Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kaworu92
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 585
Rejestracja: pt sie 25, 2006 5:05 pm

Polub artykuł w redakcji.

pn sie 12, 2013 8:13 pm

Częściej zwane "żebrojalkiejm". Temat, w którym wrzucamy artykuły, które uważamy za dobre i prosimy userów o "zalajkowanie" (zgodnie z nowymi regułami, artykuł musi być redagowany tak długo, aż 10 osób go polubi). Prosiłbym, by posty pisać w formacie:

Tytuł
Link do strony z wszystkimi wersjami

Tytuł: O Elfach Wysokiego Rodu i szkoleniu w używaniu wysokiej magii.
Link: http://polter.pl/artykulWersja/index/id/25943.html
 
Awatar użytkownika
revans
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 19, 2013 5:35 pm

Polub artykuł w redakcji.

pn paź 14, 2013 12:06 pm

Dzięki Xelloss sam właśnie chciałem to zrobić, po woli tracę cierpliwość, nie wiem czy tak dużej grupie osób się mój artykuł nie podoba, czy też po prostu nie chce im się (albo jest zbyt mało osob zwracająca uwagę na tego typu rzeczy) przeglądać tego działu.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Polub artykuł w redakcji.

pn paź 14, 2013 1:04 pm

@revans
W ogóle nie w tym rzecz. Wiem, że szef działu po prostu miał jakieś uwagi co do tego tekstu.

Ja mówiłem, że mogę pomóc przy redakcji, ale muszę mieć 100% pewności, że tekst jest akceptowalny. Przepraszam, że tyle to trwa - dam znać szefowi, by się ruszył.

Tak czy siak:
1. Tekst nie nadaje się na razie do publikacji czysto językowo [to da się poprawić].
2. Jeśli użytkownicy będą chcieli go puścić - nawet jak nie będzie dopracowany - to tekst się ukaże.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
dzemeuksis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: pt sty 25, 2008 6:37 pm

Re: Polub artykuł w redakcji.

pn paź 14, 2013 1:44 pm

To jest błąd procesowy, że bardziej opłaca się głosować nie na najnowszą (zazwyczaj pewnie najlepszą) wersję, tylko na tę, która ma najwięcej głosów (w omawianym przypadku to aż dwie wersje wstecz!)

Może należałoby sumować głosy oddane na wersje od najstarszej do najnowszej klepniętej przez autora i jeśli łącznie pęknie dycha, to publikować tę najnowszą. Teraz brakuje ledwie jednego głosu do publikacji wersji sprzed dwóch redakcji.

To jest tak bezsensu, że bardziej być nie może, bo praca dwóch kolejnych redaktorów (Kamulca i repka) pójdzie na marne.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Polub artykuł w redakcji.

pn paź 14, 2013 2:09 pm

To w ogóle nie jest problem, gdy mamy już wersję, która jest dobra i warta wrzucenia. Wtedy uzyskanie głosów jest proste, zapewniam.

Artykuł czeka z zupełnie innych powodów.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Polub artykuł w redakcji.

pn paź 14, 2013 4:46 pm

Przykładowo - bardzo źle się stało, że tekst zyskał lajki i poszedł. Jest w ogóle nie przygotowany do publikacji, nie przeszedł pełnej redakcji.

Autorowi pisaliśmy, że należałoby go jeszcze poprawić. Co do osób głosujących na tekst - sami możecie zobaczyć, że poszło tam sporo błędów, choćby edytorskich [tekst jest nieprawidłowo sformatowany]. Tak działa BNP, że macie oczywiście prawo głosować na niedopracowane teksty. Ale warto z tej możliwości korzystać rozsądnie.

EDIT: Cofamy tekst do redakcji. W wersji, która została puszczona, nie zostały uwzględnione nawet najbardziej bazowe poprawki. Nie możemy puszczać takich rzeczy na stronę [choćby dla dobra autora].

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pn paź 14, 2013 5:06 pm przez Repek, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dzemeuksis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: pt sty 25, 2008 6:37 pm

Re: Polub artykuł w redakcji.

wt paź 15, 2013 9:31 am

Czyli jest dokładnie tak, jak pisałem: błąd procesowy. W przypadku przekroczenia ustalonego progu publikowana powinna być najnowsza wersja (z klepniętych przez autora) a nie ta, która ma najwięcej głosów. (Tak, tak, wiem - to nie problem. Wszystko jest tip-top. Łubudubu, łubudubu... ;) )
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Polub artykuł w redakcji.

wt paź 15, 2013 1:21 pm

Ale ostatnia wersja też była zła. Poprawiłem tam może z jeden akapit. Twoje rozwiązanie zmieniało publikację tekstu nieakceptowalnego na fatalny. Tak źle i tak niedobrze.

Jeśli głosujecie na jakąś wersję:
- albo ją czytajcie, błędy widać przecież gołym okiem
- albo patrzcie, co napisali redaktorzy POD listą tekstów
- patrzcie, czy poszło zielone światło od osób redagujących

To pozwoli uniknąć takich problemów. A z naszej strony oczywiście powinna być tutaj większa aktywność szefa WFRP. Ale pojawiły się sprawy niestety niezależne.

Tak czy siak, revans - pamiętam o tym tekście.

Pozdro
 
Awatar użytkownika
dzemeuksis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 157
Rejestracja: pt sty 25, 2008 6:37 pm

Re: Polub artykuł w redakcji.

wt paź 15, 2013 3:41 pm

Tak źle i tak niedobrze.

Ale jednak zawsze lepiej, niż gorzej

Poprawiłem tam może z jeden akapit. Twoje rozwiązanie zmieniało publikację tekstu nieakceptowalnego na fatalny.

Zmieniłoby z gorszego na lepszy. Niech będzie, że w tym konkretnym przypadku z nieakceptowalnego na fatalny, ale w wielu innych przypadkach byłoby to ze słabego na dobry. Kluczem jest, że niemal zawsze byłaby to zmiana na lepiej - nawet, jeśli między wersjami poprawiony by został jeden przecinek.

Nie wierzę, że muszę to tłumaczyć, wręcz podejrzewam że mnie trollujesz. Tak, czy owak - róbta co chceta. Już raz kiedyś sobie obiecywałem, żeby nie doradzać Polteru - słowa nie dotrzymałem i mam za swoje.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: Polub artykuł w redakcji.

wt paź 15, 2013 4:36 pm

Zmieniłoby z gorszego na lepszy.

W taki relatywizm nie ma się co bawić. To zmiana z bardzo złego na zły. Nie publikujemy takich materiałów. :)

Nic nie trolluję. Ale tekst nie ma prawa iść z 90 błędami tylko dlatego, że to lepiej niż jakby szedł ze 100. To ślepa uliczka.

Pozdro

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości