Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

Państwa Dominium

pn paź 20, 2003 7:17 pm

Do tej pory trzewik przedstawił już kilka panstw, ktore bedzie mozna odwiedzic podrozujac po Dominium. Jestem ciekaw jak oceniacie pomysly autorów, ktora z krain najbardziej przypadla wam do gustu i dlaczego? Moze jakiegos elementu, ktory chcielibyscie zobaczyc, w Monastyrze jeszcze brakuje? Wiele miejsca na mapie jest jeszcze do opisania, wiec wasze wypowiedzi moga byc zawsze wykorzystane w dodatkach :)
 
Awatar użytkownika
Farvus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: czw mar 20, 2003 10:15 pm

śr paź 22, 2003 3:40 pm

Myśle, że Cesarstwo Kordu może być ciekawe ale jak narazie zostało niewiele opisane poza tym że powoli zdobywa otaczające księstewka (nie wiem czemu ale od razu skojarzyło mi się z Nilfgaardem z Sagi o Wiedźminie). Zastanawiam się tylko czy aby będzie można grać Kordyjczykiem bo w końcu to poważny wróg dla Dominium więc i dla reszty drużyny.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

czw sty 15, 2004 6:49 pm

Mnie najbardziej fascynuje Doria i Nordia. Doria, ponieważ ma klimat odpowiadający mojej wizji "smutnego" świata. Cała ta sceneria...
Zaś Nordia jest tak jakby nowością... Nie jest ani państwem kościelnym, ani państwem, które już dawno z Kościoła wystąpiło. Stoi na krawędzi...
To daje duże pole do popisu, szczególnie dla graczy.

Osobiście chętnie bym widział jakieś miasto-państwo, lub nawet ich całą konfederację (na wzór Hanzy), która by była bogata i nie miała by nawet dużego wojska, lecz wiele układów sojuszniczych...

Jest funkcja 'Edytuj'? Jest. Wiec uzywac, a nie pisac posty jeden pod drugim - Moderator Seji
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

ndz maja 09, 2004 11:51 pm

Jak na razie nacjami które najbardziej mi się spodobały są Doria i Gord.
Doria za klimat odejścia, to kraina która już swoją rolę w świecie dawno wypełniła, nie już potrzebna. Ona powoli przygasa, bez fajerwerków, bez pokazu, po prostu blednie. Może choć jeszcze jedna osoba z Dorii zdoła napisać nową legendę ?
Gord zaś to wojna, Agaria się nawet do tej krainy nie umywa. Być może to właśnie tutaj jest ziemia wybrana przez jedynego. Aż mnie korci żeby zagrać Nordyjczykiem, który przybył na Mur Pokuty wiedzony opowieściami o łasce Jedynego i pomimo że zastał tu tą samą pustkę jest nadl jednym z obrońców Muru.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn maja 10, 2004 12:02 am

Mi najbardziej odpowiada Bardania - no co, ja chłopak z gór jestem:P
Na drugim miejscu stawiałbym Cynazje - ach, ten "plagiat Skorpionów z L5K":P
Trzecie to będzie Nordia, potem Gord i Kara:)

A najbardziej mnie śmieszy Matra:P
 
Awatar użytkownika
Blaze
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: śr mar 24, 2004 3:48 pm

pn maja 10, 2004 8:44 am

Najbardziej przypadła do gustu mi Nordia z tą swoją beznadzieją, z tym ciężącym na każdym mieszkańcu fatum. Ale nie podejrzewam, żeby można było długo wytrzymać taki klimat. Na drugim miejscu - Kara (ten fanatyzm w oczach, zło w ucieleśnionej postaci ;)). Na trzecim - Doria i tam to nawet kampanię chętnie bym zagrał. Zawszem miał w sobie coś z rycerza.

Blaze
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

pn maja 10, 2004 12:11 pm

Mnie najbardziej podobają się Cynazja i Nordia... Cynazja za negocjatorów, mędrców i cynizm, a Nordia za to, że wszystko co można zrobić grając Nordyjczykiem trzeba zrobić w tym życiu...
Zresztą zdecydowanie preferuję postacie "itelektualistów" :razz: , a tak będę chyba musiała zagrać "artystką" :) (byle nie z Matry...).
 
Awatar użytkownika
Vran
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 05, 2003 10:19 pm

wt maja 11, 2004 9:48 am

Zdecydowanie Doria - nie ma to jak bronić przegranej sprawy... Bo przecież to opowieść "płaszcza i szpady" a nie rycerska. Ale miło będzie jeszcze pokazać Kordyjczykom i innym nacjom co znaczy honor i odwaga - nawet niedocenione - byle zauważone :)
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

wt maja 11, 2004 11:39 am

Nordia ! Jak dla mnie jest najciekawszą, najbardziej oryginalną z przestawionych krain.
 
Awatar użytkownika
JaQub
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt sty 16, 2004 4:03 pm

wt maja 11, 2004 3:00 pm

A mi najbardziej do gustu przypadła Ragada, za totalny chaos wewnątrz państwa i ciężką sytucję dla szlachty :)
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

wt maja 11, 2004 4:19 pm

Ja najbardziej pokochałem Dorie. Za przeszłość, za wiatr, za pamiętniki, za te parę przygód, które w niej prowadziłem. Doria to honor i przeszłość, upadek z dumą. Za to kocham Dorię.


Na drugim miejscu kraina zupełnie Dorii przeciwna, czyli Cynazja. Za lotne umysły, za piękną szermierkę, za dworskie intrygii i pajęczą sieć polityki. Za lekkość i styl, za to warto kochać Cynazję. Choć nie należy dz..ce ufać :)
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

wt maja 11, 2004 4:23 pm

Ragada. Za podziały, wojnę domową, najemników i skuteczne mordowanie.

Gord. Za fajne laski i "barbarzyńców" z gór.

Kara. Za inkwizycje, stosy, głębokie średniowiecze i idealny setting do przygód w konwencji naprawdę DARK (jedna już się szykuje!)
 
Awatar użytkownika
THomSon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: wt maja 11, 2004 10:58 am

wt maja 11, 2004 4:42 pm

Co do państw sądzę, że każde z nich jest niepowtarzalne i tworzy swój własny, indywidualny klimat. W połączeniu z 9 różnymi profesjami daje to dużo wariantów do odgrywania diametralnie różniacymi się między sobą postaciami. Zero nudy!!!!
 
gwylliam
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:31 am

wt maja 11, 2004 5:12 pm

Kord jako glowny przeciwnik i Doria, jako przegrane panstwo. Juz sie przygoda pisze:) W Dawnym Dorze powstanie przeciwko okupantom. Bedzie fajnie. Ciekawe gdzie wyladuja moi gracze?:)Czy przy Cesarzu, czy przy potomkach Imperium Doru.
 
Awatar użytkownika
Dragen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 6:59 pm

czw maja 20, 2004 2:19 pm

Moimi osobistymi faworytami są (fanfary):
Cynazja: za zepsucie, zawadyjacki uśmiech i brak strachu przed kłóadzeniem wsztskiego na jedną kartę.
Kara: za fanatyzm i za moją ukochaną Inkwyzycję, i za namacalną ciemność która już prawie osiąga swoje cele.
Bardania: za heroizm tych ludzi i za to że przypominaja mi hardcorową wersje Janosika;)
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

czw maja 20, 2004 9:29 pm

moją ulubioną nacją są Nordyjczycy- tajemniczość, wiedza, aparycja [i zajefajny rysunek przedstawiający przykładowe postacie- mój ulubiony w całym podręczniku :)]; ale tak między bugiem a prawdą to brawa dla autorów za opracowanie wszystkich głównych "ras"- moją pierwszą myślą po przeczytaniu rozdziału o tworzeniu postaci było "qrde, mógłbym zagrać przedstawicielem każdego narodu bo żaden nie jest zrobiony na odwal się i ma swój charakter" [cytat niedokładny :]]
 
Awatar użytkownika
Jabol`
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:41 am

pn lip 05, 2004 12:00 pm

No to będę jedyny :P

KORD

Za postęp, za cywilizację, za potegę i organizację.

Gdy czytałem opis Kordu, przed oczami miałem Święte Cesarstwo Rzymskie (Niemcy, jak by ktos nie wiedział), oraz Prusy.

Tylko ten kraj może utrzymać Dominium na nogach

Byłbym dumny gdybym był Kordyjczykiem.

A Doria ? Doria, była niczym mędrzec. Na starość coraz bardziej doświadczona, konserwatywna i słaba w ciele.
Musiała upaść. Jak starożytny Rzym, jak Bizancjum.....i jak Kord w odległej przyszłości....
 
Awatar użytkownika
Rurouni
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: śr gru 17, 2003 7:11 pm

The Elven Kin

śr lip 21, 2004 12:02 pm

ja osobiscie najbardziej lubie elfow ktorzy zostana przedstawieni najpewniej (o ile w ogole) w jakims dodatku dotyczacym Valdoru. za tymi 5d20 musi kryc sie tyle ciepla :] ze trzeba ich polubic :]
 
gwylliam
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:31 am

śr lip 21, 2004 2:11 pm

he, a ja bede oryginalny:) Valdeller. Zapomniane państwo, zadupie dominium, maja tylko jeden zabytek :) drogę, hehehe. Sny o wielkosci, upokorzenie ze strony Agarii, Matra mieszajaca w polityce. To jest fajne panstwo:)
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

śr lip 21, 2004 2:12 pm

Hmm. Bardania. Po pierwsze Bardańczycy, wieczne dzieci, stanowią jakby czerwoną (to pewnie przez te szarfy :razz: ) plamkę na czarnym obrazie Dominium. Cóż tu dużo mówić, gdybyśmy mieli tylko mrrrrrrroczne intrrrrrrygi i walkę z herrrrrretykami, byłoby mało ciekawie. W takim ciemnym świecie, dla podkreślenia mroczności i beznadziejności, potrzebny jest jakiś jaśniejszy punkcik. Któż lepiej niż Bardańczycy się do tego nadaje?

Poza tym, jeśli chodzi o koncepcje interesujących bohaterów/NPCów, Bardańczycy zdają się dawać naprawdę duże możliwości. Tacy Szkotocyganopolacy. Sam miodzik :) .


Na drugim miejscu (będę oryginalny): Matra. Może państwo amazonek to nie jest ultraoryginalny pomysł, ale trafia do mnie klimat takiego państwa. A autorzy świata zgrabnie żonglują konwencjami przy opisywaniu Matry. To państwo ma w sobie jakąś nierzeczywistość, choć nie mam pojęcia dlaczego tak uważam :wink: .
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2004 2:12 pm przez oddtail, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

śr lip 21, 2004 2:16 pm

A mówiłeś, że Kord i Doria :wink: .

Z "niekanonicznych" państw też najbardziej spodobał mi się Valdeller. Ta szarość, rezygnacja i ogólna bylejakość może być bardzo dobrze wykorzystana w konwencji dark. Trzeba tylko się postarać :) . No i jest wytchnieniem po wspianiałościach Kordu, egozotyce Matry, patosie Dorii i niepokojącym pięknie Cynazji (Cynazja też fajna, nawiasem mówiąc).
 
Awatar użytkownika
Pers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt maja 16, 2003 5:18 pm

śr lip 21, 2004 3:19 pm

1. Agaria,
2. Gord
3. Bardania.

A z tych "pobocznych" rzeczywiście jednym z najbardziej interesujących jest Valdeller... choc jak teraz sobie pomyslę...
Tam jest sporo swietnych państewek! Nie mam przy sobie podręcznika, więc nie moge sobie przypomniec nazwy państewka położonego na wschodnich rubieżach świata - Doria ze wszystkich sił stara sie "załatwic" mu wstapienie do Dominium - czemu przeszkadza Kord... (chyba Styria).
Jest też fajne państewko rządzone przez demonice zakochaną w pieknym nieznajomym (Kyrene?) - miodzio...
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

śr lip 21, 2004 4:43 pm

O tak. To państwo też zwróciło moją uwagę (niesamowite - innym podoba się to samo co mnie :wink: czyżbym był chory? :razz: ). Ale Kyrene jest jakby z innej (nomen omen) bajki. Zupełnie nie pasuje do reszty Dominium. Przyda się na jakąś odprężającą sesję przejściową, bardziej baśniową niż typowa polityczno/stosowo/wojenna. Swoją drogą - ciekawey temat na sesję: dlaczego tak chętnie włączono państwo rządzone przez demonicę do Dominium? Z pobudek etycznych? Z litości? Bez żadnych celów politycznych? Nikt nie napchał sobie przez to sakiewki?! W Dominium?!?! O, święta naiwności... :wink:

Skoro jesteśmy przy wymienianiu ciekawych państw, to dorzucę jeszcze:

- Kartina - państwo papieskie ma zadatki na świetną "bazę wypadową" między przygodami. No i do intryg dworskich, rzecz jasna.
- Kira i Skalmir - podobają mi się właśnie w zestawieniu. Gniazdo Ciemności, a tuż obok rajska kraina wśród skał - mniam. Już widzę te przyghody z badguysami uciekającymi przed zacnymi Skalmirczykami do Kiry :mrgreen: .
- Bregenne/Bergenne (która nazwa jest prawdziwa? Obie pojawiają się niestety na przemian...) - kolejne sielsko-anielskie państewko w Dominium. Jakoś lubię tego typu miejsca. Gdyby innych nie było, byłyby nudne. A tak - ładnie kontrastują z Karą, Gordem i Agarią.

Dodam, że wśród państw Dominium jest bardzo wiele innych naprawdę interesujących. Wymienione to tylko te, które mnie najbardziej się spodobały, moje osobiste typy. Jednak potrafię docenić również inne. Zresztą, chyba każdy znajdzie w tej nieprzeliczonej liczbie coś dla siebie :) .
 
Awatar użytkownika
Lomion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt lip 27, 2004 3:49 pm

wt lip 27, 2004 4:14 pm

Ragada. Za mroczny klimat braku przyszlosci z ktorym kazdy szlachcic z tego panstwa musi sie mierzyc. Z mniejszych panstw - Devon, za wspanialy tryb zycia.
 
Awatar użytkownika
Skała
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:31 am

śr lip 28, 2004 12:45 am

Ragada - za niepowtarzalny klimat całkowitej szarości - gdzie nikt nie jest zły. Każdy był skrzywdzony. Za okrutny, brudny styl walki. Po prostu za świetną scenerię do Dark'a
Cynazja - takie zboczenie - Władcy Cienia i Skorpiony zawsze byli moimi ulubieńcami- poza tym, uwielbiam pojedynki
Doria - za klimat odejścia - choc nie zagram raczej Doryjczykiem

Agaria - nie wiem - ciekawa po prostu jest strasznie jako państwo
A Kord po prostu musiał być - zawsze są Ci lepsi
 
Awatar użytkownika
Vezyhr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2005 12:46 pm

pt lut 10, 2006 10:28 pm

Pozwolę sobie na bardzo odważne odkopanie tamatu sprzed lat. Głównym tego powodem jest kolejna seria pytań:
Jak postrzegani są Nordyjczycy? Mam gracza, którego postać właśnie tam się urodziła i jestem niemalże pewien, że ten "wyklęty" naród powoduje wśród towarzyszy z innych krajów niepewne spojrzenia oraz gesty. Jak rozwiązaliście to Wy?
 
Awatar użytkownika
Masssło
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 8:34 pm

sob lut 11, 2006 11:31 am

Vezyhr - Ja sam pogrywam nordyjczykiem i traktuje ją jako postać raczej stereotypową jeśli chodzi o nordyjskie korzenie. Wysoki, milczący, z nieustępliwym, czarnym spojrzeniem. Jest oficerem, toteż przeważnie wzbudza trwogę w rozmówcach swą pewnością siebie i wyrachowaniem.

Jako MG nordyjskich NPC-ów przedstawiam oczywiście w zależności od samej postaci. Wiadomo, że nordyjczyk powinien być nieco "inny", niemniej nie przesadzam z tymi rodyjskimi korzeniami. Po prostu posępni ludzie, nie rzadko zmęczeni życiem.
 
Awatar użytkownika
Vezyhr
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: pn lut 14, 2005 12:46 pm

sob lut 11, 2006 2:04 pm

Oczywistym jest, że zależy to od postaci, ale jak ogólnie traktowani są Nordyjczycy w innych państwach? Skoro są właścicielami cząstki mocy samych Rodian, to oznacza to, że ludzie będą do nich podchodzić raczej powoli, z dystansem. IMO oczywiście. A jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

sob lut 11, 2006 2:06 pm

W "moim" Dominium podróżnicy z Nordii są (poza może Cynazją) niezwykle rzadkimi gośćmi. Wszędzie też patrzy się na nich nieufnie i z pewnym przestrachem. Ciężka jest dola Nordyjczyka w Dominium, ale też nikt z moich graczy Nordyjczykiem nie gra.
I ja zdecydowanie jestem za "przesadzaniem z rodiańskimi korzeniami". Nordyjczyka poznaje się na pierwszy rzut oka - charakterystyczny wygląd, wzrost, zachowanie - wszystko to opisane jest w podręczniku i bardzo mi się podoba... Zwykły człowiek nie jest w stanie określić w jakim aktualnie Nordyjczyk jest nastroju. Zresztą zwykły człowiek będzie się raczej starał przebywać z dala od Nordyjczyka...
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

sob lut 11, 2006 2:11 pm

Witam!

Moim ulubionym państwem jest Bardania. Dlaczego? Za romantyke, za patriotyzm, za odwage i honor. Jak to Sobek_88 powiedział:" Bardania to taka Polska w dobie zaborów, a bardziej precyzując Polska doby romantyzmu". Moim zdaniem bardzo trafne przyrównanie.

Farvus pisze:
Zastanawiam się tylko czy aby będzie można grać Kordyjczykiem bo w końcu to poważny wróg dla Dominium więc i dla reszty drużyny.

Chyba coś Ci sie pomyliło Farvus- Kord jest częścią Dominium więc nie może stwarzać dla niego zagrożenia. Z tego co wiem to Kord interesuje się tylko mało znaczącymi księstewkami a nie dobrze ufundamentowanymi państwami jak np.Matra. No i nie ma żadnych przeszkód w graniu Kordyjczykiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości