Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz lip 27, 2014 10:42 am

Twój wysoki int podpowiada, że kler Selune nie zostawi ot tak, bez odpowiedzi. Zaatakują ciebie i będą starali się wziąć srogi odwet za twój czyn. Aktualnie zajmujesz top 1 osób do odstrzału na terenach Sembi. Selune nie może nie pomóc swoim wyznawcom. Ale jej pomoc oznacza, że za tobą stanie Shar, której jesteś potężnym wyznawcą. Ta z kolei nie może cię opuścić, bo inni wyznawcy mogliby uznać, że skoro tak potężnego wyznawcę opuściła, to i ich też.

Ten czyn, postawił pod ścianą dwóch bogów, a każdy z nich ma swoich sojuszników. Do rebelii na tle ekonomicznym, politycznym i społecznym dojdzie jeszcze konflikt na tle religijnym. Sembia spłynie krwią. A konflikt religijny jest o tyle niebezpieczny, że łatwo rozleje się na inne regiony Faerunu.


A tak was informując metagrowo - o czym wasze postacie nie wiedzą - to jest początek Spellplague, która w 4 edycji zmieniła porządek na Zapomnianych Krainach.
Ostatnio zmieniony ndz lip 27, 2014 10:42 am przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz lip 27, 2014 11:00 am

brzmi jak masa frajdy :p

Ale czy wyznawcy tych pań nie zabijają się nawzajem bezustannie?
Mi osobiście rozszeżenie konfliktu się podoba. Ale jak by ci przeszkadzało, to zawsze możesz Selune i jej kościołowi utrudnić wykrycie, co się wydarzyło. Sama ofiara została złorzona w kaplicy poświęconej Shar, a Selune raczej tam nie może zerknąć? Na temat innych metod wykrycia nie ma co debatować, na każde zabezpieczenie jest metoda, a jak się bóstwo pofatyguje to i tak się dowie wszystkiego ;)


hmm, a co do spellplague, czy Shar jakoś tam nie umarła? został bym sam przeciw Selune... ok... gdzie są moje notatki jak pozyskać boskość... chyba się przydadzą niebawem :p
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz lip 27, 2014 11:24 am

Ehran pisze:
hmm, a co do spellplague, czy Shar jakoś tam nie umarła? został bym sam przeciw Selune... ok... gdzie są moje notatki jak pozyskać boskość... chyba się przydadzą niebawem :p


Shar przeżyła i ma się bardzo dobrze. Wchłonęła boskość Mask'a (chlip mój ulubiony bóg), stworzyła nowy plan i generalnie się rządzi.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz lip 27, 2014 2:49 pm

Oj biedna Shar, jej potężni słudzy wkurzyli (a raczej jeden wkurzył, a drugi wkurza właśnie) Selune i Sune... Będzie się działo :D
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz lip 27, 2014 2:51 pm

Czy tylko ja nie jestem tutaj złym magiem xD Kelemvor4life :P
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz lip 27, 2014 4:56 pm

Nie wiem jak postać Kertula ;p
Ale na pewno dwóch masz złych do szpiku kości ;p
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz lip 27, 2014 7:15 pm

Zaalaos pisze:
Czy tylko ja nie jestem tutaj złym magiem xD Kelemvor4life :P

to da się zmienić ;)
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

czw lip 31, 2014 9:14 am

No, spóźnialscy. Posty, panowie, piszcie posty.
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

czw lip 31, 2014 1:44 pm

Miałem mały wir, już się biorę za nadrabianie.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt sie 01, 2014 4:21 pm

Dzisiaj wieczorkiem post. Przez 2 tygodnie gramy we trójkę, bo Kertul wyjeżdża.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob sie 02, 2014 4:17 pm

A teraz odpowiedzi, które ja stwierdziłem najlepiej pasują do Sune

Statua 1: Żadnej. Pani Piękna nie dostrzega ideałów w brzydocie, choćby najwierniej oddanej. Zaś statua kobiety to przykład piękna, które przebrzmiało.

Statua 2. Dobrze, Czy jak ugasisz drzewo, ono nadal będzie piękne? Nie. A mężczyzna zajął się tym pięknem, które mógł ocalić.

Statua 3. (Tu było podchwytliwe pytanie). Nie da się podążać za Sune wybierając tylko jedne aspekt piękna. Ciało jako widoczny symbol piękności, a piękne ideały są wytworem pięknego umysłu, który jest ciałem.

Pierwsze pytanie ukazało, że Samuel w pewnych aspektach w ogóle nie rozumie ideologii Sune. Kolejne, pokazało, że może podążać ścieżką Sune, ale musi porzucić swoje dotychczasowe kryteria oceny świata. Trzecie, abstrakcyjne pytanie, nauczyło Samuela, że piękno jest niemal wszędzie, w sferze materialnej jak i ulotnej, lecz obie te sfery są ze sobą powiązane i nie mogą istnieć oddzielnie. Podążanie za Sune, to nie tylko dbanie o piękno ciała ale i swoich myśli.

Samuel testu nie zdał (choć był czasami dość blisko właściwych wniosków). Nie ukazało się mu przejście do sanktuarium zewnętrznego.

Ale Altaris, podobała mi się twoje motywacje odpowiedzi. Według mnie wyraźnie to zgrałeś z ideologią wyznawaną przez Samuela. Należy ci się za to nagroda (nagroda fabularna, ale to troszeczkę później). :)
Ostatnio zmieniony sob sie 02, 2014 4:18 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob sie 02, 2014 5:35 pm

No to pozostaje brać sanktuarium szturmem, w końcu muszę zdobyć tę koronę, dla tamtej istoty :P
Przyznam że nieco dziwnie by było gdyby wyznawca Pani Utraty dobrze rozumiał tok myślenia wyznawców Sune, piętno Shar się na jego rozumowaniu odcisnęło.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob sie 02, 2014 5:37 pm

Szturm to samobójstwa. Nie możesz ich zwyczajnie o to poprosić?
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob sie 02, 2014 5:44 pm

Jeśli Samael nie może się spotkać z kapłanką, to nie może użyć uroku osobistego, a skoro nie może wejść...
Mogę jej oczywiście posłać wiadomość (mam od tego inwokację jakby nie patrzeć), ale nie wiem czy próbę perswazji da się w niej zamknąć.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob sie 02, 2014 5:45 pm

Da się, do dyplomacji potrzeba tylko, by nawiązała konwersację.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

śr sie 06, 2014 7:55 pm

Przepraszam, ale post będzie jutro. Muszę skończyć ważny projekt, za który biorę spore pieniądze. Niestety priorytety.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt sie 08, 2014 9:59 pm

Eberron, mój ulubiony setting ;)
Jak się w sesji pojawią warforged, albo latające statki to będę bić pokłony po wieczność.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt sie 08, 2014 10:02 pm

A co powiesz na kolej? :)

BTW Lord Warp wszedł do leża smoka, czas na zabawę z moimi zentharimskimi zabójcami :)
Ostatnio zmieniony pt sie 08, 2014 10:03 pm przez Klebern, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt sie 08, 2014 10:04 pm

Klebern pisze:
A co powiesz na kolej? :)


ALL ABOARD ORIEN LIGHTING RAIL! :D
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz sie 10, 2014 1:41 pm

Klebern pisze:
BTW Lord Warp wszedł do leża smoka, czas na zabawę z moimi zentharimskimi zabójcami :)

A chciałem tylko się zaprzyjaźnić :p
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

ndz sie 10, 2014 9:27 pm

Cóż, ja mam nadzieję że Samael nie trafił na teren gdzie wszyscy cieszą się ze swojego losu. Chciałbym żeby choć na chwilę mógł się zająć tym co lubi najbardziej ;)
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pn sie 11, 2014 11:01 pm

Rozumiem że mam swobodę w opisaniu paru przypadków?
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

wt sie 12, 2014 5:24 am

Altaris pisze:
Rozumiem że mam swobodę w opisaniu paru przypadków?


Tak.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

czw sie 14, 2014 6:50 pm

Co jest panowie?
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pt sie 15, 2014 4:26 am

Przepraszam za opóźnienie, sprawy rodzinne.
Jutro powinienem coś sensownego naskrobać.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob sie 16, 2014 9:10 am

Altaris, własnie tak powinna postępować twoja postać, korumpować innych. Podoba mi się ten motyw i to bardzo. Ale jeśli chcesz mieć nieco silniejszy wpływ, to potrzebujesz więcej uzależnionych, bo niektórzy podróżowali do twierdzy parę ładnych dni. Oni nie koniecznie są z tej wioski. Myślę, żeby w miarę szybko uzyskać efekty potrzebujesz około 10-15 uzależnionych. Wtedy efekt twoich działań obejmie kilka wiosek.

Nie widzę problemów z tym, byś uzależnił taką ilość mieszkańców już teraz. Większa ilość za bardzo będzie zwracać uwagę. Jestem niezwykle ciekawy jak ich wykorzystasz.

Dlatego zamierzam cię nagrodzić. Napisz na PW, czego ci brakuje w twojej postaci i się pomyśli.


Zaalaos, budujesz bardzo ciekawe sojusze polityczne. Podoba mi się to, że twoja postać myśli globalnie. Też chciałbym cię za to wynagrodzić, odezwij się na PW.

Ehran, nie zapomniałem o tobie, nie bój się ciebie też będzie czekać nagroda za postępowanie twojej postaci. Ale póki co musiałem ci dać troszkę po łapkach, boś za bardzo się rozbrykał. Ale nie przejmuj się.


Moim celem w tej sesji nie jest pokonanie was w walce, tylko pokonanie was politycznie.
 
Awatar użytkownika
Zaalaos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 878
Rejestracja: sob sty 19, 2008 1:07 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob sie 16, 2014 10:16 am

Mogę mieć problem z regularnym (jeśli w ogóle) postowaniem aż do 3-ciego września. Zbliża mi się termin poprawki z anatomii i rodzina nieco panikuje (a jak wiadomo komputer jest ble i wymysłem szatana). Postaram się dojść z nimi do konsensusu, ale jeśli się nie uda to przez 2 tygodnie niestety będę nieobecny :(
 
Altaris
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1175
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 4:24 pm

Re: [D&D 3.5 FR] Płoną zorze

sob sie 16, 2014 1:27 pm

Uznałem że Arcykapłanki nie zdołałbym skorumpować :P Czekałem tylko na okazję żeby móc zacząć działać.
A co do większej ilości uzależnionych, właśnie po to Samael dał dodatkowe fiolki agonium (jakby się ktoś nie domyślił czym był ten płyn) tamtemu wieśniakowi przecież, żeby grono się powiększyło.
Mogę rzecz jasna zedytować posta (i chyba zaraz się tym zajmę) i dorzucić jeszcze jakąś grupkę ofiar bezpośrednich działań postaci, ale napisanie akcji dla każdej osoby indywidualnie zajęłoby mi cały dzień więc mam nadzieję iż nikt się nie obrazi jeśli tym razem zrobię scenę grupową.
 
Awatar użytkownika
Klebern
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4195
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:53 am

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

pn sie 18, 2014 9:10 am

Ok. To widzę, że sobie przekazujecie info. Myślę, że poczekam jeszcze na to co powie Lord Warp i pchamy dalej. Tamzin udaje się na Eberron. Przez chwilkę myślałem czy nie zrobić mini przygody w Sigil, ale nie będę odciągał od głównego wątku.

Co później zamierza robić reszta?
 
Awatar użytkownika
Ehran
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1854
Rejestracja: pt paź 17, 2008 8:33 pm

[D&D 3.5 FR] Płoną zorze

wt sie 19, 2014 2:52 pm

Klebern pisze:
Ehran, nie zapomniałem o tobie, nie bój się ciebie też będzie czekać nagroda za postępowanie twojej postaci. Ale póki co musiałem ci dać troszkę po łapkach, boś za bardzo się rozbrykał. Ale nie przejmuj się.

zupełnie nie wiem o czym mówisz :p
ja tylko chciałem się zaprzyjaźnić, to oni zaczeli...

Klebern pisze:
Co później zamierza robić reszta?


chyba postaram się dotrzeć do Lothila 'i w jakiś inny sposób i ją przekonać o sensowności wspierania nas.
Jeszcze kogoś z radców chciałbym przeciągnąć na naszą stronę, ale jeszcze nie zdecydowałem kogo. Ale chciałbym conajmniej dwóch, by werifikować pozyskane przez nich informacje.
Potem chciałbym dowiedzieć się więcej o powiązaniach Ulmor Drihnoth z Zulkirami. Zulkirów nie zapytam... bo jakoś za bardzo jednomyślni są... co jest dziwne.
hmm, może odwiedzę kogoś w Aglarond oraz Rashemen. jako ich wrogowie może coś będą wiedzieli...
Ostatnio zmieniony wt sie 19, 2014 2:53 pm przez Ehran, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości