Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

czw gru 03, 2009 2:51 am

Valdee pisze:
Obecnie Chaos jest podzielony na warriorsów, beastmenów i demony. Każda z nich to oddzielna armia i nie mogą być one łączone.


Tu kolega ma w zupelnosci racje.

michalh pisze:
Chciałbym złożyć oddział core z kilku bloodlettersów (demon) i gorów (beastman)


Dodam jeszcze, ze kolega cos zasad chyba ani razu nie przeczytal od deski do deski ;]
Jednak domyslam sie skad takie przypuszczenia, nowe zasady np. do Lizakow pozwalaja otoczyc jednostki Kroxigorow Skinkami. Jednak to ma logiczny sens, a tu chcialbys polaczyc dwie normalne jednostki, a tak WFB nie dziala, kazda jednostka jest inna i ma inne statystyki. Wiec sie nie da i pewnie nigdy na to nie pozwola bo nie mialo by to sensu (trendem jest uprawszczanie gry).

Pozdrowka!
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt maja 07, 2010 8:00 pm

Więc tak,chciałbym zacząć grać w Warhammer FB.Na początak planowałem kupno zestawu "Bitwa o przełęcz czaszki".Czy to dobry wybór? :help: Nie wiem też jaką armią będe grać. :help: .Która jest najlepsza? :help:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt maja 07, 2010 10:45 pm

A ile chcesz wydać?

Przełęcz jest o tyle dobra, że dostajesz gotowiec do gry dla 2 osób, w tym trochę terenów, oraz farby i pedzel do pomalowania.

Jeśli jednak nie chcesz rozwijać tematu tych armii (Gobliny oraz Krasie) to raczej nie opłaca się kupować. Jesli bowiem szukasz armii ciekawej do grania, czyli z tzw. Flaffem, a niekoniecznie wygrywającej zawsze, to zarówno krasie jak i gobliny są rewelacyjne. Posiadają niesamowity klimat, oferując ciekawą rozgrywkę. Ponadto Gobliny to chyba najtańsza armia na starcie, bo na patrol (500-750 punktów bez "zaawansowanych" jednostek) nie wydasz jakoś duzo kasy.
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

sob maja 08, 2010 2:59 pm

Mam gdzieś około 300zł.
Zastanawiałem się między Hordami Chaosu,Skavenami a Lizardami.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

sob maja 08, 2010 5:45 pm

W takim wypadku chyba najlepiej kupić po prostu Batalion.

Batalion Wojowników Chaosu zawiera: 12 Chaos Warriors, 20 Chaos Marauders, 10 Chaos Warhounds, 5 Chaos Knights.

Batalion Lizardmanów zawiera: 20 Saurus Warriorów, 12 Skinków, 10 Temple Guardów oraz 8 jeźdźców na Cold One'ach.

Batalion Skavenów zawiera: 40 clanrats, 20 Plaguemonks, 6 Giant Rats, 2 Rat Ogres, 3 Packmasters.

Teraz trochę szczegółów. Poszczególne bataliony mają dość zbliżona liczbę punktów, a do gry brakuje ci tylko jakiegoś HQ (dowódcy). Sumarycznie (przy rozwijaniu armii) najdroższy w złotówkach jest Chaos, posiada on jednak bardzo potężne jednostki, a taktyka polega na zasadzie walca i szarży jeśli tylko można szarżować (zwłaszcza jak grasz Kornikami). Do tego dochodzi jeszcze poniekąd wybór boga chaosu, którego magia i przywilejami bedziesz mógł wspierać swoje jednostki - jest to ważna sprawa, gdyż każdy bóg oferuje inne możliwości.

Lizardmani i Skaveni nadrabiają liczebnością. Mają słabsze jednostki, dlatego bardzo ważnym elementem staje się przemyślana konstrukcja armii oraz taktyka, bez której będziesz miał typową jesień średniowiecza.
Ostatnio zmieniony sob maja 08, 2010 5:47 pm przez Specu, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn maja 10, 2010 1:12 pm

Specu pisze:
Do tego dochodzi jeszcze poniekąd wybór boga chaosu, którego magia i przywilejami bedziesz mógł wspierać swoje jednostki - jest to ważna sprawa, gdyż każdy bóg oferuje inne możliwości.

Dokładnie. Szczególnie, ze bogów można mieszać ( tzn. używać wielu na raz ).

Lizardmani i Skaveni nadrabiają liczebnością. Mają słabsze jednostki, dlatego bardzo ważnym elementem staje się przemyślana konstrukcja armii oraz taktyka,

Lizaki nie są hordówką. I nie mają słabych jednostek. Mają niezłą piechotę i kawalerię, bardzo dobrą magię, miłych pestko-zapychacz w postaci skinków, no i oczywiście enginy, będące naprawdę niezłym wsparciem.

Sumarycznie (przy rozwijaniu armii) najdroższy w złotówkach jest Chaos

Ja bym powiedział, że najtańszy ( i wiem co mówię, bo akurat chaosem gram :) )
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn maja 10, 2010 4:27 pm

Zastanawiam się też nad Tombs kings of Khemri ,chyba jednak zdecyduję się na bitwę o przełęcz czaszki.I jeśli chce kupować jakąś armię muszę najpierw mieć podręcznik do tej rasy,tak? :help:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt maja 11, 2010 1:44 pm

Testar pisze:
I jeśli chce kupować jakąś armię muszę najpierw mieć podręcznik do tej rasy,tak?

Zasadniczo tak :) .
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt maja 11, 2010 2:43 pm

Warto też wspomnieć, że już w lipcu wychodzi nowa, ósma edycja Warhammera, i może warto wstrzymać się z zakupami do tego czasu, bo dużo może się pozmieniać. W nowej "Bitwie o przełęcz czaszki" (choć okfoz to już nie będzie ta bitwa) zamiast, jak przez dwie edycje, zielonych i krasnali, będą skaveny i wysokie elfy.
 
kintharo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 11, 2010 2:51 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt maja 11, 2010 3:13 pm

Witam wszystkich :)

W WFB grałem dawno dawno temu Dwarfami. Jak dobrze pamiętam miałem ze 2 pudła Clansmenów, thundergunnersów, ironbreakersów, thron of power i moich kochanych trollslayerów wzbogaconych dragonslayerami :) no i oczywiście artyleria... no ale to nie miejsce na wspominki. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie powrót do tej pięknej gry.
Nie znalazłem opcji wyszukiwania użytkowników forum po miejscu zamieszkania. Chcę się dowiedzieć jak mogę to zrobić ponieważ chcę znaleźć ekipę do grania a jak szczęście dopiszę to może nawet ktoś się Dwarfów pozbywa :D
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt maja 11, 2010 5:34 pm

Ale podstawowe pytanie - skąd jesteś :) ?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt maja 11, 2010 6:10 pm

the czart pisze:
Ja bym powiedział, że najtańszy ( i wiem co mówię, bo akurat chaosem gram :) )


Sry... polyliło mi się z 40k :P
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt maja 11, 2010 6:56 pm

Kintharo - polecam forum border princes. Tam siedzi dużo więcej miłośników wfb niż na polterze i na pewno znajdziesz kogoś do gry.
 
kintharo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 11, 2010 2:51 pm

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt maja 11, 2010 11:28 pm

Racja nie sprecyzowałem :) Białystok

dzięki Panowie
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt maja 14, 2010 1:15 pm

Zdecydowałem się na Skaveny.
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

śr lis 24, 2010 4:07 pm

Mam pytanie.Już wcześniej pisałem w tym temacie,ale pomyślałem że poczekam do początku 8 edycji.Otóż zamierzam sobie kupić zestaw "Wyspa krwi".Ze Skavenami i wysokimi elfami (obydwie rasy fajne).Gdzie mogę go kupić najtaniej (Jak dotychczas znalazłem to za 220zł-Polska edycja)??? Gdzie mogę kupić jakieś tanie i dobre farby??? (Z naciskiem na słowo tanie) :help: :help: :help: :help: .I czy oprócz farbek i zestawu nie muszę na start kupować nic więcej???
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

śr lis 24, 2010 4:20 pm

Testar pisze:
.I czy oprócz farbek i zestawu nie muszę na start kupować nic więcej???

Zasadniczo tak, tylko same tylko modele z "wyspy" to zdecydowanie za mało do "poważnego" grania ( nie mówiąc już o tym ze to tylko 2 z 16 armii, a do obydwu i tak w zestawie wielu oddziałów brakuje ). To nie jest tanie hobby :razz: .
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt lis 26, 2010 9:03 pm

the czart pisze:
To nie jest tanie hobby

Wiem :razz:
Testar pisze:
Gdzie mogę kupić jakieś tanie i dobre farby??? (Z naciskiem na słowo tanie)

Bardziej mi oto chodzi :razz:
Prosiłbym tez o napisanie jak się mniej-mięcej gra.I czy warto zbierać.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

sob lis 27, 2010 3:49 pm

Prosiłbym tez o napisanie jak się mniej-mięcej gra.I czy warto zbierać.

Czym grać i co zbierać ? Doprecyzuj :razz: ...
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

ndz lis 28, 2010 2:09 pm

the czart pisze:
Czym grać i co zbierać ? Doprecyzuj ...

No warhammer fantasty battle.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

ndz lis 28, 2010 2:26 pm

No warhammer fantasty battle.

Ale jaką armię ? Dopecyzuj :razz: ...
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn lis 29, 2010 4:43 pm

the czart pisze:
Ale jaką armię ? Dopecyzuj ...


Aaaaaa.... Jakąkolwiek! Ogólnie! Nie jestem dorosły-300zł to dla mnie dość duże pieniądze.
 
Awatar użytkownika
Yrkoslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: śr sie 11, 2010 9:43 am

Re: Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pn lis 29, 2010 4:51 pm

Szczerze - za 300 zł w WFB czy WH40K nie pograsz. Systemy bitewne GW należą do najdroższych i najbardziej obciążających w całej galaktyce. Słowem, 300 blaszek to świetna kwota na wejście w to hobby, ale byłby to wydatek absolutnie wstępny. By pozbierać armię godną nazywania armią (2250 pkt) to trzeba szykować od 1000 zł wzwyż, zależnie od armii (elitarne armie są tańsze niż hordy, zazwyczaj). Nie chciałbym zniechęcać do tego szlachetnego hobby, ale trzeba mieć świadomość, że kasy trzeba mieć w bród, jeżeli chcemy szybko i regularnie rozbudowywać naszą armię.

CO do farb. Tanie i dobre? Vallejo - wyśmienita jakość, ogromna paleta barw, cała seria klonów farbek Citadel, można znaleźć po 7 zł za buteleczkę (w której jest 7ml więcej farbki niż w słoiczkach GW). Jeżeli chcemy jeszcze taniej, można spróbować Pactry firmy TESTOR - małe słoiczki, przeciętne farby (ale kryją, a niektórzy wręcz je lubią), ale tanie jak barszcz, bo koło 4 - 5 zł za słoiczek.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt lis 30, 2010 2:20 pm

Yrkoslaw pisze:
ale trzeba mieć świadomość, że kasy trzeba mieć w bród, jeżeli chcemy szybko i regularnie rozbudowywać naszą armię.

No, nie do końca. Armię zbiera sie zwykle dość długo ( moją gwardię imperialną robię już ponad 4 lata ) więc wydatki, choć duże, takie straszne nie są, bo są rozłożone w czasie.

Co do armii. Najtańszą są zdecydowanie ogry ( mi. dzięki bardzo opłacalnemu batalionowi ), ale nie przypadkiem są też najsłabszą ( w wypadku demonów - chyba najlepszej armii jest odwrotnie, są najdroższe ). Ogólnie taniej wychodzą armie używające co oczywiste mniejszych ilości modeli, ale też takie gdzie większość oddziałów jest dostępna w wersji plastikowej - wojownicy chaosu, zielonoskórzy, wysokie elfy, w mniejszym stopniu krasnoludy, imperium i bertonia. Jeszcze więcej trzeba się wykosztować na wspomniane demony, najemników czy krasnoludy chaosu, bo tak jest mało plastików, a i modele czasem ciężko zdobyć.
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt lis 30, 2010 5:22 pm

Yrkoslaw pisze:
Szczerze - za 300 zł w WFB czy WH40K nie pograsz. Systemy bitewne GW należą do najdroższych i najbardziej obciążających w całej galaktyce


Wiem,jeśli zdecyduję się zbierać fundusze zdobęde :D.Chodzi mi głównie o to jak się gra i czy warto zbierać.
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

wt lis 30, 2010 5:50 pm

Zbierać zdecydowanie warto :D . Można spotkać ciekawych ludzi, jest w tym i zabawa, i kombinowanie i modelowanie i malarstwo i jeszcze nauka języka nawet ( czy to slangu, czy angielskiego ).

A jak się gra ? Fajnie, ale tyle to każdy wie :razz: . Zasadniczo gra 2 lub więcej graczy ( najczęściej parzysta ilość ), każdy swoją armią ułożoną na konkretny limit punktów według schematu organizacyjnego armii ( w batlu każda jednostka musi przynależeć do jednej z 5 kategorii - lordów, herosów, oddziałów podstawowych, specjalnych lub rzadkich ). Armie różnią się stylami grania, jednostkami, profilami, czy też zasadami specjalnymi. A gra się według zasad regulujących wszystkie istotne aspekty gry - ruch, walkę, magię i td. Gra sie turami naprzemiennie ( moja cała, twoja cała ), aż do zwycięstwa, lub końca limitu tur ( zwykle 6, ale może być więcej ).

Pomogłem :) ?
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt gru 03, 2010 12:47 pm

Tak :),mam jeszcze kilka pytań:
-Warto zbierać kilka armi?
-Gdzie kupić te farby?
-Mam kolegę który by grał ale raczej by nie zbierał (za drogie dla niego) :? ,to mógłby dwie armie zbierać,czy warto?
-Z kim zagrać?
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

pt gru 03, 2010 2:06 pm

No nie wiem, już jedna armia to spory wydatek ( pożądana armia turniejowa, tak na 2500 pkt. z malowaniem, konwersjami i pewnym zapasem opcji do złożenia to zależnie od armii tak 1500-2000 zł ). Jak już koniecznie chcesz zbierać 2 armie to niech będzie to coś kompatybilnego ( np. wysokie elfy i skaveny bo obu można dostać w dość promocyjnej cenie w jednym zestawie dla początkujących ). Ogólnie zestaw ( island of blood ) jest dobrą opcją na początek, bo modelami zawsze można się podzielić albo sprzedać, a kostki, miarki i księga zasad ( skrócona o modelarstwo, malowanie i historię świata ) to w kwestii grania konieczne podstawy. Zestaw kosztuje około ( zależnie gdzie kupujesz ) 180-250 zł, ale sporą część da się odzyskać potem jak się sprzeda nieużywane elementy.

A co graczy - poszukaj sam, może w twoim mieście lub pobliżu działa jakiś klub bitewniaków ?
Ostatnio zmieniony pt gru 03, 2010 3:53 pm przez the czart, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

ndz gru 05, 2010 3:03 pm

the czart pisze:
pożądana armia turniejowa


E,czy ja wiem-na turniejach.Raczej tak w kręgu przyjaciół :) .

the czart pisze:
180-250 zł,

Gdzie 180? Najtaniej jakmi się udło znalezć to 220.
 
Testar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 07, 2010 7:47 pm

Początkujący w Warhammera Fantasy Battle

ndz gru 05, 2010 3:15 pm

A i jeszcze jedno.A prop tych farbek,to muszę być jakieś specjalne.Gdzie je kupić? (i w internecie i "fizycznie").

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości