Zrodzony z fantastyki

 
DengarDrake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 7:43 pm

[2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

ndz wrz 28, 2014 7:52 pm

Witam wszystkich, niedługo planuje rozpocząć przygodę ze światem Warhammera RPF. Mam do was kilka pytań :)

1. Jaka ilość graczy jest wymagana ?
2.Jakie i ile kości przypada na jednego gracza ?
3. Jaki jest wymagany wiek gracza ?
 
Awatar użytkownika
pneu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 135
Rejestracja: czw lis 17, 2005 1:44 pm

Re: [2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

ndz wrz 28, 2014 8:38 pm

Cześć,

Witamy w ponurym świecie niebezpiecznych przygód ;)

Twoje pytania:

1. Od 2 (gracz + mg) w górę. Rozsądnie gra się w 4-5 osób.
2. Kostka K100 (czyli 2 kostki k10) najlepiej komplet dla każdego gracza, ale da się grać z jednym kompletem w ostateczności.
3. Z tego co wiem wydawca gry nie podaje limitu wiekowego. Każdą rozgrywkę można dostosować pod wiek graczy, o ile będą chcieli się w to bawić, zrozumieją zasady itd. Ja zaczynałem jak miałem jakieś 12 lat.

Jeśli chcesz zacząć grę w pierwszej kolejności zdobądź podręcznik główny. Na większość tego typu pytań znajdziesz odpowiedź właśnie tam.
 
DengarDrake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 7:43 pm

Re: [2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

ndz wrz 28, 2014 8:51 pm

pneu pisze:
Cześć,

Witamy w ponurym świecie niebezpiecznych przygód ;)

Twoje pytania:

1. Od 2 (gracz + mg) w górę. Rozsądnie gra się w 4-5 osób.
2. Kostka K100 (czyli 2 kostki k10) najlepiej komplet dla każdego gracza, ale da się grać z jednym kompletem w ostateczności.
3. Z tego co wiem wydawca gry nie podaje limitu wiekowego. Każdą rozgrywkę można dostosować pod wiek graczy, o ile będą chcieli się w to bawić, zrozumieją zasady itd. Ja zaczynałem jak miałem jakieś 12 lat.

Jeśli chcesz zacząć grę w pierwszej kolejności zdobądź podręcznik główny. Na większość tego typu pytań znajdziesz odpowiedź właśnie tam.


Dzięki wielkie za pomoc, to teraz pozostaje mi się wyposażyć w księgę zasad :)
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: [2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

ndz wrz 28, 2014 9:47 pm

W podręczniku głównym znajdziesz na samym początku prawie krótką notkę mówiącą o warhammerze a rzeczywistości. Warto by gracze się z nią zapoznali.
Ja w swoim warhammerze nie widziałbym dzieci (12-15) w rolach graczy, bo pojawiają się tam czasami treści naprawdę nie dla takich mimo, iż sam zacząłem bardzo wcześnie. Ale skoro zaczynasz swoja przygodę to nie ma co wybrzydzać.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 28, 2014 9:52 pm przez wysłannik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
DengarDrake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 7:43 pm

[2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

pn wrz 29, 2014 5:40 pm

wysłannik pisze:
Ja w swoim warhammerze nie widziałbym dzieci (12-15) w rolach graczy, bo pojawiają się tam czasami treści naprawdę nie dla takich mimo, iż sam zacząłem bardzo wcześnie. Ale skoro zaczynasz swoja przygodę to nie ma co wybrzydzać.
pneu pisze:
2. Kostka K100 (czyli 2 kostki k10) najlepiej komplet dla każdego gracza, ale da się grać z jednym kompletem w ostateczności.


Aktualnie planuje pograć z rodzeństwem które jest od mnie młodsze :) . Wracając do kwestii kostek, potrzebuje k10 i k10-setka ? Czy po prostu zwykłe k10 ?
Ostatnio zmieniony pn wrz 29, 2014 5:50 pm przez DengarDrake, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

[2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

pn wrz 29, 2014 10:25 pm

Obojętne :) "K10-setka" to swego rodzaju ułatwienie dla człowieka, taka kwestia estetyczna. Jeśli załatwisz sobie 2x k10 to po prostu będziesz musiał ustalić która to jedności, a która dziesiątki. Przy "k100" + k10 jest to jasne od początku po prostu. Równie dobrze mógłbyś używać dwóch k100, tylko głupio by się patrzyło :P

Przykład wyniku K100 + K10:
50 i 5 = 55. 00 i 0 = 100. 10 i 0 = 10 itp
Przykład wyniku K10 + K10:
5 i 5 = 55. 0 i 0 = 100. 1 i 0 = 10 itp.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
KRed
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1136
Rejestracja: pt lip 01, 2005 9:12 pm

[2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

wt wrz 30, 2014 2:42 am

Można grać z dwiema k10, ale trzeba wtedy pamiętać o pewnych sprawach:
- kostki muszą być odróżnialne (mieć inne kolory, wielkość itp.)
- najlepiej ustalić sobie raz na zawsze kolejność odczytywania wyników (przykładowo: u mnie było to "jaśniejsza przed ciemniejszą, kryształ przed matową")

Ale dzisiaj, kiedy nie ma już problemu z dostępnością kostek, lepiej kupić jedną kość z dziesiątkami i drugą z jednostkami - najlepiej pary dopasowane kolorem. O, coś takiego dla każdego grającego i będzie wygodnie:
Obrazek
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: [2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

wt wrz 30, 2014 3:31 pm

My tam zawsze korzystaliśmy z kości 2x k10 i to bym Tobie polecał, tylko pamiętaj, tak jak wyżej było wspomniane, by kostki miały inne kolory lub wzory.
 
DengarDrake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 28, 2014 7:43 pm

[2ed]Początki ze światem Wrahammera RPF, pytania.

wt wrz 30, 2014 8:25 pm

Dzięki jeszcze raz za porady :) !

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości