Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

pt lis 19, 2010 2:24 pm

avatar86 pisze:
P.S
Jako że ostatni booster/deck jaki kupiłem to było jakieś 10lat temu, a idą święta (w zeszłym roku nikt mi nic nie kupił) postanowiłem zrobić sobie prezent. I zakupiłem MTG: Premium Deck Series: Fire & Lightning :mrgreen:


Też zakupiłem i jestem bardzo kontent. Z jednej karty cieszę się bardzo. Foliowana Figure of Destiny zasili pięknie moja talię na Kithkinach. A już komplet foliowanych boltów (wreszcie nie będę musiał przekładać z talii do talii) i Lavamancer (z gorszym IMO artem od oryginalnego) to już mega super sprawa. Wprawdzie miałem już poskładanego Burna do Legacy, ale zastąpienie kilku kartoników wersjami foil - bezcenne.

No i ostatnia rzecz w zestawie - bardzo ładna kostka k20. Efektowna i duużo ładniejsza od tych z fatpacków. :spoko:
Ostatnio zmieniony wt lis 23, 2010 4:10 pm przez 27383, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Legacy

pn lis 22, 2010 9:05 pm

Właśnie dzisiaj przyszedł do mnie dodatek i......
1. Extra pomysł z wypuszczeniem czegoś takiego
2 Szkoda że stare karty zostały przedrukowane w nowej szacie (lavamancer do kitu, ball lighting do bani, ale jackal pup 100% lepszy niż pierwotna wersja)
3 Najbardziej ciesze się z Figure of Destiny i Fireblast :mniam:
Gizmoo pisze:
No i ostatnia rzecz w zestawie - bardzo ładna kostka k20. Efektowna i duużo ładniejsza od tych z fatpacków. :spoko:

4 Kostka dużo gorsza od podstawowej kości kupionej za 2zł na cygańskim bazarze.
Więc wole nie myśleć jaka jest w Fatpackach. :mrgreen:
5 Jako że wszystkie karty to foil pudełko mogło by być nieco większe tak aby weszło 60kart w protektorkach
6 Ogólnie bardzo dobra oferta

Naprawdę warto było, tym bardziej że za rok mogę się założyć że to samo sprzedam za 150zł z palcem w .... nosie :mrgreen:
Więc warto kupić parę sztuk na handel (taka lekka inwestycja).
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

Legacy

pn lis 22, 2010 9:18 pm

avatar86 pisze:
4 Kostka dużo gorsza od podstawowej kości kupionej za 2zł na cygańskim bazarze.


Mi tam się podoba. Ładnie zagina światło i moim zdaniem wygląda naprawdę efektownie.

Co do całości zestawu - większość osób kupuje to na handel. Jest to bardzo opłacalny interes, bo rynkowa wartość kart jest co najmniej półtora razy większa. Najwięcej oczywiście stoi Figura i Lavamancer, ale nie zapominajmy o Chain lightning i Price of Progress. Żałuje jedynie, że w zestawie zabrakło Magus of The Moon i Sneak Atack. Wtedy była by to totalna bomba. :mrgreen:

Co do nowych artów - Nie zgodzę się, że Jackal Pup jest lepszy. Starszy miał klimat. Wprawdzie Kev jest świetny, ale akurat w tej ilustracji chyba za dużo fotoszopa...

To wszystko nie zmienia jednak faktu, że na turniej legacy z burnem bym nie poszedł.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

Legacy

pn lis 22, 2010 9:52 pm

Gizmoo pisze:
Co do nowych artów - Nie zgodzę się, że Jackal Pup jest lepszy. Starszy miał klimat. Wprawdzie Kev jest świetny, ale akurat w tej ilustracji chyba za dużo fotoszopa...

Brakuje mi właśnie tych klimatycznych obrazów kart. Teraz wszystkie są retuszowane i robione w photoshopie .....żal.

"To wszystko nie zmienia jednak faktu, że na turniej legacy z burnem bym nie poszedł".
a to dlaczego? Dobrze gra przecież

Gizmoo pisze:
Jest to bardzo opłacalny interes, bo rynkowa wartość kart jest co najmniej półtora razy większa.

No tak ale można umoczyć jak wartość spadnie......a sam dobrze wiesz że z niektórymi kartami tak może być np Scute Mob kupiłem za jakieś 12zł wart jest 4zł
Ostatnio zmieniony pn lis 22, 2010 9:53 pm przez avatar86, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
p4v
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1052
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 10:03 pm

Legacy

pn lis 22, 2010 10:16 pm

Gizmoo pisze:
Co do nowych artów - Nie zgodzę się, że Jackal Pup jest lepszy. Starszy miał klimat. Wprawdzie Kev jest świetny, ale akurat w tej ilustracji chyba za dużo fotoszopa...

Za dużo photoshopa? To spójrz na dzieła Kekai Kotaki, chociaż jego styl bardzo mi się podoba. Jednak inne photoshopowe arty nudzą. Pup w wykonaniu Keva jest śliczny i nie czuje wszechobecnego rozmazania oraz blura.

IMO stary art pupa był beznadziejny i takie coś nie ma prawa mieć klimatu, dzieci podobnie rysują.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Legacy

pn lis 22, 2010 10:22 pm

avatar86 pisze:
No tak ale można umoczyć jak wartość spadnie......a sam dobrze wiesz że z niektórymi kartami tak może być np Scute Mob kupiłem za jakieś 12zł wart jest 4zł


Raczej nie są to karty z "dwójki" która najbardziej cenowo traci na wartości. Karty z tego packa raczej nie stracą na wartości. Co najwyżej są trochę tańsze od standardowych wersji, ale są cały czas są legalne w grze turniejowej. Jak szukasz dobrych kart do Legacy, to w cenie ~110zł lepszego packa nie znajdziesz. Po chłopsku licząc kupujac 4 zestawy = ok 450zł. 4xlavamancerzy - 4x35zł* + 4x Chainy - 4x25zł* to już masz połowę kwoty. Zestawów jest na tyle mało że nie zasilą poola na tyle, żeby cena spadła.

*ceny uśrednione, zakwalifikowane jako 'rozsądne'
 
Spas
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 212
Rejestracja: pt sty 15, 2010 11:56 pm

Re: Legacy

pn lis 22, 2010 10:40 pm

Specu pisze:
Jak szukasz dobrych kart do Legacy, to w cenie ~110zł lepszego packa nie znajdziesz. Po chłopsku licząc kupujac 4 zestawy = ok 450zł. 4xlavamancerzy - 4x35zł* + 4x Chainy - 4x25zł* to już masz połowę kwoty. Zestawów jest na tyle mało że nie zasilą poola na tyle, żeby cena spadła.

*ceny uśrednione, zakwalifikowane jako 'rozsądne'


Da się zedrzeć więcej jak ktoś bardzo potrzebuje. Nie zapominaj, że Figura też obecnie chodzi ~25zł szt.

Właściwie o czym jest ten temat? O Legacy, czy o Duel Decku?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

PDS: Fire and Lightning

wt lis 23, 2010 4:10 pm

Wydzieliłem temat :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

śr lis 24, 2010 1:10 am

Spas pisze:
Da się zedrzeć więcej jak ktoś bardzo potrzebuje. Nie zapominaj, że Figura też obecnie chodzi ~25zł szt.


Ale nie jest tak grywalna. Jest po prostu dobrą erką, która czasem grywa w WW czy w RDW.
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

śr lis 24, 2010 6:23 pm

avatar86 pisze:
a to dlaczego? Dobrze gra przecież


Każda kontrola karci burna. Możesz coś ugrać jak masz korzystne matchupy, ale strasznie boli cię nawet jedna kontra, czy singlowy discard. A już burn kontra kombo - ma totalnie w plecy. ANT, belka, Cephalid mogą się skombić w pierwszej/drugiej turze na pałkę, bo wiadomo, że przeciwnik nie ma odpowiedzi. (jedynie sidowe Pyroblasty) W burnie generalnie jest znikoma ilość odpowiedzi na zagrania OP-a i czasami ciężko się sideować pod konkretne meta.

Dwa razy na turnieju grałem przeciwko oponetom kierującym burnem i dwa razy przeciwnicy nie miał szans. W pierwszej grze skontrowałem mu wszystko. W drugiej, po side moja druga tura - Chill. Przeciwnik dobrał Pyroblasta dosłownie turę później, ale w tej grze nie rzucił już żadnego spella, bo nie podeszły mu lądy. 2:0. Na kolejnym turnieju gra wyglądała tak: Pierwsza gra - ja kontruje prawie wszystko, zostałem na 8 punktach życia, przeciwnik - pusta ręka. Gdy kolejny Spellstutter skontrował Bolca - przeciwnik poddał grę. W kolejnej grze - turę za wcześnie zagrał Fireblasta z alternatywnego kosztu, w którego poszedł mój Daze, a później nie miał za co zagrywać kolejnych spelli, bo nie podchodziły mu ani chainy, ani bolty, ani spikei. Brakowało mu jednego lądu, a na łapce uzbierał komplet Magma Jet :lol: .


p4v pisze:
IMO stary art pupa był beznadziejny i takie coś nie ma prawa mieć klimatu, dzieci podobnie rysują.


Ja tam UWIELBIAM stare arty. Może nie są wymuskane i wydziubane, ale miały super klimat! Na ostatnim GP kupiłem sporo kart między innymi z Ice Age'a - wyłącznie dla artów! NP. Goblin Ski Patrol, Barbarian Guides, Iceberg, Aegis of the Meek. Co z tego, że nie mają tylu detali co fotoszhopowe karty z Alary?


A wracając do Topicu - powtórzę jeszcze raz - Zestaw jest świetny! IMO - dla każdego. Blokadą zakupu może być wyłącznie cena (ja swój kupiłem za 125zł) A jak ktoś gra nawet tylko domieszką czerwonego, to i tak może pochwalić się pięknymi, foliowanymi mountainami (choć osobiście dobrał bym inne arty do zestawu)
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

czw lis 25, 2010 11:22 pm

Ja mam już jeden zestawik odłożony na zapleczu u faberow i jak dozbieram kase to od rau tam biegnę. Ten zestaw jest super. I kupienie takiego jednego pozwala całkiem solidnie odproxowywać moje ZOO :P
Kuba, nie chciałbys może odsprzedać Łańcucha Błyskawic?
 
Awatar użytkownika
Gizmoo
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1195
Rejestracja: sob mar 07, 2009 1:26 am

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

pt lis 26, 2010 12:52 am

StaryHawaj pisze:
Kuba, nie chciałbys może odsprzedać Łańcucha Błyskawic?


Niestety nie. Mam do oddania tylko dwie karty z tego zestawu - Jackal Pup i Mogg Flunkies. Reszta albo do decków, albo do kolekcji.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

ndz lis 28, 2010 8:41 pm

Jaki według was jest lepszy burn?
Tylko instanty i sorcery (spelle) czy w połączeniu z kritkami np z w/w dodatku?
Pytam bo mam sporo karcioszek ale nie jestem ograny burnem i nie chce tego decku testować. Złapałem lenia :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

ndz lis 28, 2010 10:36 pm

avatar86 pisze:
Tylko instanty i sorcery (spelle) czy w połączeniu z kritkami np z w/w dodatku?


To zależy od koncepcji. Bywają burny z kreaturami (Spark, Hellspark elemental, Grim lavamancer, Figura), są takie które bazują na instantowym wklepywaniu obrażeń, a są również artefaktyczne burny oparte na Ankh of Mishra + Isochron Scepter wspartymi Chrome Moxami. Konwencje są różne.
 
Awatar użytkownika
avatar86
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: sob paź 02, 2010 7:08 pm

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

sob gru 25, 2010 10:47 pm

Specu pisze:
To zależy od koncepcji. Bywają burny z kreaturami (Spark, Hellspark elemental, Grim lavamancer, Figura), są takie które bazują na instantowym wklepywaniu obrażeń, a są również artefaktyczne burny oparte na Ankh of Mishra + Isochron Scepter wspartymi Chrome Moxami. Konwencje są różne.

Fakt możliwości jest mnóstwo. Ale chodziło mi raczej o jakieś już sprawdzone przez was opcję.
Aktualnie mam złożonego 50%krity(haste/trample) 50%spelle(spalanie). Daję radę ale widziałem wiele wersji 2-4 kritki reszta spelli.

Która według was opcja jest lepsza? Wiem zależy od meta,kasy,....... Ale tak ogólnie grywalniejsza jest...?
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

PDS: Fire and Lightning - wrażenia

ndz gru 26, 2010 10:10 am

Wiem zależy od meta

That's it, nie da się odpowiedzieć jednoznacznie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości