Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Turel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:00 pm

[Awakening?...] Passion

pn wrz 10, 2007 4:38 pm

Mage: the Awakening, str. 143-144 pisze:
Revenant (Death oooo)

The mage prevents a recently dead Sleeper's spiritual release. (...) This spell creates what some mages call a revenant, forcing the soul to inhabit a body that does not decompose for the duration of the spell.

The caster inculcates the revenant with one or more driving Passions related to achieving a certain goal - revenge, salvation - that strengthen it for its trials.

(...)the revenant has a Passion. (...) This could be "avenge a murder" (including its own), "protect Sarah" or "steal the Ebon Grimoire."


Dalej nie rozumiem czym jest Passion. Czy jest jakiś podręcznik opisujący to szerzej? Co się dzieje z revenantem gdy wypełni swoje Passion? Co powstrzymuje przed wyborem "nieskańczalnego" Passion, na przykład "sprawić by świat był szczęśliwy", a może jest to dozwolone? Czy wybór nieskańczalnego Passion to przepis na życie wieczne?

Proszę o pomoc... jest u mnie postać która pod koniec zeszłej sesji siłą rzeczy stała się revenantem... :)
 
Kastor Krieg

pn wrz 10, 2007 5:04 pm

A po co niespełnialne, żeby nie móc odzyskiwać Esencji? Pasje dobiera się "dramatically appropriate" i "at Storyteller's dicretion" :wink:

Revenants opisani są poza tym w Antagonists, od str. 33. Masz tutaj fragment o nich wycięty z mojego podręcznika - http://img508.imageshack.us/img508/4500 ... onsrd8.gif - powinno ci to załatwić sprawę pasji.

Generalnie, upiór musi być emocjonalnie związany z Pasją (jak nazwa wskazuje), jeśli będzie to cel nieosiągalny, to więź jest IMO za słaba i Narrator powinien taką pasję odrzucić. Poza tym, przy tym że Revenant może mieć od jednej do trzech i wszystkie służą mu do szybkiego odzyskiwania Esencji (coś jak oWoDowy Ventrue z góra trzema opcjami, zamiast jednej), to ta nieosiągalna Pasja będzie mu kulą u nogi.
 
Awatar użytkownika
Turel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:00 pm

pn wrz 10, 2007 6:27 pm

No dobra. Ale dalej nie wiem co się dzieje z revenantem po spełnieniu swoich Pasji. :P

Ewentualnie weźmy za przykład postać której celem w życiu jest ogólnie pojęte czynienie świata lepszym miejscem. W jej wypadku Pasja pokroju "sprawienie by świat był szczęśliwy" ma z nią emocjonalny związek, i jest jednocześnie niewykonalna. Wut nao?
 
Kastor Krieg

pn wrz 10, 2007 7:08 pm

No dobra. Ale dalej nie wiem co się dzieje z revenantem po spełnieniu swoich Pasji. :P
Jeśli nie jest unikatem zdolnym wydać 10 SW i ekstremalnie z jakąś ideą / misją powiązanym emocjonalnie, dzięki czemy może sobie wyrobić nową Pasję, to przestaje być revenantem. Kaputt, /dissolve .self in #eternity, czy coś :razz:

Ewentualnie weźmy za przykład postać której celem w życiu jest ogólnie pojęte czynienie świata lepszym miejscem. W jej wypadku Pasja pokroju "sprawienie by świat był szczęśliwy" ma z nią emocjonalny związek, i jest jednocześnie niewykonalna. Wut nao?
Fakap Narratora. Nie powinien był takiej Pasji dopuścić, jest zbyt ogólna i niespełnialna. Revenant zwykle ma jakiś cel dzięki któremu "świat będzie lepszy". Np. akceptowalne jest 'Chcę wypędzić handlarzy narkotyków i alfonsów z ich dziwkami z mojego osiedla / mojej dzielnicy". Musi być precyzyjniejsza, musi być też przyczyna osobista ("bo mój brat zaćpał", "bo zrobili mi z siostry dziwkę", etc.) - "czynienie świata lepszym miejscem się nie nadaje", no offense, ale nawet Matka Teresa nie przesadzała i brała się za bary raczej tylko z Kalkutą :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości