Zrodzony z fantastyki

 
KosaMG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 27, 2005 7:45 pm

śr lip 27, 2005 7:46 pm

Panowie i Panie!

Kosa wpadł na pewien plan...

Planescape jest w naszym przywiślańskim kraju systemem mało znanym... Brak polskich podręczników utrudnia poznawanie tego świata nowym graczom... Wydawać by się mogło, że ten świat w Polsce umiera. Czas to zmienić!

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że fanów Planescapa nie jest aż tak mało, ale sa oni porozrzucani po całym i-necie- wszak jesteśmy ( my fani planescapa ) na dnd.pl, na polterze, na narlivatarze, i do niedawna na forum tam gdzie łączą sie sfery ( choc to forum znikło)! Łącząc siły możemy sporo zdziałać...

Moim pomyslem jest napisanie dodatku... Nie chce tworzyc super ambitnego pomyslu który nie przetrwa próby czasu ( tak jak tlumaczenie planescapa 3,5). Mój pomysl to napisanie seri artykółów które połączyć można w jeden pdf. Taki dodatek-pdf, niewątpliwie przyda się każdemu z nas i może spopoluruzje Wieloświat wśród rpgowców...

Nie chce ciągnąc tego projektu w nieskonczoność... Wiem, że da się to zrobić szybko, ale oczekuje pomocy. Zdaję sobie sprawe że np taki Danat wie 1000 razy więcej o Wieloświecie odemnie, że sam nie dam rady... Ale gdy każdy z nas napisze 1, 2 teksty reszta pójdzie z górki!

Samego tematu projektu jeszcze do końca nie stworzylem...
Musi to być zbiór artykółow o jednej tematyce np :

- 50 ciekawych BNów do spotkania wśród sfer
- 15 dziwnych miejsc
- 10 scenariuszy dla każdego MG
- 100 nizapomnianych przedmiotów do napotkania w Planescepie

itp

Choć Przeszkoda proponuje żeby stworzyc mix... Taki śmietnik pełen artsów o Planescepie... Też fajny pomysł ...

Zapraszam do debaty!

A jezeli pomysl sie spodoba to poszukujemy :
Teksciarzy
Grafikow
Redaktorow
Ludzi od skladu

Kordynatorem mogę zostać ja!

pozdrawiam,
Kosa
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

wt sie 02, 2005 11:37 pm

Uważam to za dobry pomysł, ale jakoś nie widzę chętnych i chyba za dużo ich nie znajdziesz.
 
Awatar użytkownika
Lydeth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:19 pm

czw sie 04, 2005 8:55 am

a_fire_inside pisze:
Uważam to za dobry pomysł, ale jakoś nie widzę chętnych i chyba za dużo ich nie znajdziesz.


Jak byś przeczytał temat od początku to byś wiedział, że Nec Xelos proponował coś podobnego i byli chętni (czyt. był chętny - Zsu-Et-Am :wink: ). Nie wiem czy im coś wyszło, bo w tym topicu nic o tym nie ma, ale wydaje mi się, że jednak nic nie wyszło. Jeżeli było inaczej to przepraszam. :)

KosaMG -> Pogadaj z Nec Xelox'em i Xsu-Et-Am'em i może Wam coś wyjdzie. Może znajdziecie jeszcze kogoś do Waszej ekipy. :)

Powodzenia

PS:
a_fire_inside pisze:
W czym jest różny od innych światów typu np. FR?


Planescape to nie świat :wink: przeczytaj sobie cały topic :)
 
Awatar użytkownika
Izurion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw wrz 07, 2006 5:17 pm

wt lis 21, 2006 8:17 pm

Jest to mój drugi (za FR) ulubiony setting do D&D. Można rozgrywać w nim sesję o ciekawych charkterach. Choć ciężko zakupić coś po polsku z tego settingu chyba jedynym rozwiązaniem jest "Księga Planów", której jestem szczęśliwym posiadaczem. Jeśli komuś nie podoba się klimat FR, a Greyhawk wydaje się zbyt nudnawy wybierzcie Planescape'a, a nie zawiedziecie się!!! :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości