Zrodzony z fantastyki

 
Bodhisattva
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:04 pm

PDki

ndz sty 24, 2010 10:11 pm

Moi drodzy,
Czy ktos moze mi przypomniec jak w L5K nagradza sie graczy PD-kami?

Z gory dziekuje!

B.
 
Aureus

PDki

ndz sty 24, 2010 10:36 pm

W której edycji?
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: PDki

ndz sty 24, 2010 10:42 pm

W 1. Edycji?

1 PD za obecność na sesji, 1 za odgrywanie, 1 za wykonanie celu przygody (to ostatnie różnie interpretowane - np. często daję 1 PD za każdy, nawet pomniejszy cel, jaki udało się osiągnąć).

Firmowa przygoda "Honor o zmierzchu" szafowała PDkami jeszcze szczodrzej. Cała przygoda (3-4 sesje) dawała około 15 PD (o ile dobrze pamiętam).

4-6 PD na sesję z kolei to suma, której używałem w mojej, chyba już świętej pamięci, kampanii "Wojna Płonących Niebios" (epicka fabuła, ratowanie świata itd.) i spisywała się naprawdę dobrze, zwłaszcza, jeśli chciałem doprowadzić graczy do ok. 3 rangi po 30 sesjach (ach ,te plany ;) )
 
Bodhisattva
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:04 pm

Re: PDki

pn sty 25, 2010 1:08 pm

Ok, super. Dzieki!
B.
 
Craven

PDki

wt sty 26, 2010 11:41 am

Polecam kierować się bardziej częstotliwością grania.
Grywając b. rzadko można sadzić do 10 PD za sesję, w przeciwnym razie postaci mechanicznie będą tkwić w miejscu.
 
Bodhisattva
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:04 pm

Re: PDki

sob sty 30, 2010 8:31 pm

Craven pisze:
Polecam kierować się bardziej częstotliwością grania.
Grywając b. rzadko można sadzić do 10 PD za sesję, w przeciwnym razie postaci mechanicznie będą tkwić w miejscu.

Trafiles w sedno, bo zanim ja znow poprowadze i to tej samej graczce (Mai), pewnie pol roku uplynie jak nie rok :)
Musialabym byc na miejscu w Krakowie, na co sie na razie nie zanosi.
B.
ps. Tak w ogole to to ja, ianca, glos z przeszlosci :).
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

PDki

sob sty 30, 2010 8:44 pm

U mnie zawsze wyglądało to tak, że gracze dostawali bazowo 3 PDki. Za każdą fajną/nie fajną "akcję" dostawali dodatkowego PDeka. Na ten przykład jeśli jeden z graczy świetnie odegrał daną scenę dostawał plusik (tak zaznaczałem tego dodatkowego pedeka), tak samo dostawał plusik ja jakąś brawurową akcję, która udała się postaci. Oczywiście też jeśli gracz poprowadził swoją postać niezgodnie z jej cechami (np. mała etykieta za zachowuje się jak wytrawny dyplomata) to mógł stracić PDka, jednak nie przypominam sobie, by taka sytuacja się zdarzyła. Zasadniczo wychodziło na to, że za sesję dawałem 4-5 PDków. Graliśmy natomiast średnio co tydzień lub co dwa tygodnie. Dlatego po około 8-12 sesjach (zależy od gracza) postacie wskoczyły na 2 rangę.
 
Craven

PDki

sob sty 30, 2010 9:01 pm

Dopóki jego świątobliwość nie opanuje języka polskiego Twój nick pozostaje dla mnie w pełni rozpoznawalny :D

BTW. Przebijam - w kampanii u takiego jednego Wotjka Rzadka (mimo, że wszyscy gracze są w Kraku) to przez rok nie graliśmy :->
 
Bodhisattva
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 10:04 pm

Re: PDki

ndz sty 31, 2010 9:27 pm

Craven pisze:
Dopóki jego świątobliwość nie opanuje języka polskiego Twój nick pozostaje dla mnie w pełni rozpoznawalny :D

BTW. Przebijam - w kampanii u takiego jednego Wotjka Rzadka (mimo, że wszyscy gracze są w Kraku) to przez rok nie graliśmy :->


Ech ten Wojtek :-) A ja juz tak dawno nie gralam, najwyzej prowadze, co oczywiscie jest super, ale troche wyczerpujace.
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

PDki

pt lut 12, 2010 5:50 pm

A kampanie, które kiedyś trwały i do dzisiaj nie są zakończone też się liczą? Możemy się policytować dalej :wink:

Ja tam dawałem różnie, zazwyczaj 3-5, aczkolwiek prowadząc zazwyczaj daję graczom od początku pulę XP, żeby zaczęli grać od razu na 2 czy 3 randze i nie planuję, aby w czasie kampanii zdobyli nową rangę. Chociaż wyjątki się zdarzają.

Może lekko odgrzałem temat, ale musiałem się pokazać po sesji i to tej mniej przyjemnej, bo nie-RPG :razz:
 
Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 9:46 am

PDki

pt lut 12, 2010 7:07 pm

Ciekawy moty ze startowaniem z wysokiego pułapu i brakiem awansu. Ile trwały takie kampanie? W sumie eliminuje to problem 25 letnich postać na 4 randze ;) co może się zdarzyć, jeśli MG prowadzi bez przeskoków czasu.

To ja też się pokazuję po sesji ;)
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

PDki

sob lut 20, 2010 8:25 pm

Od 5 do 8 sesji, dosyć silne ukierunkowanie kampanii, jeden główny motyw i kilka pobocznych, bez specjalnego przedłużania i rozdrabniania. Tak gramy już od dawna, nie tylko w L5K. I praktycznie zawsze na jakimś przyzwoitym pułapie XP. Postaciami od zera to gramy praktycznie tylko pierwszy raz w dany system. Ja osobiście lubię jak gracze są kimś i mają przeciwników na poziomie :wink:

Pokazuję się po feriach :razz:

Ogólnie coś polterowe forum jakby zamierało, przynajmniej w działach, które ja przeglądam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość