Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 15, 2010 12:17 pm

Jaki jest twój stosunek Ramel do systemów autorskich?
Czy będę mógł opisać swój system RPG, dołożyć do tego mechanikę Savage World i opatrzyć to znakiem "Savage World Fan"?
A co z konwersjami z innych systemów?
Wiecie jak wygląda sytuacja prawna?

Jeżeli duża liczba osób rezygnowała z gry w autorki z racji tego, że nie chcą znowu poznawać kolejnej mechaniki, która przyda im się na dwie sesje, czy nie otwiera to możliwości rozwoju dla systemów.

Jaka jest moja wizja.

Ludki, które spotykają się na RPGu, a mają jeszcze trochę czasu więc chcą zagrać w jakiś sesją trochę inną od poprzedniej, albo zafascynowani danym filmem postanawiają szybko wcielić się w postacie z niego. Stworzenia postaci Larry Luffera, lovelasa z gry Leisure Larry zajęło mi 10 minut, więc stworzenie postaci, kiedy mechanika jest już znana nie powinno zajmować dużo czasu.
 
Ramel

Re: Polska edycja Savage Worlds

pn mar 15, 2010 12:40 pm

Kasmizar, co do Fanowskich licencji, to wszystko jest na stronie PEGa opisane. Konwersje sa problematyczne, bo generalnie, moze sie przyczepic wlasciciel oryginalnej wersji, co sie juz zdarzylo (mimo iz konwersje byly fanowskie). Ja osobiscie w tej sprawie (konwersji oraz fanowskich gier) szykuje cos, ale bede tez potrzebowal pomocy w tej sprawie. Jezeli mozesz poczekac do srody, to bylbym wdzieczny.
 
Craven

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 15, 2010 1:37 pm

Musi poczekać. Przyznam, że też jestem trochę ciekawy tej kwestii.
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 15, 2010 1:50 pm

Jak sie poczuje lepiej, to postaram sie cos napisac wczesniej.
 
Craven

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 15, 2010 2:11 pm

Luz, chyba nikt nie ma gotowej gry i noża na gardle :P
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 15, 2010 2:12 pm

Mow za siebie :P
 
Awatar użytkownika
Savarian
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 70
Rejestracja: pn mar 30, 2009 9:59 am

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 15, 2010 3:58 pm

Do ja też się dołączę do grona oczekujących na odpowiedz w tej sprawie :)
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 15, 2010 6:22 pm

He he i ja :)
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

Polska edycja Savage Worlds

wt mar 16, 2010 12:28 am

Drogi Ramerze jeżeli czujesz buchające za twoich pleców ciepło, to już wiesz, że to oddechy tłumu oczekujących graczy.

Dzięki stronce dowiedziałem się, że wogóle taki znak istnieje, ale dzięki za niego. Oczekiwałem odpowiedzi Ramelowej i ją w środę dostanę. Złapałem się na tym, że czekam na nowe wiadomości na stronie wydawnictwa, więc nie będzie to dla mnie nowość :).

ps. Właśnie pojawił mi się błąd na stronie wydawnictwa. Nie mam nic oprócz Error establishing a database connection, oby to było chwilowe.
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

wt mar 16, 2010 8:43 am

Hm, strona dziala, ale cos od kilku dni robia wieczorami na serwerze, wiec moze to bylo przyczyna?

Poza tym, tak, ten oddech czuje juz od jakis kilku tygodni.
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

śr mar 17, 2010 11:49 am

W związku z wyjątkowo dużym zainteresowaniem fanowskimi projektami na SWEPL, bardzo prosiłbym osoby chcące coś takiego opublikować na licencji fanowskiej o kontakt ze mną, na mail: piotr @ wydawnictwogramel.pl . Przepraszam bardzo, że w takiej formie, ale doszliśmy do wniosku, że wolimy ustalić pewne szczegóły z osobami zainteresowanymi, a później coś ogłaszać.
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 11:49 am przez Ramel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

śr mar 17, 2010 12:24 pm

Witajcie Dzikie Światy.
Witajcie z powrotem zagubieni bohaterowie.
Powrócili królowie naszych światów.
Powróciliśmy razem.

Jestem bardzo uradowany tą wiadomością.

@Erpegis: Przeczytałem znowu Misjonaża. Ty także to zrób :)
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

śr mar 17, 2010 12:32 pm

[Skreśla dni w kalendarzu w napięciu na swój podręcznik...]

A w między czasie - czy mamy się wstepnie spodziewać Nemezis na wakacje? Jakieś zapowiedzi? Może jakaś drobna przygoda po drodzę się znajdzie? Na przykład, może Enc by zrobił konwersje Wakacji Marzeń na testy settingu? :wink:
Ostatnio zmieniony śr mar 17, 2010 12:33 pm przez wild beast, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

śr mar 17, 2010 12:45 pm

Encu pracuje mocno nad Nemezis, ale konwersja ktos sie zajmuje, tylko ze jest tez rownoczesnie zajety drukarniami. Ale pogonie go, w koncu sen jest dla slabych :)

Co do podrecznika. Nie chce podac dokladnej daty, bo jak podam, to na pewno sie nie uda. Jest wszystko w druku, ale to juz nie ode mnie zalezy. Wczoraj na przyklad popsula sie maszyna jedna, i nie moglem wyciac paru rzeczy. Jak ustalilismy, w drukarniach nie rzadza prawa Murphy`ego - one tam powstaja :)
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

Polska edycja Savage Worlds

śr mar 17, 2010 2:47 pm

Kasmizar: Ja robię co najmniej 4 rzeczy do Savage Worlds teraz, a o Misjonażu nie mam czasu myśleć. Wczoraj skończyłem pisać pierwszą przygodę do jednej kampanii, i jestem z niej dość zadowolony.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

ndz mar 21, 2010 6:32 am

Przeglądając forum PEG'a i czytając o przechodzeniu ze starych D&D na SW znalzłem bardzo ciekawy materił - Combat Survival Guide. Mam więc ciche pytanko - czy jest szansa ze zostanie przetłumaczony na Polski? Sądzę że moim graczom bardzo by ułatwił ogarniecie nowych zasad. :wink: A materiał jest króciutki, dużo roboty by wam nie dołożył. :razz:

EDIT: Przeczytałem też o Adventure Deck po agielksu, choc na poczatku myśląem ze to jakiś darmowy dodatek korzystający z klasycznej tali. Mimo wszystko, zawsze moge się spytać czy jest szansa wydania po Polsku? :wink:
Ostatnio zmieniony ndz mar 21, 2010 7:30 am przez wild beast, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

ndz mar 21, 2010 8:54 am

Combat survival guide jest po polsku, jak na razie jest w edycji limitowanej :)

Adventure deck - szansa jest, ale wszystko zalezy od PEGa. Mielismy (a nawet mamy) nowa wersje tego dodatku, z tym, ze jest opoznienie w wydaniu tegoz. A ja negocjuje obecnie, czy moge wydac cos zupelnie innego.
 
Awatar użytkownika
Hastour
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 3:24 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

ndz mar 21, 2010 10:01 am

Combat Survival Guide powinien być obowiązkowy dla każdego nowego gracza, a przed sesją należy zrobić z niego kartkówkę :) Od razu walka nabiera kolorów, jak gracze wiedzą, co mogą zrobić oprócz "to-ja-go-tnę".

No i Adventure Deck też jest świetny; jeśli to wydacie, pierwszy staję w kolejce do przedsprzedaży. W żadnej grze jeszcze takiego fajnego metagrowego dodatku nie widziałem. Negocjuj szybciej :)
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Polska edycja Savage Worlds

ndz mar 21, 2010 1:05 pm

Ramel pisze:
Combat survival guide jest po polsku, jak na razie jest w edycji limitowanej


Czyli po sprzedaży juz limitowanej, można spodziewać się go w wersji elektronicznej? Bo wolę nie kserwoac tylko swojego orginału, a dla każdego gracza się przyda. :wink:
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

ndz mar 21, 2010 1:30 pm

Tak, ale z tym w ed limitowanej jest jeszcze cos... ale to niespodzianka :)
 
Awatar użytkownika
raskoks
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 195
Rejestracja: czw paź 15, 2009 8:02 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

ndz mar 21, 2010 11:51 pm

tajemniczy ramel :P
a my wciąż czekamy na informacje o ukończeniu druku :P
 
Baldwin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 12:52 pm

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 22, 2010 8:29 am

Miejmy nadzieję, że najbliższa środa przyniesie nam odpowiedzi na te wszystkie pytania :wink:
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 22, 2010 8:40 am

Pamietajcie, ze do kwietnia jest jeszcze jedna sroda :) Ale ja sam bardzo licze na te informacje, w koncu teraz to juz wszystko zalezy od drukarni.
 
Awatar użytkownika
Hastour
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 3:24 pm

Re: Polska edycja Savage Worlds

pn mar 22, 2010 9:01 am

Ale jak przyjdzie z drukarni, to zaraz siadasz i wysyłasz, czy najpierw jakaś uroczysta premiera będzie?
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 22, 2010 9:15 am

Siadam, podpisuje, pakuje i wysylam. Uroczysta premiera ma sie odbyc u Was, na sesjach :) Pamietajcie, ze sama ksiazka to glowna czesc limitowanej, ale nie cala, wiec musze miec wszystko.

A i tak sie ciesze, ze nie drukuje w Chinach :)
Ostatnio zmieniony pn mar 22, 2010 9:16 am przez Ramel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 22, 2010 5:17 pm

Ramel - a można odebrać osobiście we Wro z autografem polskiego wydaffcy? ;)
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

pn mar 22, 2010 5:30 pm

Aye, mozemy dogadac sie przez maila - nie ma problemu.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

Polska edycja Savage Worlds

wt mar 23, 2010 6:50 pm

Pozostaje poczekać do jutra, co Ramel dla nas przygotuje. :wink:
 
Ramel

Polska edycja Savage Worlds

wt mar 23, 2010 7:47 pm

Cos szykuje, ale prosze o jedno - z przyczyn chorobowo-osobistych (po grypie zwyklej mam jelitowa), aktualizacja bedzie pozniej. Ale pamietam i dzialam.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Polska edycja Savage Worlds

wt mar 23, 2010 8:10 pm

Strasznie oficjalny ten list otrzymuje się po rejesteracji :) A dwie linijki potem już jesteśmy na "ty" :)
Osobiście mi to nie przeszkadza, ale może od wstępu przejśc na "ty" ?:)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość