Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

wt sie 19, 2008 10:41 pm

wiedzminberengar pisze:
tyle ze u mnie z anglikiem krucho i wolałbym po polsku


Lektura podręczników nawet ze słownikiem w ręku doskonale rozwija zdolności językowe. Zresztą pisane są one dość prostym językiem.
 
Awatar użytkownika
Turel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:00 pm

wt sie 19, 2008 11:03 pm

Tak mi szczena opadła że aż się zalogowałem.

Sting pisze:
Zresztą pisane są one dość prostym językiem.


Mistrzu, ucz mnie! Całe życie używam angielskiego, uważam, że znam go na poziomie CPE jeśli może nawet nie lepiej, a czegoś takiego o podręcznikach do nWoDa w życiu bym nie powiedział.
 
Awatar użytkownika
AD.ryan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 12:44 am

wt sie 19, 2008 11:26 pm

Turel pisze:
uważam, że znam go na poziomie CPE


Jeśli tak uważasz, to zrób certyfikat. Przyda się nie tylko do czytania podreczników, a Ty będziesz wiedział na jakim poziomie stoi Twój angielski.

Również jestem zdania, że nie trzeba wiele umieć aby czytać ze zrozumieniem podręczniki do Wodu. Wystarczą podtawy, chęci i dobry słownik.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

wt sie 19, 2008 11:35 pm

Nie mam CPE, a jakoś przebrnąłem przez więcej niż kilka podręczników.

Podejrzewam jednak, że każdy musi samemu sprawdzić, czy da radę. Warto przejrzeć quickstarty na stronie White Wolfa - one są pisane podobnym językiem.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

śr sie 20, 2008 12:33 am

Turel pisze:
Mistrzu, ucz mnie! Całe życie używam angielskiego, uważam, że znam go na poziomie CPE jeśli może nawet nie lepiej, a czegoś takiego o podręcznikach do nWoDa w życiu bym nie powiedział.


Well, nie ma chyba recepty. Im więcej czytasz, tym większy masz zasób leksykalny. Dla mnie podręczniki do nWODa nie są zbyt trudne.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr sie 20, 2008 9:45 am

Turel pisze:
Mistrzu, ucz mnie! Całe życie używam angielskiego, uważam, że znam go na poziomie CPE jeśli może nawet nie lepiej, a czegoś takiego o podręcznikach do nWoDa w życiu bym nie powiedział.

Pffft... Mimo nie-amerykańskiego języka i bogatego słownictwa WoD jest bardzo przejrzyście napisany. Nie-anglojęzyczni czytelnicy nie powinni mieć problemów, bo kontekst w 95% będzie widoczny jak na dłoni.
Hem... Turelu, radziłbym zwalidować swoje umiejętności językowe.

AD.ryan pisze:
Jeśli tak uważasz, to zrób certyfikat. Przyda się nie tylko do czytania podreczników, a Ty będziesz wiedział na jakim poziomie stoi Twój angielski.

Wbrew pozorom certyfikat nie świadczy o biegłej znajomości języka. Musielibyście zobaczyć co potrafią spłodzić wysoce certyfikowani tłumacze przysięgli.
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

śr sie 20, 2008 9:57 am

wiedzminberengar. Otóż tak jedyna osoba która wiedziałą cokolwiek o polskiej edycji i mogłaby ci powiedzieć coś na ten temat odeszła z tego forum. A większość forum jest nastawiona antagonistycznie do polskiego tłumaczenia. Ja na twoim miejscu bym zadał to pytanie na forum autoryzowanym przez wydawnictwo. Znajdziesz do niego link na stronie wydawnictwa. Miało problemy przejściowe ale już stoi na nogach.

Co do podręczników woda. Prostym angielskim one pisane nie są. Ja naprzykład szósty raz próbuje rozgryźć prometheana i ciężko . Już nie powiem o elementach które wypadało by przetłumaczyć żeby nie używać mage sighta i soul jara. A jest ich wiele. I wiele z nich powoduje problemy w tłumaczeniu. Dodatkowo w słowniku nie znajdziesz wiele rzeczy mitologicznych które w wodzie występują i to nie aż tak rzadko. Dlatego wod nie należy do systemów przystępnych językowo dla poczatkujących. W porównaniu naprzykład z takim dnd 4 ed.
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 11:55 am przez soul31, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr sie 20, 2008 10:17 am

soul31 pisze:
Otóż tak jedyna osoba która wiedziałą cokolwiek o polskiej edycji i mogłaby ci powiedzieć coś na ten temat została zbanowana.

Ciekawe dlaczego. Soul, spokojnie. Nikt nie będzie nastawiał nikogo negatywnie. Jak na razie padło jedynie stwierdzenie: podręczników nie ma, nie wiadomo kiedy będą, jak do tej pory wszelkich terminów nie dotrzymano. Włącznie z dodrukiem poprawionej podstawki.

soul31 pisze:
A większość forum jest nastawiona antagonistycznie do polskiego tłumaczenia.

No, nie bardzo jest do czego być nastawionym. Jeden podręcznik. Po tak długim czasie.

soul31 pisze:
Już nie powiem o elementach które wypadało by przetłumaczyć żeby nie używać mage sighta i soul jara.

Banał?

soul31 pisze:
Dlatego wod nie należy do systemów przystępnych językowo dla poczatkujących. W porównaniu naprzykład z takim dnd 4 ed.

Który składa się w 65% z rysunków. Ładnych, ale tylko rysunków.
 
Awatar użytkownika
Adira
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 08, 2008 11:47 pm

śr sie 20, 2008 10:52 am

MacKotek pisze:
Pffft... Mimo nie-amerykańskiego języka

Err, co? Amerykanie piszą po nie-amerykańsku? :wink:

i bogatego słownictwa WoD jest bardzo przejrzyście napisany.

Pewnie, zwłaszcza Promethean z jego alchemią i stylem, czy Mag. Bardzo lekko się czyta :?

Nie-anglojęzyczni czytelnicy nie powinni mieć problemów, bo kontekst w 95% będzie widoczny jak na dłoni.

Tak, zwłaszcza w zasadach. Bzdura.

Hem... Turelu, radziłbym zwalidować swoje umiejętności językowe.

Zwali... co? Radziłabym zajrzeć do słownika, nie tego angielskiego, panie Bynajmniej. :roll:

Wbrew pozorom certyfikat nie świadczy o biegłej znajomości języka. Musielibyście zobaczyć co potrafią spłodzić wysoce certyfikowani tłumacze przysięgli.

A jakiś czas temu wspierałeś pogląd, że przysięgli byliby niesamowitym pomysłem, w miejsce znających temat studentów. :?

MacKotek pisze:
soul31 pisze:
Otóż tak jedyna osoba która wiedziałą cokolwiek o polskiej edycji i mogłaby ci powiedzieć coś na ten temat została zbanowana.

Ciekawe dlaczego.

Panowie, czy przestaniecie wreszcie rozpowszechniać to kłamstwo, czy też mam waszymi osobami zainteresować moderację?

Nie, kolego. Bartosz Chilicki, znany jako Kastor Krieg, były szef działu WoD na Polterze, a obecny redaktor naczelny Oneirosa, nie został permbanowany z Poltera, tylko odszedł z własnej woli, zrażony wrogim nastawieniem lokalnych Internetowych Wojowników, prosząc administrację o skasowanie konta. Dlatego też wszystkie jego wpisy i artykuły są podpisane tak, jak są.

Owszem, był wcześniej krótko zbanowany, na tydzień, zgodnie z zasadami, za jakąś pyskówkę. Po tygodniu wrócił, pobył kilka dni i odszedł permanentnie, z własnej nieprzymuszonej woli. Rozumiem, że niektórym zacietrzewionym trudno to zrozumieć, jednak następna próba rozprzestrzeniania tego kłamstwa skończy się interwencją moderatora, obiecuję. Mam dość łgania o moich znajomych.
 
Anonim_1

śr sie 20, 2008 11:34 am

Adira pisze:
Panowie, czy przestaniecie wreszcie rozpowszechniać to kłamstwo, czy też mam waszymi osobami zainteresować moderację?

Zwrot "ciekawe dlaczego" nie może być kłamstwem.

Adira pisze:
jednak następna próba rozprzestrzeniania tego kłamstwa skończy się interwencją moderatora

Ciekawe - czepiasz się MacKotka, a to soul31 sugerował, że Kastor został zbanowany. Ciekawe jest też straszenie moderacją - na dobrą sprawę nie Ty a moderatorzy decydują, czy powinni interweniować, więc jeśli nie jesteś alter-ego Chaveza albo Drakera, spuść nieco z tonu.

Swoją drogą chciałbym przeczytać jakąś informację o puszczeniu do druku jakiegoś dodatku - najlepiej settingu, bo do wydania Changelinga albo Werewolfa na pewno nie zainteresuję się nWoDem. Mimo, że o mechanice słyszałem niewiele dobrego (jest lepsza od oWoD, ale wciąż powolna - to najczęstsze opinie, z jakimi się spotkałem), do Wilka czuję mocny sentyment, a Odmieńca jestem ciekawy - tyle, że nie aż w takim stopniu, by kupować te gry po angielsku.
 
Awatar użytkownika
Adira
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: czw maja 08, 2008 11:47 pm

śr sie 20, 2008 11:47 am

ShadEnc pisze:
Zwrot "ciekawe dlaczego" nie może być kłamstwem.

Treść stwierdzenia "został zbanowany" jest kłamstwem, to wyrażenie tylko popiera jego prawdziwość. Ergo, jest fałszywe. Ale fajnie się czepić, nie? :roll:

Ciekawe jest też straszenie moderacją - na dobrą sprawę nie Ty a moderatorzy decydują, czy powinni interweniować, więc jeśli nie jesteś alter-ego Chaveza albo Drakera, spuść nieco z tonu.

Primo: Jeśli moderacja nie szanuje własnego Regulaminu, to owszem, będzie się miała nad czym zastanawiać. Fakty są bezsprzeczne (Kastor nie został zbanowany, wciąż się powtarza jednak tę samą bzdurę), a co moderacja zrobi po zgłoszeniu, to już sprawa etyki modów. Owszem, mogą nawet olać sprawę, masz rację. Tylko, nie o mnie, ani o sprawie samo istnienie tej możliwości źle świadczy, wiesz?

Secundo: Wybacz, ale nie będziesz regulował mi tonu w jakim wypowiadam się na forum. Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałabym brać pod uwagę twoje zachcianki w tym zakresie. Oczywiście, możesz zaraportować mnie modom :wink:
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

śr sie 20, 2008 11:53 am

Przepraszam bardzo - pomyłka z tym zbanowaniem. Już edytuje post.

Mechanika nwoda wolna? Nie chce nikogo obrażać ale ci twoi koledzy to jakieś marudy którzy nie wiadomo czego by chcieli.

W owodzie walka wyglądała tak. Ustalenie puli , ustalenie st trafienia. Rzut na trafienie . Ewentualne ustalenie puli uniku. Zmniejszenie puli obrażeń o sukcesy w puli uniku. Ustalenie puli obrażeń zwięszonej sukcesami z puli trafienia i zmniejszonej sukcesami z puli uniku. Rzut pulą obrażeń. Wyparowywanie obrażeń. Zaznaczenie pozostałych sukcesów jako obrażenia.

Dodaj do tego akceleracje lub punkty szału i dosłownie szału można dostać. A i przerzuty

Walka w nwod.

Ustalenie puli. Rzut pulą. Przerzuty. Odjęcie sukcesów w rzucie jako obrażenia.

Nie wyobrażam sobie szybszej mechaniki pool based.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr sie 20, 2008 11:58 am

soul31 pisze:
Nie wyobrażam sobie szybszej mechaniki pool based.

Ja owszem. Z resztą, takiej modyfikacji używam. Wszelkie komplikacje wystarczy wyjaśniać liczbą sukcesów, która w standardowej mechanice ma tylko dwa stany - normalny sukces (1-4 sukcesy) i wyjątkowy sukces (5+).
 
Anonim_1

śr sie 20, 2008 12:09 pm

Adira pisze:
Treść stwierdzenia "został zbanowany" jest kłamstwem, to wyrażenie tylko popiera jego prawdziwość.

Kastor został zbanowany na 7 dni, więc to nie kłamstwo. Zwrot "ciekawe dlaczego" mógł się odnosić do jego zachowania przed tym banem a nie kwestii odejścia z Poltera. Ale oczywiście, łatwiej się przyczepić, dointerpretować i rzucić flamebaita. ;)

Adira pisze:
Primo: Jeśli moderacja nie szanuje własnego Regulaminu, to owszem, będzie się miała nad czym zastanawiać.

Nie jesteś wyrocznią w sprawie regulaminu. Możesz oczywiście sugerować, że Regulamin został złamany, ale do momentu wypowiedzi moderatora będzie to wyłącznie Twoja opinia. Opinia użytkownika, nie admina, nie moderatora.

Adira pisze:
Tylko, nie o mnie, ani o sprawie samo istnienie tej możliwości źle świadczy, wiesz?

Na moje świadczy. Regulamin zabrania celowego wywoływania sporów a w przypadku, kiedy rzucasz co chwilę flamebaita, będziesz traktowana raczej jako troll, niż wartościowy użytkownik. No, ale to Twoja sprawa, widocznie lubisz taki styl rozmowy.

Ja ze skargą do adminów nie polecę, potrafię się dostosować do takiego stylu prowadzenia rozmowy. :)

Adira pisze:
Secundo: Wybacz, ale nie będziesz regulował mi tonu w jakim wypowiadam się na forum.

Takoż i Ty nie reguluj tego, czym ma się zajmować moderacja a czym nie. Możesz nawet bluzgać po węgiersku, jeśli nikt nie będzie w stanie przetłumaczyć przekleństw na polski pewnie nawet ujdzie Ci to na sucho, pisać o bzdurach, kłamstwach, obłudzie i braku moralności u adminów/moderatorów, ale... Wiesz, śmiesznie to brzmi, jak dziecko w piaskownicy krzyczące na inne dzieciaki, że mają się bawić tak, jak ono chce.

P.S. Nie obraź się, ale... Naprawdę piszesz w identycznym stylu, co Kastor. :?

soul31 pisze:
Nie chce nikogo obrażać ale ci twoi koledzy to jakieś marudy którzy nie wiadomo czego by chcieli.

Mechaniki tak szybkiej, jak SWEX ;)

soul31 pisze:
Nie wyobrażam sobie szybszej mechaniki pool based.

Właśnie jest problem z tym poolem, rzucaniem większą liczbą kostek, liczeniem sukcesów... Nie wiem, oWoD krążył na granicy niestrawności, więc na pewno w nWoDzie jest lepiej, ale nie wiem, czy na tyle, by mógł konkurować np. ze SWEXem.
 
Awatar użytkownika
Panthera
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:21 pm

śr sie 20, 2008 12:44 pm

ShadEnc -

obawiam się, że został zbanowany i nie odpowiada mniej więcej implikuje to, że nadal ma bana więc nie może odpowiedzieć na pytanie. Bezczelnie więc poprę tutaj twojego "przeciwnika" ma racje... co gorsza uważam, że specjalnie jątrzysz problem i wznawiasz starą jak świat przepychankę... A wystarczyło nie reagować.
Ale ja wiem, Kastor sobie zasłużył na to by każdy mógł w dowolnym momencie się poczepiać jak nie tłumaczenia to Kastora, to tego że go nie ma [tłumaczenia] i bogowie wiedzą czego. I nie wiem jak inni ale ja w cała tę zabawę nie byłam zamieszana i aktywna na forum jestem od jakiś 4 czy 5 miesięcy i wiesz co mam dość słuchania o tym "co Kastor..." bo cokolwiek Kastor zrobił to co robią jego przeciwnicy tutaj dawno już to przerosło. I na prawdę nie trzeba 70 razy napisać, że tłumaczenie jest złe... kto ma zobaczyć, ze coś z nim nie tak sam zobaczy a reszta po prostu chce kupić podręcznik po Polsku.

To cut long story short... te wymiany są nudne. Z mojej strony w tym temacie to tyle.


A zapewne chcą po polskiemu, bo nie maja ochoty męczyć się wiele godzin ze słownikiem w ręku tylko po to by zastanawiać się czy naprawdę wszystko zrozumieli. Ja się cieszę, że są tacy ludzie, którzy stwierdzą, że rozumieją wszystko bo podręcznik napisany przystępnym językiem. Ja natomiast nie uważam by slang rpgowy po angielsku dla osoby nie mającej dużej styczności z angielskim był super przystępny... ale to tylko moje zdanie marnego anglisty.
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 1:21 pm przez Panthera, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Anonim_1

śr sie 20, 2008 1:00 pm

Panthera pisze:
ja wiem, Kastor sobie zasłużył na to by każdy mógł w dowolnym momencie się poczepiać jak nie tłumaczenia to Kastora, to tego że go nie ma [tłumaczenia] i bogowie wiedzą czego.

Śmieszna sprawa, bo do Kastora nic nie mam, jego tłumaczenia tym bardziej (podręcznika na oczy nie widziałem - no, może widziałem, ale nie czytałem) i do polskiej edycji się nie czepiam. Jeśli już, to komentuję wypowiedzi Adiry rozdrapujące sprawę bana/odejścia Kastora.

Panthera pisze:
na prawdę nie trzeba 70 razy napisać, że tłumaczenie jest złe

Gdzie napisałem, że tłumaczenie jest złe?
 
Awatar użytkownika
Panthera
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:21 pm

śr sie 20, 2008 1:08 pm

ShadEnc pisze:
Gdzie napisałem, że tłumaczenie jest złe?

Hm... nie wiem, a napisałeś gdzieś? Gdzie ja napisałam, że akurat ty to napisałeś?
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 1:11 pm przez Panthera, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Anonim_1

śr sie 20, 2008 1:10 pm

Panthera pisze:
Ja sobie zdaje sprawę, że fajnie jest wziąć całą wypowiedz osobiście

Wywal w takim wypadku, prosze, mojego nicka z początku Twojego postu.

Edit:
Panthera pisze:
Bezczelnie więc poprę tutaj twojego "przeciwnika"

Panthera pisze:
co gorsza uważam, że specjalnie jątrzysz problem

Panthera pisze:
ShadEnc -

Piszesz do wszystkich i stosujesz liczbę pojedyncza? Piszesz do wszystkich i zaczynasz posta od mojego nicku? Przestań kpić i zdecyduj się - kierujesz te słowa do mnie, czy do ogółu?

Jeśli coś odnosi się do mnie, zaznacz to proszę jakoś, bo jesli w jednym akapicie umieszczasz uwagi do mnie i do jakiejś nieokreślonej grupy osób, to chyba liczysz na jasnowidzenie forumowiczów. :)

Panthera - w takim wypadku mały PLONK ode mnie. Nie traktujesz poważnie swoich rozmówców, zatem nie warto z Tobą rozmawiać.
Ostatnio zmieniony śr sie 20, 2008 1:24 pm przez Anonim_1, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Panthera
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:21 pm

śr sie 20, 2008 1:12 pm

no to chomik, tak szybko zareagowałeś a ja wrzuciłam edycje. I nie nie, usunę początek odnosi się do ciebie.

ShadEnc - Myślałam, że nie zrozumiałeś czegoś ale widzę, że się myliłam. Tak więc stanowczy EOT bo przepychanka na temat przepychanki to faktycznie kpina.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr sie 20, 2008 1:20 pm

Pax Fandoma, moi drodzy (czy jak to by po łacinie było).

Nie ma sensu wykłócać się o to co kto komu i dlaczego. Tłumaczenia poza podstawką nie ma. Nie wiadomo kiedy będzie. Jeśli ktoś nie chce/nie może czekać, pozostaje alternatywa w postaci oryginału. Tyle. Bez stronniczości, same fakty.
 
Awatar użytkownika
Panthera
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:21 pm

śr sie 20, 2008 1:31 pm

MacKotek - ja próbuje tylko dać niektórym [tobie tyż ;)] do zrozumienia, że angielski nie jest aż taki łatwy i rzucanie ludziom, "ja przeczytałem to bez problemów i ze zrozumieniem" więc nie jest trudne, nie sprawi, że oni nabiorą lepszej sprawności językowej. Szczególnie, że taki super prosty tekst to nie jest.

I zgadzam się faktycznie bezsensu się kłócić kto zawalił i dlaczemu jest źle.

Poza tym całkiem fajnie by było mieć Polskie podręczniki. I tutaj duże ale trzeba mieć przede wszystkim do ISY. Zastanawia mnie takie postępowanie... kupujemy licencje, wydajemy jedną rzecz a potem mamy to gdzieś ale nikt inny nam licencji nie zabierze.... fajnie, tylko gdzie tu klient, ech. I tu cię cieszę z wygranych podręczników angielskich, nawet jeśli są ode mnie oddalone o.... jakieś 8000 km.

ShadEnc - nie rozmawiaj, fine with me :) Ale wcześniej sprawdź czy przypadkiem nie dostałeś tego o co prosiłeś w tym tekście który już zniknął z twojego wpisu ;) To tak zanim się całkiem obrazisz o to, że raz jesteś "przeciwnikiem" a raz "przeciwnikami" to tez apropos tak ważniej liczby mnogiej, która tam zawsze była. Podpowiem, przybyła spacja ;)
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr sie 20, 2008 1:41 pm

Panthera pisze:
MacKotek - ja próbuje tylko dać niektórym [tobie tyż Wink] do zrozumienia, że angielski nie jest aż taki łatwy i rzucanie ludziom, "ja przeczytałem to bez problemów i ze zrozumieniem" więc nie jest trudne, nie sprawi, że oni nabiorą lepszej sprawności językowej. Szczególnie, że taki super prosty tekst to nie jest.

Nie jest. Nie jest to żaden 'european pidgin inglisz'. Ale też nie jest tak straszliwie trudny. Ja zaczynając miałem problemy, mimo dobrej znajomości angielskiego. Ale to było lata temu i muszę przyznać, że w dużej mierze skok umiejętności językowych zawdzięczam podręcznikom do nWoDu. Warto się pomęczyć.
Dyskusja o podnoszeniu kwalifikacji językowych za pomocą Świata Mroku w oryginale już była. I raczej nikt nie zaprzeczy, że korzystanie z tekstów w języku obcym pomaga.

Panthera pisze:
I tu cię cieszę z wygranych podręczników angielskich, nawet jeśli są ode mnie oddalone o.... jakieś 8000 km.

Panie i panowie forumowicze... Robimy zrzutkę na przesyłkę do Bangkoku?
 
Awatar użytkownika
Panthera
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:21 pm

śr sie 20, 2008 1:49 pm

MacKotek - Zgadzam się, czytanie podręczników nawet z tym słownikiem w końcu zaowocuje tym, że nasze umiejętności się polepszą. Obcowanie z językiem zawsze jest dobre. Niestety niektórzy zanim coś osiągną raczej się zniechęcą bo na start może okazać się to za trudne. A nie każdy lubi się męczyć dla przyjemności. Heh ja do dziś pamiętam jak radośnie w ramach ćwiczenia na tłumaczenie tłumaczyłam RPGi a potem normalne teksty wydawały się tak przyjemnie zrozumiałe:)

I nie mówi mi o przesyłce, sprawdzałam ceny i niestety podręczniki nie są aż tak ważne, by tyle płacić... pfff. Jeszcze z dwa lata ;)
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr sie 20, 2008 2:40 pm

Panthera pisze:
I nie mówi mi o przesyłce, sprawdzałam ceny i niestety podręczniki nie są aż tak ważne, by tyle płacić... pfff. Jeszcze z dwa lata

Stąd moja inicjatywa. Moglibyśmy w ramach forum i redakcji zrzucić się na przesyłkę.

A tak OT, co ty w tym Bangkoku robisz?
 
Awatar użytkownika
Panthera
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:21 pm

śr sie 20, 2008 2:51 pm

MacKotek- toż to byłby szczytny cel! :)

Co robię w BKK myślę, że to już na tyle offtop, że zapraszam na Poltergwego bloga w celu pogadania albo pwke bo nas zaraz pogonią zaspani modowie. Ogólnie to uczę ;)... angielskiego, hehe.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

czw sie 21, 2008 8:53 am

Odbiegając od problemu bana Kastora.
Mam zdany certyfikat IELTS na poziomie 7.0 w 10.0 stopniowej skali co znaczy, że zdałem go lepiej o 0.5 niż wymagane, żeby móc studiować w UK medycynę. Od roku pracuję jako tłumacz dla firmy wynajmującej nas bankom, szpitalom i osobą prywatnym pomimo tego ostanie co mógłbym powiedzieć o podręcznikach do nWoDa to, że "czyta się je łatwo i przyjemnie w oryginale.
Oczywiscie da się je zrozumieć, ale nie na poziomie wystarczającym do pełnego wykorzystania zasad. Mechanika ma to do siebie, że często po polsku są problemy a jak są jakieś niejasności to słownik nie pomoże niestety.

Odpowiadając na pytanie wcześniejsze kolegi zainteresowanego wampirem, z tego co wiadomo podręczniki się piszą powoli termin wydania jest nieznany ale ja myślę, że nie wcześniej niż w 2009 patrząc na to co się dzieje w tym momencie.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw sie 21, 2008 9:24 am

Feniks pisze:
pracuję jako tłumacz dla firmy wynajmującej nas bankom, szpitalom i osobą prywatnym

Poprawiam teksty tłumaczone na tej zasadzie. <śmiech> Lepiej się nie wychylaj, bo oberwie ci się za kolegów po fachu. ;P

Feniks pisze:
Odbiegając od problemu bana Kastora.

Już dawno od niego odbiegliśmy. Z krzykiem "No nie, znowu?!?!".
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

pt sie 22, 2008 6:36 pm

Ale ja wiem, Kastor sobie zasłużył na to by każdy mógł w dowolnym momencie się poczepiać jak nie tłumaczenia to Kastora, to tego że go nie ma [tłumaczenia] i bogowie wiedzą czego. I nie wiem jak inni ale ja w cała tę zabawę nie byłam zamieszana i aktywna na forum jestem od jakiś 4 czy 5 miesięcy i wiesz co mam dość słuchania o tym "co Kastor..." bo cokolwiek Kastor zrobił to co robią jego przeciwnicy tutaj dawno już to przerosło. I na prawdę nie trzeba 70 razy napisać, że tłumaczenie jest złe... kto ma zobaczyć, ze coś z nim nie tak sam zobaczy a reszta po prostu chce kupić podręcznik po Polsku.

Panthero z całym szacunkiem jeżeli nie znasz sprawy, nie wypowiadaj się.
I jak to już Adira podkreśliła on NIE został zbanowany, tylko sam odszedł.

Jestem za masowym zamówieniem. :D
osobą prywatnym

Nie powinienem się czepiać, ale mości tłumaczu! :wink:
 
Awatar użytkownika
Panthera
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 1:21 pm

pt sie 22, 2008 7:07 pm

Myrkull - ależ nie, znam sprawę aż za dobrze [ stanowczo wiem o niej więcej niż bym chciała] potykam się o nią w każdym temacie... a wolałabym nie. Więc wybacz, że wypowiadam się na temat potykania się o daną sprawę. Bo nie twierdzę, czy ktoś ma racje czy nie albo o co kogo powinno się obwiniać.

Panthera, bez "całego szacunku", tak po prostu.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pt sie 22, 2008 9:08 pm

Mogę prosić o danie spokoju sprawie bana i nie oftopowania? Ktoś ma coś do napisania o polskiej edycji Świata Mroku?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości