Zrodzony z fantastyki

 
Carunion__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: sob cze 26, 2004 5:12 pm

Paladyn Lolth - nowa klasa podstawowa

sob cze 26, 2004 9:09 pm

Nie wiem czy istnieje ju¿ taka klasa, lecz postara³em siê i j± stworzy³em. Jest ona klas± podstawow±. Jest to pierwsza klasa mojej w³asnej roboty. Proszê o opinie "Co zmieniæ" itp... <br /> <br />Paladyn Lolth <br /> <br />Ci wojownicy s± "Wype³niaczami Woli Pajêczej Królowej". Od ma³ego szkoleni w wierze w Lolth. Najczê¶ciej s± absolwentami Male Maghtere, lecz ich wiara jest o wiele wiêksza od przeciêtnych wojowników. <br /> <br />Przygody: Paladyni Lolth wyruszaj±, aby szerzyæ wolê Lolth i zabijaæ jej nieprzyjació³. Niektózy to jej fanatyczni wyznawcy niszcz±cy wszystko i wszystkich, któzy nie chc± siê podporz±dkowaæ woli Lolth. Inni to sprytni i przebiegli "ok³amywacze", którzy za pomoc± czynów, swej bezwglêdno¶ci jak i k³amstw staraj± siê pozyskaæ jak najwiêksz± ilo¶æ wyznawców. <br /> <br />Ko¶ci Wytrzyma³o¶ci: k8 <br />Bieg³o¶æ w broniach i zbrojach: Paladyn Lolth bieg³y jest we wszystkich prostych i ¿o³nierskich broniach w lekkich, ¶rednich i ciê¿kich pancerzach. <br />Punkty umiejêtno¶ci na 1 poziomie: (4+modyfikator z intelektu)*4 <br />Punkty umiejêtno¶ci co poziom: 4+modyfikator z intelektu <br />Umiejêtno¶ci klasowe: Zwierzêca Empatia (tylko do paj±ków), Blef, Koncentracja, Przebieranie siê, Postêpowanie ze zwierzêtami (paj±ki), Leczenie, Wiedza (religie), Czarostwo, Je¼dziectwo, Rzemios³o, Fa³szerstwo, Pó³s³ówka, Zastraszanie. <br />Rasa: Tylko drowy. <br />Bóstwo: Tylko Lolth. <br />Charakter: Dowolny z³y. <br />Kodeks postêpowania: Nie mo¿e pomagaæ nie wierz±cym w Lolth, Musi zabijaæ wyznawców Corellona, Musi "nawracaæ" innych na wiarê w Lolth. <br />Ograniczenie multi-klasowania: Je¿eli postaæ awansuje w innej klasie, ni¿ Paladyn Lolth to zachowuje wszystkie premie dotycz±cego Paladyna Lolth, lecz nie mo¿e wróciæ na t± klasê. <br />Boska Moc: Dodaje twój modyfikator charyzmy do rzutów obronnych. (dostaje na 1 poziomie) <br />Nak³adanie r±k: Jak zdolno¶æ paladyna o tej samej nazwie. (dostaje na 1 poziomie.) <br />Karcenie Nieumar³ych: Jak zdolno¶æ kap³ana o tej samej nazwie. Poziom odpêdzania u Paladyna Lolth zaczyna siê liczyæ od 4 poziomu. <br />Aura Zag³ady: Daje karê -4 do rzutów obronnych przeciwko strachowi wszystkim wrogom wystêpuj±cym w zasiêgu. (dostaje na 2 poziomie) <br />Wywo³ywanie chorób: Paladyn zamiast leczyæ choroby potrafi je wywo³ywaæ. (zaczyna od 3 poziomu i c trzy poziomy otrzymuje dodatkowe wywo³anie na dzieñ - czyli na 3, 6, 9, 12, 15, 18) <br />Wierzchowiec: Jak zdolno¶æ paladyna, ale musi byæ nim tylko gigantyczny paj±k. (dostaje na 4 poziomie) <br />Poziom Premia do ataku Wytrzyma³o¶æ Refleks Wola Czary 1 2 3 4 <br />1 - +1 +2 +0 +0 <br />2 - +2 +3 +0 +0 <br />3 - +3 +3 +1 +1 <br />4 - +4 +4 +1 +1 <br />5 - +5 +4 +1 +1 <br />6 - +6/+1 +5 +2 +2 <br />7 - +7/+2 +6 +2 +2 <br />8 - +8/+3 +6 +2 +2 <br />9 - +9/+4 +7 +3 +3 <br />10 - +10/+5 +7 +3 +3 <br />11 - +11/+6/+1 +8 +3 +3 <br />12 - +12/+7/+2 +8 +4 +4 <br />13 - +13/+8/+3 +9 +4 +4 <br />14 - +14/+9/+4 +9 +4 +4 <br />15 - +15/+10/+5 +10 +5 +5 <br />16 - +16/+11/+6/+1 +10 +5 +5 <br />17 - +17/+12/+7/+2 +11 +5 +5 <br />18 - +18/+13/+8/+3 +11 +6 +6 <br />19 - +19/+14/+9/+4 +12 +6 +6 <br />20 - +20/+15/+10/+5 +12 +6 +6 <br /> <br /> <br />PS - Nie wiedzia³em gdzie umie¶ciæ t± klasê..NIe wiem czy w presti¿ówka, bo to jest podstawowa. Proszê o opinie i co zmieniæ itp.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob cze 26, 2004 9:21 pm

Fajne :| Spróbuj następnym razem używać pogrubień, akapitów i kursyw. Tekst który piszesz będzie wtedy bardziej czytelny . Po drugie, byłoby miło, gdybyś doprowadził tabelkę do stanu funkcjonalnego (np. zobacz jak jest to zrobione tutaj). <br />Osobiście dałbym jeszcze wymóg płci (tylko kobiety), ale to trochę trąci prestiżówką. <br />Poza tym, jakoś nie widzę miejsca w społeczeństwie drowów dla takiej klasy :? <br />Co przedstawiciel tej klasy miałby robić w mieście drowów?
 
Furion__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: czw sty 15, 2004 12:33 am

sob cze 26, 2004 9:44 pm

Paladyn Lolth nie za bardzo mi pasuje, w podmroku chyba nie trzeba szerzyæ wiary tam kazdy wierzy w lolth, przynajmniej ka¿dy mówi ¿e wierzy (chodzi o drowy a tylko o ich wiar zabiega sobie lolth). Kap³anki z pewno¶ci± zabij± wyznawców innych bogów w ich królestwie. Pewien koncept paladyna z unearthed arcana podawa³ paladyna tyrani oraz rzezi. Raczej jeden z nich bardziej pasuje dla paladyna lolth, nie widze te¿ sensu tworzenia paladyna ukierunkowanego na jedno bóstwo, zbyt ograniczone pole... (chociaz je¿eli ma bycskierowana do podmroku..)
 
Shaman__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn lut 23, 2004 5:56 pm

sob cze 26, 2004 10:26 pm

Nie mowiac juz o tym, ze "paladyn" jako rozumiana w D&D klasa jest typowo praworzadna, a Lloth jest wybitnie chaotyczna (chociaz ktos na forum wspominal o rozpisanych w Dragonie zlych paladynach - o tym chyba wspomina Suldarr'essalar)
 
Ranthram
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 249
Rejestracja: wt lip 29, 2003 9:01 pm

sob cze 26, 2004 10:51 pm

Shaman - tutaj s³owo "paladyn" jest u¿yte wybitnie w znaczeniu rycerza (niekoniecznie ¶wiêtego). Klasa jest raczej dopracowana, ale ma zbyt wiele wspólnego z Blackguardem (nie wiem jak to jest po polsku) - choæby aura zag³ady, bli¼niacza do aury rozpaczy (aura of despair), Postaraj siê zrobiæ co¶, co znacz±co odró¿ni paladyna Lloth od wspomnianego przeze mnie Blackguarda.
 
Awatar użytkownika
Elvin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 655
Rejestracja: ndz sie 21, 2005 6:45 pm

sob cze 26, 2004 11:40 pm

Baaaaardzo podobna klasa jest do ściągnięcia na stronce Riklaunima. W pliku "Wszystko o Drowach" czy jakoś tak , naprawde bardzo podobna klasa. <br /> <br />Przeglądając ją tu powiedziałbym "ciekawa" , gdybym już tego nie powiedział przeglądając ją pare miesięcy temu.
 
B.Gąbka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: ndz cze 27, 2004 12:37 am

ndz cze 27, 2004 12:47 am

Paladyn Lolth... Niez³e... Mam pro¶bê do Ciebie... Rozpisz jeszcze dla mnie M¶ciciela Ilmatera, Siewce Chaosu od Helma i Wolontariusza Bane'a...
 
Carunion__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: sob cze 26, 2004 5:12 pm

ndz cze 27, 2004 8:31 am

Dobrze pozmieniam trochê. Nie mam podrêcznika Mistrza Podziemi (bo jak s±dze to w nim jest Blackguard) wiêc nie wiedzia³em, ¿e jest taka klasa. <br /> <br />Suldarr'essalar --> Heh...Trochê nie domówieñ zrobi³em... Bo jak powszechnie wiadomo tylko kobiety mog± byæ kap³ankami Lolth. (lecz zawsze znajdzie siê "odmienny") A ja stworzy³em t± klasê g³ównie dla mê¿czyzn. Jest to taki (pod wzglêdem fabularnym) kap³an/wojownik. <br /> <br />Shaman --> S³owo "Paladyn" uzna³em, ¿e bêdzie dobre, bo jest on Rycerzem, Fanatykiem Boga itp. <br /> <br />Elvin --> Tak? Nie wiedzia³em... Eh...To ja pozmieniam...A ty mi powiesz czy nadal jest podobna...
 
Ranthram
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 249
Rejestracja: wt lip 29, 2003 9:01 pm

ndz cze 27, 2004 9:12 am

Tak Carunion, opis blackguarda znajduje siê w Dungeons Master Guide. Proponujê jednak daæ dostêp do tej profesji mêzczyzn± - mo¿na by to uzasadniæ fabularnie. Paladyni Lloth to drowowie fanatycznie oddani kap³ankom pajêczej boginii, maj±cy za zadanie obronê ko¶cio³a Lloth w ka¿dej sytuacji.
 
Marutan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: śr cze 02, 2004 9:38 am

ndz cze 27, 2004 1:20 pm

Jak dla mnie to wystarczy tylko odwróciæ umiejêtno¶ci paladyñskie na wersje nieco mroczniejsze (np. zamiast aury odwagi, aura straczu, zamiast nak³adanie r±k dajemy zdolno¶c ranienia dotykiem albo co¶ w tym stylu) i juz mamy takiego Anty-Paladyna. <br />Hextor te¿ musi mieæ swoich pupili :evil: <br /> <br />Charakterek jednak zostawi³ bym im nadal praworz±dny 8)
 
Chomik Jedi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 240
Rejestracja: czw gru 26, 2002 7:59 pm

czw lip 01, 2004 10:40 am

Marutan: Praworz±dno¶æ odpada, bo lolth jest arcy-chaotyczna. Wyznawców, którzy wyznaj± prawo, nie bêdzie tolerowaæ. Drowy powsta³y z chaosu, wiêc o praworz±dno¶ci mowy nie ma :mrgreen: <br /> <br />A co do samego pomys³u? Kilka rzeczy bym zmieni³. <br /> <br />1). To, co powiedzia³ ju¿ Marutan. Zmieniæ umiejêtno¶ci paladyñskie. <br /> <br />2). TYLKO kobiety. Mê¿czy¼ni to albo niewolnicy, albo s³u¿acy czy magowie. Tylko kobiety maj± szansê spodobaæ siê Lolth swymi z³ymi czynami. Mê¿czy¼ni odpadaj±. Nie psujmy ju¿ struktury Podmroku - tam nie ma równouprawnienia i nikt o tym nie my¶li :mrgreen: <br /> <br />3). NAZWê! Przecie¿ nazwanie istoty na wskro¶ z³ej paladynem jest obraz± jakich ma³o. Definicja paladyna? Nie, nie osoba wiernie s³u¿aca swemu Bogu. S³u¿±ca Bogu i ludziom - to jest definicja. Niepe³na. Do tego trzeba dodaæ s³owo 'dobro', a wszystko stanie siê jasne. Paladyn to soba, która po pierwsze, jest dobra i po drugie, s³u¿y swemu Bogu. Ja bym go nazwa³ (tego od Lolth) bardziej Fanatykiem czy M¶cicielem albo co¶ a la, ale NIE paladynem! <br /> <br />Carunion: Totalnie nie zrozumia³e¶ postu B. G±bki. Ja sie przy tym nie¼le u¶mia³em. We¼ FR:CS w ³apê i poczytaj o tej trójce bogów. Albo nie nawet Ci linka dam. <br />http://katedra.mud.pl/fr/d_wzt/start.php?dzial=bogowie <br />Poczytaj sobie i bêdziesz wiedzia³, o co chodzi... <br /> <br />Pozdrawiam, CHomik
 
wild_beast
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 320
Rejestracja: śr cze 04, 2003 11:44 am

pt lip 02, 2004 11:30 am

Je¶li mam byæ szczery to powiem i¿ jest to kompletnie nipotrzebna klasa. Carunion, poleci³ bym ci lekturê Unearthed Arcana . Jest to podrêcznik z mnóstwe wariantóe i haous rulez autorów D&D. W nim jest tak¿e wairanty paladyna takie jak Paladin of Freedom(Chaotyczny dobry wyzwoliciel), Paladin of Honor(Podrêcznikowy Pal), Paladin of tyranny(Jak sama nazwa wskazuje d±¿y do tyranni i dominacji, czyli Praworzadny Z³y) oraz Paladin of Slughter(Chaotyczny Z³y, to jego wybra³bym na paladynke!!!Lloth) W tych wariantach nie ma wielkich zmian, ale maj± kilmat! Polecam, Mniam!!! :evil:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości