Zrodzony z fantastyki

Który layout kart najbardziej ci odpowiada?

stary (jak w 7 edycji)
7 (10%)
nowy (8-9 edycja)
18 (26%)
timeshifted (time spiral)
7 (10%)
planeshifted (planar chaos)
18 (26%)
futureshifted (future sight)
18 (26%)
 
Liczba głosów: 68
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

Otwarta dyskusja na temat layoutów kart MTG

wt kwie 03, 2007 5:50 pm

Ostatnio sporo jest mieszania z layoutami kart. Pierwszym przypadkiem była rewolucja w 8 edycji. Potem znów były karty timeshifted. Potem były karty planeshifted (tylko nieco zmodyfikowane). Teraz mają pojawić się karty shifted z dodatku Future Sight, które są kosmiczne. Trudno się w tym wszystkim odnaleźć.

[c]Obrazek[/c]

Zapraszam do dyskusji i do wyrażenia swojej opinii w ankiecie.
Ostatnio zmieniony śr kwie 04, 2007 8:19 am przez dareush, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Gloomy reaper
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: śr gru 27, 2006 8:36 pm

wt kwie 03, 2007 7:38 pm

Ten z FS nie podoba mi sie i tyle. Nie gram w MtG długo, jakies 8 miesiecy, wiec nie jestem zbyt doświadczony. Najlepsze są z 9th. Pierwsze talie kupilem z tej edycji wiec mam pewien sentyment :razz: . Chociaż moim zdaniem bardzo ładne są tez te z Timeshifted.
 
Awatar użytkownika
Elkhwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 26, 2007 7:51 pm

wt kwie 03, 2007 7:40 pm

Ogólnie to ciekawie się prezentuje layout. Nie podoba mi się jedynie umiejscowienie kosztu karty. Gdyby był na swoim pierwotnym miejscu, to byłoby super. A tak, to budzi we mnie tylko mieszane uczucia i obawy nowego dodatku :?
 
Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:00 pm

wt kwie 03, 2007 7:50 pm

Gloomy reaper pisze:
. Pierwsze talie kupilem z tej edycji wiec mam pewien sentyment :razz: .


No właśnie.
Względy sentymentalne będą bardziej decydowały niż względy estetyczne - które też są rzeczą czystego gustu. Jest jeszcze kwestia nawyku.

Praktyczność Future-sighted nie podlega dyskusji, ładniej się na rączce układają. Ja z czystego nawyku decyduję się na 8-9 edycję.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

wt kwie 03, 2007 8:07 pm

Ja wam powiem, że zacząłem grać w czasach Mercadian Masques i sentymentu do tamtego layoutu nie mam. Zdecydowanie wolę ten z 8 edycji.

Co do sprawy praktyczności to zgadzam się z Alkioneusem, bo na ręce układać się pewno będzie to nie najgorzej.
 
Awatar użytkownika
ZiGi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: śr lut 15, 2006 10:26 pm

śr kwie 04, 2007 7:33 am

Ja powiem krótko wybrałem 8/9 edycję podobają mi sie najbardziej.
 
Awatar użytkownika
Aker
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt kwie 11, 2006 6:14 pm

śr kwie 04, 2007 11:32 am

Mi podobają się karty nieco zmodyfikowane, tzn planeshifted. Zato w ogóle nie przypadło mi do gustu timeshifted. Co do "najnowszych" kart, to będą praktyczniejsze - mana po lewej stronie - praworęcznym bardzo dobrze, leworęcznym zależy jak karty trzymają. Zmiany graficzne też nie są najgorsze. Po prostu karta jest nowsza.
 
Awatar użytkownika
CaLL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 27, 2006 6:33 pm

śr kwie 04, 2007 12:09 pm

Również wybrałem 8-9 ed. Co do tego nowego layautu... Dla mnie to on wygląda jak karcianka Since Fiction. To już nie ten sam Magic. Rozumiem, że to ma być przyszłość, ale... Założeniem Timeshifted było odświeżanie starszych kart. Planeshifted to stare karty tyle, ze w nowych kolorach itd. A tutaj nagle mamy niespodziankę. "Future Shift" czyli karta, której nigdy nie było, ale jest w nowym layoucie, ktory jak dla mnie nie jest wcale zwiazany z magiciem... Nie pasuje mi to za bardzo.

Co do praktyczności... To wszystko zależy od upodobań i sposobu trzymania kart. Ja jestem praworęczny, a karty trzymam tak, ze zawsze koszt widzę. Wszystko zależy od sposobu trzymania, a nie od wyglądu karty. Cieszę się, że Blok Timespirala zaraz się skończy, skończą się problemy z layautem a zacznie się Lorwyn : ]
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr kwie 04, 2007 4:28 pm

Planeshifted - bo lacza w sobie klimat starych i czytelnosc nowych. Futureeshifted nawet imo tez ladne.
 
Awatar użytkownika
Liberyx
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pt lut 02, 2007 7:47 pm

śr kwie 04, 2007 7:44 pm

najlepszy jest stary layout bo ten z future sight to mi pasuje bardziej do gry science-fiction a nie fantasy ;// mi sie podobaja stare layouty (7 i starsze) wg. mnie magic schodzi na psy ... przeciez slivery w planetshiftcie byly smieszne ... niebieski vigilance ??
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

śr kwie 04, 2007 8:36 pm

Liberyx - masz chyba lekkie sklannosci do egzageracji, ale czesciowo sie zgadza.


planeshifted maja wg mnie taka przewage nad 8-9 edycja, ze maja lepszy kontrast.
 
Awatar użytkownika
Jakub_Bartoszewicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 889
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:24 pm

śr kwie 04, 2007 11:43 pm

Widać Wizardzi zgadzają się z opisem Liberyksa.

Nowy lay jest rzeczywiście futurystyczny. Podczas, gdy z planeshiftowym layem się jakoś pogodziłem, bo był podparty dość sensownym i szalonym pomysłem, tak wydaje mi się, że, choć to oczywiście założenie programowe bloku, wprowadzanie nowego card face w każdym kolejnym rozszerzeniu może niepotrzebnie namieszać, nie mówiac już o fioletowym rarity. Przebolałem lifting z 7-ki na 8-mkę, przywykłem do nowego layu, ten futureshiftowany też pewnie kiedyś stanie się oficjalnym, ale to będzie za kilka lat co najmniej :) o ile Magica nie wykończą wcześniej takie pomysły.

Choć z drugiej strony - jakiego rodzaju innowacji nie wykorzystali dotąd wizardzi? Niech sobie będą nowe card faces, taki blok. Lorwyn będzie może bardziej tradycyjny.

Wielu pisze tutaj, kiedy zaczęli grę. Ja stosunkowo niedawno - jak wychodziła szósta edycja. Odszedłem, jak niebieski, z najfajniejszego koloru, zmienił się w *** ;)

Pzdr.

JB
 
Awatar użytkownika
CaLL
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 27, 2006 6:33 pm

czw kwie 05, 2007 8:47 am

Tak patrząc i patrząc na te karty można się przekonać x] Ale to jest robione na potrzeby tylko i wyłącznie Future Sighta. Od 10 ed wzwyż czyli Lorwyn itd będzie już chyba tradycyjnie ;)
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

czw kwie 05, 2007 1:09 pm

DOBRA WIADOMOŚĆ dla osób które nie lubią layoutu kart futureshifted. Taki layout ma tylko w tym dodatku reprezentować przyszłe 'obiekty'. Nie jest on przedsmakiem późniejszych zmian w tym kierunku.

Takie jest stanowisko WotC w tej sprawie.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw kwie 05, 2007 2:42 pm

Liberyx pisze:
mnie magic schodzi na psy ... przeciez slivery w planetshiftcie byly smieszne ... niebieski vigilance ??

1. To nie graj.
2. Co to ma do layoutow?
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

pt kwie 06, 2007 9:05 am

Hezor ma ewidentnie dla mnie racje - w obu punktach.

Druga sprawa jest taka, że każdy ma tu prawo wyrazić swoją opinię (chyba, że narusza dobra osobiste ministra edukacji narodowej :evil:). Nawet ci co lubią zawsze być na nie.

Jakub_Bartoszewicz - zgadam się z tobą, że dodatek Lorwyn będzie bardziej tradycyjny. Po burzy w MTG zawsze przychodzi sztorm, który robi taką rozpierduchę, że 100 lat później świat ma zerową entropię.
 
Awatar użytkownika
The Axel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 14, 2006 7:16 pm

pt kwie 13, 2007 2:52 pm

A ja gram w M:tG na tyle długo, że stare layouty zdążyły mi się przejeść. Dobrze, że w końcu wprowadzono wyraźną odmianę, choć jeszcze nie widziałem tych kart na żywo, więc wolałbym nie wysuwać obecnie tak pochopnych życzeń, jak pozostawienie ich w takiej formie, na stałe.
 
Awatar użytkownika
Nevanda
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: pt lip 14, 2006 2:57 pm

ndz kwie 15, 2007 12:33 pm

7-ma edycja i niżej.

Karty kazdego koloru o wiele bardziej sie rozniły (nie tylko kolorem obramowania) Pozatym stwarzały niepowtarzalny klimat każdego koloru, co w tej chwili nie jest już tak widoczne (głównie przez ujednolicenie wyglądu kart, ale również przez zasady bloku)

FS na moje ciekawie wygląda, ale faktycznie zbyt futurystycznie jak na karciankę fantasy.
 
Awatar użytkownika
sosek_hel
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn sie 02, 2004 4:48 pm

wt kwie 17, 2007 9:58 am

Szczerze, zaczyna mi sie podobać ten nowy wygląd, szczególnie jeśli chodzi o karty multi. Tyle, że nie wszystkie karciochy będą perełkami, a będą dużo robić i to jest niefajnie. I tak myśle, że 7 edycja i niżej była najfajniejsza (klimatyczne wyglądy kart) bo 8 i zmiana barw była do przełknięcia gdyby nie wszędzie panoszące się srebro (artefakty)
 
Awatar użytkownika
Knoely
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 10:01 pm

wt kwie 17, 2007 7:43 pm

Liberyx pisze:
wg. mnie magic schodzi na psy ... przeciez slivery w planetshiftcie byly smieszne ... niebieski vigilance ??

Ta...
1. Raczej nie chodzi Ci o 'planetshift' tylko o Planar Chaos ?
2. Jeśli chodzi Ci o PC to poszukaj sobie w słowniku znaczenie słowa 'Chaos'

A wracając do layoutów - mnie one w ogóle nie przeszkadzają. Te karty mogłyby jak dla mnie być nawet wyskrobywane cyrklem na kapslu od coca-coli, to naprawdę nic nie zmienia.
Bo czy naprawdę to jest tak ważne żeby się o to kłócić i załamywać z tego powodu ręce ? ;]

K~
 
Kapa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 7:24 pm

wt kwie 17, 2007 8:20 pm

Nie gram na tyle długo by zasmakowa wyglądu z edycji 7 i niżej. Zagłosowałem na planeshifted ponieważ jest bardzo czytelny, kolory są bardzo wyostrzone i można łatwo pozna jakiego koloru jest dana karta. Jedyne co mnie martwi w tym zmienianiu layout'ów to ten kontrast na ręce i w grze. Jak ktoś będzie miał deck z np.: 9 ed, przez Ravnice, Coldsnapa a kończąc na future to te karty będą tak badziewiasto wygląda. Na ręce masz 4 karty (przypuśmy) i jedna jest nowoczesna (od 8 ed.) druga timeshifted, trzecia planeshifted a czwarta futureshifted - no i jak to wygląda? Sami sobie odpowiedzcie :?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt kwie 17, 2007 8:30 pm

Kapa pisze:
Na ręce masz 4 karty (przypuśmy) i jedna jest nowoczesna (od 8 ed.) druga timeshifted, trzecia planeshifted a czwarta futureshifted - no i jak to wygląda? Sami sobie odpowiedzcie

Karty z Alphy, Bety, Unlimited, Visions, Szostej, Invasion i Onslaughta tez nie byly takie same. I co z tego?
 
Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:00 pm

śr kwie 18, 2007 2:04 pm

Kapa pisze:
Na ręce masz 4 karty (przypuśmy) i jedna jest nowoczesna (od 8 ed.) druga timeshifted, trzecia planeshifted a czwarta futureshifted - no i jak to wygląda? Sami sobie odpowiedzcie :?


Fajnie.

Siedzą mi talii 4 BoPy, jeden z Ravniki, jeden z 8, dwa z 6. Nie widzę przeciwskazań, żeby każdy był inny, w innym layoucie, z innym obrazkiem, z innym czymkolwiek.

A taka odmiana dobrze robi. Po tej eksplozji pomysłów, wejdzie tradycyjny Lorwyn - wszyscy sobie odpoczną do kolejnej edycji, w której Wizardzi pójdą na pełen luz.
 
Nukereal

czw maja 17, 2007 6:48 pm

Lubię osobiście planeshifted. Layout tam jest naprawdę świetny (Sunlance- common o boskim wyglądzie :D ). Futureshifted też lubię (nie za dużo ale trochę może byc). Troszeczkę mi podobają się jeszcze karty normalne od ósemki- to moje trzecie miejsce.

PS. Co tak ucichło tutaj?
 
michciu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:16 am

sob cze 02, 2007 11:56 am

mnie sie osobiście podobają te nowe karty. poprostu nie widzę różnicy :spoko:
 
Awatar użytkownika
Pentach Lemon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw sie 09, 2007 4:28 pm

ndz wrz 02, 2007 6:41 pm

Niezbyt wiedzałem, który layout wybrać. Ostatecznie zagłosowałem na ten z 8/9 edycji. Zauważyłem, że karty futureshifted mają wielu przeciwników. Ja tam się do nich nie zaliczam, ale nie podoba mi się umiejscowienie kosztu mana. Powód: po prostu stał się niezbyt czytelny :(
 
Sergiey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt lip 31, 2007 8:58 pm

pn wrz 03, 2007 8:09 am

Mnie sie podoba layout futureshifted. Jednakże gdyby wszystkie karty miały tak wyglądać, byłbym (nazwijmy to tak) niepocieszony. Niektóre wyglądają fajniej od innych, ale tak chyba zawsze było i będzie. Uważam także że mogą stanowić ozdobę niejednej kolekcji.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn wrz 03, 2007 1:55 pm

Osobiście najbardziej podoba mi się nadal layout z 5 edycji. Tradycyjne tło i artysta białą czcionką w lewym dolnym rogu, copyright czarną, ale już z odstępem pomiędzy favour textem a zdolnościami.
 
Awatar użytkownika
MateuszeQ
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 2:26 pm

pt wrz 28, 2007 11:31 pm

A według mnie, to wszystko rzecz gustu. Myślę, że każdy będzie miał odmienne zdanie co do różnych edycji. Ja dopiero zaczynam grać, i kopiłem sobie starter z Future Sight, i nie za bardzo mi ten wygląd przeszkadza, jednak z 2 strony nie chciałbym się do niego przyzwyczajać, i talią którą teraz będę składał na pewno będzie ze zwyczajnym wyglądem (choćby jeżeli chodzi o dostępność kart)
 
mattish1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 5:22 pm

śr kwie 09, 2008 10:53 pm

Jak dla mnie najlepszy layout to ten z time spirala ;) Przejrzysty, czytelny, po prostu świetny :) Te nowe są okropne :|

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości