Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Pisma o grach, stare i nowe

pt kwie 22, 2005 3:52 pm

Dla wszystkich fanów Resetu (mam nadzieję, że takowi się znajdą :wink: ) starego pisma traktującego o grach komputerowych, fantastyce i wielu innych rzeczach (gdzie były także świetne komiksy) podaje link do strony gdzie znajduje się dalej wydawana (on-line i off-
line) gazeta przez fanów tego pisma.

http://reset-forever.com/

Jest tam też forum, na którym można porozmawiać z miłośnikami zakręconych tekstów i recenzji jakie oferował nam Reset. Podaje to ponieważ to żadna konkurencja dla poltera, strona i forum traktują o czym innym. W jednym z numerów można przeczytać wywiad z Kroogerem (redaktorem pisma, zainteresowani wiedzą o kogo chodzi).
Chłopaki trzymają znany mi klimat z Resetu :)
Ostatnio zmieniony sob kwie 23, 2005 3:30 pm przez Umbra, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt kwie 22, 2005 3:59 pm

CDA bylo lepsze. teraz wszystkie sa tak podobne do siebie, ze trodno powiedziec, ze ktores z czasopism ma swoj styl
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pt kwie 22, 2005 4:04 pm

wiedzmak pisze:
CDA bylo lepsze


Się nie zgodze - Najpierw Gambler, a potem Reset trzymały IMO najwyższy poziom wśród gazet o podobnej tematyce. A poza tym w Resecie było "48 Stron" :wink:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt kwie 22, 2005 4:33 pm

Najpierw to byl Top Secret. A potem Secret Service. Dorownal im jedynie Gambler (i felietony Randalla :>). A reszta to syf :P
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt kwie 22, 2005 4:46 pm

owszem, Secret Service byl fajny. Ale CDA z jego Action Redaction bral gore nad konkurencja. co widac po tym, kto od 6 lat panuje nad polskim rynkiem czasopism o grach komputerowych.
 
Awatar użytkownika
Delta
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2859
Rejestracja: pn lis 25, 2002 10:59 pm

pt kwie 22, 2005 4:47 pm

CDA bylo lepsze.

Nie skomentuje, ale moje służby wywiadowcze już szukają Twojego adresu żeby dostarczyc tam niewinnie wyglądającą przesyłke.
A Reset był jedną z niewielu pism o grach komputerowych i nie tylko które trzymały jakiś poziom i miały oryginalny pomysł na istnienie. (dopóki nie skasowali Odlotów)
Umbra: rozumiem, że jedynym powodem dla którego go nie umieścisz tutaj jest regulamin? W takim razie zgłosze sie na priwa (ale nie teraz bo i tak zapomne za chwile).
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

pt kwie 22, 2005 4:51 pm

Seji pisze:
Najpierw to byl Top Secret. A potem Secret Service

+1

Ale Reset tez byl calkiem fajny.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt kwie 22, 2005 5:16 pm

wiedzmak pisze:
Action Redaction

Zrzyna z superow i listow do redakcji w SS. Buuuuuuuuuuuuuuuuuu! :P

CD Action kupuje dla plytek czasem - dzis np jest tam Legacy of Kain: Blood Omen 2. Zawartosc kartkuje, czytac sie tego nie da.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pt kwie 22, 2005 6:05 pm

Top Secret rzadzil bardzo dlugo i to chyba jedyne czasopismo o grach ktore mozna wyciagnac n lat po wydaniu, przeczytac i nadal miec swietny ubaw :-) Pozniej dobry byl Gambler (tak, szczegolnie niektore felietony;-) ), bo Secret Service byl taki sobie. Miewal lepsze momenty ale zazwyczaj byl sredni. Pozniej Reset byl fajny, ale tylko na poczatku, pozniej tez obnizyl loty. Coz :-) Mam wrazenie ze najbardziej lubilem pisma ktore byly tworozne raczej radosnie" niz profesjonalnie ;-) Oczywiscie, cenie profesjonalizm, ale czesto dazenie do profesjonalizmu zabija atmosfere i efekcie otrzymujemy produkt dopracowany ale plastikowy, nudny.
 
Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1226
Rejestracja: pn lis 24, 2003 3:55 pm

pt kwie 22, 2005 7:15 pm

fakt, od jakichs 4 lat interesuja mnie tylko pytki w CDA, tez najlepsze na rynku :p

nie sadze, zeby zrzynali w AR, co najwyzej mogl im sie styl spodobac i zaadoptowali go ;)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pt kwie 22, 2005 10:18 pm

Seji pisze:
Najpierw to byl Top Secret. A potem Secret Service. Dorownal im jedynie Gambler (i felietony Randalla :>). A reszta to syf Razz


Seji, musisz pisać posty, po których nie mam już nic do dodania? :| (A pierwsze numery masz?:P)

wiedzmak pisze:
fakt, od jakichs 4 lat interesuja mnie tylko pytki w CDA, tez najlepsze na rynku :p


Wiedźmak... weż to zedytuj :P

PS. Upadek SS zaczał sie od wprowadzenia Manga Roomu

(i przenieś to ktoś do mediów, zeby posty się liczyły ;) )
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt kwie 22, 2005 10:21 pm

Silencer pisze:
A pierwsze numery masz?

Z zerowym wlacznie :D

Silencer pisze:
Upadek SS zaczał sie od wprowadzenia Manga Roomu

Glupi jestes i tyle. Jedna z lepszych rzeczy. :D

Silencer pisze:
i przenieś to ktoś do mediów, zeby posty się liczyły

Raczej do Gier komputerowych
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

pt kwie 22, 2005 10:41 pm

Seji pisze:
Najpierw to byl Top Secret. A potem Secret Service. Dorownal im jedynie Gambler (i felietony Randalla :>).


No widzę Seji, mimo żeś commodorowiec, przebyłeś podobną drogę co ja.
Sir Haszak, komiksy z Kopalnym, tips& tricks na wesoło ( "kod do prehistoryka - wciśnij D+O+W+N : zamieniasz się w kopalnego" ; Grajac w Doom wciśnij fdsalhfldahfdsajldsahflsdajdfksajbbdflkbk - nic się nie dzieje :P )
Potem SS i Kombat Korner . Ehhhhh - to były czasy.

Do magazynów, które darzę szacunkiem dodam jeszcze Świat Gier Komputerowych. Zawsze pozostawało w cieniu, ale moim zdaniem, miało najwyższy poziom artykułów i publikacji. No i te komiksy Śledzia :P
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt kwie 22, 2005 10:43 pm

[ Konfliktu Atari vs. Commodore nie bedziemy tu przerabiac ;-) ]

Rege pisze:
komiksy z Kopalnym

Piwem i mieczem :)

Kurcze, gdyby nie opis "War in the Middle Earth" w TS, nigdy bym sie pewnie za Tokiena nie wzial. A potem byl HPL i.. poszlo z gorki.
 
Awatar użytkownika
Mr.ciacho
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 476
Rejestracja: śr sie 13, 2003 9:13 pm

pt kwie 22, 2005 10:52 pm

Jeśli chodzi o Action Redaction to od kiedy odszedł od niego Mr.Jed i został sam Smuggler zrobilo się dosyć nudno. Smugg popadł w samouwielbienie i zaczął się powielać i powli tracić na orginalności. Cda swój nawiększy okres miało kiedy było wydawane przez Silverhark i miało ponda 200 stron.
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pt kwie 22, 2005 10:54 pm

[ Jak wspominalem, konfliktu Atari vs. Commodore nie bedziemy przerabiac ;-) ]

Seji pisze:
Piwem i mieczem


Genialne bylo :-) Dobrze ze jescze po sieci gdzies krazy, bo niestety nie mam kompletu TSow. Czasami ciezko bylo dostac.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 24, 2005 10:28 am przez Fungus, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

pt kwie 22, 2005 10:56 pm

CDA bylo lepsze. teraz wszystkie sa tak podobne do siebie, ze trodno powiedziec, ze ktores z czasopism ma swoj styl

Najpierw to byl Top Secret. A potem Secret Service. Dorownal im jedynie Gambler (i felietony Randalla :>). A reszta to syf

Moim zdaniem kompletnie nie macie racji.
Wiedźmak: CDA zawsze miało więcej stron itp. ale to w Resecie były "Odloty" (które trzymały się od zawsze nie wiem kto głupoty wypisuje, Reseta nie ma już od 2001) teksty o bitewniakach, o fantastyce, rpg itp. To w resecie nie miałeś sztywnych recenzji, (no nie mówie, że tylko w resecie takie fajne były) poza tym przeczytaj sobie wywiad z Kroogerem (redaktorem Resetu).
A Seji: ech... zawiodłem się na tobie :wink: To jest twoje zdanie, ale teraz obraziłeś moją ukochaną gazetę której części do dziś mam u siebie. No i "48 stron" pierwszy raz pojawiło się właśnie w Resecie i dzięki niemu (co jak co) autorzy komiksu się wybili i teraz zarabiają na swoich odlotowych rysunkach i tekstach :wink:
Reset rządzi i nie ma dwóch zdań :)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt kwie 22, 2005 11:01 pm

Umbra pisze:
Reset rządzi i nie ma dwóch zdań

LOL
To SS dal Super supery. To SS dawal pierwszy komiksy. To SS pisal o fantastyce. Nie jakies resety. WON! :P
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pt kwie 22, 2005 11:05 pm

Seji pisze:
To SS dawal pierwszy komiksy.


A przygody The Very Top Secret Cąpany w na tle screenow z gier? :> Pod komiks nie podpada? Chyba ze to juz bylo po SS, bo chronologia w tej chwili mi sie juz sypie :-)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt kwie 22, 2005 11:10 pm

Stripy mialem na mysli.

The Very Secret.. To bylo cos. prof. Dzemik :D
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

pt kwie 22, 2005 11:58 pm

Seji pisze:
Glupi jestes i tyle. Jedna z lepszych rzeczy. Very Happy


Akurat. Ja mówię, zę to był upadek .

Przynajmniej ja zrobiłem sobie wtedy przerwe w kupowaniu.

Seji pisze:
Z zerowym wlacznie Very Happy


Którego periodyku? TS? Daty? Refresh my memory, babe :)

Far-Mazon pisze:
To jest typowe wspominanie na offtopie i nie pchac mi tego do gier Razz


To na media :P Grunt, żeby się liczyły :P

Far-Mazon pisze:
bo niestety nie mam kompletu TSow. Czasami ciezko bylo dostac.


Hm TSów tez nie mam wszystkich

(stało się bowiem tak, iż Sebas był w owym czasie niegrzeczny; I rzekł Ojciec; Zaprawdę powiadam ci; TSów nie dostaniesz; i smutek uczynił się wielki, i zgrzytanie zębów i tupanie nogami;)

Ale najbardziej płączę za SSa numerem trzecim i dwudziestym piątym (Z Terror From the Deep, goddamit!)... Wrogowie podprowadzili... :cry:
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

sob kwie 23, 2005 12:03 am

To SS dal Super supery. To SS dawal pierwszy komiksy. To SS pisal o fantastyce. Nie jakies resety. WON!

Seji ale masz argumentację :wink:
Loluj to sobie na co chcesz, ale nie na mnie :razz: Bo w SS nie miałeś
w każdym numerze odlotów gdzie były teksty o fantastyce, rpg, bitewniakach, książkach, piratach, i wieeelu innych rzeczach. Miałeś to w SS?
Poza tym!
To nie jest wątek o pismach komputerowych (bo nie zapominajmy, że Reset przede wszystkim był świetnym pismem traktującym o grach na PC) tylko o Resecie, jego fanach i stronach z nim związanych.
Jak zwykle takie OT, że nie wiem czy powinienem zakłądać ten wątek, tylko "dyskutujecie" o tym co było lepsze itp.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob kwie 23, 2005 12:18 am

Silencer pisze:
TS?

TS. Numer zerowy, o osmiobitowcach w calosci. Opis Aliens byl. Z wieeeelka mapa :). Rok 1990?

Umbra pisze:
o w SS nie miałeś
w każdym numerze odlotów gdzie były teksty o fantastyce, rpg, bitewniakach, książkach, piratach, i wieeelu innych rzeczach. Miałeś to w SS?

Oczywiscie. Znaim ktokolwiek wpadl na pomysl wydawania Resetu. RPGi byly zreszta tez w TS.
 
Kastor Krieg

sob kwie 23, 2005 1:13 am

Kopalny, Dżemik, Naczelny...

Piwem i Mieczem.

A Krzyś Kubeczko? Nikt już nie pamięta? :hahaha:

Co smutniejsze, że typ był autentykiem.
Aj, przypomniał mi się numer z nekrologiem.
Może to i nie takie śmieszne.

Przynajmniej pula genetyczna odetchnęła.
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

sob kwie 23, 2005 1:14 am

Seji pisze:
TS. Numer zerowy, o osmiobitowcach w calosci. Opis Aliens byl. Z wieeeelka mapa Smile. Rok 1990?


1990. Święty Zilogu, a ja mam tylko pierwszy, z opisem Phantasie AFAIR i jeszcze pary cRPG...

Znów zownowany przez Sejiego, :P

PS. Mapa do Aliensów była też w Bajtku :)
 
Awatar użytkownika
Swarog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: czw lis 27, 2003 8:33 pm

sob kwie 23, 2005 9:00 am

Kastor Krieg pisze:
Aj, przypomniał mi się numer z nekrologiem.
Może to i nie takie śmieszne.
Przynajmniej pula genetyczna odetchnęła.

Fakt smieszne to to nie bylo, ale zobacz jak sie dlugo pamieta. Krzysztofo Kubeczkologia r0x0r22!

A pamietacie teksty Gul`Asha w SS o mordobiciach? Ja mordobic nie cierpialem i niecierpie, ale fajnie sie toto czytalo :) .
Albo kacik strategiczny w TS. I te oceny gierek w stopniach wojskowycha... Az sie lezka w oku kreci!
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob kwie 23, 2005 9:40 am

Silencer pisze:
PS. Mapa do Aliensów była też w Bajtku

Ale nie do tych - do starszej gry :>

Silencer pisze:
Znów zownowany przez Sejiego,

Masz pecha.

A Bajtka to prawie wszytskie numery czytalem :).

Herr KiSSel o symulatorach. Bergera historia wojskowosci.. Ech... Snif...
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

sob kwie 23, 2005 10:24 am

[OT]O ile dobrze pamiętam to po upadku TS, ludzie z niego zaczęli zakładać swoje własne czasopisma. Powstał SS, najlepszy, później CDA i Reset i Gambler (Boże to tak dawno było, że mam już wątpliwości co tego ostatniego).
Ja tam najlepiej wspominam SS. Smarkacz byłem jak to czytałem. W sumie, to to czasopismo miało największy wpływ na moją psychikę (Tak gdzieś do 60 numeru. Później to już nie było to samo)
[/OT]
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob kwie 23, 2005 10:47 am

Kalosz pisze:
O ile dobrze pamiętam to po upadku TS, ludzie z niego zaczęli zakładać swoje własne czasopisma. Powstał SS,

Nie. TS nie upadl. Po prostu odeszla z niego czesc zespolu. Tak jak i pozniej odeszla z SS, co stalo msie powodem klopotow z nazwa (New SS).

Gambler powstal w zasadzie niezaleznie, choc jego szefem byl AFAIR ktos z kierownictwa Bajtka - anyway nie byl chyba zwiazany z TS i SS jakos bardzo.

A zerowego Gamblera tez mam :D
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

sob kwie 23, 2005 11:06 am

Wlasnie, kwestia ktora mnie zastanawia a jzu nie pamietam.. skad sie wzieli ludzie tworzacy TS i co sie z nimi potem stalo, czy ktos w redakajch TS, SS, Gamblera, Resetu i innych czasopism sie przewijal?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości