Zrodzony z fantastyki

 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

ndz paź 23, 2005 11:33 am

Czyli mam rozkminiać nową postać?

Da się zrobić...
 
Awatar użytkownika
Pan P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 19, 2005 9:52 pm

ndz paź 23, 2005 12:31 pm

Czy mozna jeszcze sie dolaczyc ? Dzisiaj po poludniu napisze historie postaci i jej dane osobowe. Mam pare pomyslow :)
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

ndz paź 23, 2005 1:46 pm

Jasne, póki co dostałem na razie tylko kilka postaci z adresami, czekam na resztę zainteresowanych. Termin powiedzmy do środy?
 
Awatar użytkownika
Pan P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 19, 2005 9:52 pm

ndz paź 23, 2005 4:37 pm

O, to w takim razie wysle w poniedzialek. Bardzo dobrze ze do srody bedzie czas na przemyslenie i ewentualne poprawki.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

ndz paź 23, 2005 11:34 pm

Njeeee. Nie chce mi się robić nowej postaci ;P Za leniwy jestem...
Może zagrajmy tak, jak jest a potem ewentualnie się zrobi drugą Pajęczynę? Co Ty na to, Elmo? Rzecz w tym, że np. lucek jest już w wieku, w którym koncepty trzeba oszczędzać, bo coraz mniej ich w zwapniałym mózgu (starość) a życie ogranicza człowieka czasowo (starość).

Jak się bardzo upieracie, to może coś wykombinuję, ale nie będzie w tym ani połowy tego zaangażowania, które mam teraz ;P

luc,
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

pn paź 24, 2005 1:20 am

Drogi lucku, nikt nie będzie Cię zmuszał do robienia nowej postaci, zawsze możesz zostać przy swojej starej (tak samo pozostali gracze). Jednak Ci, którzy zechcą zrobić nowe, 'anonimowe' postaci niech dalej wysyłają je do mnie.
 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

pn paź 24, 2005 3:10 pm

Ja zostaje przy swojej postaci.

Przecież i tak nikt tutaj mnie osobiście nie zna.
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

wt paź 25, 2005 1:41 pm

Kilka moich przemyslen co do opisu postaci (mam nadzieje, ze nie za pozno). Bardzo podoba mi sie pomsl, ze zeszly sie one na jakims blizej nieokreslonym forum i postanowily pare spraw zalatwic listownie. W opisach postaci pojawia sie jednak troche szczegolow, o ktorych raczej trudno byloby sie dowiedziec z typowych postow na forum, np. (to akurat z postaci Lucka, byla "pod reka"):

"Jerzy jako pierwszy dzieciak w okolicy miał magnetowid, potem c-64, peceta, w końcu internet."
"Pijał wódkę z Jabolem. Ale trzeba by wiedzieć, kto to jest Jabol, nie?"
"Nie znosi kserowanych materiałów, to pewnie awersja z czasów studenckich. "

Calosc jest bardzo fajnie i klimatycznie napisana, ale - tak na moj gust - powinnismy sie nieco ograniczyc (do tego, co faktycznie inni maja szanse wiedziec o postaci).
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

wt paź 25, 2005 3:46 pm

To, co wiedzieć można o mojej postaci, zależy od tego, kto to wiedzieć ma :P

zero-g to sieciowe alter ego Jerzego. Jak ktoś z nim klikał na forum o porcelanie to wie, że koleś o chińskiej porcelanie wie obrzydliwie dużo. Jak ktoś zna go z newsów, to pewnie z effa albo z jakichś altów. Jeśli ktoś jest oneironautą mógł znaleźć jego stronę ze snami.
To, co znajduje się pod nazwiskiem w opisie postaci jest wiedzą dla Elma. Wszyscy pisali, to ja też ;P Ale zawsze ktoś może stwierdzić, że obserwuje moją postać od 20 lat. Albo, że jest jej sąsiadem.

Generalnie, pobiegłem za tłumem ;P ale i tak podzieliłem informacje na te dostępne (zero-g) i te mniej dostępne.

A poza tym lucek przez małe l ;P

l.
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

wt paź 25, 2005 9:39 pm

Mkay, poszedł update pierwszego posta, czekam jeszcze na postaci tych, którzy sie deklarowali. Ale powoli możemy już zaczynać chyba.
 
Awatar użytkownika
zgreg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: sob cze 07, 2003 12:53 pm

śr paź 26, 2005 10:15 am

Ojej, wiedzialem, ze wyjdzie jakbym sie czepial ;)

lucek pisze:
A poza tym lucek przez małe l ;P


Bede pamietal. Mnie mozecie przez "zgreg", "Zgreg" albo po imieniu (no, wtedy to juz przez duze ;)). Wsio rawno :)

***

Czy mi sie wydaje, czy postaci jest wiecej? I mamy przedstawicielke plci pieknej! Mam tylko nadzieje, ze nie zaleja ja listy ;)
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

śr paź 26, 2005 5:37 pm

Nie, nie zdaje Ci się. Kilkoro chętnych dołączyło się zupełnie po cichemu, kilka osób deklarowało dosłanie postaci w ciągu kilku dni, zobaczymy czy dotrzymają słowa. Jeśli o mnie chodzi moglibyśmy chyba zaczynać.

Czy wszyscy przesłali mi już swoje adresy? (Miłoby było, gdyby w PMkach z adresem zawarta była postać, just in case.) Bo coś się nie mogę doliczyć... :razz:
 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

śr paź 26, 2005 8:50 pm

Znaczy kiedy możemy zacząć grać, kiedy już sprawy organizacyjne będą przemyślane i załatwione i padnie komenda "start"?

I jeszcze się upewnię: mamy w końcu jakąś storylinię (poza tym wstępem o forum), czy też wolna amerykanka?
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

śr paź 26, 2005 9:14 pm

IMO tak: część ludzi mogła się zapoznać podczas dyskusji o Rumuńskim Ukrzyżowaniu, część nie. Zależy jak komu pasuje.
Ale nie jest to konieczne, zawsze przecież można wymyśleć jakieś inne powiązanie (wątpie żeby komuś przeszkadzało, że z powodu X dostał list - przecież to właśnie list jest ważny (no, o ile ów powód nie będzie idiotyczny i wyssany z palca...)).
Storyline nie posiadamy raczej, tutaj każdy w swojej opowieści jest MG.

Khem, start.
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

czw paź 27, 2005 10:06 am

Ja nadeślę nową postać - postaram się jak najszybciej. luckowy pomysł pajęczynki anonimowej jest bowiem naprawdę intrygujący. Ale dziś dopiero wróciłem z Reichu i zalała mnie robota. Jak tylko spod niej wypełznę - pewnie późnym wieczorem, skrobnę Ci Elmo nowy koncept.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

czw paź 27, 2005 12:51 pm

Hm. A w ogóle to co to jest to R.U.? Googlałem, ale nic nie ma ;P (a moja postać jest religioznawcą i powinna to wiedzieć ;PP )

l..
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

czw paź 27, 2005 6:24 pm

Oh? Your google skills have failed you? :razz:

http://www.google.com/search?hs=wXU&hl= ... Szukaj&lr=

lucek pwned - Seji (sorki, musialem)

Lol, no hard feelings, mate :razz:
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

pt paź 28, 2005 3:42 pm

ha, bo ja klikałem http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8 i nie wpadłem na to, żeby stuknąć w obcym języku ;]

lucek=n00b, lol, pwnd ^=

l.


EDIT: ej, cały ten szum o ukrzyżowanie jednej opętanej zakonnicy? No bez przesady, taki raban o taką pierdółkę? :P

BTW, czemu nas przenieśli do jakiegoś ktulu? Jeszcze przylezą nam do Pajęczyny jacyś fani ktulu i co będzie? :P

luc.
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

sob paź 29, 2005 12:52 pm

Mkay, z przyczyn ode mnie niezaleznych przez kilka dni (prawdopodobnie do środy) będę offline - do środy więc jest termin wysyłania postaci. Potem chyba czas najwyższy będzie zacząć zabawę.
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

sob paź 29, 2005 1:01 pm

Ja jestem zwarty i gotowy.

P.S. Tak gwoli ścisłości - nazwą "Rumuńskie Ukrzyżowanie" rzuciłem tak od niechcenia, kiedy na Sieci się natknąłem na informację o ukrzyżowaniu zakonnicy w Rumunii... ciekawe, że Google pozwoliło się do tego dokopać...
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

śr lis 02, 2005 4:52 pm

No to jak, panie, panowie? Zaczynamy? Bo nas Yule zastanie nieprzygotowanych. Pogańską pajęczynę chyba czas już utkać, nie sądzicie?
Elmo, daj rozkaz do biegu ;]
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

śr lis 02, 2005 9:00 pm

A co, lucek, głowa pełna pomysłów? Papeteria zakupiona? Pierwsze listy czekają tylko na adresy?

Osobiście dopiero próbuję skonstruować w miarę logiczną historyjkę... i nie wiem, co z tego wyjdzie ;)
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

śr lis 02, 2005 9:20 pm

Mkay, ja już zaczynam, niektórzy już też przed chwilą dostali maile z adresami wybranych osób.
(I proszę was, nie pytajcie mnie kto wziął wasze adresy, zobaczycie po przychodzących listach.)
Ja mówię start.

PS. Mam dziwne wrażenie, że nie wszyscy przesłali mi swoje adresy...
 
Awatar użytkownika
bukins
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 627
Rejestracja: śr cze 01, 2005 10:00 pm

śr lis 02, 2005 9:29 pm

I proszę was, nie pytajcie mnie kto wziął wasze adresy, zobaczycie po przychodzących listach

To jest najgorsze... A jak dany osobnik nie otrzyma żadnego listu? ;P Będzie trzeba jakoś przeżyć... ;)
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

czw lis 03, 2005 8:09 pm

Mam nadzieję, że ktoś do mnie napiszę, bo mam historię introwertyczną a koncept mojej postaci stawia mnie raczej na stanowisku eksperckim. Czekam na listy, udręczony tęsknotą i cierpieniem...

l.
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

pt lis 04, 2005 4:46 am

Tak jak każdy, mój synu, tak jak każdy...
 
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 5:20 pm

sob lis 05, 2005 12:56 pm

A kiedy gra się kończy?

Tylko wtedy, gdy A nie chce już korespondować z B?
Gdy wszyscy trafiają do psychiatryka?
Na umówiony znak?
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

ndz lis 06, 2005 11:50 am

Boże, cóż za pytanie? Gracze sami zadecydują kiedy się kończy.
Ja widzę to tak, że kiedy piszę do jednej osoby mój pierwszy list w głowie mam już jakieś wydarzenia - fabułę, którą chcę w listach przeprowadzić. Pojawia się element losowy pt. odpowiedzi listownych, które mają wpływ na ową fabułę, zmieniając ją co najmniej delikatnie. Ale prędzej czy później zakończy się to, co miałem na myśli i wtedy odkładam wszystkie listy do pięknego pudełka i stawiam w szafie, żeby móc się nimi cieszyć potem.
No i z miejsca zaczynam kombinować nad następnym przedstawieniem.
 
Awatar użytkownika
vanderus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 634
Rejestracja: pt sie 22, 2003 11:43 am

pn lis 07, 2005 12:12 pm

Wszystko pięknie - impreza się kręci, ale ... wydaje mi się, że chyba wypadłem z wagonika.

Nie dostałem żadnego maila z informacjami do kogo mogę pisać, nie znalazłem żadnej stosownej informacji o tym również na PW.

Mam nadzieję, że po prostu mam siedzieć cierpliwie w "konciku" i czekać aż jakiś liścik do mnie opełznie od kogoś.
 
Awatar użytkownika
Elmo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 273
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 9:59 pm

pn lis 07, 2005 2:59 pm

Pisać każdy może, trochę lepiej lub... To TY masz zwrócić się do mnie z pytaniem o adres postaci, do której CHCESZ sam pisać. Chyba nie oczekujesz, że podane Ci zostanie na talerzu do kogo masz pisać i w dodatkui jeszcze o czym... Kto chciał zwrócił się do mnie po adresy.
Poza tym, część userów chce chyba z deczka 'pasożytować' - postaci zrobili, lecz woli do pisania listów pierwszi nie mają. Mnie to niby nie interesuje, bo sam już zacząłem pisać do kogo chciałem, ale mała uwaga, że w ten sposób to się może zakończyć tak, że będzie np. 15% aktywnych ludzi, a reszta będzie tylko czekać aż ktoś do nich napisze. A chyba nam o to nie chodzi, prawda?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości