Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Pajęcze lasy ...

sob kwie 24, 2010 11:58 am

Zadałem już raz to pytanie ale nikt mi nie odpowiedział. Czy ktoś mógłby mi opisać coś więcej o tej lokacji ponad to co jest w podręczniku ZK:OŚ. Np. Np która płać zieleni w cormathoru to Pajęcze Lasy. Jakie jest jego położenie wzgledem miasta Cienista dolina? Jak duże są? Opis w podręczniku jest troche nieczytelny.
Proszę o pomoc.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

Re: Pajęcze lasy ...

sob kwie 24, 2010 1:18 pm

Mam wrażenie, że kiedyś odpowiadałem na podobne pytanie, ale jako, że nie jestem o tym przekonany wolę się powtórzyć.

Pajęcze Lasy są zaznaczone na mapce na 113 stronie FRCS (choć nie są podpisane), najkrócej mówiąc jest to ten oddzielony od Cormanthoru las położony między Górami Ust Pustyni a Północną Drogą na południowy-zachód od Cienistej Doliny i północny-wschód od Cienistego Przesmyku. Nachodzi na niego początek napisu "Dolina Sztyletu".

Co do samej lokacji to jest do bardzo gęsty las po którym poruszać można się właściwie tylko w ciągu dnia. Nazwa wzięła się od licznej populacji pająków i ettercapów, które według legendy służą "pajęczemu lordowi" - istocie, która podobno wie o wszystkim co dzieje się w Dolinach. Poza tym w lesie ukrywa się kilka tajemnych kultów wyznających "pajęczego lorda" jako swego rodzaju bóstwo.
Z ciekawych miejsc w samym lesie warto wymienić:
Jezioro Melishar - położony w samym sercu lasu, pełen ryb zbiornik wodny nazwany na część elfiego tropiciela, który kiedyś żył w tym rejonie. Miejsca tego unikają pająki, a nad brzegiem stoi niewielka chata zbudowana przez zaglądających tu od czasu rybaków.
Stormpemhauder - niewielka, praktycznie samowystarczalna, społeczność gnomów położona w północno wschodniej części lasu. Mieszka tu 125, które utrzymują się głównie z polowania i okazyjnej sprzedaży części pająków kupców podróżującym Północną Drogą lub Szlakiem Tethyamaru.

W Pajęczych Lasach można też znaleźć kilka ruin (jak w całych Dolinach), a od czasu do czasu kręcą się tu także grupy najemników opłacanych przez Zhentów.
Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 1:25 pm przez Radnon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Pajęcze lasy ...

sob kwie 24, 2010 4:24 pm

Dzięki. Tak właśnie sądziłem, ale ta "dolina sztyletu" wprowadzała mnie wątpliwość i sądziłem że to już "nie-cienista-dolina". Dzięki jeszcze raz.
Ostatnio zmieniony sob kwie 24, 2010 4:25 pm przez Khemlish Val'Drach, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości