Zrodzony z fantastyki

 
Duratar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 65
Rejestracja: pt paź 29, 2004 11:43 pm

śr lis 03, 2004 2:13 pm

S± jakie¶ informacje, co robi³a/gdzie by³a Pani Bólu przed pokonaniem Aoskara i objêciu w³adzy w Klatce?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr lis 03, 2004 3:02 pm

[quote=Duratar]S± jakie¶ informacje, co robi³a/gdzie by³a Pani Bólu przed pokonaniem Aoskara i objêciu w³adzy w Klatce?[/quote]
Jedynie mity, które nie s± pewne (patrz Strony Bólu).
 
Coincidence
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 04, 2005 2:05 pm

pn kwie 04, 2005 2:30 pm

O ile siêorientujê, wzmianki o istocie podobnej do Pani wystepuj± w mitologii wedyjskiej ( podobnie jak o Sigil ), ale nie w formie przedstawionej w D&D. Jest tam nazywana po prostu 'istot±' ( polskie t³umaczenie angielskiego t³umaczenia z sanskrytu - nie mia³em jeszcze dostêpu do angielskiego orygina³u ).
 
Awatar użytkownika
Azuredragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 7:58 pm

pn wrz 26, 2005 6:01 pm

A ja mam zupelnie niekanoniczną wrsję zdarzeń. W mym multiwersum przeszłość Pani Bólu jest zgodna z tym, co napisano w "Stronach Bólu" (swą drogą świetna książka). Vecna wciąz ma prawo wejść do Sigil. jakoż, że Vecna jest chyba jedynym bogiem sekretów całego multiwersum. Wciąz ma moc włamywania się do Sigil, bo zna jego sekret. Vecna wie wszystko i ma haka na kązdego boga, a nawet i nadboga. To rzecz jasna tylko moja wersja i uważam ją za bardzo ciekawą.

PS: czy istnieje nadbóstwo Oerthu, Mystary, czy Athasu? Bo dla Krynny jest High God, dla Torillu Ao, a dla Ravenloftu The Dark Powers.
 
Awatar użytkownika
Toshi
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 529
Rejestracja: czw paź 20, 2005 12:06 pm

sob paź 22, 2005 6:13 pm

Nie wiem, ale dla mnie chęc tlumaczenia wszystkiego łacznie z tym
kim jest Lady of Pain to jest dziwne.
Mg a dlaczego ten ogien jest zielony, Mg a dlaczego ten mag umagicznia przedmioty od tak
[ moje wlasne pytania ]
jak ktos zna l5k to niech sobie przypomni czarne zwoje i jak je wyjasniono w ktorejs ksiazce...
i cala fajna otoczka, tajemniczosc, poszla sie....
Jest tak jak Mg ustali.
LoP moze byc bogiem, moze byc nadbogiem, moze byc super bpogiem hiper bogiem
moze byc mezczyzna kobieta czlowiekiem, elfem , itp
Jak uznasz za stosowne i jak ci pasuje.
Dlatego wlasnie ja lubie bo zadne wytlumaczenienie jest prawdziwe, a kazda teorie da sie obalić.
Mi sie najbardziej podoba interpetacja z ksiazki, LoP jako strazniczka neutralnosci
aby zadna ideologia nie zwyciezyla w wieloswiecie.
 
Przedwieczny
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pt lip 15, 2005 10:01 am

wt lis 08, 2005 12:05 pm

Tak... gdyby Wizardsi wyja¶niji prosto i klarownie kim jest Pani Bólu, to moim zdaniem ca³e Planescape (i w ogóle multiwersum D&D) zosta³oby pozbawione tego szczególnego czynnika tajemniczo¶ci, a tak by³oby ju¿ nieciekawie.
 
Grazztt
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz mar 19, 2006 2:39 pm

wt mar 21, 2006 3:37 pm

1. Czy informacja jakoby Pani Bólu nale¿a³a do rasy Ancient Brethern zawarta w dodatku jest kanoniczna(czy mo¿e Wizards of the Coast zaprzecza temu)?<br />
<br /><br />Ani to, ani te¿ to. Pani Bólu jest postaci± tak taejmnicz±, ¿e nikt nie ma najmniejszego pojêcia czym naprawdê jest. S± co prawda hipotezy - jednak ka¿da z nich ma przynajmniej jedn± nie¶cis³o¶æ b±d¼ wadê. Czy naleza³a do tej rasy? Niewiadomo. Jednak du¿o rzeczy wskazuje w³a¶nie na to - co jednak nie znaczy ¿e tak jest...<br />
 
L00mbago
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 11:11 am

czw kwie 27, 2006 2:22 pm

Wydaje mi sie, ¿e nie jest ona bogina, ale czym¶/kim¶ znacznie potê¿niejszym bo jak wiemy bogowie boj± sie jej. Np w ksi±¿ce Strony Bólu Posejdon boj±c siê konfrontacji wysy³a Amnezjusza do wrêczenia prezentu/ pu³apki która i tak nie zadzia³a³a.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość