Zrodzony z fantastyki

 
OlkuS
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 06, 2006 7:53 pm

-

ndz cze 25, 2006 5:21 pm

Nie! Bron boże nie pisz im nic o grze jako gracz! Radziłbym byś po prostu wysłał im, tak jak i ja, opis swojej psotaci. I panowie rowniez, wyslijcie nam. Proponuje, byśmy byli starą paczka kumpli z gimnazjum, a każdy z nas skonczyl w innej szkole.

I jeszcze raz- wyslijcie nam swoje historie!
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

Re: -

pn cze 26, 2006 11:06 am

OlkuS pisze:
Nie! Bron boże nie pisz im nic o grze jako gracz!


Ma to swoje dobre strony bo sam myslalem cos o liczbach... :)

Radziłbym byś po prostu wysłał im, tak jak i ja, opis swojej psotaci.


To ja poprosze jeszcze raz bo na chwile obecna dostalem tylko maila od Jeremiaha.

I panowie rowniez, wyslijcie nam. Proponuje, byśmy byli starą paczka kumpli z gimnazjum, a każdy z nas skonczyl w innej szkole.


Jak tylko dostane Twoja postac zaczne tworzyc wlasna.
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

sob lip 08, 2006 1:39 pm

Wyslalem wlasnie do Waszej trojki opis swojej postaci, mozemy rozkrecac pajeczynke... :)
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

pn lip 24, 2006 11:56 am

Przedwczoraj wrocilem z wyjazdu i zapomnialem uprzedzic osoby opiekujace sie mieszkaniem, ze moga byc do mnie listy na inne nazwisko. Ponoc nic takowego nie zauwazyly, ale na wszelki wypadek prosze osoby, ktore ewentualne listy wyslaly i podejrzewaja, ze takowe powinny juz dojsc o jakis sygnal.
 
Krzychu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz lip 07, 2002 8:52 pm

sob sie 26, 2006 8:34 pm

Ktoś coś gdzieś wysyłał?
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

ndz sie 27, 2006 9:52 am

Między sobą, odezwij się na PW, dogadamy szczegóły.
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

śr wrz 20, 2006 6:26 pm

Przepraszam jesli w zlym temacie, ale mam mala prozbe. Czy moglby ktorys z graczy przeslac mi na maila ([email protected]) z dwa listy z rozgrywki De Profundis? najbardziej bylbym wdzieczny jakby to byl list i odpowiedz na niego (mam nadzieje, ze zrozumieliscie o co mi chodzi :lol: ). Poprostu chcialbym zobaczyc jak wygladaja takie listy napisane przez graczy, ktorzy jakies doswiadczenie napewno maja ;) A moze w internecie mozna jakies przyklady znalezc?
 
Awatar użytkownika
Cadrach
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob maja 24, 2003 4:26 pm

wt paź 31, 2006 5:56 pm

Pytanie:
Czy spośród obecnych tutaj ktokolwiek gra w dP? Czy są chętni na zorganizowanie 3-5 osobowego Towarzystwa? Najchętniej zagrałbym w latach obecnych, ale można przeprowadzić głosowanie. Proponuję od razu przenieść je na maila; niepowołani nie muszą nic wiedzieć o naszej działalności.

Faszystowska uwaga dodatkowa: wiek powyżej 20 lat. Wiem, to niesprawiedliwe, ale trudno inaczej tak na ślepo przeprowadzić selekcję "jakości" graczy. Chociaż jestem skłonny poprzeć każde inne rozsądne rozwiązanie - wszystko dla dobra Towarzystwa i Gry.

Gdyby byli chętni, proszę zgłaszać się na mojego maila: [email protected]

Poza czytaniem maili, bywam niezmiernie rzadko na sieci i trudno mi powiedzieć, kiedy tutaj zajrzę. Najlepiej od razu wysłać swoją "kandydature" na maila, ja przesłałbym odwrotnego, z postaciami dotychczas zebranymi i własną (zresztą, moja postać jest zamieszczona tutaj na forum, w katalogu graczy). Gdy Towarzystwo będzie miało komplet, możemy zastanowić się wspólnie nad zakresem zainteresowań Towarzystwa lub czymś w tym rodzaju. Na razie nie chcę tutaj niczego proponować, ponieważ najlepiej, gdyby tworzenie postaci nie podlegało żadnym rygorom.

Jeszcze jedna uwaga: z doświadczenia wiem, że de Profundis wymaga cierpliwości i poświęcenia wolnego czasu. Jeżeli ktoś nie jest pewny tego, czy chce grać, ma wątpliwości itd. niech rezygnuje.

Cadrach
 
Awatar użytkownika
LordDream
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 3:15 pm

ndz sty 13, 2008 4:27 pm

Mozę odświeżam już nieżywy topic, ale mam pytanie: czy ktoś na forum Poltera jeszcze gra w De Profundis?? Bo chętnie bym zagrał. Także bym chętnie zobaczył jakieś przykładowe listy i odpowiedzi w De Profundis. Jeżeli ktoś takowe posiada, proszę o ich wysłanie na adres: [email protected].
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

ndz sty 13, 2008 8:05 pm

A czy kiedykolwiek grałeś? Posiadasz podręcznik do DP? Czytałeś całą dyskusję?

Generalnie, graliśmy tylko trochę i projekt wymaga, wbrew pozorom, przede wszystkim samodyscypliny. Pisałbyś się na takie coś?
 
Awatar użytkownika
LordDream
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 3:15 pm

czw sty 17, 2008 1:17 pm

Grać nie grałem, ale podręcznik posiadam i zainspirowała mnie cała ta idea. Dyskusji zbytnio nie miałem czasu całej przeczytać, ale jeżeli to będzie wymagane, to proszę bardzo :) Jak już wspomniałem, czy mógłbyś mi wysłać jakieś przykładowe listy z De Profundis?? Bo nie chciałbym się ośmieszyć przy pierwszym podejściu..
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

sob sty 19, 2008 9:51 am

Polecam przeczytać całą dyskusję, rzuci Ci to nieco światła na cały projekt :)

Swoje listy owszem, mogę wysłać, ale też nie są bardzo dobre (nie zaryzykowałbym nawet stwierdzenia, że są niezłe) - dopiero gdy dostałem podręcznik do DP zacząłem łapać całą ideę i teraz napisałbym to inaczej. Poczekam na Twoją odpowiedź w tym temacie - wyślij mi e-maila w PW.

Ale najważniejsze jest to, że ludziom się nie chce. Po pierwszym, po drugim liście nie mają ochoty nakręcać gry dalej. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli od razu po otrzymaniu listu nie zaczniesz tworzyć odpowiedzi (choćby szkieletu, który będziesz systematycznie [bardzo ważne] uzupełniał) to z biegiem czasu napisanie odpowiedzi, włożenie w to czasu i pracy - ta perspektywa będzie cię coraz bardziej męczyć. W efekcie najprawdopodobniej zrezygnujesz.

Wybacz, że kreślę takie pesymistyczne wizje, aczkolwiek sam tego doświadczyłem, więc lojalnie ostrzegam :)
 
Awatar użytkownika
LordDream
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 3:15 pm

ndz sty 20, 2008 5:54 pm

Dyskusja przeczytana, jak widzę, dużo ludzi się zgłaszało, a mało grało :( Jestem bardzo chętny na rozpoczęcie obcowania z DP, pytanie tylko jest jedno: czy zakładamy nową pajęczynkę? czy może takowa istnieje tylko trzeba ją odświeżyć? I ostatnie pytanie: kto miałby to kooperować?
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

ndz sty 20, 2008 8:28 pm

Wysłałem Ci e-maila.

Jeśli coś rozkręcimy, to tylko nasza dwójka.

Szczegóły dogramy, jak napiszesz co sądzisz o tym wszystkim po przeczytaniu wiadomości ;)
 
Awatar użytkownika
LordDream
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 3:15 pm

pn sty 21, 2008 1:47 pm

Staram się także rozkręcić to w mojej okolicy, czyli jeżeli pójdzie to może powstać niezła pajęczynka w Siedlcach. Czyli chętnych do nowej pajęczynki powinno być kilku.
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

pn sty 21, 2008 2:07 pm

Ołkej, to czekam na więcej info z Twojej strony - jak się na to zapatrujesz, jakie są Twoje plany etc.

Od razu uprzedzam, byś szukał ludzi raczej pewnych, z zapałem - bo nie mam ochoty bawić się w coś, co po trzech listach zdechnie ;>
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

pn sty 21, 2008 2:30 pm

Ja tylko informacyjnie - zaklepuję prawa do publikacji tych tekstów :-)

I jeszcze jedno - Jeremiah, masz zakaz brania udzialu w DP, jesli bedziemy musieli czekac na Twoje teksty w WMG :-)
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

pn sty 21, 2008 6:14 pm

W zasadzie nigdy w to nie grałem, a chętnie bym się dołączył, jeśli nie będzie wymogów pisania częściej niż 1x/miesiąc.

Pajęczyna budowana od nowa, czy na podstawie postaci, które już stworzyliście tych kilka lat temu? Bo jeśli od nowa to wypadałoby ustalić realia.

Jakby się rozrosło to można zrobić jak Gerard i Morphea i puścić to w świat. Tyle, że np. mod mógłby przeklejać na forum listy i podpisywać je imionami postaci zamiast ksywkami (żeby nie było wiadomo, kto stoi za jaką postacią). ewentualnie wręcz skanować listy, tak byłoby więcej zabawy i uroku, a przy okazji by się zwerbowało w ten sposób jeszcze kilka osób.
 
Awatar użytkownika
LordDream
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 3:15 pm

pn sty 21, 2008 7:42 pm

To wszystko już zależy tylko od tego, aby dogadać się z Jeremiahem. Ja myślę, że realia dzisiejsze, koordynatora trzeba by wybrać, jeszcze spróbuję wciągnąć w to kilku kolegów. Czekamy jedynie chyba na to, kto zostanie modem i opisy postaci :)
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

śr sty 30, 2008 11:33 am

@Vanderus - Właśnie się dowiedziałem, że do osiemnastego lutego mam ferie, wkrótce wyląduje na redakcyjnym druga część pamiętnika Olszewskiego ;)

@Rastif - myślę, że właśnie taką częstotliwość osiągniemy ;) Kluczową kwestią jest zapał - jeśli zarówno Ty jak i LordDream mają chęć pisania, to fajnie, możemy zagrać. Tym niemniej, tak jak pisałem wyżej - ważne jest tworzenie od razu jakiegoś szkicu odpowiedzi po otrzymaniu listu i w miarę szybkie odpisanie. Im dłużej list leży, tym mniej jest chęci na klepnięcie odpowiedzi.

@LordDream - ja to widzę tak - czy ktoś w ogóle chce być tym modem? A może zrobimy tak, że na razie, każdy z nas stworzy współczesną postać (jakie macie pomysły? Może starzy koledzy z liceum? Ze studiów? Członkowie dalekiej rodziny?) i potem zaczniemy szukać zahaczek?
 
Awatar użytkownika
LordDream
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 3:15 pm

czw sty 31, 2008 11:28 am

Może być i tak. To na razie niech każdy chętny wymyśli postać i zaczniemy działać. Proszę o jak najszybsze pomysły na opisy graczy i zahaczki :]
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

sob lut 02, 2008 11:53 pm

Dla mnie, mogą to być zarówno wspomniani wcześniej koledzy z liceum jak i kuzyni, członkowie jednej rodziny (jeden z graczy przyrodnim bratem? Przyjacielem jednego z kuzynów?).

Co Ty na to Rastif i LordDream?

Edit: Przepraszam was, ale w obecnej chwili jednak nie będę w stanie wziąć udziału w rozgrywce w DP. Brak czasu. Mam jednak nadzieję, że uda wam się porozumieć między sobą i stworzycie interesującą grę :)
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

wt lut 05, 2008 11:31 am

Takie małe pytanie,
Chicałbym zagrać, znam kocepcje. Mam czas, pomysł...
Ale nie chce grać nie mając podręcznika(z szacunku dla Autora)

Tylko gdzie go kupić(podręcznik).
Jeśli uzyskam odpowiedź, prosił bym abu to nie było; wpisz "de profundis" w google.
Wpisywałem...
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

wt lut 05, 2008 2:15 pm

uh... Ja też niestety muszę się wycofać. Pewnie przez jakiś krótki czas mógłbym popisać, ale wiem, że za miesiąc-dwa będzie bardzo krucho. Więc kiedy indziej.
 
Awatar użytkownika
LordDream
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 3:15 pm

śr lut 06, 2008 7:45 pm

Czyli chwilowo ekipa się rozpada?? Oczekuję więc dalej na chętnych graczy. Potrzebuję jeszcze z minimum 3 :] i byłoby okey ;)
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

czw lut 07, 2008 8:51 am

LordDream pisze:
Oczekuję więc dalej na chętnych graczy.

Aesandill pisze:
(...)
Chicałbym zagrać, znam kocepcje. Mam czas, pomysł...
Ale nie chce grać nie mając podręcznika(z szacunku dla Autora)
Tylko gdzie go kupić(podręcznik).(...)

Miło nie być ignorowanym :neutral:
 
Awatar użytkownika
LordDream
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: ndz kwie 09, 2006 3:15 pm

czw lut 07, 2008 10:07 am

Nie odpisywałem, bo nie miałem pojęcia gdzie kupić. Ale o ile dobrze pamiętam można go nabyć w Rebelu. I napisałem, że czekam na minimum 3 chętnych graczy, wraz z potwierdzeniem.
 
Awatar użytkownika
Aesandill
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1230
Rejestracja: wt mar 27, 2007 8:12 pm

czw lut 07, 2008 12:42 pm

Niestety Rebel nie ma na stanie :( . Jak zdobęde podręcznik, jestem na 100%.
Serching... :razz:
 
Awatar użytkownika
LiAiL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: czw lip 27, 2006 8:31 pm

czw lut 07, 2008 6:48 pm

W Profundis grałem bardzo dawno temu... Miłe wspomnienia mam z tym systemem. Mam podręcznik, ale niestety w Polsce.
 
zajonc87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 9:35 pm

ndz maja 11, 2008 9:53 pm

Witam

Właśnie dorwałem podręcznik do DP i jestem niemało podekscytowany koncepcją gry. Widzę jednak, że chętnych do przedsięwzięcia jest niestety niewielu. Ja swą skromną osobą mogę a nawet z wielką checią dołączę (jeśli oczywiście istnieje takowa możliwość) do grona zainteresowanych. Podejrzewam, że listy moglbym kreślic swym gęsim piórem nie wiecej niż 1-2 na miesiac (trochę zajety jestem, a kichy tez nie chce odwalac), w wakacje niestety zaprzestalbym pisania(moze gdyby zdązylo sie rozkrecic, to krotki dziennik lub listy z podrozy bym naskrobal). Więc LordzieDream jesli neszcze nie powołałeś trójki lub znalazlo by się miejsce na wyprawę poza krawedź- dopisz mnie do listy...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości