Zrodzony z fantastyki

 
Jrue223
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr sie 21, 2019 12:33 am

Pierwszy Podręcznik

śr sie 21, 2019 12:36 am

Nie wiem czy ten dział jest odpowiedni na posty takiego typu, bo jak czytałem dotyczy on raczej gier komputerowych rpg, a nie gier fabularnych, jednakże mam nadzieje że ktoś może mi pomoże. Ostatnio wkręciłem się właśnie w gry fabularne oglądając na YouTubie sesje z Warhammera 2 edycji. Nabrałem ochoty, aby się wgłebić w świat tych gier i myślę nad zakupem podręcznika. Szperając w internecie znalazłem kilka uniewrsów, które mnie ciekawią oraz mają opinię jednych z lepszych. Są to wcześniej wymieniany Warhammer, Zew Cthulu i Neuroshima. Wszystkie te eRPeGi, mają jednak dodatki lub jest ich mało (Zewu Cthulu nie mogłem znaleść nieużywanego podręcznika znalazłem tylko informacje że moge zamówić jako przedsprzedaż). Więc tu przychodzą moje pytania.
- Jaki według was wybrać zestaw podręcznika i dodatków( jakie są najbardziej potrzebne, najlepsze dodatki i czy w ogóle są warte ceny), aby zacząć przygodę. Na same książki mam budżet około 220 zł i najlepiej kiedy by to były nieużywane.
- Jakie kości do gry lub inne akcesoria są mi potrzebne do sesji?
Byłbym również wdzięczny kiedy byś napisał jak znaleść grupę do gry albo jak ty zacząłeś swoją przygodę z grami fabularnymi.
Dziękuję.
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Pierwszy Podręcznik

śr sie 21, 2019 2:10 pm

Dział jest jak najbardziej dobry. 
Zależy jakie klimaty lubisz. Ja bym polecił tobie podręcznik do drugiej edycji Warhammera. Podręcznik główny zawiera praktycznie wszystko, co musisz wiedzieć ty i gracze, by zacząć przygodę. A nawet gotowy scenariusz tam znajdziesz, co pozwoli jeszcze łatwiej się tobie wkręcić w świat młotka. 
Później możesz poszerzyć horyzonty i nabyć dodatki, które najbardziej będą cie interesowały. Nie musisz od razu kupować wszystkiego i w to się zagłębiać, bo zgłupiejesz :P

Kostki do młotka to prosta sprawa. Wystarczą dwie 1k10 tyle że innych kolorów albo wzorów. I to tyle. 

Ludzi możesz szukać podobno na fb. Tutaj na forum albo na innych forach o podobnej tematyce. Łatwiej pewnie będzie z początku znaleźć kogoś do gry przez komunikator głosowy, ale może akurat w twojej okolicy będzie ktoś, kto chętnie zagra przy stole. 
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6434
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

Re: Pierwszy Podręcznik

czw paź 03, 2019 10:26 pm

Osobiście polecam zapoznanie się z darmowymi wersjami demonstracyjnymi gier, zanim zdecydujesz się na zakup pełnego podręcznika. Wolsung, Zew Cthulhu i Savage Worlds mają quickstarty dostępne po polsku, na początek może sięgnij po nie.

 Pozdrawiam,
 Adam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości