Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

ndz lip 04, 2010 2:05 pm

Temat podobny do "Szukam anime" ale nie skupiamy się tutaj na konkretnych typach i rodzajach. Jeśli obejrzeliśmy ostatnio jakąś serię przez którą doznaliśmy katharsis i ogólnego oświecenia, tudzież anime było po prostu solidnym kawałkiem rzemiosła i mamy ochotę je polecić - ten temat jest właśnie do tego.
Wpisujecie tytuł anime, gatunek i minirecenzja co w nim takiego fajnego siedzi i dlaczego jest warte uwagi.
Ma to na celu zbudowanie jak najszerszej bazy danych dla poszukiwaczy :)

Aby nie rzucać słów na wiatr polecę to co ostatnio wpadło mi w oko.

Tytuł: Tengen Toppa Gurren Lagann
Gatunek: Głównie mechy ale znajdują się także inne domieszki

Jak ktoś myśli np. jak ja że w sprawie mechów wymyślono już chyba wszystko to powinien zainteresować się owym anime, aby się nieco zaskoczyć.
Budowa opowieści przypomina nieco Code Geass gdyż bohaterowie z dna prą na szczyt, w międzyczasie dojrzewają i dorastają co buduje fajny klimat. Nam Polakom seria powinna być chyba dosyć bliska bo opowiada o ludziach walczących o wolność, a nasz naród niejeden bój z tego powodu prowadził :razz:
Mocną stroną serii na pewno są barwni bohaterowie, szczególnie Kamina, później Simon, występują proste, choć nawet udane wątki humorystyczne. Później w oczy rzucają się całkiem współczesne nam problemy, zrealizowane w sprawny sposób.
Ogólnie owe anime to opowieść o życiu kilku ludzi w przeciągu kilku lat zrealizowana z dużą dokładnością i jednocześnie opowieść o losach ludzkości, ale nie będę tutaj spojlował :D
Oprawa audiowizualna jest dobra, nie ma się do czego zdecydowanie przyczepić. Dodam też że przy końcu seria zaczyna już ekhem... przesadzać z możliwościami ludzkiego ducha i rozbudowaniem pewnych planów, kto obejrzy ten zrozumie, jednak mimo iż jest to denerwujące to nie powinno odstraszyć.

Polecam tym którzy lubią oglądać rozwijających się podczas biegu fabuły bohaterów, fanom mechów z przyczyn wiadomych, ale myślę że nawet jeśli nie lubisz mechów(ja np. nie przepadam), to reszta tego co jest zgromadzone w tym anime prawdopodobnie i tak sprawi że je polubisz :wink: W każdym razie jeśli podobał Ci się Code Geass to Tengen Toppa Gurren Lagann także powinien się wywiązać :)
Osobiście każdemu radziłbym spróbować, jeśli pierwsze odcinki przypadną do gustu to znak że seria jest dla Ciebie, jeśli nie, to niczego co nas zadowoli nie spodziewałbym się później :)

Scaliłem posty. Nie dublujemy.
Hell.
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 3:04 pm przez Helldog, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Elkhwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 26, 2007 7:51 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Anime

wt lip 06, 2010 11:16 pm

Trochę rozruszam ;)
Perfect Blue
Nieźle trzyma w napięciu, jak na dobry thriller przystało. Niby fabuła prosta, o prześladowaniach gwiazdy pop, a do ostatniej sceny czujemy się zdezorientowani kto za tym wszystkim stoi. Czy to iluzja, czy rzeczywistość? B. dobre ujęcia, prace "kamery", które potęgują napięcie. Grafika jak na produkcję sprzed milenium również dobra, szczegółowa, kolory nie rażą w oczy. Udźwiękowienie - raczej nic wielkiego ale nie czego złego zarzucić, trochę taka jak z gry Max Payne - ma swój klimat.
Dla mnie to jedno z lepszych thrillerów anime jakie miałem okazję obejrzeć i gorąco polecam.
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

wt lip 13, 2010 9:04 pm

Code Geass

Wielka Brytania opanowała większość świata, w tym Japonię. Nastolatek o kiepskim imieniu Lelouch, i jeszcze głupszej ksywce Lulu zdobywa magiczną moc rozkazywania - on wydaje rozkaz, a słuchacz MUSI go wykonać, a żeby nie było za łatwo, działa tylko jeden rozkaz na osobę. Tak przygotowany, zostaje przywódcą buntowników, i wszczyna rebelię przeciw Brytyjczykom.

Ja wiem, że to kretyńsko brzmi, ale naprawdę warto dać temu anime szanse, bo w praniu jest znacznie lepsze - ba, wręcz genialne. Dla mnie pierwszy sezon 9+, drugi na 8.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

wt lip 13, 2010 9:23 pm

O ile ksiązkowych lub filmowych romansów nienawidzę, to w anime jest kilka ciekawych tytułów. Ostatnio spodobały mi się:
Spice and Wolf (chociaż to już jakiś czas temu) - klasyczne fantasy, ciekawa główna bohaterka, dobra fabuła i co nieco ekonomii.
Tsubasa Chronicle - podróże pomiędzy światami, walki itp. Nie wszystkim się spodoba, ale ogólnie spoko.
Kare Kano (His and Her Circumnates oraz jeszcze jakaś inna nazwa) - anime twórcy Neon Genesis Evangelion, IMO bardzo bardzo fajne, chociaż nie wszystkim przypadną do gustu eksperymenty z kreską.


I ogólnie wymieńcie fajne anime, bo Code Geass, Cowboy Bepop, Ghost in the Shell lub Death Note jakoś mnie szczególnie nie zachwyciły, a obejrzałbym se coś przyjemnego, jak skończę Supernatural :spoko:
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

wt lip 13, 2010 10:19 pm

Thoctar, Zobacz sobie Wolf's Rain, albo Blood+. A jak jesteś twardziej to polecam FLCL (nie napiszę o czym, ale drugiego takiego anime nie ma).

Z anime które jeszcze zapadły mi w pamięci to:
Breserk - tylko dla dorosłych ale wciąga. Maga także. Klimt średniowiecza.
Claymor - niezbyt może mądre, ale przyjemnie się oglądało. Też niby średniowiecze i dużo babek z "wielkimi" mieczami ;).
No i jeszcze Trigun - Vash de "Stupido" i jego szaleńcze przygody :P. Klimat taki dziki zachód s-f.
Ostatnio zmieniony wt lip 13, 2010 10:44 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Asthariel
Szef działu
Szef działu
Posty: 620
Rejestracja: ndz kwie 25, 2010 7:56 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

śr lip 14, 2010 1:31 pm

O tak, Trigun jest jednym zn najlepszych anime jakie widziałem. Tylko nie zniechęć się pierwszymi odcinkami, bo potem klimat się zmienia.
Polecam jeszcze Baccano! czyli niechronologiczna (w stylu Pulp Fiction) opowieść o mafii, alchemikach, eliksirze nieśmiertelności, nawiedzonym pociągu, kilku pierwszorzędnych świrach...
Recka: http://anime.tanuki.pl/strony/anime/100 ... o/rec/1283
 
kadim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn cze 14, 2010 1:47 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Anime

czw lip 15, 2010 12:27 pm

Vampire Hunter D
Księżniczka Mononoke
Blood the Last Vampire
to tytuły warte polecenia, 2 horrorki, jedno fantasy.
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

czw lip 15, 2010 8:41 pm

Wymieniać fajne? A mata i jedzta :D :
Tytuł/ocena(1-10)
Hellsing 7
Hellsing Ultimate 12
Gungrave 8
Code Geass 9
Code Geass 2 8
Gundam 00 8
Darker Than Black 10
Darker Than Black 2 7
Utawererumono 8
Jyu Oh Sei 8
Trigun 9
Berserk 9
Claymore 9
Night Head Genesis(ktoś tam wyżej powiedział że Supernatural ogląda - zainteresuj się tym :wink: ) 8
Ergo Proxy 10
Tengen Toppa Gurren Lagann 9
Detroit Metal City 12
Death Note(obie serie) 7
07 Ghost 7
Green Green 8
Tonagura 8
Toradora! 9
Love Hina 9
Blood+ 7
Black Lagoon 8
Black Lagoon 2 8
D-gray Man 8
One Piece 8
Fate/Stay Night 9
Full Metal Alchemist 8
Full Metal Alchemist Brotherhood 9
Full Metal Panic! 9
Full Metal Panic! Fumoffu! 10
Ghost Hunt 8
Golden Boy 10
X 9
Hayate no Gotoku 8
Kuroshitsuji 9
Kaze no Stigma 7
Monster 10
Great Teacher Onizuka 8
RahXephon 9
School Rumble 9
Spiral 8
Shingetsutan Tsukihime 9
To-Love Ru 8

Więcej grzechów nie pamiętam, ale więcej grzechów mam na sumieniu :razz: Po prostu za dużo tego i już pozapominałem :razz:
W każdym razie to co wyżej jest generalnie warte uwagi.
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

ndz lip 18, 2010 9:57 pm

Rany Zychu, raczej nie od tego jest ten temat. Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post.

Serial Experiments Lain
Bardzo niestandardowa opowieść cyberpunk w głębokim, spokojnym onirycznym klimacie. Dużo wątków filozoficznych i nadziana odniesieniami, które doceni maniak komputerów, filozof i miłośnik literatury. Unikatowy styl w warstwie wizualnej, zmieniający się w czasie trwania serii i będący metaforą sam w sobie. Elementy filozoficzne moim zdaniem po większej części wprowadzone mniej natrętnie z z większą gracją niż to się zwykle spotyka, mimo że odgrywają ogromną rolę. Gorąco polecam każdemu, kto może się gdzieś zaszyć i wyciszyć na parę godzin żeby najlepiej odebrać klimat. Mój osobisty #1.
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

Polecane przez użytkowników - Anime

ndz lip 18, 2010 10:39 pm

Ha, to ja polecę Iblard Jikan, anime krótkie (30 minut) acz bardzo ciekawe. Znakomite do obejrzenia po Serial Experiments Lain.
 
Awatar użytkownika
[email protected]
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 16, 2006 9:51 am

Re: Polecane przez użytkowników - Anime

pn lip 19, 2010 12:01 pm

Juuni kokki (The twelve kingdoms) To anime ma w sobie coś. Niby jest wszystko to co w innych. Miecze, wyrzynka, gadające a często i latające bestie, magia, ale zarazem jest takie .. inne. Poniżej komentarz który doskonale oddaje to co sam do niej czuję:
"Seria, która trzyma w napięciu od samego początku, zniewala wspaniałą konstrukcją świata przypominającego nieco Chiny (kto był w Zakazanym Mieście, ten się niekiedy poczuje jak na wirtualnej wycieczce;). Znakomita muzyka, wyraziści bohaterowie to kolejne atuty tej serii. Do tego rzadko spotykana wiarygodność (Zarówno psychologiczna jak i polityczno‑społeczna).
Jest jedno małe ale – niedokończone opowieści, mam na myśli przede wszystkim intrygującą historię czarnego Kirina.
12 królestw to obraz, na którym tylko niektóre fragmenty są skończone. Większość to tylko szkic, który domaga się wypełnienia. Szkoda, że na razie nie zapowiada się na kontynuację."

Wymienione wszystkie zalety i wada - jeżeli będzie jakaś kontynuacja ( w jakiejkolwiek formie) przeczytam/oglądnę z pewnością ( tak jak sięgnąłem do nowel na których bazuje by wiedzieć choć trochę więcej)
Osobista ocena (w skali 1-10) 12 ( co ja gadam - z 15 można dać)
Ostatnio zmieniony pn lip 19, 2010 12:42 pm przez [email protected], łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Schpeelah#144
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 939
Rejestracja: pn sie 21, 2006 8:26 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

wt lip 20, 2010 11:34 am

Właśnie obejrzałem Iblard Jikan i powiem tak: to bardzo ładnie zrobiony, przyjemny i relaksujący... wygaszacz ekranu. Seria malowanych plansz z animowanymi elementami typu deszcz i falująca woda, przez które czasem przemykają narysowane postacie czy wygenerowane komputerowo tramwaje. Nie nazwałbym tego anime.
 
Awatar użytkownika
Elkhwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 26, 2007 7:51 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

czw lip 22, 2010 12:07 pm

La Maison en Petits Cubes / Tsumiki no Ie
Krótkometrażówka. Wspaniała, prosta, sentymentalna podróż poczciwego staruszka i morze wspomnień. W przeciągu tych 10 minut nie ma żadnych zbędnych scen, wszystko jest pokazane tak jak należy. Muzyka, dźwięk doskonale współgrają z tym co jest na ekranie. Atmosfera po części smutna, pesymistyczna ale kończy się optymistycznym akcentem.

Mononoke
Jest to najlepsze anime jakie do tej pory obejrzałem. Wiem, że niektórych może odrzucić specyficzna grafika (mozaiki, pastelowe kolory, drzeworyty), mnie się ona bardzo podoba i stanowi wielki plus serii. Tło gra ważną rolę gdyż samo w sobie zawiera treść oraz buduje klimat. Dźwięki prostych instrumentów (bębny, dzwonki) dobrze współgrają z obrazem. Seria składa się z 5 opowieści grozy. Każda z nich przeraża, wzrusza i zaskakuje.
 
Awatar użytkownika
Adam Jansen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: śr sie 04, 2010 1:41 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Anime

czw sie 05, 2010 9:14 am

Serial Inuyasha. Niedawno dokończony.

Uczennica liceum przenosi się do średniowiecznej japonii. Serial przypomina mi trochę fantasy rpg z motywem wędrującej drużyny, która ma misję do wykonania. Jak każde anime nastawione na walkę, ale nie zabrakło wątków miłosnych i humoru.

Ogólnie polecam wszystkim, mnie się bardzo spodobał.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

sob sie 07, 2010 10:44 am

Zychu, a gdzie na twojej liście Elfen Lied? O, nikt tu jeszcze go nie wymienił :D. Nie dla dzieci, to może dlatego :P. W każdym razie całkiem ciekawe anime, krew się leje cysternami, ale to tylko efekt uboczny niezwykłej historii. Anime, którego nie da się zapomnieć.
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

Re: Polecane przez użytkowników - Anime

ndz wrz 05, 2010 10:34 pm

Mononoke
Jest to najlepsze anime jakie do tej pory obejrzałem. Wiem, że niektórych może odrzucić specyficzna grafika (mozaiki, pastelowe kolory, drzeworyty), mnie się ona bardzo podoba i stanowi wielki plus serii. Tło gra ważną rolę gdyż samo w sobie zawiera treść oraz buduje klimat. Dźwięki prostych instrumentów (bębny, dzwonki) dobrze współgrają z obrazem. Seria składa się z 5 opowieści grozy. Każda z nich przeraża, wzrusza i zaskakuje.


Podpisuje sie oburacz! Doskonala i blyskotliwa, zarowno pod wzgledem tresci jak i formy seria, opowiadajaca o mrocznych stronach ludzkiej duszy, ktore to zostaja zdemaskowane przez fenomenalnego sprzedawce medykamentow (i egzorcystew jednej osobie). Mononoke to dzielo sztuki, kropka.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 05, 2010 10:35 pm przez Denethor, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
vrjgaz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: sob wrz 11, 2010 5:49 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

sob wrz 11, 2010 6:14 pm

Stowarzyszenie szaropiórych
Nie chce mi się rozpisywać na jego temat, bo wszystko można szybko znaleźć w sieci. Powiem tylko, że jest to jeden z moich ulubionych filmów w ogóle, nie tylko animacji.
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

ndz paź 24, 2010 11:54 am

Kurde na Mononoke juz sie czaje dluzszą chwile i nie moge sie zebrac, ale ogladne na bank :P
Ja od siebie moge polecic wymienione juz gdzie indziej 'Code Geass'. Jak dla mnie to anime ma wszystko : ładną kreske (chociaz niektorych moga razic zbyt szczuple i wysokie sylwetki), akcje i dynamike (walki mechów), humor, zaskakujace rozwiązania. Co więcej analogicznie do Death Note głowny bohater do osiągniecia swoich celów uzywa mózgu. Aha i to nie jest jedno z anime, w ktorym nie umiera zaden z glownych bohaterow, właśnie, ze giną jak to na wojnie bywa i nie raz nie dwa przez cos takiego siedzialem z otwartą japą jeszcze dobre 2minuty po skonczeniu odcinka nie mogac powiedziec nic innego jak 'o ku***' albo 'nie wierze"... Ogolnie gorąco polecam :D

Full Metal Panic. Anime składa sie z 3ch czesci (osobiscie marze, zeby wyszła kolejna) z czego pierwsza jest troche komedią, troche poważną wojenną historią, 2ga jest tylko komedią a 3cia tylko akcją - mi podobały sie wszystkie :P Co w tym anime jest godnego polecenia? Głowny bohater. Od dziecka wychowany w armii, zyjący wg surowych regul, widzący dosłownie wszędzie potencjalne niebezpieczenstwo chlopak, ktory w ramach misji jest rzucony w jakze dla niego obcy swiat zwykłego ucznia... Ile z tego powodu wynika nieporozumien i smiesznych akcji nie zlicze :P Jedyne czego mi brakowalo, to srednio rozwinięty watek miłosny - wlasnie dlatego oczekuje kolejnej czesci, moze w koncu cos sie stanie :P

Clannad. Dramat nasiąknięty emocjami, nie tylko negatywnymi. Momentami płakałem ze smiechu oglądając to, czym niepokoilem wspollokatorow, którzy pytali co paliłem :D ale czasami siedziałem ze scisniętym sercem, nie zwracajac wogole uwagi na to, co sie dzieje w realnym swiecie... Pomijajac jeden watek z dziewczynką rozdająca rozgwiazdy najlepsze anime jakie ogladalem narazie.
 
Awatar użytkownika
szaku
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr lis 10, 2010 6:23 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

śr lis 10, 2010 6:33 pm

Mógłbym polecić śmiało wiele produkcji, ale polecę ostatnie co widziałem:
Great Teacher Onizuka - jest to anime o nauczycielu, który w przeszłości należał do gangu, czyli to z niego nietypowego kozaka ;d. Jego styl wychowywania jest specyficzny, ale ostatecznie jest do siebie wstanie przekonać wszystkich, bo można na nim polegać, nie rzuca słów na wiatr. Anime jest świetną komedią z specyficznym humorem, jak pierwszy odcinek się spodoba to śmiało oglądać, bo z każdym odcinkiem jest coraz lepiej. Świetne anime, polecam.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

pt lis 12, 2010 2:24 am

Ostatnio obejrzałem pierwsze 2 sezony D.Gray-Mana
Niby jest Fullmetal Exorcist, ale podoba się :) Oglądam do końca

Łyknąłem też Shounan Jun'ai Gumi - czyli przygody młodego Onizuki (tego z Great Teacher Onizuka). Oglądanie tego po GTO zepsuło trochę zabawę, ale i tak było warto. Teraz sobie GTO odświeżam :)

W kwestii szortów - polecam bardzo fajny horror Kakurenbo (Jest taka dzielnica w Tokyo, gdzie dzieci bawią się w chowanego ... z demonami)
Ostatnio zmieniony pt lis 12, 2010 2:26 am przez dreamwalker, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Lazlo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: pt paź 22, 2010 8:14 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

wt lis 16, 2010 5:48 pm

Polecam:

powyższe Full Metal Alchemist - trzyma w napięciu, genialny klimat
Elfen Lied - chyba najlepsze anime jakie widziałem
Ergo Proxy
Hellsing - Alucard jest genialny ;)
Devil May Cry - Dante to kozak, maksymalnie :D
 
Awatar użytkownika
Nadarev
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: pt maja 07, 2010 2:37 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

śr lis 17, 2010 4:28 am

Nie znalazłem w temacie a myślę, że warte polecenia są :

1. Grobowiec świetlików
2. Akira
3. Kroniki wojny na Lodoss
4. Higurashi no naku koro ni
5. Saikano
6. Afro Samurai
7. Samurai Champloo

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr lis 17, 2010 4:29 am przez Nadarev, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zuhar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 669
Rejestracja: pn paź 20, 2003 2:11 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

śr lis 17, 2010 12:07 pm

Ja się ostatnio nieźle ubawiłem przy High School Of the Dead.
 
Awatar użytkownika
Lasard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 129
Rejestracja: pn wrz 08, 2008 11:26 am

Polecane przez użytkowników - Anime

czw gru 02, 2010 10:00 am

Zgadzam się z Zuharem. To anime było świetne, szkoda, że ma tylko 12 odcinków. Zna ktoś może jakieś inne anime z zombiakami w roli głównej?
 
Awatar użytkownika
Kat_BunBun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 11:31 am

Re: Polecane przez użytkowników - Anime

ndz gru 12, 2010 4:36 pm

Nadarev pisze:
Nie znalazłem w temacie a myślę, że warte polecenia są :

1. Grobowiec świetlików
2. Akira
3. Kroniki wojny na Lodoss
4. Higurashi no naku koro ni
5. Saikano
6. Afro Samurai
7. Samurai Champloo

Pozdrawiam.


Psychodela w Akirze wgniata.
 
Awatar użytkownika
xiu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 149
Rejestracja: pn gru 20, 2010 11:39 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

czw gru 23, 2010 9:49 am

Hymm... Ja bym poleciła jak najbardziej Highschool of the Dead.
Apokalipsa, nie taka pełną parą i raczej horror taki mały. Chodzące trupy. To chyba najlepsze określenie. Obejrzałam cała serię. Postacie są nawet, nawet. I jak to przeważnie bywa jest to Ecchi.
 
Awatar użytkownika
wysłannik
Moderator
Moderator
Posty: 668
Rejestracja: śr cze 09, 2010 10:54 am

Re: Polecane przez użytkowników - Anime

pn gru 27, 2010 10:28 pm

Ja to High School Of the Dead bym odradzał. To anime jest troszeczkę dziwne mówiąc krótko. Mogę polecić za to Bleach'a. Może troszkę odrzucać, bo jest strasznie długie ale ogólnie ogląda się bardzo fajnie i na dodatek ciągle je robią, z tygodnia na tydzień nowy odcinek.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

sob sty 22, 2011 5:37 pm

Nie oglądam anime i jak leci to przerzucam na inny program, ale kiedyś podobała mi się "Tygrysia Maska", kreskówka dla ludzi o bardzo mocnych nerwach, w której główny bohater, zawodowy wrestler, toczy brutalne walki z przeciwnikami, które nierzadko kończą się ich śmiercią czy okaleczeniem. Poza tym dobry był "Kapitan Hawk", o chłopcu, który marzy by zostać piłkarskim mistrzem świata i
w końcu, dzięki swojemu talentowi, zdobywa ten tytuł wraz z reprezentacją Japonii
. I to jest prawdziwa s-f.

Tak, wiem że to jest oczywiste od początku. W trosce jednak o najmniej domyślnych widzów - ukrywam. I tak - wiem, że post wisi tu od stycznia i że mam świetny refleks.
Ostatnio zmieniony śr sie 10, 2011 8:46 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Albiorix
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2265
Rejestracja: pn gru 20, 2010 10:10 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

sob sty 22, 2011 10:19 pm

Cowboy beepop

Samurai shamploo (czy jakkolwiek sie to pisze)

Caly Miazaki (jakkolwiek sie pisze)

Moze jestem dziwny ale jak dla mnie ghost in the shell tez jest ok.

Ogolnie nie przepadam za anime ale te rzeczy byly nawet nawet.
 
Raysha
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt sie 09, 2011 9:51 pm

Polecane przez użytkowników - Anime

śr sie 10, 2011 7:24 pm

Seikon - jedyne anime, które śledziłam z zapartym tchem :-D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości