Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Marcin19
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1677
Rejestracja: pt maja 29, 2009 11:06 am

Organizacje działające na terenie Nyrondu

pt cze 26, 2009 1:21 pm

Witam, mam kilka pytań odnośnie organizacji działających w tej części Flanaess, jaką jest Nyrond. Czytałem artykuł na stronie (http://dnd.polter.pl/Czarodziejskie-Sto ... z-I-c10897) i znalazłem część interesujących mnie informacji, lecz jak wiadomo od przybytku głowa nie boli. A więc interesują mnie:
-Roztropne Stowarzyszenie Nyrondu,
-Witches of the Bright (Wiedźmy Blasku?) http://www.onyxgate.com/turbine/page/ny ... ml#witches,
-Wszelkie gildie złodziei i organizacje kryminalne.

Będę wdzięczny za ciekawe pomysły autorskich organizacji, wpasowujących się w klimat Nyrondu i GR w ogóle.

Pozdrawiam

PS. Bibliografia bardzo mile widziana.
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

Re: Organizacje działające na terenie Nyrondu

pt sie 07, 2009 1:57 pm

Sorry że tak późno.

Informacje na rok 985 z dodatku The Marklands.

Waleczna Liga Ślepoty (The Valorous League of Blindess): to sekta Pholtusa w jego PN wydaniu, mający pokręcony dogmat. Nieczuli fanatycy. Chcą włączyć północny Nyrond do Pale.

Roztropne Stowarzyszenie (The Sagacious Society): dosyć nieformalnie związani uczeni, mędrcy, magowie, próbujący zachować Nyrond jako miejsce sprzyjające nauce i zwalczający jego zagrożenia.

Bracia Brązu (Brothers of Bronze): Tropiciele, druidzi, leśnicy itp. próbujący zachować komunikację między Nyrondem, a lasami Celadon i Gamboge. Próbują tez porozumieć się z dobrymi istotami z lasu Adri i zadziałać przeciw niszczeniu Celadonu przez Nyrond.

Potrójny Sojusz (The Tripartite Alliance): jest to plan mający na celu stworzyć sojusz Nyrondu z Pale i Urnst. Król Archbold chce sojuszu z Pale, są jednak obawy części społeczeństwa że Pale przejmie północny Nyrond.

Mniejszy Nyrond (Lesser Nyrond): wiąże się z poprzednim. Jest to teoria według której część Nyrondu powinna zostać oddana aby lepiej bronić te ważniejsze i lepsze strategicznie miejsca.

Podzielony Dom (A Divided House?): to ogólnie sprawa między braćmi Lynwerdem i Sewarndtem, oraz ich ojcem. Lynwerd widzi potrzebę silnego przywódcy w państwie jednak nie waży się działać przeciw Archboldowi, chociaż jest na skraju cierpliwości. Sewarndt zawiązał sojusz z Hrabią (Duke) Szeffrinem, co jak sądzi pomoże mu obalić Ivida i przejąć kontrolę nad Wielkim Królestwem. Z przyjemnością też przeciwstawi się swojemu bratu.

Zwykły lud Nyrondu (The Common Folk of Nyrond): mieszkańcy Nyrondu mają dosyć wojny. Są zawiedzeni swoimi władcami, przestraszeni, apatyczni i niepewni. Mają przejawy ksenofobii, ufają tylko najbliższym a ich patriotyzm kończy się na poziomie lokalnym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości