Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Slaizer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 30, 2008 7:26 pm

Pancerz dla Jedi a moc

pn wrz 20, 2010 10:26 am

Witam, od niedawna gram z przyjaciółmi w STAR WARS CRC, większość was pewnie zapyta dlaczego nie gramy w Sagę. Odpowiedź jest prosta :wink: wychowaliśmy się na DnD 3.0 i drzewka talentów nie są dla nas. I mam tutaj dwa pytanka...

Wiem że pierwsze pytanie które zadam może być bardzo noobowate, ale odnosi do tego czy jak Jedi posiądzie atuty biegłość w pancerzach, dajmy lekkich i średnich to jak wygląda sprawa z używaniem mocy? Czy pancerz całkowicie ogranicza Rycerza Jedi w używaniu mocy czy nie? Czy po prostu dodaje się ową karę z pancerza do testu umiejętności mocy?

Czy istnieją jakieś pancerze dla Jedi? Bo z tego co przeczytałem są pancerze dla Sithów. A dla Jedi nie znalazłem żadnej wzmianki. Również z uniwersum SW jest mi znany jeden Jedi który nosił pancerz: Generał Kota. Jeśli naprawdę nie ma pancerzy dla Jedi to czy fakt noszenia przez Kotę zbroi można wytłumaczyć tym że bardziej skupiał się na formie władania miecza niż na mocy?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: Pancerz dla Jedi a moc

wt wrz 21, 2010 11:07 pm

Wiem że pierwsze pytanie które zadam może być bardzo noobowate, ale odnosi do tego czy jak Jedi posiądzie atuty biegłość w pancerzach, dajmy lekkich i średnich to jak wygląda sprawa z używaniem mocy? Czy pancerz całkowicie ogranicza Rycerza Jedi w używaniu mocy czy nie? Czy po prostu dodaje się ową karę z pancerza do testu umiejętności mocy?


Nie, noszenie pancerzy nie ogranicza Jedi w używaniu Mocy w żaden sposób. Nie dodaje się też żadnych kar do testów używania Mocy, bo to nie jest umiejętność oparta o zręczność lecz o charyzmę.

Czy istnieją jakieś pancerze dla Jedi? Bo z tego co przeczytałem są pancerze dla Sithów. A dla Jedi nie znalazłem żadnej wzmianki. Również z uniwersum SW jest mi znany jeden Jedi który nosił pancerz: Generał Kota. Jeśli naprawdę nie ma pancerzy dla Jedi to czy fakt noszenia przez Kotę zbroi można wytłumaczyć tym że bardziej skupiał się na formie władania miecza niż na mocy?


Pancerze dla Jedi są opisane w Jedi Academy Training Manual. Jedi mogą także nosić inne pancerze, tak jak Kenobi nosił pancerz klonów w Clone Wars:

Obrazek

Wg podręcznika robił to, aby pokazać żołnierzom, że jest jednym z nich a nie ponad nimi.
 
Awatar użytkownika
Slaizer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr lip 30, 2008 7:26 pm

Pancerz dla Jedi a moc

śr wrz 22, 2010 10:36 am

Wielkie dzięki Darklighter. Czyli Pancerz ogranicza to co u wszystkich klas: tylko ZR i testy umiejętności.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Re: Pancerz dla Jedi a moc

ndz paź 03, 2010 1:28 am

Slaizer pisze:
Wielkie dzięki Darklighter. Czyli Pancerz ogranicza to co u wszystkich klas: tylko ZR i testy umiejętności.


Obecnie jest tak:

1) Noszenie pancerze bez atutu = minus do ataku, określonych umiejętności i brak możliwości wykorzystania specjalnych bonusów pochodzących z pancerza (tych niezwiązanych z Refleksem)

2) Noszenie pancerza posiadając atut = nie ma się minusów do ataku i umiejętności oraz można korzystać ze specjalnych bonusów.

3) Bonus do Refleksu jaki pancerz zapewnia zastępuje bonus pochodzący z poziomu bohatera.

4) Średnie i ciężkie pancerze ograniczają prędkość postaci i maks. wartość bonusu pochodzącego ze zręczności postaci.

5) Klasa Żołnierza zapewnia specjalizację (wybór talentów), która pozwala na eliminację ograniczeń z pkt. 3 i 4 a nawet na zwiększenie możliwości pancerza.
 
t_potega
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 07, 2004 10:59 pm

Pancerz dla Jedi a moc

śr paź 06, 2010 2:36 pm

Ale mówił że nie grają w SAGĘ...
ale w poprzednich edycjach też nie było ograniczenia dla Jedi w pancerzu, nie licząc zręczności...
jak jesteście chętni i z Warszawy zapraszam do kontaktu - prowadzę wszystkie wersje SW...
d6/d6 lekko zmodyfikowane/ d20 REV/ D20 Saga,

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość