Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

ndz lis 12, 2006 7:35 pm

Ja odnoście pdfów na stronie, a konkretnie ich zapisu. Jako, iż są wzorowane na oficjalnej formule podręcznikowej, są tworzone tak, by na stronie były dwie kolumny. W książce rozwiązanie to sprawdza się całkiem dobrze, jednak przy czytaniu czegoś na kompie powoduje, że trzeba przewijać ekran raz w górę raz w dół, co zmniejszaja komfort czytania. Czy nie dałoby się jednak poprzestać na jednej kolumnie?
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

ndz lis 12, 2006 7:46 pm

Smg - nie przesadzaj. To co mówisz jest rzeczywiście pewną niegodognąścią, którą jednak rekompensują walory estetyczne. Zresztą, ja i tak większość ściągnych materiałów drukuję, więc mnie ten problem nie dotyczy. :razz: W każdym razie uważam, że tak jak jest powinno zostać i proszę nie zmieniać aktualnej formy. :)
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz lis 12, 2006 8:02 pm

Popieram SMG - ci co drukują nie zauważą różnicy. Ale ja wykorzystuję palmtopa - mam tam różne materiały - często mi się to przydawalo jak zapomniałem druknąć czegoś na sesję. :D Wielu zaś nie drukuje tylko czyta - a to bardzo utrudnia.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

ndz lis 12, 2006 8:26 pm

M.S. pisze:
To co mówisz jest rzeczywiście pewną niegodognąścią, którą jednak rekompensują walory estetyczne

Walory estetyczne? One są mimo wszystko kwestią poboczną - dla mnie wygoda użytkowania jest znacznie ważniejsza. A że ja tekstów w praktyce nie wykorzystuje, a jedynie czytam i oceniam, stwierdzam iż jest to utrudnienie.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

ndz lis 12, 2006 9:39 pm

Z tego co się orientuje, to układ kolumnowy w lekturze POMAGA - bo oko łapie cały akapit na raz, co przyśpiesza cały proces ;). W przypadku układu jednokolumnowego cały efekt bierze w łeb :P.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

ndz lis 12, 2006 10:21 pm

Rebound pisze:
W przypadku układu jednokolumnowego cały efekt bierze w łeb .

+1. IMO czyta się znacznie lepiej niż w jednej kolumnie.
 
Awatar użytkownika
Big maksio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: sob paź 14, 2006 10:53 pm

ndz lis 12, 2006 10:34 pm

Mam pytanie czy ten nowy Polter.pl zastąpni starego czy bedą poprostu dwa oddzielnie?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz lis 12, 2006 10:47 pm

Przejście na nowego Poltera dokonało się już dawno. Temat ten służy po prostu wyrażaniu opinii na temat poczynionych zmian, informowaniu o zauważonych błędach itp. Przeczytaj wątek w całości i zapoznaj się z pokrewnymi wątkami, a może zrozumiesz, w czym rzecz - i dlaczego Twoja notka pozbawiona jest sensu.
 
Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: śr sie 24, 2005 10:22 am

pn lis 13, 2006 3:07 pm

Rebound pisze:
Z tego co się orientuje, to układ kolumnowy w lekturze POMAGA - bo oko łapie cały akapit na raz, co przyśpiesza cały proces

Jak komu. Ale mniejsza, widzę, że to coś w rodzaju splatania palców dłoni (rozłóż szeroko ręce, a potem zetknij ze sobą dłonie i spleć razem palce - ja mam na wierzchu lewy, inni prawy) - jednym wygodniej tak, innym inaczej i nikt nikomu nie udowodni, ze jest inaczej.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt mar 06, 2007 7:54 pm

Mam taką prośbę, a ten temat wydaje mi się ze wszystkich najbardziej odpowiedni.

Czy moglibyście zamieścić na stronie kartę postaci do Spellslingera? Moja mi zniknęła z dysku podczas formatu, a na gwałt potrzebuję, najlepiej do jutra ;) Jeśli w tej chwili nie możecie tego zrobić (termin wrzucania artów, czy czym tam się usprawiedliwiacie ;) byłbym wdzięczny gdyby ktoś przesłałby mi ją na maila - [email protected]

Zapytacie dlaczego nie zassam z forum Gozoku? Ano dlatego, że mi (i chyba nie tylko) forum nawala, o zaspamieniu nie wspominając (redakcja Gozoku chyba zupełnie olała pismo i czytelników... Ale to temat na inną dyskusję) i o ile mogę tam wejść to przy logowaniu wyświetla się dwulinijkowy komunikat o błędzie i nic więcej, a aby pobrać kartę widocznie trzeba się zalogować.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję :)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lis 24, 2008 4:14 pm

<puk puk>

Czy zastałem kogoś?
Coś się dzieje jeszcze w kwestii D&D na polterze?
Ostatnio zmieniony pn lis 24, 2008 4:41 pm przez Suldarr'essalar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn lis 24, 2008 4:38 pm

A nie dzieje się? To że dział miał chwilowe problemy z aktualkami to jeszcze chyba nie tragedia :).
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lis 24, 2008 5:08 pm

No niewiele widać :)

Właściwie, to naszło mnie dzisiaj, że niewiele ruchu widać na forum w dziale twórczości forumowej. Zajrzałem więc na stronę (może tam coś się dzieje), ale też nic nie widzę. Sprawdziłem jeszcze dział serwis i tu też cisza. Nawet konkursów nie ma. Zupełnie wszystko zamarło.

A, że miałem dzisiaj luźniejszy dzień w pracy naszło mnie, że od jakiegoś już czasu nie widziałem żadnej aktywności (choć muszę przyznać, że głównie forumowej), nie licząc newsów, których, szczerze powiedziawszy i tak nie śledzę. Okazjonalnie ktoś wrzuci na forum jakąś pracę, ale zwykle nie jest szczególnie wysokich lotów.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pn lis 24, 2008 5:13 pm

Obawiam się, że to może być kwestia ogólniejsza - związana także z tym, że system powoli traci support polskiego wydawcy. Trudno mi się w tej kwestii wypowiadać, ale Zsu coś bąkał o tym, że nie tak łatwo ich (w sensie - DnDP) zestrzelić ;).
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn lis 24, 2008 5:17 pm

Jako dział przechodzimy w tym momencie drobną reorganizację i w najbliższym czasie wrócimy do regularnych aktualizacji.

Suldarr'essalar pisze:
Coś się dzieje jeszcze w kwestii D&D na polterze?

Odpowiedź brzmi więc: w chwili obecnej mniej, ale pracujemy nad tym :)
 
Anonim_1

pn lis 24, 2008 5:39 pm

Rebound pisze:
A nie dzieje się?

Nie, nic się nie dzieje. Odkąd Zsu zabrał się za maturę i studia.

Rebound pisze:
To że dział miał chwilowe problemy z aktualkami to jeszcze chyba nie tragedia :).

W końcu zrozumiałem znaczenie słowa "chwilowe" - to nie to samo, co chwila, w końcu np. ISA chwilowo nic nie wydaje a FFG chwilowo nie wypowiedziało się w kwestii licencji CC na WFRP. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn lis 24, 2008 6:18 pm

ShadE, co Ci się stało w ksywkę?

Oj, źle by było, jakby polter poszedł w ślady ISY z tą chwilową niedyspozycją ;)
 
Anonim_1

pn lis 24, 2008 6:22 pm

Suldarr'essalar pisze:
ShadE, co Ci się stało w ksywkę?

Ucięli mi, bo pyskowałem. Nałożyli jeszcze czapkę - widzisz awatara, jaki smutny siedzę ;)

Suldarr'essalar pisze:
Oj, źle by było, jakby polter poszedł w ślady ISY z tą chwilową niedyspozycją ;)

Myślę, że ożywienie przyjdzie w styczniu - i w serwisie, i w dziale. Poczekajmy tylko na Midnighta, Exalted i całą resztę, zapowiadaną przez Copernicusy, ISY i Galakty.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn lis 24, 2008 7:29 pm

Enc pisze:
Odkąd Zsu zabrał się za maturę i studia.

Choć stwierdzenie, że od prawie roku (kiedy Zsu zbliżył się do matury) nic się nie dzieje jest jednak nieco przesadzone (choćby dlatego że sam Zsu i tak poświęcał przez większą część roki działowi bardzo dużo czasu, a na wiosnę było do 3,5 aktualki na tydzień, potem 3 czy 2 aż do niedawna), to rzeczywiście trudno przecenić rolę naszego Supreme Leadera :)
Suldarr'essalar pisze:
Oj, źle by było, jakby polter poszedł w ślady ISY z tą chwilową niedyspozycją ;)

Cieszę się, że ci na nas zależy :)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn lis 24, 2008 7:59 pm

Styczeń... może. Ew. luty, jeśli uporam się szybko z sesją - ale! Tymczasem na pewno grudzień i - dzisiaj? Co do "chwilowej niedyspozycji" - przynajmniej sam mam nadzieję, że nie skończymy jak poprzedni ustrój (którego - jak wieść gminna niesie - stałą cechą były "przejściowe trudności") ani nie upodobnimy się zanadto do rynku wydawniczego RPG w Polsce.
---
Opinia własna o D&DP: ni to sen zimowy, ni to letni... Jesienna depresja? Wygląda na to, że prawie cała redakcja działu jest niedysponowana. Ci, którzy zostali, borykają się z innymi trudnościami. Z tego między innymi względu - wszelka pomoc w rozruszaniu działu po przerwie mile widziana.
---
Cześć wszystkim. Żyję (co nawet mi nie wydaje się takie oczywiste) i staram się na wszelkie możliwe sposoby rozniecić w sobie więcej chęci do pracy - przy jednoczesnym ignorowaniu wszystkiego innego, teoretycznie ważniejszego... ale co to ma za znaczenie?

Chyba mogę już pochwalić się, że zawarliśmy współpracę z Wydawnictwem Galakta. Z tego też względu w najbliższym czasie zorganizujemy - równolegle z premierą Midnight - konkurs na scenariusz, podobny w formule do np. Konkursu Burzliwego WFRP.

Cóż więcej..? Wracamy do pracy, przynajmniej jeśli o mnie chodzi. Jeśli ktoś ma ochotę się przyłączyć - zapraszam.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

śr lis 26, 2008 9:51 am

rincewind bpm pisze:
Cieszę się, że ci na nas zależy Smile

Po prostu pamiętam jak skończyło się dnd.pl i przez co ;)

Przyłączyć? A na jakich zasadach?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr lis 26, 2008 11:20 am

A na jakie byłbyś skłonny się zgodzić?

Na pewno nie zabraknie miejsca dla chętnych do moderacji forum, wyszukiwania w Sieci i publikowania na stronie wieści tudzież pisania (albo korekty) tekstów - niemal dowolnego rodzaju. Równie dobrze mogą to być artykuły almanachowe (rozmaite poradniki czy manifesty), jak i recenzje, wywiady, tłumaczenia ciekawych publikacji zagranicznych serwisów (za zgodą autorów) albo np. powiązane z D&D/d20 felietony lub materiały przeznaczone do gry (zwłaszcza scenariusze).

Ogólne uwagi typu: "jak można zmienić strukturę forum/strony, by łatwiej było się na nich znaleźć" też nie zawadzą.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw lis 27, 2008 4:52 pm

Rozrzut zapotrzebowania jest doprawdy imponujący. Przy takich brakach nie dziwię się, że jest zastój na stronie i na forum ;)

Tak naprawdę, to wszystko zależy od wymogów i oczekiwań.
 
Awatar użytkownika
ConAnuS
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1137
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:11 pm

czw lis 27, 2008 5:24 pm

A jakie systemy są "tolerowane"?
Zmierzam do 4 ed. oczywiście tym pytaniem.
Bo ostatnio u Nukereal'a na blogu w komentarzach pojawiła się kwestia jakoby 4ed nie była zbytnio hmm... "wspierana" na Polterze.

Czy w związku z tym lepiej sobie odpuścić ewentualne teksty do 4 ed.?

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw lis 27, 2008 6:22 pm

Suldarr - przykre acz prawdziwe. Za najważniejsze w tym momencie uznałbym:

1. Pisanie tekstów (głównie teksty użytkowe w rodzaju przygód oraz publicystyka - zwłaszcza felietony i recenzje).
2. Redakcję artykułów (korekta i ocena/uwagi przed publikacją).
3. Wieści (informacje o podręcznikach, wydarzeniach, inicjatywach).

CAS - akurat w tej kwestii Nukereal wyjątkowo rozminął się z prawdą... O ile prawdą jest, że dotychczas na stronie nie ukazał się żaden tekst przeznaczony bezpośrednio do 4E, bynajmniej nie negujemy jej istnienia ani nie ograniczamy w żaden sposób osób, które chciałyby same przygotować coś z myślą o nowej wersji systemu. Wystarczy wspomnieć ostatni Konkurs(ik), do którego zostały opracowania oparte o zasady 4E (jedna z nich nawet uzyskała pierwsze miejsce i powinna wkrótce znaleźć się na łamach serwisu).

Nie ma co sobie odpuszczać. Chcesz pisać, pisz - na pewno przeczytamy i ocenimy tekst; jeśli będzie przygotowany wystarczająco starannie, na pewno nie będziemy utrudniać jego publikacji. Na marginesie: w związku z tym, że zdania co do nowej edycji są raczej podzielone, a większość graczy w Polsce nie miało z nią dotychczas większej styczności, nie zaszkodziłby jakiś tekst wprowadzający tudzież objaśniający podstawowe różnice między 3E a 4E. To jednak tylko sugestia - jeśli ktoś ma inny pomysł na artykuł, powinien go zrealizować.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt lis 28, 2008 3:20 pm

Jakieś nowe materiały?
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Opinie o D&DP

pn gru 20, 2010 6:56 am

W obecnej wersji dział "czary" na stronie powinny mieć duży, czerwony napis "Zaklęcia w większości niedopracowane, redakcja nie ponosi odpowiedzialności za zepsucie sobie gry ich wprowadzeniem".

Moim zdaniem nie należy firmować byle czego, bo tak:
a) ktoś bierze jak leci i się nacina
b) ktoś nie bierze, bo mu się nie chce przeglądać prac w poszukiwaniu dobrze zrobionej.

Sugeruję zostawić tylko te czary, które są w oczywisty sposób dobre, a z resztą zaczekać, aż ktoś będzie miał czas je dopracować (poza przypadkami beznadziejnymi).

To samo dotyczy zresztą i klas.
Ostatnio zmieniony pn gru 20, 2010 6:57 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Opinie o D&DP

pn gru 20, 2010 9:29 am

Dlaczego zaraz chcesz robić wielką czystkę? Nie widzę powodu. Przynajmniej na stronie coś jest.
P.S. Jest może szansa, żeby dukar pojawił się na stronie? Jest rewelacyjny, szkoda by było, żeby zniknął w otchłaniach forum... Autor niestety chyba się już nie udziela na Polterze...
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Opinie o D&DP

pn gru 20, 2010 10:48 am

"Zepsucie sobie gry"? Bez przesady. Właśnie wszystkie przejrzałem i nie są takie złe - jedyne z potencjałem psucia czegokolwiek to te dające pozytywne poziomy (no ale to 8. poziom), oprócz tego raptem dwa przepakowane (Podróż i Przekierowanie czaru, zakładając że uniewrażliwia na czar przekierowywany) no i rzecz jasna sporo słabych, będących stratą czasu, kilka dublujących czary oficjalne no i są takie z brakami w opisie, ale to wszystko zdarza się i w podręcznikach oficjalnych. Chcesz, zrób osobny temat recenzujący czary będący obecnie na stronie, jak dojdziemy w nim do konkretnych wniosków co zmienić/usunąć/poprawić to może redakcja coś zrobi. Mógłbym sam to zrobić ale a)brak czasu b)wyszłoby że narzekam na 70% wszystkiego a tego nikt nie chce słuchać.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: Opinie o D&DP

pn gru 20, 2010 10:53 am

Czary z forum psują grę nie mniej niż czary z podstawki w rodzaju Wish, Polymorph, czy też Alter Self ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości