Zrodzony z fantastyki

 
derkens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 31, 2009 7:06 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

czw sie 06, 2009 4:23 pm

Podrencznik juz mam ^^ teraz szukam lordado regimentu warriorów konnych znajde jakiegos za 50zl?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

czw sie 06, 2009 5:07 pm

derkens pisze:
warriorów konnych

Rycerzy czy maruderów :) ?

Czy sie taki odział znajdzie za 50 zł to nie wiem - poszperaj po sklepach internetowych, czy na allegro. Za 50 będzie trudno znależć ( no, chyba że maruderów bo ci są tańsi), za 60 już dużo łatwiej. A jak na batla 60 zł za 5 konnych to i tak nienajgorzej, szczególnie za tak piękne i bogate w wyposarzenia dodatkowe modele ( wiem co mówię, kupiłem już 2 pudła ryców )
 
derkens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 31, 2009 7:06 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt sie 07, 2009 7:44 am

Mi chodzilo o lorda na koniu za 50zl ^^ zeby mozna go bylo wsadzic w piątke rycerzy konnych. jakieś pomysły? (odnosni lorda oczywiście)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt sie 07, 2009 1:23 pm

Chodzi ci o wyposarzenie, konwersje, czy malowanie :) :razz: ?

Zapewne o to pierwsze, ale tu opcji jest naprawdę sporo. Dam nawet kilka przykładów :

Bohater thzeentha + armour of morrslieb - 3+ ward save na niemagiczne ataki, praktycznie pewna zasłona przed kulami armatnimi, pociskami z balist i katapult czy innymi nieprzyjemnymi niespodziankami, ze o mieczach przeciętnego żołdactwa nie wspomnę. Niestety jak heros dostanie z czegoś co jest magiczne, to już dużo gorzej. A magiczne ataki w batlu ma wbrew pozorom dość sporo rzeczy.

Bohater nurgla + father of blades + armour of dammnation - przeciwnik trudniej nas trafia, musi przerzucać udane trafienia, a na każdej 1 trafia sam w siebie. Ale zostaje mało miejsca na inne wyposarzenie, pozatym nie wszystkie ataki wymagają rzutu na trafienie.

aether sword + helm of many eyes - ASF i ataki ignorujace pancerz. Idealne na bretonię .

A to tylko kilka przykłądowych konfiguracji. Do tego dochodzą wierzchowce, obstawa do jakiej chcemy go dołaczyć, czy rola w armi jaką lord ma pełnić.
 
derkens
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 31, 2009 7:06 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt sie 07, 2009 3:46 pm

Dzięki za odpowiedzi na serio pomogliscie^^ jeszcze raz thx
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn sie 10, 2009 10:32 am

Właśnie kupiłem sobie nowy batalion jaszczurek. No ale niestety, nie koniec wydatków na ten tydzień, bo trza kupić jeszcze Hero unit.
Tak więc zwracam się do was z prośbą o pomoc, jakiego wybrać na start (moja armia ma aktualnie 975pkt). Biorę pod uwagę jedynie skink priesta, oraz saurus scar veterana. (batalion zawiera 12skink skirmisherów, 20 saurusów, 10 temple guardów, 8 cold one ridersów). Osobiście raczej zastanawiam się nad scar veteranem, bo ma 4 ataki+1 za mounta+2 za jakąś tam magiczną broń (nie pamiętam nazwy), co daje razem 7A, a dla lizaka to dość dużo:D
Z góry dziękuję za odpowiedź:)
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn sie 10, 2009 12:35 pm

Priest jest dobry na stedziu z silnikiem, to wiadomo. Natomiast saurus - w zasadzie nie widziałem go jeszcze na małe pkt.. ale na duże obserwowałem go w roli tzw. biegacza. Dajesz mu dwurka i charm of jaguar warrior ( tzw. rakietowe wrotki :razz: ) i niech lata niszcząc rydwany i machiny.

bo ma 4 ataki+1 za mounta+2 za jakąś tam magiczną broń (nie pamiętam nazwy)

Mount nie daje dodatkowego ataku, tylko zwieksza pancerz o 1 ( a cold one nawet o 2 ). Mount co prawda atakuje sam, ale to nie to samo.
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn sie 10, 2009 6:05 pm

the czart pisze:
Mount nie daje dodatkowego ataku, tylko zwieksza pancerz o 1 ( a cold one nawet o 2 ). Mount co prawda atakuje sam, ale to nie to samo.
Wiem:P
Ale wciąż nie uzyskałem odpowiedzi, a chciałbym kupić hero już jutro, więc jeśli można prosić...:)
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn sie 10, 2009 11:17 pm

Ja zawsze kupuje takiego, który najbardziej podoba mi się z wyglądu :)
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt sie 11, 2009 10:41 am

No niestety, dziś nie kupię, bo jeszcze się nie zdecydowałem, a za kilka minut już wychodzę:P
Z tym, że to, że będzie mi się podobał, nie znaczy, że jakoś szczególnie mi się przyda, po prostu saurus da mi przewagę w walce, a skink będzie chronił mój tyłek przed czarami.
 
Rasti
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw cze 11, 2009 5:41 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt sie 11, 2009 8:51 pm

A ja mam następujące pytanie związane z Wojownikami Chaosu. Czy np w mojej armii mogę mieć jednostki np: wojownicy Khorne'a + jakiś ich champion i rycerze Nurlge'a? Chodzi o to, czy mogę mieszać bóstwa między sobą, a no i jak to się ma z chaosem niepodzielnym? Mogę go mieszać z każdym bóstwem?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

śr sie 12, 2009 1:24 pm

Była kiedyś taka zasada, że jak generał miał jakiś mark, to żadna jednostka w armi nie mogła miec przeciwnego. Teraz już tego nie ma, i mozna mieć dowolne marki na odziałach, niezależnie od tego jaki ma lub nie ma bohater. Ba, można nawet dołączać bohaterów do odziałów z innym markiem :) . Z przedmoitami jest podobnie, restyrykcje jak są to, bardzo rzadko .
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

śr sie 12, 2009 11:33 pm

Hej! Mam takie pytanie co do przedmiotu magicznego Wood Elfów - Stone of Rebirth. Ma on napisane z jednej strony "jednorazowego użytku" a z drugiej, że po sprowadzeniu herosa do 1 wounda, daje Ward Save na 2+. I tu pytanie - czy po zaliczeniu wounda, daje ten WS raz, czy już w opór? W sensie jak rozumieć to "jednorazowego użytku" - w sensie "po uzyskaniu wounda" czy "1 raz po uzyskaniu wounda"?

I druga sprawa - nie mogę nigdzie znaleźć, na czym dokładnie polega regeneracja. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć / podać stronę i mniej więcej, gdzie znajdę w podręczniku?

Jeszcze jedno - czy magowie wyższych poziomów mają jakieś bonusy do rzucania czarów, czy tylko większą maksymalną liczbę kostek. Nie wiem gdzie, ale obiło mi się coś, że dostają +1 do wyniku na level (ale to może być totalna bzdura, która mi się z czymś pomyliła :) )
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

czw sie 13, 2009 1:02 pm

Rojek pisze:
I druga sprawa - nie mogę nigdzie znaleźć, na czym dokładnie polega regeneracja. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć / podać stronę i mniej więcej, gdzie znajdę w podręczniku?

Jest w podręczniku głownym ( ksiedze zasad ) pod koniec, ale jeszcze przed fluffem ( w dużej wersji rzecz jasna, w małej jest po prostu pod koniec ksiąrzki ). Sprowadza sie mniej wiecej do dodatkowego sejwa na +4 po pancerzu i wardach, ignorowanego przez killing blowy i płonące ataki.

Rojek pisze:
Jeszcze jedno - czy magowie wyższych poziomów mają jakieś bonusy do rzucania czarów, czy tylko większą maksymalną liczbę kostek. Nie wiem gdzie, ale obiło mi się coś, że dostają +1 do wyniku na level (ale to może być totalna bzdura, która mi się z czymś pomyliła )

Nie, magowie wyzszych poziomów generują po prostu więcej kostek i znają wiecej zaklęć. NIektórzy magowie mają +1 do casta, ale to raczej wyjatek niż reguła . Że to +1 jest do całego wyniku, a nie do każdej kostki to chyba wiesz :) :wink: .
 
Awatar użytkownika
warzywko22
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: wt maja 15, 2007 6:54 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

sob sie 15, 2009 12:28 pm

the czart pisze:
Nie ma już hord, są wojownicy chaosu :razz: .

Ale mam do wydania 300zl max moze ktos cos dopowie z zakupem zeby bylo tanio i dobrze^^ na(500ptk) najlepiej

Batalion i podręcznik armii - w tym limicie nic lepszego opłacalnością nie znajdziesz ( poza nim, zresztą też :razz: ). Podręcznik może być po polsku jak chcesz .


Moim zdaniem wojownicy chaosu to teraz jedna z gorszym armii. Wiem bo próbowałem nią grać. Mówisz, że prócz batalionu nie ma nic opłacalnego?

Ja nie sądzę, by figurki z batalionu były przydatne. Warhoundy zdejmują pierwsi lepsi strzelcy w 1 turze, także nie ma lepszego zastosowania niż osłona dla regimentów, bo nie liczą się do corów, są drogie kiedy dać im poison ataki. Uważałem je za świetne bo myślałem że są light cavalry, okazało się że nie są.

Maruderzy chaosu. Moim zdaniem jedno z lepszych atutów wariorów chaosu. Kosztuje jeśli mu dać uzbrojenie tyle samo co swordsman imperium. Dodatkowo ma zasadę Will of The chaos jak zresztą 99% armii i najważniejsze można bardzo mieszać w jego ekwipunku a nawet wystawiać klocki do flankowania za 40pkt. (warhoundy się mniej nadaja, gdyż przy zestrzeleniu 1 juz nie ma US 5, więc flanka się nie liczy.) Lecz 16 maruderów to mało myślę, że przydatne byłyby 2 klocki po 21 - 23. Kolejna zaleta to możliwość nadania marka. Jednak mark of khorne nie jest tak świetny jak się wydaje, przeciwnik łatwo może manipulować takim oddziałem, który musi szarżować i ma immune to psychology. Więc ja preferuję na maruderach mark Slaanesha.

Maruderzy konni. Chyba najlepsza konfiguracyjnie jednostka. Jest Lekką kawalerią, można im dać broń strzelecką, mogą sprzelać po ruchu, dotakowo świetnie niszczą maszyny, flankują, lub wpadania na tył armii, ostrzeliwując throwing axami. W połączeniu z knightami chaosu tworzą bardzo groźną broń, bo mogą bardzo szybko znaleść się na tyle wrogich oddziałów.

Taktyki jakie udało mi się wymyślić przez tydzień gry tą armią

- Wulfrik the Wanderer z oddziałem 25 opancerzonych maruderów z Gw i markiem Slaanesha wchodzi na tył armii z końca stołu, Knighci chaosu lecą na najsłabszy oddział tak żeby po 1 turze walki go zmiażdżyć i też być na tyłach wrogiej armii. Przeciwnik nie wie co robić, bo każdy ruch może być zły kiedy z przodu lecą 3 klocki: Choseni i Warriorzy

- Tworzymy Bohatera Tzeentcha, dając mu dysk (20 zasięgu lotu) i robiąc bo BSB (w tej armi BSB może mieć tarcze i gifty :) ) z Banner of Doom. Dzięki niemu przy dobrym ustawieniu bohatera cała armia przeciwnika ma -1 do LD. Atutem tego będzie 2 czarodziejów Slaanesha którzy potrafią namieszać i moim zdaniem są najlepszym rozwiązaniem do armii chaosu. Nie zadają dobrego dmg ale mają świetne czary taktyczne. (chociaż 6 czar jest świetnym DMG dealerem) Dodatkowo wystawiamy Hell Cannon, którego atutem nie jest wbrew pozorom siła uderzeniowa jak katapulty tylko tam gdzie spada test Paniki na LD -1. Czytaj razem mamy test paniki na LD -2, a jak doświadczeni gracze wiedzą panika jest najlepszym przyjacielem wygranej, szczególnie kiedy oddziały strzelające biegną do tyłu zahaczając artylerię.

- Nastawienie armii na magię. 3x 2 lvl Sorcerer: Nurgla, Tzeentha, Slaanesha. Można połączyć 2 czary, dzięki którym miałem okazję przez szarżę Sorcererem Slanesha rozwalić w 1 turze oddział 25 swordsmanów z czarodziejem. Mianowicie Festus the Leechlord (spec bohater nurgla) rzucił na oddział czar -1siły i -1tafa, a Czarodziej slaanesha rzucił ostatni czar ze swojej domeny czyli test tafa dla całeko oddziału albo auto rana bez ochrony pancerza.

- Nieruszalny Klocek Chosenów dzięki sztandarowi 5+ worda w fazie strzelania i 5+ regeneracji i poison atakom dzięki Festus The Lechlord. Z doświadczenia wiem, że wszystko po nim strzela, czyli droga wolna dla naszych knightów i innych warriorów. Druga możliwość nic po tym nie strzela niszcząc resztę. W tedy jest problem jak nasi Wybrańcy zaatakują :wink:

- Armia stworzona na trollach, ograch, warhoundach i dragon ograch + hell cannon. Jest świetny specjalny bohater Król trolii. Zobaczcie i przeanalizujcie army booka pod tym aspektem :) Jedank to strasznie niemiłe nastawienie cenowe, i figurki lepiej konwertować bo ogry chaosu i dragon ogry są strasznie brzydkie :hahaha:

Największym atutem chosu jest klimat. Moim zdaniem obecnie posiada najładniejsze figurki z całego battla. Szczególnie metale chosenów i plastiki Knightów, które nawet bez pomalowania wyglądają świetnie.

Jednak znalazłem w tej armii zbyt dużo minusów i postanowiłem nią nie grać.
- Praktycznie brak strzelania
- Przy cenach figurek praktycznie jednolitość rozpisek (jeśli chodzi o zawody)
- Łatwo manipulować khornitami
- Wszystko co chcielibyśmy wystawić kosztuje strasznie dużo pkt ! :<
- Przeciwnik przeważnie posiada ogromną przewagę liczebną, więc chaośnicy są łamani w walce na prawo i lewo. (a ja mam do tego słabość bo zawsze psuję kluczowe testy Liderki :<)
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

sob sie 15, 2009 5:38 pm

Jeszcze jedno pytanko - dostałem za zadanie stworzyć listę armii, bo jutro mam nauczyć się grać 8)
Tak więc:
Czy mogę dołączyć Skink Chiefa do Skink Skirmisherów?
Jeśli Skink Chief ma 3A, wykupuję mu dodatkową broń oraz sword of battle, który daje +1A, to Skink Chief ma 4, czy 5A? Bo chyba dodatkowa broń daje +1A, i sword of battle daje kolejne 1A, tak?
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

sob sie 15, 2009 9:14 pm

Didek pisze:
Czy mogę dołączyć Skink Chiefa do Skink Skirmisherów?

Jeśli herszt jest piechurem i nie ma jakiś dodatkowych obostrzeń w księdze jaszczuroludzi (której nie znam), to tak

EDIT: aha, jeśli owi skink skirmiszerzy są skałtami (nie wiem czy są, ale wolę to dodać na wszelki wypadek ;) ) a herszt nie, to nie może być wystawiony wraz z nimi poza Twoją strefą rozstawienia.
Didek pisze:
Jeśli Skink Chief ma 3A, wykupuję mu dodatkową broń oraz sword of battle, który daje +1A, to Skink Chief ma 4, czy 5A? Bo chyba dodatkowa broń daje +1A, i sword of battle daje kolejne 1A, tak?

4 ataki, magiczne bronie tracą swoje "zwykłe" atrybuty (chyba, że w opisie podano inaczej). Innymi słowy: sword of battle przestaje być traktowany jako "broń ręczna" (i nie można do niego dołożyć drugiej), choć ponieważ zajmuje tylko jedną dłoń, dalej możesz zabrać tarczę.
 
Awatar użytkownika
warzywko22
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 124
Rejestracja: wt maja 15, 2007 6:54 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

ndz sie 16, 2009 12:51 pm

Didek pisze:
Jeszcze jedno pytanko - dostałem za zadanie stworzyć listę armii, bo jutro mam nauczyć się grać 8)
Tak więc:
Czy mogę dołączyć Skink Chiefa do Skink Skirmisherów?
Jeśli Skink Chief ma 3A, wykupuję mu dodatkową broń oraz sword of battle, który daje +1A, to Skink Chief ma 4, czy 5A? Bo chyba dodatkowa broń daje +1A, i sword of battle daje kolejne 1A, tak?


- Możesz dołączyć :)

- Magiczne bronie zmieniają twój zestaw na hand weapon, więc jeśli chcesz dać magiczną broń dodaj do niej shielda :)
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn sie 17, 2009 10:24 pm

warzywko22 pisze:
- Możesz dołączyć :)

Nawet jeśli skink skirmisherzy mają zasadę skirmisher, a skink chief jej nie ma?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt sie 18, 2009 2:15 pm

Didek pisze:
Nawet jeśli skink skirmisherzy mają zasadę skirmisher, a skink chief jej nie ma?

Dokładnie :) .
warzywko22 pisze:
Ja nie sądzę, by figurki z batalionu były przydatne. Warhoundy zdejmują pierwsi lepsi strzelcy w 1 turze, także nie ma lepszego zastosowania niż osłona dla regimentów, bo nie liczą się do corów, są drogie kiedy dać im poison ataki. Uważałem je za świetne bo myślałem że są light cavalry, okazało się że nie są.

Przesadzasz odrobinkę :razz: . W batalionie masz pieski, które choć słabe, są bardzo tanie i idealnie nadają sie do różnego rodzaju samobójczych manewrów, odginań szarż, osłaniania boków czy choćby i do trzymania ćwiartek. Masz maruderów, któruch sam chwalisz. Masz rycerzy, jeden z najmocniej bijących w batlu odziałów. No i są wojownicy, których też sobie bardzo cenię, co prawda przydają sie tylko na pewne konkretne armie, ale też dają radę mimo ceny.

warzywko22 pisze:
auto rana bez ochrony pancerza.

Tak włąściwie to beż ZADNEGO sejwa ( ni pancerza, ni warda ni regenki ) - świetny czar do niszczenia dużych klocków i bretońskich rycerzy.

warzywko22 pisze:
- Wszystko co chcielibyśmy wystawić kosztuje strasznie dużo pkt ! :<

Fakt, choć do pewnego stopnia jest to też zaleta. bo nie trzeba dużo modeli by grać na większe pkt. i armia wuchodzi dość tanio w ZŁ :D .

warzywko22 pisze:
- Tworzymy Bohatera Tzeentcha, dając mu dysk (20 zasięgu lotu) i robiąc bo BSB (w tej armi BSB może mieć tarcze i gifty ) z Banner of Doom. Dzięki niemu przy dobrym ustawieniu bohatera cała armia przeciwnika ma -1 do LD. Atutem tego będzie 2 czarodziejów Slaanesha którzy potrafią namieszać i moim zdaniem są najlepszym rozwiązaniem do armii chaosu. Nie zadają dobrego dmg ale mają świetne czary taktyczne. (chociaż 6 czar jest świetnym DMG dealerem) Dodatkowo wystawiamy Hell Cannon, którego atutem nie jest wbrew pozorom siła uderzeniowa jak katapulty tylko tam gdzie spada test Paniki na LD -1. Czytaj razem mamy test paniki na LD -2, a jak doświadczeni gracze wiedzą panika jest najlepszym przyjacielem wygranej, szczególnie kiedy oddziały strzelające biegną do tyłu zahaczając artylerię.

A widziałeś ten temat :wink: - Taktyka-terroru.html-vp977901.html#977901 ?
 
Pawcio1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr gru 26, 2007 9:21 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

sob sie 22, 2009 7:28 pm

Czy jest jakaś fanowska strona o WFB? Chodzi mi tu o polski fansite czy coś w tym stylu
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn sie 24, 2009 1:50 pm

Jak chodzi ci o erpega - http://wfrp.polter.pl/ .

Jak o bitewniaka - http://forum.wfb-pol.org/ .
 
Awatar użytkownika
Skaven123
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 30, 2009 7:50 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

czw sie 27, 2009 1:26 pm

Witam.
Ponieważ zbieram armię jaszczuroludzi i kupiłem już batalion, mam pytanie odnośnie dalszego zakupu. Mam zamiar kupić dwóch bohaterów: Chakax'a i Skink Priest'a, tylko czym różni się Skink Priest od Skink Priest with Feathered Cloak?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

czw sie 27, 2009 1:41 pm

Skaven123 pisze:
tylko czym różni się Skink Priest od Skink Priest with Feathered Cloak?

Wyglądem :razz: .
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

czw sie 27, 2009 3:52 pm

No i tym, że jeśli dasz temu drugiemu cloak of feathers, to go widać. Dobre dla tych, którzy wyznają zasadę "what you see is what you get". A w dodatku to chyba Skink Chief ma ten cloak na sobie?
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

sob wrz 05, 2009 11:25 am

Mam pytanie co do magicznego przedmiotu "The Ruby Goblet" z armii Bretonni. Oto jego opis:
This magic item will start to take effect at the end of the first phase during which the bearer or his unit suffers an unsaved wound. From that moment on, the bearer (and any unit he is with) cannot be wounded on better than a 3+ from any non-magical source.

Czy to znaczy, że po otrzymaniu pierwszej nieochronionej rany, nie można mnie trafić gdy wyrzuci się 3 lub więcej, używając niemagicznych broni?
Ostatnio zmieniony sob wrz 05, 2009 11:27 am przez Didek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Astridgas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 29, 2009 9:38 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

ndz wrz 06, 2009 3:36 pm

Witam, niedawno udało mi sie zebrac i znowu zaczac sie bawic w WFB obecnie zbiram DE, mam juz batalion i co moglibyscie mi poradzic na dalszy zakup? tak do 2000 pkt narazie? z herosow nie wiem czy wybrac lokhira czy malusa (i chyba plus dwie czarodziejki) a w sklad armii chcialem zeby wchodzila hydra bojowa bo sie dobra wydaje, ale jak tak nie jest to powiedzcie ;)
 
Awatar użytkownika
Didek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 391
Rejestracja: pt sty 25, 2008 7:56 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn wrz 07, 2009 6:01 pm

Grałem na DE, hydra zeszła w 2 turze, każdy drży przed stegadonem z silnikiem (nie otrzymałem nawet 1 rany...) 8) A z tego co wiem, to Malus bylby lepszy, niezawodny skrytobójca. Co do lorda - nigdy nie kupuj Malekitha:)
 
Astridgas
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 29, 2009 9:38 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt wrz 08, 2009 8:04 pm

aha no dzięki, ale troche sie dziwie ze tak szybko zeszla (wydaje sie calkiem mocna) a tak poza tym to w co warto zainwestowac?
 
Anonim_1

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt wrz 08, 2009 8:26 pm

Didek pisze:
A z tego co wiem, to Malus bylby lepszy, niezawodny skrytobójca.

Ten Malus na zimnokrwistym, z koksiarskim majchrem i związanym z nim demonem, który pakuje mu współczynniki? Skrytobójcą on akurat nie jest.

Astridgas pisze:
a tak poza tym to w co warto zainwestowac?

Dark ridersów, harpie, osobiście lubię też black guard, ale słyszałem narzekania, że jest droga (no i na piechotę :)).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość