Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

ndz cze 26, 2005 11:20 pm

Czy przypadkiem nie szkolił Maula i Dooku jednocześnie? Ostatno słyszałem taką teorię i wydaje się dość logiczna, gdyż oba szkolenia musiały być bardzo czasochłonne, a obaj przecież byli bardzo zawansowani w posługiwaniu się ciemną stroną.
Ostatnio zmieniony pn cze 27, 2005 9:18 am przez Ubiquit, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Yuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 24, 2005 10:19 pm

ndz cze 26, 2005 11:42 pm

Szkolił obu jednocześnie. Ostatnim testem Maula nim zostanie Sith Loredem miała byćwłaśnie walka z Sidiousem. Ten sprowokowła go mówiąc, że ma jeszce jednego ucznia, zdolniejszego od Maula. Zabrak(Maul) wpadł w furię i prawie zabił Sidiousa, tym samym konczac pomyslnie probe.(zrodlo Dark Side Sourcebook)
Mistrzem Sidiosua był Darth Peragius Mądry, scena w której się do tego przyznaje zostałą wycieta i prawdopodobnie pojawi sie na DVD.
Ludzie odpowiedzialni za Expanded Universe zaprzeczaja jakimkolwiek danym na temat pierwszego jedi, poprostu nic nie wiadomo.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn cze 27, 2005 10:32 am

Z kad wy wiecie o tych naukach? W filmie ich nie bylo. Z ksiazek...?
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

pn cze 27, 2005 11:23 am

Yuri pisze:
zrodlo Dark Side Sourcebook


W książkach, czy komiksach zdarzają się nieścisłości, ale jak widzę podręczniki to dobre źródło informacji. Będę musiał je głębiej przestudiować. Dark Side Sourcebook mam (bo gram postacią na CSM) i jest tam naprawdę dużo ciekawych informacji o Sithach i ciemnej stronie mocy.
 
Awatar użytkownika
Eldred
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: pt cze 25, 2004 2:13 pm

pn cze 27, 2005 2:14 pm

A jest ten podręcznik gdzieś do kupienia? w Polsce :P
 
Awatar użytkownika
Yuri
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt cze 24, 2005 10:19 pm

wt cze 28, 2005 9:56 am

Informacji od groma:) Moim skromnym zdaniem podreczniki zrodlowe do RPG sa najkompetentniejszym materiałem jeśli chodzi o uniwersum. Wszystko co tam jest musi byćskonsultowane z ludźmi odpowiedzilnymi za Expanden Universe. W Polsce pewniejest do kupienia, zazwyczaj trzeba sobie zamówić.
Co do mieczy starożytnych sithów(sith sword) to są to alchemicznie wytwarzane ostrza(bardzo dziwny stop metali). Ostrze "karmi się" nienawiścią właściciela, im bardziej jest on pochłonięty przez ciemna strone tym ostrze poteżenijsze(robi siętez ostrzejsze:D). Można nim odbijać wiązki z blasterów i walczyć z mieczem świetlnym nie ryzykując zniszczenia miecza.
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

czw lip 21, 2005 10:55 pm

Yuri pisze:
Mistrzem Sidiosua był Darth Peragius Mądry, scena w której się do tego przyznaje zostałą wycieta i prawdopodobnie pojawi sie na DVD.

Hmm... A czy przypadkiem w książce nie stoi jednak, że Plagiatoryks (aka. Darth Plagueis ;) )?
 
Analogin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 29, 2005 8:13 pm

ahahah oto pierwszy jedi

pn sie 29, 2005 8:17 pm

pierwszym JEDI był Kaya Sins *** Sarin
A mistrzem Yody był Brontu Stimus...
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn sie 29, 2005 8:19 pm

Analogin pisze:
trzeba byc downem zeby myslec ze yoda jest pierwszym jedi...

Wyrazaj sie. Pierwsze i ostatnie ostrzezenie.
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

Re: ahahah oto pierwszy jedi

pn sie 29, 2005 9:05 pm

Analogin pisze:
pierwszym JEDI był Kaya Sins

Nie dość, że podajesz nieprawdziwe (zmyślone przez 'kogoś') informacje, to jeszcze z literówkami :D
 
Awatar użytkownika
Jade Elenne
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1264
Rejestracja: pn maja 09, 2005 4:39 pm

wt sie 30, 2005 1:06 pm

Khameir - co do PC - Hitu: kupiłam go jakiś czas temu (jeszcze w lipcu). Nie powiem, żeby było toto specjalnie udane, ale psów wieszać na nim nie będę. Fajne zwiastuny i tapetki na płycie, a w samym magazynie dość ciekawy artykulik z ciekawostkami nt. tworzenia filmów i parę informacjo o aktorach. Tym niemniej, nowego wydawnictwa PC - Hitu (tym razem o Harrym P.) już nie kupię. Szkoda, że np. ludzie z Clicka nie podjęli się zrobienia jakiegoś numeru specjalnego o SW (o HP zrobili - i dobry był).
Co zaś do pierwszego Jedi - trzeba szturmować twierdze Lucasa, albo mieć nadzieję, że kiedyś zostanie to opisane w EU...
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

wt sie 30, 2005 2:07 pm

Jade Elenne pisze:
Co zaś do pierwszego Jedi - trzeba szturmować twierdze Lucasa, albo mieć nadzieję, że kiedyś zostanie to opisane w EU...

Pytanie, czy naprawdę tego chcemy... Bo ja chyba nie.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt sie 30, 2005 2:40 pm

NLoriel pisze:
Pytanie, czy naprawdę tego chcemy... Bo ja chyba nie.

+1. Bo w sumie jednym z większych plusów tego świata jest to, że jest otwarty tak z jednej jak i z drugiej strony. To co przedstawiają filmy to tylko niewielki wycinek, a co było wcześniej i później to w sumie radość dla wyobraźni każdego... po co to ujmować w sztuczne klamry personalno - czasowe...
 
Dan4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:06 am

sob lut 11, 2006 3:34 pm

Pierwszym Jedi był Kaja Sinis (Chyba tak się pisze) to on po raz pierwszy nauczył się posługiwac mocą. On rozpoczoł taki tok myślenia. Tak jest zapisane w archiwum jedi na Ossus (w ruinach biblioteki).
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

sob lut 11, 2006 8:49 pm

Podaj zrodlo tego newsa. Chetnie sie dowiem skad po raz n-ty te same bzdury wyplywaja :/
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

ndz lut 12, 2006 10:28 am

KhameirSarin pisze:
Podaj zrodlo tego newsa. Chetnie sie dowiem skad po raz n-ty te same bzdury wyplywaja :/

Obawiam się, że słowo raz wydrukowane trwa :/
 
RG

pn lut 13, 2006 11:13 am

KhameirSarin pisze:
Podaj zrodlo tego newsa. Chetnie sie dowiem skad po raz n-ty te same bzdury wyplywaja :/

Wystarczy wpisać Sarin w google i na dzień dzisiejszy tylko w stronach polsko języcznych znalazło 128 stron ze słowami "Kaja Sinis". Czyli jak to jest? Był pierwszy czy nie?
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

pn lut 13, 2006 11:46 am

Royal Guard pisze:
Czyli jak to jest? Był pierwszy czy nie?

Nie. W ogóle nie istniał. Jest zmyślony przez jednego pseudofana i powielany przez młodych i nieuświadomionych, którzy chcą zabłysnąć.
A tak w sumie to polecałbym czytać poprzednie posty z wątku przed wypowiadaniem się w nim... nie jest ich wiele, a cała sprawa była już tu dość dokładnie omówiona :|
 
Dan4
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 1:06 am

wt mar 21, 2006 6:01 pm

Przeczytalem to w czasopismie zdaje sie Clicku kiedy Zemsa Sithów weszla do kin! :evil:
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

wt mar 21, 2006 6:08 pm

To wiele wyjasnia... :|
Ciekawe co w Bravo Girl piszą... ;].
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

wt mar 21, 2006 7:40 pm

www.bravo.pl ! Tam pisze wszystko ! ( ci, ktorzy nie maja humoru, proszę wejść w zakładke pamiętnik)
 
Awatar użytkownika
Oggasm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 11:43 pm

ndz kwie 30, 2006 9:18 pm

Pierwsi byli Sith lub jacyś ich przodkowie raczej... Chodzi mi o rasę Sith, która była nazywana Jedi (co oznacza Istota posługująca się Mocą).
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz kwie 30, 2006 9:24 pm

Jakiekolwiek źródło możesz podać odnośnie tehj informacji, bo ja pierwsze słysze o takiej teorii...
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

czw maja 04, 2006 5:31 pm

Możesz podać źródło, że oni byli Pierwszymi Jedi, czyli osobami, które potrafią się posługiwać Mocą ??
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

sob lip 15, 2006 2:11 am

Dam głowe, że ci ludzie nie przestaną wierzyć w te brednie... Jak wam tak zależy by zabłysnąć odwiedźcie oficjalną strone SW lub jakąś oficjalną polską strone o SW. Bo jak tak dalej pójdzie to czerwony kapturek będzie pierwszym jedi...

SethBahl.
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

sob lip 15, 2006 9:00 am

Może warto przetłumaczyć artykuł o SuperShadow z angielskiej Wikipedii:

http://en.wikipedia.org/wiki/SuperShadow

:)
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn lip 17, 2006 2:33 pm

[Hmmm... chyba coś mi Polter szwankuje... spamuje się w moim dziale a ja nic o tym nie wiem :P]

Ausir, chodzi o to że ów SuperShadow ma mocno naszarpniętą wiarygodność z powodu zbyt dużej wyobraźni, któregos z twórców. Jednym słowem - bzdury są ;).
 
Awatar użytkownika
Ausir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 686
Rejestracja: ndz kwie 25, 2004 9:39 pm

pn lip 17, 2006 2:42 pm

SethBahl: Oczywiście wiem, że SuperShadow to bzdury :) Dlatego wartoby przetłumaczyć na polski artykuł o nim z angielskiej Wikipedii, żeby mniej ludzi się nabierało na jego wymysły.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn lip 17, 2006 2:53 pm

Ach, ja dzisiaj jakiś niepojętny widać... ;)

Jak będę bardzo zdesperowany to napiszę arta w temacie "Pierwszy Jedi" (trącając oczywiście SS, PC-(s)Hity i okazjonalne Clicki).
 
George Gordon Byron

pt wrz 08, 2006 2:07 am

Cholerka... to dość trudne pytanie, tak samo ciężkie jak rozgryzienie tego, jaki okres czasu ma na myśli Mace Windu mówiąc : "Sithowie wyginęli przed milenium". Widzę, że jest wiele opinii na ten temat, ja mimo wszystko obstawiam na mistrzu Yodzie, bądż podobnym mu ( z jego rasy).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości