Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 16, 2007 7:11 pm

Wiem, ze zadalem juz to pytanie, ale potrzebuje odpowiedzi bardziej łopatologicznej(prostszej :razz: ). A wiec: Black orki wszystko o nich.

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 16, 2007 7:41 pm

Frank The Tank pisze:
Wiem, ze zadalem juz to pytanie, ale potrzebuje odpowiedzi bardziej łopatologicznej(prostszej ). A wiec: Black orki wszystko o nich.

Miszczu, odpowiem Ci bardzo łopatologicznie: idź do Barda (Kraków, ulica Batorego) lub Szecherezady (okolice Małego rynku) lub gdziekolwiek indziej i kup sobie kodeks Orków i Goblinów (uważaj przy tym aby przypadkiem nie wcisnęli Ci tego ze starej edycji).

Ewentualnie zawsze możesz poprosić, aby Ci na chwilę dali książeczkę i poczytać sobie na miejscu, w sklepie..

[złamanie regulaminu] Jeśli zaś masz zapędy złodziejskie ściągnij to sobie z neta Torrentem, DC, Kazą lub czymkolwiek w tym typie. [/złamanie regulaminu]

Bo my zawartości całej księgi na forum niestety nie przepiszemy...

Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 16, 2007 7:55 pm

Wiem, wiem musze sobie kupic, ale ostatnio wydalem cala kase wlasnie na tych black orkow, a grac trzeba :)

Anonim_1

pt lut 16, 2007 8:21 pm

Frank The Tank - grasz bez kodeksu? Jak?

Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec

pt lut 16, 2007 8:54 pm

Szczerze- też to przerabiałem. Grałem sobie wesoło bez AB, a kiedy kupiłem, to okazało się, że połowy zasad armii nie stosowałem... :( Przy kolejnej tego błędu nie popełniłem.
Więc Fank the Tank - kolejność masz skrzywioną. Na co Ci jednostki, skoro nie wiesz jakie mają statsy, zasady i jak nimi grać??!! Najpierw kupuje się kodeks, a dopiero potem armię!

Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 16, 2007 9:01 pm

Wiem wiem wiem :razz: , ale byla okazja na black orcow(7 za 117 z command groupem(nowi)) wiec kupilem, ale przy najblizszej okazji(niedlugo)
kupie sobie AB, ale teraz jak prosze o statystyki to prosze na mnie nie najezdzac :razz: ...

Anonim_1

pt lut 16, 2007 9:11 pm

Frank The Tank pisze:
ale teraz jak prosze o statystyki

Wydaje mi się, że nie da rady podać Ci statystyk bez łamania praw autorskich. A tych na Polterze nie łamiemy.

Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 16, 2007 9:20 pm

Statsy jednostek można bezproblemowo znależć na GW :razz: , z koztami trudniej, ale od czego są fora rozpiskowe :) ?

Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 16, 2007 11:29 pm

Jezeli jest to łamanie praw autorskich to sry bo nie wiedzialem, jak dla mnie koniec rozmowy na ten temat :)

Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec

sob lut 17, 2007 11:40 am

W takim razie ja się coś zapytam. Nie należę do nowicjuszy w Młotku, ale nie jestem w stanie rozstrzygnąć, czy pewna zasada jest prawdziwa. Chodzi o broń ręczną rzekomo dającą +1 AS w walce wręcz.
W zależności od turnieju słyszałem różne wersje i uzasadnienia. Może Wy wiecie czy taka zasada istnieje?

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 17, 2007 2:36 pm

W połączeniu z tarczą daje dodatkowe +1 AS, przynajmniej kiedyś tak było.

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lut 17, 2007 2:44 pm

Neverwinter pisze:
W połączeniu z tarczą daje dodatkowe +1 AS, przynajmniej kiedyś tak było.

I teraz też tak jest, niedawno czytałem nowe zasady. Przy czym jest pewne ograniczenie - dodatkowy punkt pancerza dostajesz jedynie podczas walki z przeciwnikiem atakującym Cię od przodu.

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 17, 2007 4:50 pm

Chodzi o broń ręczną rzekomo dającą +1 AS w walce wręcz

Rozumiem, że AS = Armor Save? Jeżeli tak to to co usłyszałeś było starą zasadą, która była już w 6 ed., tzn. gdy jednostka ma bron ręczną i tarczę oraz walczy frontem do jednostki przeciwnika (czyli nie była zaszarżowała z flanki lub tyłu, bądź sama szarżowała) to w hth dostaje +1 Sv za taki styl walki (tarcza i mieczem na przykład).
Przykład: Swordsmeni maja light armor (Sv = 6+) oraz shield (kolejne Sv = 6+) co daje im Save na 5+, ale zasada ta daje im dodatkowy armor Save za styl walki i w konsekwencji w hth mają Sv = 4+.

Awatar użytkownika
Forest666
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Re: Początkujacy w Warhammera Fantasy Battle

czw lut 22, 2007 11:22 pm

Mam takie pytanko. Ostatnio na Allegro znalazłem taka aukcje http://www.allegro.pl/show_item.php?item=168524655

I teraz pytanie czy taka katapulta jest uzywana w Wampirach??

I jeszcze jedno Pytanie czy Figury z Warlorda mozna połaczyc do Worka?? Np czy takiego Wampa Z Warlorda ( http://www.jotte.istore.pl/sklep,1121,2 ... 256,0.html ) mog zaadoptowac do Worka i czy to bedzi normalnie uznawane??

A tę( http://www.jotte.istore.pl/sklep,1121,2 ... 565,0.html ) Można by wziąc jako Lahmian'ke.

Co Wy na to??

Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 23, 2007 10:15 am

Ta katapulta to jest z Khermeni Tomb kingsów. Też umarlaki, ale nie wampiry.

Co do wampa, to nie wiem, czy ma odpowiedni rozmiar, ale chyba ( poza oficialnymi turniejami ) to by problemu nie było. A co do wapmpirki to j/w.

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 23, 2007 10:23 am

the czart pisze:
( poza oficialnymi turniejami )

Podejrzewam, że o ile nie trawiłbyś na jakiś palantów to na turniejach też nie było by problemu.
Poza tym pierwszy wampir jakoś mi nie pasuje klimatem do Warhammera (a włożyłby coś na siebie! :) ), kobitka zaś jest całkiem fajna ;)

Awatar użytkownika
Bravd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 23, 2007 10:49 am

Tak myślałem, że to katapulta z Khermi, ale nie byłem pewien i nie chciałem się wypowiadać. A co do figurek, mój kumpel gra Wood Elfami i ma w armii łuczników z LOTR-a i jakoś nikt się nie czepia, nawet na turniejach.

"Niech piaski zakryją całą ziemię..."
Ostatnio zmieniony śr lut 28, 2007 8:18 pm przez Bravd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lut 23, 2007 11:57 am

Katapulta jest z poprzedniej edycji ze starych Undead. Khermijska wygląda normalnie tak http://www.stygiandarkness.com/images/w ... tapult.jpg
Ale tamta też przejdzie na turniejach i ma powergamerską zaletę mniejszego modelu ;)

miweg
Użytkownik
Użytkownik

pt lut 23, 2007 11:21 pm

Ilopunktowe armie znajdują się w BfSP? Czy w Skull Passie mozna wybrać różne konfiguracje uzbrojenia dla figurek? Jakie farbki będą potrzebne do pomalowania figurek?

Awatar użytkownika
Lutrix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 24, 2007 12:01 am

1. Obie armie z BfSP są na około 500pkt.
2. Jeżeli chodzi o opcje złożenia figurek, to nie ma żadnych, ponieważ figurki z tego zestawu są jedno częściowe.
3. Daje link na stronkę GW na której masz całą resztę informacji, w tym jakich farbek trzeba użyć.

http://warhammer.us.games-workshop.com/ ... isBFSP.htm

Pozdro

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 24, 2007 9:44 am

Nie ma czegoś takiego, że musisz użyć tylko takich farbek!
Najlepiej jak będziesz malował tak jak Ci się najbardziej podoba. Polecam przeglądnąć zdjęcia figurek z armii Orks&Goblins na stronie GW w dziale Warhammer. Zobaczysz różne alternatywy malowania goblinów, a może masz własny pomysł na kolorystykę armii?

Awatar użytkownika
Lutrix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 24, 2007 11:53 am

Racja, może źle się wyraziłem, bo nie chodziło mi o kolory farbek, a jakich rodzai się powinno używać, chociaż wiadomo że są jeszcze inne równie dobre.
A można wiedzieć jaką armię zamierzasz zbierać ??

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 24, 2007 8:29 pm

Czy chodzi Ci o mnie? Jeżeli tak to ja już kolekcjonuję armię Empire of Men.
Część moich figurek możesz znaleźć w galerii:
http://bitewniaki.polter.pl/wiliamwolfes-g1218

miweg
Użytkownik
Użytkownik

sob lut 24, 2007 9:04 pm

Thx za odpowiedz. Chodzilo mi o malowanie takie jak na GW poniewaz podoba mi sie ;). No moze poza trollem. Jak myslicie czy dobrze by wygladal pomalowany jak gigant Orc&Goblins? Tzn. pomalowany zielona farba.

Sorq za brak polskich znakow ale tego posta pisze od wojka ktory ma angielskiego windowsa :/

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 24, 2007 9:35 pm

i tak to co jest pokazane na zdjęciu to nie oryginał i w rzeczywistości jeżeli użyjesz tych samych kolorów, które zostaną podane Ci na tacy i najlepsze narzędzia nie sprawią, że twoje figurki będą tak wyglądały.

Najlepiej jak poznasz techniki malarskie, poćwiczysz ich wykorzystywanie i jak będziesz starał się ze wszystkich sił by figurka odzwierciedlała oryginał wtedy może Ci się uda. Potrzebujesz do tego zdjęć w dużej rozdzielczości by widzieć jak malowane są szczegóły. :)

miweg
Użytkownik
Użytkownik

ndz lut 25, 2007 10:49 am

Chodziło mi o schemat kolorystyczny niż jakość ^^ Podoba mi się ten z GW. A co do trolla to pomalowałbym go na zielono jak http://uk.games-workshop.com/orcsandgoblins/giant/1/

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 25, 2007 1:50 pm

nie zależy Ci na jakości ? :shock: długo nie pograsz w WFB - znam takich gości na pęczki :)

Jeżeli nie podejdziesz inaczej do tego tematu to stracisz tylko pieniądze bo za kilka miesięcy znudzi Ci się i będziesz za grosze wyprzedawał figurki. :neutral:

miweg
Użytkownik
Użytkownik

ndz lut 25, 2007 3:25 pm

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzilo o schemat kolorystyczny bo takiej jakosci jak panowie z GW nie osiagne... Ale na jakości malowania mi mocno zależy.

miweg
Użytkownik
Użytkownik

ndz lut 25, 2007 3:26 pm

Źle mnie zrozumiałeś. Chodzilo o schemat kolorystyczny. Chociaż na jakości malowania mi mocno zależy (warhamca bede zbieral w 50 % właśnie z powodów "modelarskich" ;)). Ale poziomu takiego Ty Finochiariego (nie wiem jak sie to pisze ;)) nie osiagne...

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 25, 2007 9:12 pm

Dlaczego nie osiągniesz?? Musisz tylko chcieć i dążyć do celu - ja też kiedyś nie wierzyłem, ze mogę ładnie malować! Wręcz nienawidziłem malować, to było jak kara dla mnie :? :neutral: ale z czasem jak zobaczyłem efekty :mrgreen: wszystko się zmieniło. Trochę samo zaparcia i silnej woli :wink: