Zrodzony z fantastyki

 
logains
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pn paź 11, 2004 7:41 pm

Plany wydawnicze Webera na zachodzie

wt sty 17, 2006 10:10 am

Bedąć na Bean Bar zauważyłem przybliżony plan wydawniczy Webera na najbliższe dwa lata:
Marzec/kwiecień 2006: IN FURY BORN rozszerzone (o 100%) wznowienie Path of the Fury
Czerwiec 2006: prawdopodobny tytuł OFF ARMAGEDDON REEF pierwszy tom pisany dla wyd. Tor
Wrzesień/październik 2006: pierwszy tom cyklu pisanego wspolnie z Lindą Evans (brak danych o czym)
Październik/listopad 2006: 1634:THE BALTIC WAR and Królowa niewolników tom 2
Marzec/kwiecień 2007: cień saganami tom 2
Czerwiec 2007: drugi tom dla wyd. Tor
Wrzesień 2007: Drugi tom z Lindą Evans
Październik/listopad 2007: nastepny tom z Honor Harington (nastapi duża zmiana, według mnie wojana z Ligą)

Dalsze plany:
dwie lub trzy książki z cyklu Empire From The Ashes
Dwie książki z Bhazelem plus nowy cykl w tym świecie dwadzieścia lub trzydzieści lat później (prawdopodobnie z dziećmi głównych bohaterów)
Dalsze części Marszy
 
Awatar użytkownika
angie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:09 pm

pt sty 20, 2006 11:29 am

A ma ktoś może wejścia w Rebisie i zna plany wydawnicze na 2006?
 
kingtiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:16 pm

pt sty 20, 2006 12:34 pm

REBIS ma wejścia na forum :)
Plany "weberowe" na ten rok:
- marzec , ostatni dotąd nie wydany zbiór opowiadań ze świata HH pt "Światy Honor"
- czerwiec-lipiec 3 tom Starfire "On Death Ground"
- wrzesień 4 tom Starfire "Shiva Option"
te dwa ostatnie tytuły musza się ukazać bezpośrednio po sobie, bo praktycznie jest to jedna bardzo rozbudowana powieść
Jeśli zdążymy z tłumaczeniem, a będziemy mocno się starać, to pod koniec roku (listopad/grudzień) pojawi się pierwszy tom kolejnego podcyklu HH "Shadow of Saganami"
 
Awatar użytkownika
angie
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 12:09 pm

pt sty 20, 2006 1:44 pm

A "At All Costs"? Nie dacie rady w tym roku? :(
 
kingtiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:16 pm

pt sty 20, 2006 1:52 pm

więcej niż 4 książki tłumacz nie jest w stani przetłumaczyć - tym bardziej, że obie częśći Starfire są dośc obszerbe. At All Costs 2007
 
jar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 1:36 pm

pt sty 20, 2006 2:05 pm

no to kaplica może chociaż jakieś streszczenie bardziej dokładne :x
 
kingtiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:16 pm

pt sty 20, 2006 2:39 pm

Z tego co widze jest oddzielny topic poświęcony At All Costs, nic już ciekawszego bez spojlerowania nie napiszę :razz:
 
Tom0000
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 13, 2005 3:02 pm

pn sty 30, 2006 3:56 pm

Jak widzicie oplaca sie wziac i przeczytac AAC w oryginale, bo papier kupic bedzie mozna dopiero za rok :(

Październik/listopad 2006: 1634:THE BALTIC WAR and Królowa niewolników tom 2
Poniewaz uwazam krolowa niewolnikow za najmniej ciekawa ksiazke z seri HH, to troche szkoda ze Weber bedzie marnowal swoj czas na kolejna czesc. Moglby pozwolic kontynuowac ten watek innym.

A najsmutniejsze to to, ze na kelejna Honor trzeba bedzie czekac do 2008 :(
Mniejmy nadzieje , ze choc ten tom wyjdzie w Rebis max. miesiac po wydaniu angielskim.

SOS nie czytalem, ale z AAC wynika , ze obie czesci dotycza tego samego okresu akcji. Zaczynaja sie mniej wiecej w tym samym momencie i tylko AAC trwa kilka tygodni dluzej. Wiec wydanie SOS przed AAC nie jest konieczne, choc nie chce twierdzic ze lepiej byloby wydac w innej kolejnosci.
 
Bergman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:52 am

pt lut 10, 2006 10:06 am

Przeczytałem pierwszy wydany w Polsce tom Starfire i drugiego juz nie kupiłem :evil:
Strata czasu jak dla mnie. rebisowi się dziwię, że to wydają bo wg mnie za dużego interesu na tym nie zrobią.

Uzasadnienie:
Jak się coś wydaje i ma sprzedać to musi być albo
1. Dobre :wink:
2. Znany autor
3. Wciągająca fabuła / ciekawy świat
4. Bohater któremu kibicujemy

Co do Starfire - Krucjata: to wg mnie
owszem autor jest. No i ja kupiłem to dla Webera i potencjalnie ciekawego świata

Tyle że ani bohatera, ani wciągającej fabuły.
Owszem jak się czyta technotrillery Clancyego, gdzie mamy po prostu opis kolejnych potencjalnych bitew, tez nie ma głównego bohatera, ale ciekawe jest to, jak mógłby wyglądac taki potencjalny konflikt miezy NATO a UW, Ciekawe dlatego bo nas to dotyczy.
Opis kolejnych bitew w Starfire ani mnie ziebi ani grzeje.

Reasumując. Raz dałem sie nabrać na nazwisko autora, wiecej książek z tego cyklu nie kupię.
Skoro RebiS decyduje sie to ciągnąć, przeplatając ten cykl między honorkę, to widać jestem odosobniony w swoich odczuciach :?
No chyba, że kupili prawa hurtem i takie wplatanie pomiędzy poczytną honorkę to jedyny sposób żeby ktoś to kupił... i się zwróciło. :lol:
 
kingtiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:16 pm

pt lut 10, 2006 12:29 pm

Weber proponuje w Starfire inne spojrzenie na militarna sf - nie będę sie wdawał w detale - jest oddzielny topic poświęcony temu cyklowi.
Generalnie w tym cyklu bohaterem są społeczeństwa, kolonie, zbiorowości. Nie ma bohatera typu HH. Może się to podobać, może się nie podobać, to inny rodzaj militarnej sf.
Ważne jest, że Powstanie to pierwsza ksiązka Webera, więc pewne niedoskonałości można mu wybaczyć. Poza tym to cykl, który rozwinął się z gier, i to tez w pierwszym tomie mocno widać. Ale z każdym kolejnym tomem cykl zyskuje na rozmachu, jest pisany coraz lepiej.
Jak ktoś szuka Honor bis, ew. księcia Rogera bis, to nie polecam Starfire.
Jak ktoś chce zobaczyć, jak Weber z White'em rozpracowali w kosmicznej scenerii walkę amerykańskich kolonii o niepodległość, to polecam.
Co do sprzedaży - jest ona nieznacznie mniejsza od HH, czyli znacząco większa od większości fantastyki ukazującej się w Polsce. Co najważniejsze tom drugi sprzedawał się lepiej niż pierwszy, co pokazuje, że pomysł Webera na nieco inne militarne sf znalazł uznanie. Ale jak powtarzam , kwestia gustu.
 
Tom0000
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 13, 2005 3:02 pm

pn lut 13, 2006 2:30 pm

Skoro moge zadac pytanie komus z wydawnictwa. Czemu Starfire jest wydawany odwrotnie do akcji chronologicznej ? Jest to szczegolnie wkurzajace jak w kolejnym tomie nie znajduje sie czegos, co stanowilo wynalazek w tomie poprzednim.
Jesli chronologia jest tak wazna w HH to czemu nie w SF ?
 
kingtiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:16 pm

wt lut 14, 2006 1:20 pm

jak zauważyłeś, są czytelnicy niezbyt usatysfakcjonowani poziomem "Powstania". I na tle innych książek Webera ta rzezcywiście wypada nieco słabiej, bo jak juz wspominałem wcześniej to pierwsze dzieło DW. No i mieliśmy dylemat - jeśli wydalibyśmy SF w kolejności chronologicznej to po 3 coraz lepszych (gwarantuję :) ) ksiązkach na końcu musielibyśmy umieścić najsłabsze "Powstanie". Może nie byłby to szok, ale na pewno duży zgrzyt. Więc zdecydowaliśmy sie na wydanie w takiej kolejności jak pisano serię (nie jest to jednak kolejność odwrotna - chronologicznie wydajemy tomy 4, 1, 2, 3). Jeśli Amerykanie mogli sie w tym połapać, to z całym szacuneczkiem dla przyjaciól zza Wielkiej Wody, polscy czytelnicy nie będą mieli z tym większego problemu.
 
Tom0000
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 13, 2005 3:02 pm

śr lut 22, 2006 1:07 pm

Osobiscie Powstanie duzo bardziej mi sie podobalo od tomu wydanego jako drugi.
 
Bergman
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:52 am

śr lut 22, 2006 10:33 pm

kingtiger pisze:
. Co najważniejsze tom drugi sprzedawał się lepiej niż pierwszy, co pokazuje, że pomysł Webera na nieco inne militarne sf znalazł uznanie. Ale jak powtarzam , kwestia gustu.


No i kingtiger mnie zachęcił do przeczytania kolejnego tom ze Starfire....

Ale na razie tylko go pozyczę :wink:
 
kingtiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:16 pm

czw lut 23, 2006 12:20 pm

Wysoce rozsądnie - kupić zawsze można :wink:
A dla osłody: nowy (i póki co ostatni) zbiór opowiadań z Honorverse ŚWIATY HONOR ukaże się ok. 22-23 marca, objetośc ok. 460 stron, cenę podam w przyszłym tygodniu
 
jar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 1:36 pm

pn lut 27, 2006 11:27 am

STARFIRE -bardzo dobrze się czyta ale do tego trzeba trochę czasu i przynajmniej w moim przypadku nie obejmuje całości ze szczegułami po przeczytaniu jednorazowym za dużo informacji zresztą Honorki to też dotyczy :wink:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

śr mar 01, 2006 10:32 am

Po prawdzie to "Powstanie" średnio mi podeszło, natomiast "Krucjatę" bardzo sobie chwalę.

I z niecierpliwością czekam na kolejne tomy cyklu "Starfire".

Rebisie!! Wydawaj!!! :) (a teraz czekamy na "Światy Honor" :spoko: )
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

ndz cze 04, 2006 3:05 pm

kingtiger pisze:
REBIS ma wejścia na forum :)
Plany "weberowe" na ten rok:
- marzec , ostatni dotąd nie wydany zbiór opowiadań ze świata HH pt "Światy Honor"
- czerwiec-lipiec 3 tom Starfire "On Death Ground"


Jakoś nie ukazały się w zapowiedzianym terminie , wie ktoś jaka jest przyczyna albo jakie będzie opóźnienie :?:
 
Mustang
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn sty 24, 2005 10:48 pm

ndz cze 04, 2006 6:47 pm

rolnik_pl pisze:
Jakoś nie ukazały się w zapowiedzianym terminie , wie ktoś jaka jest przyczyna albo jakie będzie opóźnienie

Chyba jesteś niedoinformowany - Światy Honor ja już mam od dobrych 3 miechów, a Starfire ma sie ukazać pod koniec tego miecha jak sam napisałeś. Wiec gdzie opóżnienie ??
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

pn cze 05, 2006 11:54 am

Mój boże!!! Są jeszcze żywi użytkownicy na tym forum!! :)

A ja myślałem, że już trawą zarosło! :D

Mam nadzieję, że "On Death Ground" wyjdzie jeszcze w czerwcu.
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

pn cze 05, 2006 3:28 pm

Są, są - przepraszam że nie pisałem, ale mam małe opracowanko honorkowe w zanadrzu i po za tym byłem nieco zajęty czytaniem po raz 238 całej serii przy kolacji :hahaha:
 
kingtiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:16 pm

wt cze 06, 2006 1:17 pm

3 i 4 tom Starfire ukaża się w tym roku, ale niestety z poślizgiem w stosunku do pierwotnych planów. IN DEATH GROUND - ok.sierpnia
SHIVA OPTION - koiec roku
No i automatycznie SoS - 2007
To niestety cena tego, że Webera tłumaczy jeden tłumacz. Przy jakichkolwiek innych pilnych zleceniach (tak jak stało się teraz), wszystkie terminy ulegają przesunięciu.
Ale praca nad tłumaczeniem IDG idzie pełną parą, postaramy się uszczęśliwić potrzebujących jak naszybciej :)
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

wt cze 06, 2006 7:03 pm

No nic trzeba poczekać, szkada . Przynajmniej mam wiecej czasu na znalezienie literówek w serii HH :D Część już mam ale jeszcze raz przeczytam całą serię czy czegoś nie przeoczyłem :razz:
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

śr cze 07, 2006 11:21 am

Ściągnąłem sobie z netu mapkę sytuacyjną dwóch ostatnich tomów "Starfire" - i sądząc z jej zawartości warto to zrobić, gdyż "miejsce akcji" jest mocno rozbudowane.
Polecam adres: http://infodump.thefifthimperium.com

Przy okazji. Ma ktoś może linki do map Honorversu - uaktualnione po wydaniu "At All Costs", z Ligą Solarną, itp, bo te z HonorVerse Art Gallery mają już parę lat...

Aha!! We wrześniu ISA planuje wydać pierwszy tom "Dahak Series" p.t. "Księżyc Wygnańców" Webera . Słodka boziu, tyle dobrych książek na horyzoncie, a tu trzeba sesję egzaminacyjną przeżyć... :cry:
Ostatnio zmieniony pt cze 09, 2006 11:51 am przez Dudi2, łącznie zmieniany 1 raz.
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

śr cze 07, 2006 10:19 pm

http://infodump.thefifthimperium.com świetna stonka, może na podstawie jej ktoś mógłby odświeżyć nieco chronologię powieści HH 8)
 
Dudi2
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 647
Rejestracja: śr lis 24, 2004 12:09 pm

wt cze 27, 2006 10:37 am

To pilne zlecenie tłumacza to, jak się domyślam, "Marsz czarnych diabłów" - dobrze się domyślam? :)
 
kingtiger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:16 pm

wt cze 27, 2006 12:32 pm

Dudi2 pisze:
To pilne zlecenie tłumacza to, jak się domyślam, "Marsz czarnych diabłów" - dobrze się domyślam? :)


A i owszem generał Maczek odniósł chwilowe zwycięstwo nad HH :wink:
Gwoli ozywienia sezonu ogórkowego: jeszcze potrzebnych jest kilka ustaleń, ale za kilka dni będe miał dużą niespodzianke dla fanów Webera.... co prawda na dośc odległa przyszłość, ale :)
 
Awatar użytkownika
Soltys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 8:56 am

śr cze 28, 2006 11:25 am

Czekam z niecierpliwością (przytupując) :wink:
 
Tom0000
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt maja 13, 2005 3:02 pm

czw sie 17, 2006 2:07 pm

Sporo dni minelo ... to jaka to niespodzianka ?
A widze ... ale w innym watku.
 
rolnik_pl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pn sie 29, 2005 1:54 pm

ndz sie 20, 2006 11:47 pm

eee jakim wątku ???

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość