytuj wpis".

Tyle z mojej strony.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt cze 16, 2006 6:51 pm

Nowy serwis bardzo mi się podoba. Jednak jest jedno ale. Otóż przez jakiś czas myślalem że nikt się na forum nie wypowiada, ponieważ zazwyczaj wchodzę na nie od stronki dnd.polter.pl a dopiero teraz zauważyłem że mi nie odświeża komentarzy. Podobnie dziwi mnie to że w tabeli "najnowsze artykuły" na pierwszym miejscu figuruje CCE. A (chyba) najnowszego artykułu (potworka rince'a) nie ma :?

Poza tym to chyba wszystko ok, szczególnie sztata graficzna mi się podoba :D
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pt cze 16, 2006 7:49 pm

Jak ju napisałem, nową wersją serwisu jestem zachwycony. :)

Dziwi mnie jednak, że w tabelce forum, gdzie zwykle były wyświatlane tematy, w których są najnowsze posty, nic się nie zmienia, choć forum jak najbardziej żyje.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt cze 16, 2006 8:44 pm

Jedna z przejściowych trudności związanych ze zmianą. Podobne sytuacje zdarzały się okazjonalnie i w przeszłości. Postaramy się niedługo temu zaradzić.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob cze 17, 2006 1:11 am

A nowe artykuły wyglądają tak, jak wyglądają, bo robiliśmy w nich porządek ;).
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

pn cze 19, 2006 11:57 am

Nowy wygląd jest naprawdę dobry. Początkowo wydawał mi się nieco chaotyczny, ale po dokładnym przejrzeniu serwisu i przyjrzeniu się stronce stwierdzam - jest super.
Opcja założenia blogu wydaje mi się ciekawym pomysłem. Szczególnie w przypadku redakcji - teraz jesteście ludźmi z krwi i kości a nie serwisowo-forumowymi bytami mogącymi z nami, użytkownikami, zrobić wszystko :wink: .
Gratuluję
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

pn cze 19, 2006 10:32 pm

Cóż, kolejny drobny problem z nowym poltkiem. Funkcja autologowania nie działa u mnie poprawnie - po jej zaznaczeniu przy kolejnym wejściu na stronę i tak muszę normalnie się zalogować, autolog wyjawia mi jedynie, ze podałem niewłaściwy login/hasło, mimo, iż są one w najlepszym porządku. W sumie za bdzo nie dokucza, wystarczy mi pacnąć w ctrl+enter i działa, ale na starszej wersji strony się to nie zdarzało, więc pewien niesmak pozostaje.
 
Filio

pn cze 19, 2006 10:42 pm

Smg, czy używasz przypadkiem Firefoxa?
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

pn cze 19, 2006 10:47 pm

Autologowanie jest, przynajmniej u mnie, w porządku. No i nareszcie podgląd forum jest odświeżany ;) . Jedyne co może trochę dziwić (tzn. mnie zastanawia) to to, że 'Nowości' dotyczące strony/forum są na samym końcu strony, przez co są mało zauważalne. IMHO lepiej by wyszło gdyby był na samej górze, ale jest to raczej luźna propozycja/uwaga.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości