Zrodzony z fantastyki

 
shokey
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 05, 2014 12:16 pm

Osłona dla elfów

wt sie 05, 2014 12:29 pm

Mój pierwszy post więc - CZEŚĆ :)

Mam prośbę.

Raz do roku spotykamy się ze znajomymi i organizujemy baAardzo amatorski mini-turniej magica. Z kumplem od trzech lat prowadzimy swego rodzaju wyścig zbrojeń. Zawsze sam dobierałem karty do swojej talii, ale biorąc pod uwagę moją amatorszczyznę chciałbym się Was poradzić.

Moja talia(mono-green) składa się tylko z elfów, które to generują dużo many i wzajemnie się wspomagają.
Problem polega na tym, że dopóki nie mam wystawionej żadnej karty +1/+1 moje elfy są bardzo podatne na zaklęcia typu Mutilate (o ile dobrze pamiętam tak się to nazywało) - 2dmg. dla wszystkich. Kumpel w zeszłym roku bardzo mnie tym kosił.

Czy podrzucilibyście mi pomysł na kartę, która mogłaby mnie wspomóc w tym aspekcie? Nie skupiamy się na formatach typu Standard czy Extended - więc generalnie wszystkie chwyty dozwolone :) Dodam, że w magica gram w zasadzie raz do roku i wolałbym uniknąć większego wydatku.

Pomożecie? :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Osłona dla elfów

śr sie 06, 2014 12:30 am

Hej,

Mutilate bije za ilośc swampów którą ma rzucający. Problem polega na tym, że jest to brdzo skuteczny removal, ponieważ żadna niezniszczalność nie da ochrony na minusowanie statystyk. Zasady są w tym temacie jasne - jeśli toughtness kreatury zejdzie do zera albo poniżej tej wartości - idzie ona na grave.

Mono zielony niestety nie ma odpowiedzi na takie zagranie, więc bez dodatkowego koloru się nie obejdzie.

Biorąc pod uwagę to, że przeciwnik gra czarnym kolorem, to w tym przypadku najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie Nevermore. Na palcach jednej ręki można policzyć odpowiedzi czarnego koloru na enchantmenty, więc tu może być klucz do zwycięztwa. Problem pojawia się z tym, że:
1) Mutilate jest za 4 mana i średnio bije wtedy za 4
2) Przeciwnik musi go dobrać, a wiedząc że gra przeciw naporowi to niemal pewne będzie że albo będzie mulił do momentu kiedy na ręku będzie go mieć, albo będzie mieć tutora po niego.
3) Musisz ustabilizować manabase, żeby w 3 turze móc wybenerować 2 białe many (tu z pomocą przychodzą duale z ostatnich core setów i filtry typu Wooded Bastion)
4) Jest to karta typowo sideboardowa, więc musisz przemyśleć co wywalić z maina, żeby zrobić na nią miejsce.

Jeśli masz manodajne elfy, możesz zaryzykować stworzenie prowizorycznego elfballa, który bez problemu skombi się, ponieważ mutilate jest w tempie sorcery.

Elfball kombi się na połączeniu Nettle Sentinel i Heritage Druida. dołączając do tego Elvish Promenade tworzysz mnóstwo sitwy którą gryziesz.

Kolejnym pomysłem jest modyfikacja decku pod podtyp kreatur tj.: elf druid oraz wykorzystanie drugiej umiejętności Gilt-Leaf Archdruida, przejmując landy przeciwnika. W tym momencie nie ważne kiedy sie skombisz, jesli masz dostęp do many i wystawisz się, aktywujesz umiejke i przeciwnik ma duży problem, bo po pierwszym przejęciu landów przeciwnik gra na max jednym landzie i to w dodatku ma go tylko do końca swojej tury. ograniczenie jest tylko jedne - musisz w jednej turze wystawić kilka kart i Archdruid musi wyjść ostatni. Plusem natomiast jest to, że przeciwnik widząc elfy nie będzie zdejmować 2-3 Twoich kart, które są dajmy na to 1/1 nie będzie marnować Mutilate. Bedzie chcial poczekać aż się wystawisz.

Jesli natomiast generujesz chore ilości mana to możesz skorzystać z umiejętności Regal Force żeby mieć dociąg kart aby dociągnąc finishera - Craterhoof Behemoth, albo coś na kształt Summoner's Pact
Ostatnio zmieniony śr sie 06, 2014 12:31 am przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
shokey
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 05, 2014 12:16 pm

Osłona dla elfów

śr sie 06, 2014 10:16 pm

Dzięki za podrzucenie kilku kart :)

Nevermore wygląda zachęcająco tym bardziej, że jest stosunkowo tania :) Poza tym od dawna chodziło mi po głowie dodanie drugiego koloru. Mono szybko się nudzi :/

Elfball fajny, gdzieś już czytałem o tym tricku. Z tym, że zamiast Elvish promenade w użyciu był Immaculate Magistrate, niemniej zasada działania podobna :) Myślę, że fajnie działałaby z tym również karta Imperious perfect i Lys Alana Huntmaster. Niestety z powyższych kart egzemplarzy mam tylko po 1sztuce. Mam też obawę, że mógłbym się za szybko wystukać z kart z ręki... Wiem, że była karta(z takim mnichem na kamieniu bodajże), która dawała możliwość dobrania karty za każde zielone zaklęcie(czy jakoś tak..)

Niemniej dzięki, za tak szczegółowe opisanie sytuacji. Wiem już mniej więcej gdzie się kierować :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Osłona dla elfów

czw sie 07, 2014 7:34 am

mówisz o Glimpse of Nature. Specjalnie nie mowiłem o tej karcie, ponieważ kosztuje ona koło 60-70zł za sztukę.
Ostatnio zmieniony czw sie 07, 2014 7:34 am przez Specu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości