Zrodzony z fantastyki

 
czarnylol09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:16 pm

Optymalizacja TWF

ndz cze 30, 2013 6:49 pm

Witam. razem ze znajomymi rozpoczynamy nową kampanie i potrzebuje porady. Sprawa wygląda tak ze zaczynamy na 7 poziomie, do wykorzystania mamy podręczniki te które można zdobyć na necie(czyli jest tego sporo). przekopałem trochę forum i znalazłem coś co mi pasuje do tego czym chce grac mianowicie.

rasa lesser tiefling (czy ew. mozna z czymś zamienić bo proponowany był chyba tylko przez +2str i brak LA.)

class: barbarian(lion totem) 1/ fighter 1/ warblade 4 / bloodclaw master 1

rozwój będzie leciał zapewne kolejne poziomy bloodclaw mastera a dalej czysty warblade. Moje pytania są następujace:
(Dodam ze jeszcze nie wiem czy będziemy mieli 28 czy 32 point buy, ale na pewno któryś z nich. dlatego lepiej się sugerować 28pb i ew. cieszyć się jak będzie więcej)

Czy to rzeczywiście jest sensowny build dla twf i jak wypada względem np. tropiciel/barbarzyńca/wojownik twf bo tym już miałem okazje kiedyś grać.

I to co najważniejsze, dostaliśmy pozwolenie na full gestalt, i totalnie nie wiem z czym to połączyć żeby było najlepiej, czy wywalić poziom woja, dać warblade'a i w gestalt dać woja dla atutów czy może coś innego?? trochę to kombinowane będzie.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Optymalizacja TWF

ndz cze 30, 2013 10:41 pm

Rasa lesser tiefling zwykły tiefling tylko bez typu outsiders czyli humanoid i wtedy jest bez LA. Do którego poziomu planujecie rozwój postaci? Ta rasa raczej średnio się nadaje na kogoś walczącego wręcz. Co z szablonami?
Ostatnio zmieniony ndz cze 30, 2013 10:41 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
czarnylol09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:16 pm

Optymalizacja TWF

pn lip 01, 2013 8:32 pm

Rozmawiałem z naszym MG i przewidziany koniec wypadnie około 16 poziomu, ale czasem tak mamy ze jak MG wpadnie na jakiś szyderczy pomysł to lecimy nowa kampanie tymi samymi postaciami dalej.

Szablony dozwolone.

A i co do gestaltu, być może dobrym rozwiązaniem będzie wrzucenie czegoś co ma poziomy czarowania?(choć nie jestem zwolennikiem gishy przez utratę pierwszych rund na self-buff) Jeżeli tak, to z czym, bo to naprawdę spory mętlik.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Optymalizacja TWF

pn lip 01, 2013 10:04 pm

Rasa lesser aasimar + dragonborn [wing aspect]

Atrybuty [point buy 28]
Str 20 [14 +6 lolth]
Dex 15 [16 +1 za 4 poziom -2 dragonborn]
Con 20 [10 +2 saint +6 lolth +2 dragonborn]
Int 10
Wis 18 [14 +2 saint +2 aasimar]
Cha 16 [10 +4 saint +2 aasimar]

Klasy
bard 7 // fighter 1 / saint [LA +2] / lolth touched [LA +1] / paladin of freedom 2 / swordsage 1

Bazowa premia do ataku barda rośnie o +1 na poziomach 2, 3, 6 i 7
Premie do RO rosną o +1 na poziomach 2, 3, 4, 6 ale u barda tylko na poziomach 3 i 6 rośnie fort

Rozpisać najlepiej tak:
1. poziom: bard 1 // fighter 1 [RO: +2/+2/+2, BaB +1]
2. poziom: bard 2 // saint 1 [RO: +2/+3/+3, BaB +2]
3. poziom: bard 3 // saint 2 [RO: +3/+3/+3, BaB +3]
4. poziom: bard 4 // paladin 1 [RO: +5/+4/+4, BaB +4]
5. poziom: bard 5 // paladin 2 [RO: +6/+7/+7, BaB +5]
6. poziom: bard 6 // lolth touched 1 [RO: +7/+8/+8, BaB +6]
7. poziom: bard 7 // swordsage 1 [RO: +7/+10/+10, BaB +7] [Initiator level 4]

Zatem postać zna 6 manewrów i 1 postawę z poziomu max 2.

HP: 3k6+2k10+1k8+45 = 71
KP: 10 + 2 dex + 5 [koszulka +1] +2 [dastana +1] + 4 wis = 23 [27 przeciwko złym]
RO: +15/+15/+17 [przeciwko złym +19/+19/+21]

Redukcja obrażeń 5/magia, szybkie leczenie 3 , niewrażliwość na zimno, kwas, elektryczność, strach, petryfikację i czary do 3 poziomu włącznie. Darkvision 60ft.
Spell like abilities: At will - guidance, resistance, virtue, and bless

Atuty:
1 poziom: Two weapon fighting
1 poziom: Lingering Song
3 poziom: Jack of All Trades
6 poziom: Snowflake Wardance

Flawy:
shaky [-2 do ataków dystansowych]
Atuty: Song of the Heart

Jest opcja z eberronu by przehandlować muzyki barda za atuty. Poświęcasz:
- countersong
- fascinate
- Suggestion
Z rebuild masz dodatkowe 3 atuty:
- Words of Creation
- Melodic Casting
- Dragonfire Inspiration

Wiedzę barda najlepiej przehandlować za Bardic Knack [PHB II]. Efektem czego będziesz miał prawie wszędzie rangi. Maksujesz tylko te umiejki na których ci zależy, a reszta będziesz testował jakbyś miał tam rangi połowa poziomu [zaokrąglane w górę!].

Czary koniecznie: Inspirational Boost, Improvisation, Alter Self
Możesz używać muzyki barda i jednocześnie czarować.

Alter self używasz do zamiany w Dwarf Ancestor, dostajesz: +18 do pancerza naturalnego. KP rośnie ci do 41 a przeciwko złym do 45.

Dzięki: Inspirational Boost + inspire courage +1 + Song of the Heart + Words of Creation będziesz miał w sumie +6 do trafienia i dmg oraz +6 do RO przeciwko efektom charm i fear. Dzięki zużyciu drugiej melodii barda i dragonfire adept będziesz miał premię do dmg +6k6 od ognia.

Trafienie:
Pierwsza ręka: +26 [+5 bazowo +5 siła + 10 Snowflake Wardance +6 melodia] / +21 [+0 bazowo +5 siła + 10 Snowflake Wardance +6 melodia]
Druga ręka: +26 [+5 bazowo +5 siła + 10 Snowflake Wardance +6 melodia]

Dmg też będziesz miał niezłe. Później rozpiszę na następne poziomy do 16 docelowego.
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2013 3:51 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
czarnylol09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:16 pm

Optymalizacja TWF

wt lip 02, 2013 3:37 pm

Hmmm no nie powiem, ciekawie to wygląda, tylko gdzie znajdę tego "saint"? Bo chyba nie chodzi Ci o motyw sainthood z book of exalted deeds?? wszystko to wygląda bardzo spoko, tylko gryzie mnie charakter lolth touched. Przedstawię ten pomysł MGkowi.

W razie czego, gdyby mgkowi pomysł się nie podobał i miał jakieś "ale", do mojego buildu opisanego w pierwszym poście będzie pasował gestalt swashbucklera, czy raczej woj + trochę barbarzyńcy??

Dzięki wielkie za pomoc.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Optymalizacja TWF

wt lip 02, 2013 3:52 pm

Tak ten z BoED, poza tym co za problem przemieścić kolejność lolth i 1 poziom z saint ze sobą, w efekcie czego masz charakter dobry. Poza tym można zawsze pogadać by ten szablon inaczej się nazywał, np Torm-touched z charakterem odpowiednio dopasowanym.

Co do twojego pytania: psion egoist.
Ostatnio zmieniony wt lip 02, 2013 3:53 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
czarnylol09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:16 pm

Optymalizacja TWF

wt lip 02, 2013 5:15 pm

Ok. dzięki jeszcze raz.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Optymalizacja TWF

wt lip 02, 2013 6:50 pm

Jeśli chcesz rasę z dużymi bonusami do Str, to chyba najlepszym wyborem jest Shalarin (Monsters of Faerun, ale dostał update w Player's Guide to Faerun Web Enhancement)(+0 LA; +4 Str +4 Dex).

Do tego warto przemyśleć szablon Proto Creature z Bestiary of Krynn, które daje +4 Str +2 Con -2 Int -4 Cha przy utrzymaniu +0 LA. To daje Ci łącznie +8 Str +4 Dex +2 Con -2 Int -4 Cha.

Jeśli do tego dodasz lolth-touched, to +14 Str +8 Con +4 Dex -2 Int -4 Cha.

Do tego interesującymi szablonami są Mineral Warrior (+2 Str +4 Con -2 Wis -2 Int -2 Cha) i Feral Creature z Savage Species (+4 Str -2 Dex +2 Con -4 Int +2 Wis).

Za +3 LA możesz mieć łącznie +20 Str +12 Con +2 Dex -8 Int -6 Cha.

Zamiast barda można też pomyśleć o DMM clericu. Wymaga to mniejszego feat investment, a wiele czarów jest bardzo interesująca dla postaci walczących melee. Do tego powyższa kombinacja szablonów nie nakłada żadnej kary na Wis.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Optymalizacja TWF

śr lip 03, 2013 1:35 pm

Za +3 LA możesz mieć łącznie +20 Str +12 Con +2 Dex -8 Int -6 Cha.


Malutka poprawka. +14 con, i +2 do wis w finalnym rozliczeniu. Ale czy jest granie postacią o tak niskiej inteligencji i charyzmie?
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Optymalizacja TWF

śr lip 03, 2013 3:28 pm

Masz rację, Con +14, ale wis chyba na zero wychodzi, bo jest +2 z Feral i -2 z Mineral Warrior.

Zawsze można odpowiednio rozdać statystyki. Z bilansem wychodzącym na +20 to nie jest aż taki problem. Można też dorzucić szablon Dustform + Incarnate Construct zupełnie negując karę do Inta, ale negując też bonus do Con. Dostaje się też +4 Str i -2 Dex.

Trzeba jednak przyznać, że MG nie będzie raczej przychylnie patrzył na Incarnated Dustform Proto Feral Lolth-touched Mineral Warrior Shalarin. Ale to daje tylko +24 Str i -6 Cha.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Optymalizacja TWF

śr lip 03, 2013 8:28 pm

Faktycznie z wis nie policzyłem kary z mineral. Wydaje mi się jednak Forumowicz, że postacie z potężną siłą najlepiej jak będą specjalizować się w walce bronią dwuręczną. Efektywniej można wykorzystać wtedy power attack. Two weapon fighting zostawmy takim pseudo-wojownikom.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: Optymalizacja TWF

śr lip 03, 2013 11:35 pm

Widzę, że w swoim oryginalnym poście masz poziom lion totem barbarian, więc chcesz szarżować. Pomijając siłę można pomyśleć o czymś co ulepsza szarżę. Leading the Charge (1-poziomowy stance) + Battle Leader's Charge (2-poziomowy manewr), który potem można wymienić na Battle Leader's Charge (6-poziomowy manwer). Jeśli uznamy, że bonusowy dmg dodaje się do wszystkich ataków (sam nie wiem jak to zinterpretować, kiedy ma się pounce), to robi to build TWF bardzo niebezpieczny. Do tego wystarczy załatwić sobie zapas Wand of Rhino's Charge, co dobrze działa niezależnie od tego jak rozstrzygnięta jest powyższa kontrowersja.

Nawet na trzecim poziomie masz olbrzymie obrażenia. Co prawda zależne od tego co powie Twój GM na pounce + Battle Leader's Charge. Zakładając, że używasz scimitarów (nie wiem czemu):
1. 3 ataki (1 normalnie, 1 za TWF i 1 za Whirling Frenzy ACF). 2*(1d6+Str+3+10)+(1d6+Str+3+10)+(1d6+Str+3+10) = 66+3*Str
LUB
2. 3 ataki (1 normalnie, 1 za TWF i 1 za Whirling Frenzy ACF). 2*(1d6+Str+3+10)+(1d6+Str+3)+(1d6+Str+3) = 46+3*Str

Z buildem TWF można też polować na crity. Bierzemy +1 aptidue scimitar (znowu bez powodu, po prostu ma threat range 18-20) wykonane z kaorti resin. Do tego atuty Improved Critical i Lightning Maces. Do tego gestalt pozwala Ci szastać poziomami, więc możesz wziąć 8 poziomów Disciple of Dispater z Book of Vile Darkness. Threat range jest poczwórny, więc z 18-20/x4 robi się 9-20/x4. Do tego możesz wziąć poziom crusadera żeby zdobyć Aura of Perfect Order i na każdym ataku mieć crit.

Jak teraz o tym myślę, to w takim wypadku nie ma znaczenia, czy masz TWF, bo to jest infinite loop. W takim wypadku nie trzeba brać aura of perfect order, ani Disciple of Dispater. 15-20/x4 i bonusowy atak za każdym krytykiem to też bardzo dobrze. Przy dużej ilości ataków, będzie dużo krytyków. Trzeba by się jeszcze pobawić w Truedeath Crystal itp., ale to dodam może później.
 
czarnylol09
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lip 26, 2012 3:16 pm

Optymalizacja TWF

czw lip 11, 2013 6:02 pm

Forumowicz musisz pamietac ze jezeli nawiazujesz do buildu o ktorym przy okazji chcialem uzyskac opinie to nie wyrzucajac bloodclaw mastera jestesmy zmuszeni do walki malymi bronmi, (kukri najrozsadniejsze w sumie),

Klebern poprosilbym jesli bedziesz mial chwile o wrzucenie dalszej rozpiski. moj MG mimo nieciekawej miny byc moze sie zgodzi na cos takiego. Zalezy czym beda grac inni i czy bedzie dobry balans wzgledem innych postaci

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość