Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Pomoc redakcji Sigilijskiej Śpiewki

ndz kwie 13, 2008 4:24 pm

Z wielką chęcią przyjmiemy teksty od tzw. "wolnych strzelców". Jeśli macie jakieś pomysły na artykuły, znaleźliście jakiś fajny temat na podstawie, którego możnaby stworzyć artykuł, a nie chciecie tworzyć go sami - poinformujcie nas o tym. Może to być jedno zdanie, ciekawy link lub krótkie opowiadanie. Zapewniamy, że nie zapomnimy o Was w podziękowaniach.

Jeśli natomiast ktoś chciałby dołączyć na stałe do redakcji SŚ - tak jak to dziś uczynił Planetourist (któremu serdecznie gratulujemy) - musi wiedzieć, że powinien oddać przynajmniej jeden tekst miesięcznie do naszego pisma.

Osoby zainteresowane którąkolwiek propozycją prosimy o zgłaszani się w tym temacie, postram się udzielić obszernych odpowiedzi na każde pytanie.
 
Awatar użytkownika
mattus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:53 pm

ndz kwie 13, 2008 11:59 pm

Ja z miłą chęcią mógłbym w miarę możliwości coś podrzucić, jednak w związku z tym, że z czasem na pisanie u mnie kiepsko, (nauka, a i sesje się prowadzi) to raczej na więcej niż 1 pracę miesięcznie liczyć nie ma co, jednak nie gwarantuję, że uda mi się posyłać jakiś tekst nawet w odstępie miesięcznym.

I mam jeszcze pytanie. Potrzebujecie jakichś konkretnych artykułów, czy mam sprawę pozostawić mojej inwencji twórczej? :razz:
 
Aureus

pn kwie 14, 2008 5:41 am

Nie mogę powiedzieć, że potrzebujemy Konkretnych prac,
ale też przestrzegam przed pisaniem takich rzeczy jak "Łzy".
Zalecam ukierunkowanie na prace typowo naśladujące dziennikarstwo. Jeżeli nie będziesz pewien, czy jakaś praca w ogóle ma zastosowanie - możesz przesłać np. Corrowi lub mnie PW z tematem lub zarysem pracy, a odpowiemy Ci, co o tym myślimy.

Co do szkoły i nauki - jak to podkreślił Corr; dwie osoby zaangażowane w gazetkę piszą matury, a dwie testy gimnazjalne. Nie jest lekko. : )

1 tekst na miesiąc/dwa i tak może być. Nie krępuj się i pisz. : )
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

pn kwie 14, 2008 7:30 am

Oczywiście muszą to być teksty nie opublikowane nigdzie indziej, a jeśli takie są ale Twojego autorstwa to podaj źródło. Nie twórz żadnych pomysłów na przygody (one powinny być zawarte w innych tekstach, wywiadach, ogłoszeniach itd.), tekstów mechanicznych, nie wymyślaj czarów, potworów, klas prestiżowych i nic w tym stylu. Śpiewka ma za zadanie odzwierciedlać klimat PSa.


Aureus pisze:
dwie testy gimnazjalne.

Trzy.
 
Awatar użytkownika
mattus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:53 pm

pn kwie 14, 2008 12:49 pm

Cubuk pisze:
Aureus napisał:
dwie testy gimnazjalne.

Trzy.


Cztery :razz:


Cubuk pisze:
Oczywiście muszą to być teksty nie opublikowane nigdzie indziej, a jeśli takie są ale Twojego autorstwa to podaj źródło. Nie twórz żadnych pomysłów na przygody (one powinny być zawarte w innych tekstach, wywiadach, ogłoszeniach itd.), tekstów mechanicznych, nie wymyślaj czarów, potworów, klas prestiżowych i nic w tym stylu. Śpiewka ma za zadanie odzwierciedlać klimat PSa.


No to jest oczywiste, mechaniczne sprawy tylko by popsuły klimat Śpiewki.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

pn kwie 14, 2008 2:06 pm

Jeśłi znasz Planescape możesz oczywiście napisać tekst do wykorzystania na sesji, tj. jakaś częśc informacji i PSie i tak dalej. Ale drobna rada - ustal to wcześniej z nami, bo może się okazać że coś takiego własnie powstaje, żeby nie było, że Twoja praca pójdzie na marne. :P
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn kwie 14, 2008 2:23 pm

Najlepiej skontaktuj się ze mną przez PW lub przez komunikator (1435002). Jestem na bierząco z wszystkimi pomysłami na prace, pracami itp., więc odpowiem Ci czy taki tekst aktualnie nie powstaje.

mattus pisze:
Ja z miłą chęcią mógłbym w miarę możliwości coś podrzucić, jednak w związku z tym, że z czasem na pisanie u mnie kiepsko, (nauka, a i sesje się prowadzi) to raczej na więcej niż 1 pracę miesięcznie liczyć nie ma co, jednak nie gwarantuję, że uda mi się posyłać jakiś tekst nawet w odstępie miesięcznym.

I mam jeszcze pytanie. Potrzebujecie jakichś konkretnych artykułów, czy mam sprawę pozostawić mojej inwencji twórczej?

Inwencja twórczo-dziennikarska. Jeśli nie masz czasu, wystarczy, że podrzucisz jakiś pomysł, któryś z redaktorów na pewno go rozwinie.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn maja 12, 2008 7:43 pm

Mattus co z tym tekstem? Zauważyłem, że egzaminy się dawno skończyły, a Twojego tekstu jak nie było, tak nie ma. Więc, co jest?!

Resztę użytkowników zachęcam do współpracy z nami, poprzez wysyłanie tekstów na mój mail (Corrick[at]op.pl lub godzierz[at]gmail.com). Każdy tekst będzie rozpatrzony, a autor dostanie propozycje poprawek od naszego Lorda Korektora Aureusa : P
 
Awatar użytkownika
mattus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:53 pm

pn maja 12, 2008 8:21 pm

Corrick pisze:
Mattus co z tym tekstem? Zauważyłem, że egzaminy się dawno skończyły, a Twojego tekstu jak nie było, tak nie ma. Więc, co jest?!


To jest, że mam ważniejsze sprawy od tekstu do SŚ. I nie myśl, że egzaminy to było moje jedyne zmartwienie. Zresztą na gg pisałem Ci, że tekst będzie najpewniej dopiero po 13 maja... więc o co te pretensje?
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn maja 12, 2008 8:24 pm

mattus pisze:
To jest, że mam ważniejsze sprawy od tekstu do SŚ. I nie myśl, że egzaminy to było moje jedyne zmartwienie. Zresztą na gg pisałem Ci, że tekst będzie najpewniej dopiero po 13 maja... więc o co te pretensje?

Dobra, mój błąd. Zapomniałem. Oficjalnie przepraszam.
A tymczasem... 13 maja już jutro, więc co z tym tekstem? :razz:
 
Awatar użytkownika
mattus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: sob lut 16, 2008 11:53 pm

pn maja 12, 2008 9:42 pm

Corrick pisze:
A tymczasem... 13 maja już jutro, więc co z tym tekstem? Razz


Dostaniesz go tak 14-15 maja. Tak na 99.9% :razz:
 
Marduk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: pt cze 09, 2006 11:53 am

pn cze 16, 2008 2:48 pm

Witam
Jeśli przydałaby wam się jakaś pomoc od strony graficznej -opracowanie prostego layoutu (choć w tym jakiegoś dużego skilla nie mam to mógłbym troche pomóc), czy illustracje. Coprawda zbyt wiele czasu nie mam, ale chętnie wspomógłbym ekspansję sfer.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn cze 16, 2008 3:15 pm

Marduk, odezwij się do mnie na GG bądź PW, zobaczymy co da się zrobić ;-).

Albo wiesz co? Pogadaj z Mind, może się podzielicie robotą, itp.
 
Awatar użytkownika
RatBlaster
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr gru 17, 2008 2:15 pm

pn lut 09, 2009 11:47 am

Panowie,
Dajcie znać jak podobają wam się rysunki do szóstego numeru Śpiewki. Poza tym podesłałem Torowi trzy utworki wierszowane mojego autorstwa (przyznaje luźno związane z Planescape) wraz z pomysłem na "Chwilę z poezją" w waszym periodyku -> Dajcie znać czy zostały przekazane i czy wam odpowiadają...
 
Aureus

pn lut 09, 2009 2:42 pm

Wypowiem się może nie do końca oficjalnie, ale w swoim imieniu.

Po pierwsze - dzięki za chęć pomocy, jest to bardzo cenne, że ktoś wyraża zainteresowanie. Ale nowy redaktor działu DnD totalnie nas ignoruje. Numer szósty niby jest napisany i złożony, niby czeka na reakcję ze strony redaktorów działu, ale czeka tak już z półtora miesiąca i kupa.

Wygląda na to, że zostaliśmy zepchnięci na margines. Zresztą brak jakichkolwiek śladów życia ze strony zarządu dotyczy nie tylko SŚ, ale też innych materiałów dotyczących Planescape'a. Niby Tor zakładał publikację jednego artykułu dotyczącego PS na miesiąc, ale dwie moje prace czekają na publikację od paru miesięcy. Jedna to NPC który otrzymał wyróżnienie w ostatnim Konkursiku, został zredagowany i miał pójść na stronę w czasie Bożego Narodzenia. Drugi, czysto Sigilijski NPC, w ogóle nie doczekał się opinii.

Słowem - nie wiem absolutnie nic. Nic się nie dzieje, nikt nic nie mówi, a deklaracja, że wstępny termin publikacji SŚ to początek lutego, skończyła się na słowach.

Skontaktuj się może z Corrickiem, byście byli w kontakcie. Niestety, z tego co wiem, on również nic nie jest w stanie zrobić, by skłonić redakcję do współpracy, więc mogę tylko mieć nadzieję, że będę miał jeszcze przyjemność z Tobą współpracować. Jeżeli chcesz, możesz swoje teksty przesłać na moje PW, a wkleję je na nasze wewnętrzne forum (obrośnięte pajęczynami, ale przynajmniej każdy działacz SŚ będzie miał do nich dostęp).

Podsumowując: bardzo dziękuję za aktywność, ale zjada nas biurokracja i brak zainteresowania "z góry". Zsu-Et-Am nie lubił efektów naszej pracy, ale był przychylny inicjatywie i chętny do pomocy. Teraz nie ma nic. Będziemy się kontaktować od razu, gdy sprawa stanie się klarowniejsza.

A jeżeli dział przestanie współpracować, to licz na to, że ruszy nowa wersja gazetki, oderwana tym razem od większych serwisów.

Pozdrawiam
Aureus
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pn lut 09, 2009 4:20 pm

Aureus pisze:
Skontaktuj się może z Corrickiem, byście byli w kontakcie. Niestety, z tego co wiem, on również nic nie jest w stanie zrobić, by skłonić redakcję do współpracy, więc mogę tylko mieć nadzieję, że będę miał jeszcze przyjemność z Tobą współpracować. Jeżeli chcesz, możesz swoje teksty przesłać na moje PW, a wkleję je na nasze wewnętrzne forum (obrośnięte pajęczynami, ale przynajmniej każdy działacz SŚ będzie miał do nich dostęp).

Yup, już ja ruszę TORa... ]:-> ;)
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

śr lut 11, 2009 2:03 pm

biedny zapracowany Tor ;)
 
Awatar użytkownika
LaMedusa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 19, 2008 8:39 pm

cześć

ndz maja 31, 2009 10:35 pm

Mogę zrobić grafy dla Was jak potrzebujecie kogoś od tej roboty:
http://dill17.deviantart.com/

Miłego oglądania
Pozdrawiam
La M.
 
Aureus

wt cze 02, 2009 8:08 pm

Nono, LaMedusa, nie ma, co ściemniać. Niektóre z Twoich prac są naprawdę imponujące. Zaciekawiły mnie zwłaszcza ilustracje z serii masek.

Odezwę się do Ciebie via mail.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości