Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Asmadeus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 21, 2005 8:15 pm

Pierwszy Jedi

pn mar 21, 2005 8:21 pm

Witam serdecznie
Czy interesowało was kiedyś kto był pierwszym Jedi? i kto stworzył tą religie?
Jeżeli wiecie coś o tym to napiszcie :)
 
Awatar użytkownika
Brendis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: wt wrz 07, 2004 10:07 pm

pn mar 21, 2005 8:58 pm

Wow, zaskakujace pytanko ;)

Z tego co czytalem to pierwsi wrazliwosc na Moc wykazali Huttowie, w jednej z wielkich bitew u zarania dziejow.

Zreszta co nieco rozjasnia sytuacje ten oto tekst - zapraszam ;)

http://starwars.polter.pl/czytaj/23-Gle ... -Jedi.html
 
Awatar użytkownika
Asmadeus
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn mar 21, 2005 8:15 pm

wt mar 22, 2005 10:40 pm

A co do Imperatora........,kim był? 8) jestem poprostu ciekawy :)
 
Awatar użytkownika
PAPKENS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: czw lut 17, 2005 11:18 am

sob mar 26, 2005 5:28 pm

Ja wiem tylko tyle, ze on byl w IV czesci jest Panem Vadera i Vader wykonuje jego rozkazy. Pewne jest ze nie jest rycerzem Jedi, poniewaz gdy zneca sie nad Lukiem nie uzywa miecza tylko magii, dlatego uwazam ze to jest jakis Alien z kosmosu :razz:


Pzdr.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob mar 26, 2005 8:30 pm

ierwszym Jedi był Yoda. O czym tu dyskutować? GW są tworem Lucasa
a w nich nie ma podane kto był pierwszy dlatego należy domyślać się, że to Yoda. No bo kto by inny? On jest największym Mistrzem Jedi
i nauczycielem mocy.
Nie schodżcie na jej ciemną stronę, takimi postami :wink:
 
Awatar użytkownika
Janos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 18, 2004 3:25 pm

wt mar 29, 2005 11:15 am

Przyznaję rację mojemu przedmówcy że Yoda był najwiekszym Mistrzem Jedi , jednak ze stwierdzeniem że był pierwszym Jedi nie mogę się zgodzić. Yoda gdy zjednoczył się z Mocą miał 900 lat.Natomiast Stara Republika swoje istnienie rozpoczęła 25000 lat ptzed Bitwą o Yavin i wtedy tez pojawili się pierwsi Jedi którzy poczatkowo byli filozofami i duchownymi tak jak było wspomniane wczesniej. Reasumując nie chcę tu urazic mego przedmowcy lecz stwierdzenie ze Yoda był pierwszym Jedi jest po prostu błedne. Pozdrwaim I niech Moc Was prowadzi
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

wt mar 29, 2005 11:21 am

Sądząc po grach typu - Knights of the Old Republic - pierwsi Jedi istnieli juz bardzo dawno, dawno temu w jakieś odległej galaktyce...

- gra dzieje się 4000 lat przed Nową nadzieją? Chyba tak...
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

wt mar 29, 2005 5:02 pm

Nie kierujmy się tu grami komputerowymi, ponieważ w takim "Jedi Academy" rycerzy Jedi jest mnóstwo, i jest ich akademia którą prowadzi Luke. A jak nam wiadomo Luke nic nie działał w tym kierunku za czasów kiedy żył jeszcze Vader, a w grze Vader jeszcze żyje.

Natomiast zainteresowało mnie to, że Jedi żyli dużo wcześniej zanim Yoda był ich mistrzem. Możesz mi to przytoczyć albo dać jakieś linki czy źródła gdzie mógłbym o tym poczytać więcej?
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

wt mar 29, 2005 5:49 pm

Umbra pisze:
Nie kierujmy się tu grami komputerowymi



- kazda gra jest sprawdzana osobiście przez drogiego "Dżordża Lukasa'' lub jego zaufanych asystentów.
Każda gier z logiem "Lucas Arts" odwzorowuje realia zgodne z głównymi założeniami historii Gwiezdnych Wojen - owszem jest czasem parę odstępstw ale zwiazanych z interaktywnością gracza z sama grą.

Umbra pisze:
w takim "Jedi Academy" rycerzy Jedi jest mnóstwo, i jest ich akademia którą prowadzi Luke. A jak nam wiadomo Luke nic nie działał w tym kierunku za czasów kiedy żył jeszcze Vader, a w grze Vader jeszcze żyje.


Jedi Academy dzieje się parę... (paręnaście czy jeszcze więcej? ) lat po zakończeniu filmowej trylogii. Darth Vader is dead , Imperator is dead.
Luke jest już doświadczonym mistrzem Jedi. Imperium chyli się ( chybocząc ) ku upadkowi...co w jego przypadku trwa nadmiernie długo.

Wcielasz się w Jaden'a (w zależności od płci którą wybierzesz) Korra , nowego ucznia akademii. Misje dzieją się na wielu planetach (zarówno tych z filmu jak i innych. ( m.in. odwiedzasz pałac Anakina Skywalkera pseudonim D.Vadera ) Jedi nie ma tak strasznie dużo jak mówisz (akademia cierpi na brak mistrzów - kilku uczniów jest przydzielanych jedemu mistrzowi). Jedi Academy jest kontynuacją dwóch poprzednich gier, tak więc jej powiązanie z SW jest średnie - z jednej strony oparta doskonale w realiach z drugie kontynuująca minimalnie fabularne watki poprzedniczek.

Knights of the Old Republic dzieje się 4000 lat przed filmami i tam są już Jedi ( oczywiście wcielasz się w jednego z nich ), Zakon ma już ustalone zasady (więc fundamenty już dawno istnieją). Nie widzę sensu w stwierdzeniu, że na tej grze nie można się opierać ( przynajniej jeśli chodzi o samo ustalenie wieku Zakonu ). Lucas nie wypuszczałby gry, która byłaby zupełnie niezgodna z realiami SW.

Yoda nie mógł być pierwszym z Jedi... bo Zakon ma już wiele tysiącleci tradycji... Stara Republika jak powiedział Janos istniała 25000 lat a Zakon był jej obrońcą.
 
Awatar użytkownika
Darth Thorus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 18, 2005 10:28 am

wt kwie 19, 2005 3:29 pm

Pozatym powołując się n nauki o mocy istnieje ona odkąd powstało życie wiec na długo przed powstaniem zakonów istniały istoty wrazliwe na moc. Pozatym Zakon Jedi nie był jedynym zakonem (wiecej w KotOR II)
 
Awatar użytkownika
Var Kezeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:07 pm

sob kwie 23, 2005 11:18 pm

Zdaje mi się, że Jedi istnieli także jeszcze przed wynalezieniem Mieczy świetlnych. W końcówce właśnie Jedi Academy były używany miecz Marka Ragnosa, starożytnego mistrza sith, i był on "zwykłym" kawałem żelastwa. Tyle że się świeciły i latały od niego błyskawice :razz:
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz kwie 24, 2005 12:02 am

Hm... a zauważyłeś, że miecz świetlny(który ma tę sympatyczną zaletę, że tnie wszystko prawie) nie był w stanei przeciąć, ani nawet nadciąć tego "zwykłego kawała żelastwa"?? Miecz Ragnosa był specyficzną bronią, niestety nie mam (chwilowo) żadnych danych na temat jego budowy, czy też składu stopu z jakiego został wykuty( chociaż, po przeczytaniu "Punktu Przełomu" coś mi świta), ale wydaje mi się, że sam poziom nasycenia Ciemną Stroną Mocy dał mieczowi niezniszczalność/olbrzymią wytrzymałość(+ te błyskawice o których wspominałeś) i możliwość starcia się z mieczem świetlnym bez szwanku dla tego pierwszego... jak sądzicie?? Uważam, że to logiczne rozwiązanie.
 
Awatar użytkownika
Var Kezeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:07 pm

ndz kwie 24, 2005 12:09 am

Człowieku, "zwykły kawał żelastwa" był w cudzysłowiu, bo doskonale wiem, że to NIE był jakiśtam mieczyk. Pozatym na pewno musiał on jakoś przewodzić moc, jak to robią miecze świetlne, tak więc to może od całego gniewu itepe Ragnosa te wyładowania? I po trzecie, mógł być z wibrostali (tak się to nazywało?) bo jak możemy zobaczyć w KOTOR tamte mieczyki też opierają się mieczom świetlnym - to właśnie właściwość wibrostali tej jej owej :razz: .
 
Awatar użytkownika
Mihoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 6:15 pm

pn maja 02, 2005 5:54 pm

Można wtrącić? ;)

Asmadeus pisze:
(...) Czy interesowało was kiedyś kto był pierwszym Jedi? i kto stworzył tą religie?

Nie można stwierdzić istnienia osoby którą my określilibyśmy mianem "pierwszego Jedi".

W zasadzie nie wiemy kto pierwszy zdał sobie sprawę z istnienia Mocy ani jaka organizacja dała początek Zakonowi. Według niektórych historyków mianem tym poszczycić się może planeta Tython na której to czczona była pozytywna energia wszechświata pod nazwą "Ashla". Inni natomiast wiążą początki Zakonu ze znanymi w zasadzie tylko z nazwy, dawno zapomnianymi organizacjami takimi jak Zakon Dai Bendu czy Akademia Chatos.

Tak czy siak, historię Jedi zapoczątkowało na pewno rozpowszechnienie cudownego wynalazku hipernapędu - dzięki niemu najwybitniejsi kapłani, filozofowie jak i wojownicy z dziesiątek światów mieli w końcu możliwość porównywać i wymieniać gromadzone przez siebie informacje o mistycznej sile którą później nazwano Mocą. Działania te stopniowo kładły podwaliny pod to co my nazywamy Zakonem Jedi.

Nie znamy również miejsca z którego wziął swój początek Zakon - pośród kandydatów mamy owiane aurą tajemnicy, legendarne i zapomniane planety takie jak Had Abbadon czy Ondos. Są również miejsca znane galaktyce - Utapau, Coruscant, Corellia czy Ossus. Wtedy to dawni mentorzy zakładali liczne akademie na różnych planetach; biblioteki w których gromadzono w woluminach rosnącą wiedzę o Mocy...

Początkowo, Zakon miał raczej naturę filozoficzno-medytacyjną - członkowie nabywali coraz to nowych umiejętności zdając sobie sprawę z możliwości jakie oferuje im Moc. Wsłuchując się w jej wolę, Jedi coraz intensywniej angażowali się w życie społeczne galaktyki stając się z czasem Strażnikami Pokoju i Sprawiedliwości, pomagając w budowie galaktycznej cywilizacji. Wszystko to działo się około 25,000 lat BBY.

Wiemy natomiast jak nazywał się pierwszy Upadły Jedi, ten który zapoczątkował I Wielką Schizmę w Zakonie, był to niejaki Xendor.
[ na podstawie "Power of the Jedi Sourcebook"]


Darth Thorus pisze:
Pozatym Zakon Jedi nie był jedynym zakonem

Skoro wspominasz o KotORze II - wspomniane tam zakony, że się tak wyrażę, nie były tak wszechstronne jak Jedi. Baran Do był raczej czysto filozoficznym, Zeison Cha czy Matukai to bardziej zakony wojowników, coś jak Mabari z czasów bardziej współczesnych. Lista takich "sekt" jest naprawdę długa; większość jednak nie odgrywała istotniejszej roli w historii galaktyki a już na pewno nie tak istotnej jak Jedi.

Var Kezeel pisze:
(...) Zdaje mi się, że Jedi istnieli także jeszcze przed wynalezieniem Mieczy świetlnych.

Zdecydowanie. Spekulacje fanowskie na podstawie różnych źródeł umiejscawiają wynalazek miecza świetlnego circa 9,900 lat BBY, na pewno jednak było to już po pierwszym rozłamie w szeregach Jedi. Stąd na przykład pierwotni Sithowie długo nie używali mieczy świetlnych; jako odcięci od reszty galaktyki.

Pozatym na pewno musiał on jakoś przewodzić moc, jak to robią miecze świetlne, tak więc to może od całego gniewu itepe Ragnosa te wyładowania?

Spora część rynsztunku starożytnych Mrocznych Lordów Sith jest niejako "przesiąknięta" Ciemną Stroną Mocy.

(...) mógł być z wibrostali (tak się to nazywało?) bo jak możemy zobaczyć w KOTOR tamte mieczyki też opierają się mieczom świetlnym - to właśnie właściwość wibrostali tej jej owej

To co widzimy w KotORze, to stop cortosis, wynaleziony przez cywilizację Echani (jeśli coś to komuś mówi :P). W zależności od proporcji stopu, albo czyni on obiekt do pewnego stopnia niepenetrowalnym przez ostrze miecza świetlnego (broń biała z KotOR, pancerze Shadow Trooperów z "Jedi Outcast", droidy bojowe Cortosis z "New Droid Army") albo powoduje dezaktywację ostrza - wyłączenie miecza.

O ile dobrze pamiętam, istnieją jeszcze dwa materiały których miecz świetlny nie przecina - stal mandaloriańska (choć jak pokazuje komiks "Dark Lords of the Sith", dzięki Mocy wszystko da się obejść ;) ) i stop nadprzewodnikowy z którego wyrabiano poszycia okrętów w czasach Wojen Sith ["Punkt przełomu"].

Jest jeszcze jedna możliwość - "tuning" przedmiotu za pomocą Mocy - tak jak uczynił to mistrz Vodo-Siosk Baas ze swoją laską [komiks DLotS]. Podobnie było z dawnymi Sithami - stosowali oni kryształowe miecze które następnie "energetyzowane" były poprzez Moc [komiks "Złoty wiek Sith"] lub artefakty podobne do berła Ragnosa, również skąpane w mrocznych energiach - berło Ragnosa ["Jedi Academy"] czy legendarny miecz Ajunty Palla [KotOR] o rzekomo niewyobrażalnej potędze.

Mam nadzieję, że co nieco rozjaśniłem ;)
 
Awatar użytkownika
Var Kezeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:07 pm

czw maja 05, 2005 3:47 pm

Chyba walnąłeś halogenami po oczach, nie rozjaśniłeś :razz:
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

czw maja 05, 2005 7:02 pm

Mnie ciekawi jedno.
Jakby przedstawił nam Lucas jak pierwsza osoba nauczyła się i odnalazla w sobie moc.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

czw maja 05, 2005 7:22 pm

Ciekawy może być txt, który znajdziecie pod TYM linkiem. Może wniesie coś nowego do dyskusji, lub waszych poglądów.
 
matbez
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 3:17 pm

ndz maja 08, 2005 5:43 pm

Asmadeus pisze:
A co do Imperatora........,kim był? 8) jestem poprostu ciekawy :)


Takie pytania? Nie wierze ze ludzie tak gleboko siedzacy w tej tematyce nie wiedza tak prostej rzeczy :D poczytajcie DOKLADNIE ksiazki od "Powrod Jedi" wstecz i sprobujcie zaprzeczyc ze Wielki Kanclerz Palpatime nie oglosil sie pozniej Imperatorem :]
 
Awatar użytkownika
Zocik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 24, 2005 7:31 pm

pn cze 06, 2005 3:55 pm

matbez pisze:
Takie pytania? Nie wierze ze ludzie tak gleboko siedzacy w tej tematyce nie wiedza tak prostej rzeczy


Nie wiem czy gleboko siedzacy poniewaz Asmadeus wlasnie sie zarejestrowal i zadal to pytanie, wiec az tak gleboko w temacie nie siedzi... Sadzac po pytaniu dopiero zaczyna sie interesowac ale lepiej pytac niz udawac, ze sie wie wszystko.
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

pn cze 06, 2005 4:03 pm

Zgadzam sie z Zocikiem...No ale jesli wie co to SW to dlaczego nie wie tego?
 
Awatar użytkownika
kicpri
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 929
Rejestracja: sob lis 01, 2003 10:35 pm

pn cze 06, 2005 4:37 pm

hm, a Ty wiesz, ReWaNie? A chyba wiesz, co to Star Wars. Ja wiem, co to za książka "Kod Leonarda da Vinci", i o czym mówi, ale gdyby ktoś zadał mi analogicznie trudne pytanie, jak to o pierwszym Jedi, a ja wiedziałbym tylko powierzchownie o "Kodzie", to raczejbym nie odpowiedział

Odczuwam dziwne wrażenie, że ten topic powinien być w dziale 'rozmaitości', czy jakoś tak.
 
Awatar użytkownika
Zocik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: czw mar 24, 2005 7:31 pm

pn cze 06, 2005 6:57 pm

kicpri pisze:
ale gdyby ktoś zadał mi analogicznie trudne pytanie, jak to o pierwszym Jedi, a ja wiedziałbym tylko powierzchownie o "Kodzie", to raczejbym nie odpowiedział.


Ale mi chodzilo o to drugie pytanie dot. Imperatora vel Palpatine. :wink:

ReWaN pisze:
No ale jesli wie co to SW to dlaczego nie wie tego?


Wbrew pozora ReWaNie to tylko dla ludzi obcykanych ze SW jest banalne pytanie. Wielu moich znajomych nie zna odpowiedzi na o wiele prostrze pytania dot. SW. (np. ze Vader jest ojcem Luke'a)
 
Awatar użytkownika
Rewan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 8:45 pm

wt cze 07, 2005 12:59 pm

Byc moze i tak...Ja mam 4 kumpli ktorzy wiedza troche o SW ale tylko ja i jeszcze jeden wiemy...Troche wiecej.
 
Karun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob cze 11, 2005 6:05 pm

sob cze 11, 2005 6:20 pm

Pierwszy Jedi, założyciel Zakonu Jedi, ten który odkrył Moc( jej dwie natury, dobrą i złą, znaną jako ciemną i jasną) i nauczył się z niej kożystać to Kaja Sinis, urodził się właśnie około 25 tys lat przed Bitwą o Yavin.

Nazwa Jedi tłumaczy się wg. jego rodzimego języka na ang. "light bringer", co po polsku oznacza "przynoszący światło".

Ilość jego midichlorianów szacuje się na sumę 13 250.
Dla porównania: Han Solo posiadał we krwi wartość 1 500, (przy czym próg na szkolenie Jedi wynosił 7 000, a przeciętny Jedi ma 10 000), Yooda 17 700, A Anakin Skywalker ( Lord Vader) aż... 27 700, Luke i Leia po 14 500 (prawie połowa tego co miał ich ojciec Anakin znany potem jako Lord Vader), Obi-Wan Kenobi - 13 400, Mace Windu oraz Darth Maul ok. 12 200 , Chewie 7 200 (mógł zostać Jedi ;p )

To tyle, myślę, że wyjaśniłem to co nie zostało wyjaśnione, jest to oczywiście wiedza z internetu, specjalnej prasy, książek, komiksów itd.

Co do Sidiousa to już wyjaśnili, to był kanclerz Palpatine, zrasował se troche pyszczek i tak jakoś mu zostało (stopiła się maska od tych piorunów ;p ). Natomiast mnie zastanawia, jeśli już w Mrocznym widmie miał 'stopiony' ryj to czemu proces tej przemiany nastąpił długo potem, najprawdopodobniej coś mi umknęło.

W każdym razie temat zakończony, chyba, że ktoś ma dalsze pytania co do prawdy tych informacji
 
Awatar użytkownika
Mihoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob kwie 30, 2005 6:15 pm

sob cze 11, 2005 6:33 pm

Karun pisze:
To tyle, myślę, że wyjaśniłem to co nie zostało wyjaśnione, jest to oczywiście wiedza z internetu, specjalnej prasy, książek, komiksów itd.

Oczywiście. Możesz wskazać ową specjalną prasę? :)

Jak dla mnie to jest to historia zerżnięta stąd. Polecam poczytanie choćby pierwszego akapitu by przekonać się, że jest to po prostu wytwór czyjejś nazbyt bujnej wyobraźni.

A informacje o ilości midichlorianów skąd?
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

sob cze 11, 2005 6:33 pm

Ja widzę, że te "rewelacje" Karuna pochodzą ze specjalnego wydania PC Hitu- Star Wars... Z dużym, naprawde bardzo dużym dystansem podszedł bym na Waszym miejscu do tych informacji, bo sądząc po poziomie całego numeru tegoż wydawnictwa wątpię, aby informacje były oficjalne... Niestety, ale spora część wypowiedzi redakcji wyżej wymienionego tworu ma znikome, lub też całkowicie zerowe pojęcie o SW. Kilka artykułów stoi na niezłym poziomie, jednak to nie czyni tej "gazetki" nawet ciut bardziej interesującą... (recki gier z SW czytałem już wieeeeele razy i te z PC Hitu nie wnoszą nic ciekawego, ani nowego...) Merytorycznie również jest sporo uchybień, więc suma sumarum, nie polecam nikomu tego czegoć, zwławszcza, że kosztuje 7,99... jużx wole kupić Obsesje #2, albo Republikę z Mandragory...
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

ndz cze 12, 2005 1:10 pm

Taak, to chyba najbardziej znany mitoman spod znaku StarWars. Autor tej pseudo-historii oraz 'wyliczeń midichlorianowych' znany jest między innymi z tego, że osobiście doradzał Lucasowi przy produkcji Gwiezdnych Wojen oraz regularnie otrzymuje od swojego przyjaciela George'a specjalne podziękowania, przesłania i pozdrowienia do umieszczenia na swojej stronie :>
A więc pudło. Ale nie ma się co wstydzić, nawet w Wybiórczej (ale chyba tylko w wersji internetowej) jakiś 'obeznany' dziennikarz w dobrej wierze cytował tę historię o Kaja Sinisie i o tym, jak to Republika trwała od 75000 lat :>
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

ndz cze 12, 2005 1:59 pm

Karun pisze:
Co do Sidiousa to już wyjaśnili, to był kanclerz Palpatine, zrasował se troche pyszczek i tak jakoś mu zostało (stopiła się maska od tych piorunów ;p ). Natomiast mnie zastanawia, jeśli już w Mrocznym widmie miał 'stopiony' ryj to czemu proces tej przemiany nastąpił długo potem, najprawdopodobniej coś mi umknęło.

Człowieku, o czym y piszesz?? w EI Palpatine nie miał zdeformowanej twarzy. Nosił tylko kaptur jako Lord Sith...
 
Awatar użytkownika
Ubiquit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 20, 2005 6:46 pm

ndz cze 26, 2005 10:21 pm

A propos Imperatora, kto był jego mistrzem? I czy to prawda, że olał on zasady Sithów i miał dwóch uczniów jednocześnie?
 
Awatar użytkownika
NLoriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 139
Rejestracja: czw gru 02, 2004 12:22 pm

ndz cze 26, 2005 10:57 pm

Ubiquit pisze:
A propos Imperatora, kto był jego mistrzem?

Sądząc po jego uroczym uśmiechu, to niejaki Darth Plagiatoryks... Plagueis znaczy ;),
I czy to prawda, że olał on zasady Sithów i miał dwóch uczniów jednocześnie?

Kiedy? Najpierw Maul, potem Tyrannus, potem Vader (a potem opcja na Luke'a). Wszystko wydaje się być w porządku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość