Zrodzony z fantastyki

 
Skowron95
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 14, 2013 11:49 pm

Początki. Talia czarno-czerwona

sob cze 15, 2013 1:14 am

Witam !

Ostatnio wzięła mnie oraz moich kumpli straszna zajawka na MTG. Kiedyś jeszcze pamiętam moi kuzyni grali w tą wyśmienitą karciankę i również mnie w to wciągnęli, było to jednak dość dawno, miałem może z 10 lat i niezbyt ogarniałem zasad itd, wszystko mi tłumaczyli kuzyni. Jakieś cztery lata temu zajawka wróciła i miałem szczęście bo od kumpla kupiłem za śmieszną cenę jakieś 400 kart. Wszystkie w tym kolory były również mieszane. Pograłem trochęz kumplem ale była to taka gra rozrywkowa, nie trzymająca się czasem dobrze zasad gry. Przejrzałem nie dawno te swoje karty, poszperałem po necie i stwierdziłem, że nie da rady z tego co mam utworzyć nic sensownego, żeby zacząć grać na poważnie. Marzy mi się jakaś porządna talia czarno-czerwona, . Nie mam jednak zielonego pojęcia jak sięzabrać do złożenia takowej talii. Co kupić ? Dużo opinii czytałem, ponoć najlepiej byłoby kupić builder's toolkit i jakiś event deck i ewentualnie z tego zrobić coś sensownego. Nie widziałem niestety jednak żadnych konkretnych event decków z kombinacji kolorów jakie wymieniłem. Bardzo bym prosił o radę co zakupić i jak konkretnie zacząć grać.
 
paprot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 8:09 pm

Początki. Talia czarno-czerwona

sob cze 15, 2013 4:56 pm

Witam poczekaj do 19 lipca wtedy tez wychodzi najnowszy toolkit z core setu M14, dokup z pare boosterków luzem i próbuj coś zlozyć. W intro packi się nie baw bo strata kasy a karty w nich to sam crap. Ogólnie inwestuj w najnowszy blok RTR plus karty ze wspomnianego core setu 14 który pojawi się 7 lipca.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Początki. Talia czarno-czerwona

ndz cze 16, 2013 8:44 pm

W co zainwestowac na poczatku to zawsze trudna kwestia.
Uzaleznione jest to od tego ile pieniążkow chcesz zainwestować.
mono czerwony deck - czyli Red Deck Wins (RDW) jest talią, ktora zawsze grała mniej lub bardziej, ale obecna zawsze była. Szybkość oraz siła tej talii są czasami zdumiewające.
http://www.thecouncil.es/tcdecks/deck.p ... deck=79828
tu masz typową rozpiskę, ale tak jak wspomniał przedmówca - warto poczekać, gdyż nowy core set sprowadza rotację dodatków, a z początkiem września będzie premiera nowego bloku, więc i stary Innistrad będzie rotować. Warto chwilę poczekać i sprawdzić co będzie grało.
JEśli nie chcesz czekać - event deck + jakieś własne upgrejdy, ale szału się nie spodziewaj, Jeśli jednak nie dysponujesz kasą rzędu 700zł na dobry deck - event deck + toolkit z M14

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość