Zrodzony z fantastyki

 
soulreaver6
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 11, 2008 10:06 am

Planescape - jaka mechanika

pt sie 20, 2010 10:43 pm

Witam, mam pewną prośbę, otóż chciałem poprowadzić sesję w settingu planescape, ale muszę przyznać że zasady 3ed nie za bardzo mi odpowiadają. Czy znacie może jakieś inne mechaniki które można by tu wykorzystać?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

Planescape - jaka mechanika

pt sie 20, 2010 11:01 pm

Np. Regułę Trójek :wink: - spisana z myślą o Planescape lekka mechanika wzorowana na zasadach FATE :). Spokojnie nadaje się do szybkiej gry i jednostrzałów prowadzonych np. na konwentach (tłumaczenie mechaniki zajmuje ok. pół godziny), ale pozwala też na rozwój postaci i dłuższą grę. Jej główną wadą jest konieczność samodzielnego przygotowywania statystyk przeciwników, ale nie powinno to być problemem (na pewno bez porównania łatwiej to przeprowadzić niż w 3E czy 4E D&D).
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

Planescape - jaka mechanika

wt sie 24, 2010 10:25 am

A co z oryginalną mechaniką AD&D? Masz przynajmniej jedną niebagatelną zaletę: możesz bez problemów z konwersją wykorzystać cały materiał źródłowy z podręczników: przygody, potwory itd.
Moim zdaniem mechanika nie jest zła: prosta, lekka, dająca duże możliwości tak graczom, jak i MG.

Sam stanąłem przed takim wyborem, zabierając się za Planescape i jako człek leniwy ;) wybrałem właśnie mechanikę oryginalną. I nie żałuję, mimo kilku kwiatków AD&D (modyfikatory dodatnie, ujemne, dziwne czasami kategorie save'ów).
 
Pacal II
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 21, 2010 7:52 pm

Planescape - jaka mechanika

czw lip 07, 2011 1:27 am

Ja mam trzy pytania co do Reguły trójek:
1. Nie jestem pewny czy rozumiem. Punkty wiary to to samo co punkty FATE?
2. Jak właściwie wyglądają testy atrybutów?
3. Czy żeby użyć magii konieczne jest wydanie punktu mocy?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości