Zrodzony z fantastyki

 
Król Licz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: sob cze 07, 2003 10:16 am

czw cze 15, 2006 2:30 pm

My¶lê ,¿e je¶li kto¶ chcia³by siê dowiedzieæ co sta³o siê z poprzednimi w³adcami piekie³ powinien spróbowaæ nabyæ lub po¿yczyæ archiwalnego Dragona: Dragon #28, "The Politics of Hell"<br />Tam jest opisane doj¶cie Asmodeusa do w³adzy w piekle. W razie czego mo¿e warto by spytaæ Darklorda.<br />Pozdrawiam
 
Yoshi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: pn lut 14, 2005 2:59 pm

ndz cze 18, 2006 5:59 pm

Dark Lord nie odpowiada, a ciekawość rośnie. <br /><br />Swoją drogą, wolałbym już Mefistofelesea na tronie (bardziej znany z szerokiej literatury i chyba ma fajniejsze imię). Bądź co bądź, Asmodeusz, według choćby "chrześciańskiej" demonologii, nie wyróżniał się zbytnio swoją domeną (lust). Oczywiście D&D rządzi się swoimi prawami, ale czerpie garściami z rzeczywistej mitologii (nie wspominam o Zeusie, Thorze itp. bo tu już poszli chyba za daleko kopiując dokładnie mity). Niepoprawnym politycznie byłoby umieszczenie w Nessusie Lucyfera/Szatana (ekskomunika na graczy za propagowanie satanizmu cz.2 :wink:), więc posunięcie WotC jest jak najbardzie zrozumiałe. Szkoda jednak, że nie wykorzystali Abbaddona, Azazela itp. Mają klimatyczne imiona. Lepsze niż Bel. :wink:<br /><br /><br />----<br />Odbiegnę trochę od meritum.<br /><br />Niezrozumiałe są według mnie Challenge Ratings z najnowszego dodatku "Hordes of the Abyss", bo książęta demonów mają CR 19-23 (Demogorgon). To oznacza, że taka 20-levelowa, a nawet słabsza drużyna może śmiało ich pokonać (jeśli ich dopadną samotnych w toalecie :wink:). Już czuję w kościach, jak "Tyrants of the Nine Hells" da Asmodeuszowi CR ok. 24-25. :/ Czyli zwykły elder brain czy starszy smoczek (a nawet hellfire wyrm) jest teoretycznie silniejszy.<br />
 
Sluagh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt paź 10, 2006 12:12 pm

ndz cze 18, 2006 9:18 pm

<!--quoteo(post=271245:date=Jun 18 2006, 05:59 PM:name=Yoshi)-->
Yoshi pisze:
<!--quotec-->Niezrozumiałe są według mnie Challenge Ratings z najnowszego dodatku "Hordes of the Abyss", bo książęta demonów mają CR 19-23 (Demogorgon). To oznacza, że taka 20-levelowa, a nawet słabsza drużyna może śmiało ich pokonać (jeśli ich dopadną samotnych w toalecie)
<br /><br />No nie, znowu ? Przecież większość z książąt jest niemal bóstwami, a przynajmniej mają masę wyznawców. Już raz mieli niskie, SW, potem "awansowali" w boskie rangi(przynajmniej niektórzy), a tu znowu delevel. <br />SW 23. Władca połowy otchłani zjedzony przez great silver wyrma :/<br />
 
Król Licz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: sob cze 07, 2003 10:16 am

pn cze 19, 2006 1:54 pm

Hmm o ile dobrze pamiêtam to przynajmniej arcydiab³y mia³y w 2e status podobny do pó³bogów. Lordowie otch³ani zostali os³abieni byæ mo¿e dlatego ,¿e jest ich du¿o(id± w ilo¶æ nie w jako¶æ) po prostu WotC mog³o uznaæ ich za masówê. Oczywi¶cie ¿artujê ale z panami piek³a nie pownno byæ podobnie. Arcydiab³ów jest tylko dziewiêciu pozatym w ksiêdze Plugawego Mroku rozpisano na wy¿sze CR ni¿ w³dców otch³ani wiêc nie powinno siê nic zaskakuj±cego wyda¿yæ moim zdaniem.<br /><br />Pozdrawaiam
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

pn cze 19, 2006 4:58 pm

Prowadząc starcie z arcydiabłami i książętami demonów można korzystać z ich nieoficjalnych statystyk, w których większość czartów ma dużo wyższą skalę wyzwania. W internecie sporo jest amatorskich rozpisek, które, choć nieoficjalne, są lepszym rozwiązaniem dla graczy zawiedzonych arcybiesami. Według mnie opcja, według której niektóre czarty miały nawet boskie rangi była najlepsza. Bo władca piekła czy otchłani pokonany przez tylko (:)) dwudziestopoziomową drużynę to przesada. Co prawda każdy z arcydiabłów czy książąt demonów ma swoją obstawę, ale jednak napisał Yoshi, taki Asmodeusz pozostawiony sam sobie byłby łatwy do pokonania (oczywiście nie dla pierwszopoziomowców :)). Dlatego wolę statystyki przed "delevelem".
 
Król Licz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: sob cze 07, 2003 10:16 am

wt cze 20, 2006 2:59 pm

Có¿ u¿ycie nieoficjalnych rozpisek jest oczywi¶cie wyj¶ciem z tej sytuacji ale ja doradzi³ bym jednak wziêcie po uwagê starszych materia³ów z 3E. W ksiêdze Plugawego Mroku elita demoniczna i piekielna zosta³a rozpisana w ca³kiem sensowny sposób i ¶rednio CR waha siê od 24 do 27 i arcy¼li s± raczej nie do pokonania przez nie epickie dru¿yny. A wspominaj±c wcze¶niej wymienionego Asmodeusa jest on najpotê¿niesz± rozpisan± istot± sfer ni¿szych i CR32 co chyba za³atwia sprawê.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

wt cze 20, 2006 4:42 pm

Yoshi, masz już ten podręcznik?? Z chęcią bym poznał jakieś szczegóły (tylko bym prosił na podstawie podręcznika, a nie plotek i przypuszczeń).
 
Awatar użytkownika
Raven (TS)
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 614
Rejestracja: śr mar 15, 2006 12:15 pm

wt cze 20, 2006 4:57 pm

Tutaj znajdziecie nieoficjalną rozpiskę Asmodeusza. Został on tu rozpisany jako większy bóg. Jestem za powiększeniem mocy arcyczartów, ale to to już przesada. IMHO oczywiście :).<br /><br />Edit:<br />A tu dla odmiany (:)) inna nieoficjalna rozpiska arcydiabła. Tym razem Bel (SW 45).
 
Król Licz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: sob cze 07, 2003 10:16 am

sob lip 22, 2006 9:51 pm

Wprawdzie nie jestem Yoshim ale czyta³em ten podrêcznik i mogê trochê powiedzieæ na ten temat. Jedna rzecz po lekturze od razu rzóca siê w oczy w porównaniu do DoVD lordowie demonów stali siê do¶æ hm... S£ABI w ramach wyja¶nieñ przytoczê CR najs³awnieszych w³adców otch³ani:<br />Baphomet CR20<br />Graz'zt CR22<br />Juiblex CR19<br />Orcus CR22<br />Demogorgon CR23<br />Pozatym w dodatku do³±czonym do ksi±¿ki mamy ukazane ich aspekty pojawiaj±ce siê na planie materialnym. Budz±ce grozê awatary demonów których CR wacha siê miêdzy 7-9 budz± jak¿e zrozumia³± grozê w sercu Elminstera lub Mordenkainena(jak dla mnie sam pomys³ takich awatarów jest niesmaczny)<br />W ksi±¿ce pojawiaj± siê nowe plugawe czary i atuty pozatym mamy kilka ciekawych artefaktów rodem z otch³ani(jeden b±d¼ dwa zrobione z pomys³em).<br />Kilka nowych demonów wype³niaj±ych luki pomiêdzy jedny CR a drugim by ka¿da dró¿yna mog³a walczyæ z demonem.<br />Rozdzia³ po¶wiêcony naturze demonów sposoby i nastêpstwa opêtania.<br />I oczywi¶æie rozdzia³ opisuj±cy znane poziomy otch³ani ich naturê. wa¿niesze postacie, wladcê i ciekawe miejsca.<br />Trzeba jeszcze wspomnieæ o wspania³ych ilustracjach(poprawiono wygl±d demogorgona by wygl±da³ jak w 2e) któr± s± niew±tpliwie mocn± stron± tej ksi±¿ki.
 
Ratel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 650
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 10:21 pm

ndz lip 23, 2006 11:07 am

Mianowicie w 2ed dodatku Faces of Evil - The Fiends wyra¿nie napisane jest ¿e rasa fiendów Yugoloths jest prawdopodobnymi twórcami dibiab³ów i demonów.
<br />Twórcami tanar'ri na 100% s± obyrithy - protodemony, a dok³adnie Pale Night albo Queen of Chaos (info z odmêtów strony wizardów).<br />Edit:Jednak Pale Night.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

wt lip 25, 2006 3:27 pm

Twórcami obu ras biesów są Yugolothy. Twórcy "Fiendish Codex I" po prostu postanowili "wepchnąć" między stworzenie pierwszych demonów, a ukształtowanie się obecnych Tanar'ri jeszcze Obyrithy (których nie było w drugiej edycji). Przy opisie Obyrithów jest napisane że najprawdopodobniej za stworzenie zarówno ich jak i tak zwanych starożytnych Baatorian są odpowiedzialne Baernalothy.<br />Więc nawet jeżeli to Obyrithy stworzyły Tanar'ri, to Yugolothy stworzyły Obyrithy :wink:<br /><br />P.S. A co do Pale Night. W jednym zdaniu jest napisane że jest stwórczynią demonów, a w następnym że "tylko" jest odpowiedzialna za harpie, i podobne stworzenia.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

pn lip 09, 2007 12:58 am

Asmodeusz jest postacią zaadoptowaną z demonologii żydowskiej zresztą fascynującą oto kilka jego legendarnych dokonań;
1. zapłodnij Lilith 1 żonę Adama królową\wszechmatkę demonów i patronkę feministek
2. sporo namieszał w Jerozolimie zanim Król Salomon go nie wykrył
3. opętał piękną Sare i zabierał dusze każdego mężczyzny który legł z nią do łoża
przypisuje mu się nadludzki spryt, zdolność do wieszczenia i widzenia przyszłości, umiejętność opętania.
po za tym jest uznawany za władce demonów istnieje odłam satanistów oddający mu cześć, nie jestem specjalistą od demonologii ale wydaje mi się że jest drugi po Lucyferze
BTW czy wiedzieliście że Demogorgon wstępuje w demonologii jako demon
zrodzony z kału i moczu ukrzyżowanych?
pozdrawiam Trepy :D
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

pn kwie 28, 2008 2:41 pm

Czy ktoś z Was ma pomysł na to, jakie istoty mogliby służyć wygnanym na Carceri tytanom? Interesują mnie zarówno te z bestiariuszy, jak również pochodzące z mitologii i nierozpisane na D&D.

Ja sam myślałem o4-edycyjnych aniołach, ale może poddacie mi jakiś lepszy pomysł - tym bardziej, że chodzi mi raczej o strażników siedzib i służbę, nie o wysłanników.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn kwie 28, 2008 3:25 pm

Na myśl przychodzą pomniejsze "upadłe" tytany - podobne do tych standardowych, ale obdarzone neutralnym bądź złym charakterem - oraz rozmaite monstra, w szczególności cyklopy (wykorzystaj statystyki gigantów wzgórzowych i kamiennych). Możesz też pomyśleć o chimerach, harpiach, hydrach i innych mitycznych potworach, a także zdeformowanych (wielorękich, wielogłowych etc.) gigantach i zwierzętach. Możesz także skorzystać z szablonów istot czarcich i spaczonych (podaję z pamięci, nie mam dostępu do Księgi Plugawego Mroku; w każdym razie opisano tam chorobę - chyba "dotyk spaczenia" - która skutkuje rozmaitymi mutacjami) lub z trzecioedycyjnej tabelki mutacji slaadów. Wszystko to po to, by odwzorować potworność dzieci Gai, która poza pierwszymi tytanami, cyklopami i hekatoncheirami zrodziła także liczne inne monstra - częściowo ludzkie, częściowo zwierzęce. Można przyjąć, że bardziej potworne z nich służą za strażników i żołnierzy, podczas gdy te w miarę ludzkie w kształcie (pomniejsze cyklopy i tytani, a także zwyczajne olbrzymy) pozostaną służbą.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

ndz maja 25, 2008 3:43 pm

Jakie cechy charakteru/zachowania skutkują trafieniem po śmierci do Gehenny?
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

pn maja 26, 2008 5:42 pm

Należenie do stereotypowej chciwej korporacji? Odniosłem wrażenie, że mniej więcej taki jest "theme" Gehenny. Ktoś powodowany głównie ambicją, nie cofający się przed niczym, by wspiąć się na następny szczebel kariery - typowy przyszły mieszkaniec Czterech Pieców.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości