Zrodzony z fantastyki

 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

sob lut 20, 2010 1:02 pm

Już teraz plan grania na Marzec, zapraszam do planowania wydatków/eventów :) Starałem się to przedstawić w prostej formie żeby nie trzeba było dużo szukać, jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam serdecznie pod ten link :

http://mtgnews.pl/forum/viewtopic.php?f=113&t=44079


4.03.2010(Czwartek) - Wygraj z Prosem - Księgarnia Faber i Faber - 13,5zł

5.03.2010(Piątek) - FNM - Paradox Cafe - Booster Draft - 40zł

6.03.2010(Sobota) - Gamedaya - Paradox Cafe - Standrad - 15/25zł

11.03.2010(Czwartek) - Wygraj z Prosem - Księgarnia Faber i Faber - 13.5zł

12.03.2010(Piątek) - FNM - Paradox Cafe -Booster Draft - 40zł

13.03.2010(Sobota) - GPT Bruksela - Paradox Cafe - 15/25zł

18.03.2010(Czwartek) - Wygraj z Prosem - Księgarnia Faber i Faber - 13.5zł

19.03.2010(Piątek) - FNM - Paradox Cafe - Booster Draft - 40zł

20.03.2010(Sobota) - Draft/Standard proxy - Paradox Cafe 40zł / 15/25zł

25.03.2010(Czwartek) - Wygraj z Prosem - Księgarnia Faber i Faber - 13.5zł

26.03.2010(Piątek) - FNM - Paradox Cafe -Booster Draft - 40zł

27.03.2010(Sobota) - Draft/Standard proxy - Paradox Cafe 40zł / 15/25zł
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Re: Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

pn mar 01, 2010 12:56 am

Pierwsza zmiana - w następną sobotę gramy nie jeden, a dwa gamedaye :) Do wygrania jest więc 16 x Kalastria Highborn foil DCI Game Day promo extended art a także ogromne ilości Hada Freeblade DCI Game Day promo extended art, gdyż każdy uczestnik za samo przyjście otrzymuje jedną sztukę :)
Zapraszam więc na oba turnieje !
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

śr mar 10, 2010 11:18 pm

Jutro nie ma wygraj z prosem, jest za to sporo figurek :) Zapraszam na piątek na Fnma i na sobotę - GPT :)
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

pn mar 15, 2010 8:47 pm

To co teraz piszę jest OFICJALNYM info na temat evnetów "Wygraj z prosem":

Od tego czwartku, co ustaliłem wspólnie z Robertem, gramy turnieje w formacie T2 (standard), gdzie możecie zagrać kartami z dodatków:

Shards of Alara
Conflux
Alara Reborn
M10
Zendikar
Worldwake

+ wszystkie karty które zostały w tych edycjach wydrukowane, ale są z innej (czyli możecie zagrać lightining boltem z Alfy, bety, unlimited, czy jakimkolwiek innym)

Wyjaśnienia:

1 Obecnie sporo osób gra taliami które prawie mieszczą się w t2, pojedyncze karty są starsze, więc z tego co widać dość łatwo się przestawią.

2 Księgarnia ma swoją wydolność, jak wpada 20 osób to sobie nie radzą, pamiętajcie że to jednak sklep i przychodzą tam czasem i klienci, głupio jak nawet nie mogą przejść. Zmiana formatu na standard w pewien sposób ograniczy osoby które chcą grać, z drugiej jednak strony być może wrócą osoby które się sparzyły po przegranej w sposób którego do dziś dnia nie rozumieją (a są takie)

3 Chcemy ujednolicenia poziomu, żeby każdy miał takie a nie inne szanse, Robert sam mi przekazał że niektóre osoby czują się średnio jak nawet nie rozumieją jak przegrały (lock z mindslavera, affinity które zabija zanim się obejrzysz czy stasis który odbiera wszelką przyjemność z gry). Jasno określony format, dane karty do ogarnięcia.

4 W jakim formacie byśmy nie grali tak czy siak będą lepsze i gorsze decki, jednakże wolimy by poziom zrozumienia był na takim a nie innym poziomie, karty z edycji starych powodują problemy, mało osób je zna, czasem wording jest zawiły. To jest jawne promowanie nowych kart.

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania to zapraszam do dyskusji.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

pn mar 15, 2010 9:18 pm

Z braku czasu nie grywam w eventach, ale nasuwa mi się jedno:

Ograniczenie takie jest czasem bolące, gdy ktoś chce sobie przetestować jakiś tani deck. Dajmy na to - w Mono G Ramp, dobrze siadają Sakury, bo masz i blok i fetch w jednym. pare innych commonów i unc można wymienić, które i tak nie zwiększą znacząco powerlevelu tali, a zdeka ją usprawni. Także powinno być poprostu dopuszczanie talii. Bawisz się w to nie od dziś, więc przewertowanie nawet 20 talii pod tym względem nie stanow chyba problemu, zwłaszcza że jeśli ograniczysz turniej formatowo, to i tak czeka Cię sprawdzanie talii.
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

wt mar 16, 2010 12:36 am

Z jednej strony fajnie - nie padnę więcej od triskelionów, a z drugiej, to słabo, bo nie potestuję monoG rampy z Sakurami ^^ ;P
No ale przynajmniej będzie jakoś tam poziom wyrównany, szczególnie, że zbyt wiele Jundów złożonych w 100% tam nie widziałem ;P
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

wt mar 16, 2010 5:06 pm

Każda decyzja w życiu ma plusy i minusy. Chcieliśmy eventy na 8 osób żeby sobie przyjemnie pograć, eventy na 20 osób to stanowczo za dużo jak na księgarnie...

Cóż mogę powiedzieć, parę osób będzie ucieszonych bo nie przegra z deckiem którego nawet nie rozumie, kolejne osoby będą złe bo nie mogą zagrać.

Sprawdzanie nie wchodzi w grę bo... w czwartki mnie tam nie ma a Robert przecież nie sprawdzi decków.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

czw mar 18, 2010 7:29 pm

Martwi mnie tylko jedno... Wygraj z Prosem miało być turniejem zachęcającym początkuących graczy do grania na FNM-ach i innych eventach. Mniemam że w zamiarze ma to osmielić tych którzy nie grali nigdy w turnieju i ku takim jest ten event kierowany. Podczas ograniczenia formatu do standardu, może dojść do sytuacji, że gracze z topowymi rozpiskami będą brać to jako testing talii przed NQ. Wiadome jest że Pros będzie miał jakiegoś Junda czy Bushwhackera, jako że musi mieć dobrą talię, ale jak by nie było... w założeniu event ma byc kierowany do początkujących, więc niefajnie jest jak inni wyskakują z rozpiskami na 8 fetchy i innymi cudami na kiju.

Nie to że się czepiam, ale walę spostrzeżeniami, ponieważ staram się być bezstronny i patrzeć na temat z boku.
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Re: Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

ndz mar 21, 2010 10:08 am

Widać specu że raczej rzadko tam wpadasz.

Tam nie przychodzą topowi gracze, może czasem zagra cyryl czy pasek - ale to już jako prosi, cała reszta to omija bo nie ma sensu przecież przyjść i zniszczyć jakieś słabsze decki.

W ten czwartek zagrała pełna ósemka, co bardzo cieszy :) Nie wiem jak to wyglądało, ale z tego co mi przekazano - za pierwsze miejsca pojawiła się nagroda. Jak dowiem się więcej to napiszę.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

ndz mar 21, 2010 10:59 am

Wiesz jak to jest... najpierw obowiązki i praca, potem przyjemności z FNM i Wygraj z Prosem włącznie :)
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Re: Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

ndz mar 21, 2010 11:21 am

Ja nie mówię że to źle czy coś takiego, ja sam nie wpadam tam bo nie mam czasu w czwartki.
Turnieje ze wcześniejszymi zasadami ciężko było ogarnać, czasem na turniej stawiali się tylko gracze który mało wiedzą poza t2 i grają jako pros - nie byli w stanie powiedzieć czy talia jest dobra czy zła, czy mocna czy też nie. Dochodziliśmy więc do sytuacji gdzie na wygraj z prosem gra - Affinity, UW tron, monoU stasis czy inne konstrukcje które raczej odbierały niż dawały fun.

Teraz wiadomo z czym zagrasz, masz określone dodatki, wiem że graczy którzy od 2000 roku nie zmienili talii to zaboli, ale cóż, może czas ruszyć z miejsca?
 
StaryHawaj
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 1:51 am

Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

pn mar 22, 2010 1:20 am

No tak, to było troszkę wnerwiające jak ktoś zakładał Ci mindsleaver locka na Mono G rampę, bo to już po jakimkolwiek testingu decku. Osoby, które grały deckami w t2 były całkowicie nieprzygotowane na to co tam spotykały. Ja, żeby pograć, musiałem na side wsadzać 8 sztuk removalu na artefakty, bo nie raz dostawałem łomot od affki. Teraz jak przyjdę w czwartek to nie będę musiał sie o coś takiego martwić.
A nie :
[ja] - czym grasz?
[on] - uw tron.
[ja] - acha.......;(
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

Re: Plan grania na MARZEC - Warszawa - Zobacz nowości !

śr mar 31, 2010 8:47 am

Nad wszystkim myślę, ale to potem

Jutro, 1.04.2010 jest turniej w Paradoxie - STANDARD BEZ PROXÓW. Wejście jak zawsze 15/25zł, zapraszam serdecznie wszystkich którzy chcą zagrać coś przed świętami.

Wygraj z prosem jest odwołane (możecie przyjść na turniej do paradoxu), potem pojawi się plan na kwiecień (w czasie świąt)

Start zapisów o 16.30, start turnieju o 17.00 - Gramy tyle rund żeby wyrobić się przed dwudziestą!

Nagrody : Karty promo Gateway + boostery worldwake

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości