Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Plany Zapomnianych Krain

ndz kwie 25, 2010 12:54 pm

BG w mojej wiodącej kampanii właśnie osiągają 10. poziom i muszę ostatecznie ustalić, jak wyglądają plany, postanowiłem się więc dowiedzieć, jak sprawy mają się od strony oficjalnych materiałów.

1. Mam wszystkie wydane w Polsce podręczniki do ZK poza Przewodnikiem Gracza po Faerunie i Rasami Faerunu.
2. Posiadam Księgę Potworów.

Interesują mnie informacje z poza posiadanych przeze mnie podręczników, czyli ustalenie, jak w porównaniu do planów Wielkiego Koła wyglądają plany Faerunu (czy któreś z planów są takie, jak te w Wielkim Kole, lecz noszą inne nazwy?), jaki los czeka ich oczekujących i jakie istoty na nich występują.

Będę wdzięczny za pomoc :wink:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Plany Zapomnianych Krain

ndz kwie 25, 2010 3:11 pm

Wszystkie odpowiedzi są w Przewodniku Gracza po Faerunie. Masz pecha :wink:

Proszę powstrzymywać się od pisania jednolinijkowców nie wnoszących nic do tematu.
Pozdrawiam, Wasz Pokorny Sługa Porządku, Mod. Helldog.
Ostatnio zmieniony sob maja 01, 2010 7:00 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Plany Zapomnianych Krain

ndz kwie 25, 2010 3:30 pm

Wszystkie odpowiedzi są w Przewodniku Gracza po Faerunie. Masz pecha

Więc może byś je przybliżyła, a nie pisała jednolinijkowca? :x Geez.

Najłatwiej chyba będzie uznać, że FR jest częścią Wielkiego Koła. Poza tym różnice raczej nie są aż tak duże by się nimi przejmować. Skoro nie masz Player's Guide to Faerun to jesteś (Przynajmniej według mnie.) usprawiedliwiony, jeśli coś będzie inaczej niż w tej księdze.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Plany Zapomnianych Krain

ndz kwie 25, 2010 9:46 pm

Wszystkie odpowiedzi są w Przewodniku Gracza po Faerunie. Masz pecha

Liczę na to, iż informacje takie znaleźć można również poza tym podręcznikiem.

Skoro nie masz Player's Guide to Faerun to jesteś (Przynajmniej według mnie.) usprawiedliwiony, jeśli coś będzie inaczej niż w tej księdze.

?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 25, 2010 9:49 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Plany Zapomnianych Krain

ndz kwie 25, 2010 10:40 pm

Kamulec pisze:
Skoro nie masz Player's Guide to Faerun to jesteś (Przynajmniej według mnie.) usprawiedliwiony, jeśli coś będzie inaczej niż w tej księdze.

?


Koledze chodziło o to, że jeżeli nie masz dostępu do oficjalnych źródeł, to trudno Cię winić za odbieganie od kanonu. A tak na marginesie... masz TU co nieco o kosmologii Torilu. Znalezienie tego zabrało mi ładnych naście sekund. Nastepnym razem wysil się trochę, zamiast biec z byle czym do userów Poltka.
:konskie:
Ostatnio zmieniony ndz kwie 25, 2010 10:41 pm przez Rodriguez, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Plany Zapomnianych Krain

ndz kwie 25, 2010 11:03 pm

Koledze chodziło o to, że jeżeli nie masz dostępu do oficjalnych źródeł, to trudno Cię winić za odbieganie od kanonu.

Wiem o co mu chodziło, tylko nie wiem, gdzie tu jakaś wina.

Znalezienie tego zabrało mi ładnych naście sekund.

Tego znam.
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

Re: Plany Zapomnianych Krain

ndz kwie 25, 2010 11:43 pm

Jakieś mikre informacje co do oczekujących byly w chyba Opisie Zapomnianych Krain.
Co do różnic, w Wielkim Kole dało się chyba przeskoczyć po prostu z jednego planu na drugi (mowa o zewnętrznych i wewnętrznych). Zaś w Faeruńskiej kosmolgii chyba trzeba najpierw na Asrtalny lub wręcz Materialny, i dopiero szukać drogi na inne plany zew/wewnetrzne. Plan Cieni zas chyba wiele się nie różni od tego opisanego w Księdze Planów poza tym, że mieszkają tam dwa bóstwa a w Wielkim Kole był niczym więcej jak planem przechodznim. Plan Eteryczny oraz Plany Wewnętrzne (te plany żywiołów oraz energii) sa identyczne jak w Wielkim Kole. Zaś Zewnętrzne - siłą rzeczy, z powodu innych bóstw - różnią się, często dosyć znacznie.
Podobieństwa w planach wewnętrznych Wielkiego Koła oraz Torilu:
Clangor - Ysgard
Otchłań - Otchłań :stupid:
Dziewięc Piekieł - Dziewięć Piekieł :mrgreen:
Głębokie Pieczary - Pandemonium

To chyba takie najbardziej podobne, prawie bliźniacze acz z różnicami jednak.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Plany Zapomnianych Krain

wt kwie 27, 2010 10:08 pm

Dodam jeszcze tyle, że najpotęzniesi archonci (Czyli Zaphkiel i spółka.) są sługami bóstw dobra i prawa, a ich siedziba, góra Celestia, znajduje się na planie "Dom Triady". Guardinale mieszkają na planie "Dom Natury", a eladrini na planach "Arvandor" i "Bramy Księżyca".
EDIT:
Wiem o co mu chodziło, tylko nie wiem, gdzie tu jakaś wina.

Gdyby gracze się rzucali, że coś jest nie tak jak w podręcznikach :).
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Plany Zapomnianych Krain

śr maja 05, 2010 11:53 pm

Dzięki.

Problem się rozwiązał. Chętnie dowiem się czegoś więcej, ale obecnie mam Księgę Planów i wszystkie polskojęzyczne podręczniki do ZK 3ed.

Gdyby gracze się rzucali, że coś jest nie tak jak w podręcznikach.

Na szczęście nie mam takiej patologii :razz:
Ostatnio zmieniony śr maja 05, 2010 11:54 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości