Zrodzony z fantastyki

 
varghulf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 23, 2017 11:23 am

Pomoc w wytłumaczeniu umiejętności wycena

ndz kwie 23, 2017 11:33 am

Witam,
Tak jak w temacie proszę  o wytłumaczenie mi jak działa umiejętność/zdolność wycena  bo nie możemy się dogadać w ekipie co do zasady.
Jedni twierdzą ze np. kowal nie potrafi wycenić wartości zwierząt a tylko w swojej dziedzinie  ja zaś twierdzę, że mogę wycenić wszystko tylko z np większym minusowym modyfikatorem. Poza tym  jak  to  przedstawić  graczowi który wycenia i mu się  udaje jakieś widełki cenowe  czy chodzi  tu o jakość  przedmiotu. Jesteśmy dopiero na początku 
przygody z warhammerem i musimy  się  docierać ale  to jest  taka spora zadra w naszych przygodach więc  proszę o pomoc.
Dzięki. 
 
Awatar użytkownika
Olorin Rapidedge
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: sob mar 03, 2007 8:47 pm

Re: Pomoc w wytłumaczeniu umiejętności wycena

wt kwie 25, 2017 4:20 pm

Przytaczając angielską wersję z podręcznika:
"Użyj tej umiejętności w celu ocenienia wartości przedmiotów codziennego użytku, jak i rzeczy drogocennych, takich jak kamienie szlachetne, biżuteria, czy przedmioty związane z szeroko pojętą sztuką".
Także wobec oficjalnych zasad nie macie żadnych ograniczeń poza wymienionymi. Akurat wartość zwierząt o ile nie jest przedmiotem, o tyle zalicza się do "codziennego użytku" więc tutaj koledzy racji nie mają odmawiając kowalowi wiedzy na ten temat. Ale jeżeli chodzi o to, by na przykład kowal ocenił jakość gryfiego pióra skryby - to już takiej możliwości by nie miał.
Za to zna się na sztuce, potrafi wskazać co będzie wiele warte, a co jest szmelcem pospolitym na rynku. Generalnie wszystko co nie jest bardzo specjalistyczne (coś, z czym przeciętny StaroŚwiatowiec nie mógł mieć doczynienia w ciągu życia, jak np. jakość krasnoludzkiej broni, czy cena magicznych przedmiotów odpada) wchodzi w skład działania umiejętności Wycena.

EDIT: Tutaj bym osobiście przychylał się do podejścia z modyfikatorami lub czymś podobnym. Bo o ile przeciętny tropiciel z Wyceną nie ma prawa znać się na metalurgii szeroko pojętej, o tyle kowal mógłby mieć szansę wycenić krasnoludzką broń, bo mógł mieć z nią coś do czynienia. Z tym, że bardziej bym się skupił na faktach (np. czy rzeczywiście było wspominane, że ów kowal miał sporo do czynienia z krasnoludami), niż na domniemaniu i modyfikatorach. To już jednak osobista kwestia :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości