Zrodzony z fantastyki

 
OsA_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 26, 2010 6:20 pm

Pomocy! Potrzebuję... poszlak?

śr lis 20, 2013 11:22 am

Wraz z grupą wpadliśmy na pomysł, żebym "pomiszczował" jakąś jednostrzałówkę. Pomysł mam: dochodzenie w sprawie seryjnego mordercy. Mam (mniej więcej) pomysł na głównego złego, na jego zabójstwa i ofiary też. Brakuje mi jednak czegoś, co naprowadzi graczy na trop BBEG.

Krótko o sesji: gracze zostają aresztowani i oskarżeni o serię brutalnych morderstw (kojarzycie serial Mentalista? Morderstwa będą na poziomie Czerwonego Johna). Z rąk sadystycznego komendanta straży miejskiej uratuje ich piękna pani adwokat (w rzeczywistości sukub albo erynia). Ofiary to: młody akolita, który przypadkiem odkrył prawdziwą tożsamość seryjnego mordercy (zamordowano go gdzie indziej niż znaleziono ciało), miejscowy "dresiarz", co miał nieszczęście pobić morderce, strażnik miejski- był świadkiem jednego z morderstw.
Czerwony John zawsze zostawia swoją wizytówkę- uśmiechniętą twarz wyrysowaną krwią swoich ofiar.

Chcę, żeby BBEG był jakimś inteligentnym złym (może warblade-wampir? albo jakiś diabeł/demon). Mieszka w pobliskim zamku, skąd wyrusza na zarzynanie niewinnych w pobliskich wsiach (i czasem miasteczku). Tylko za Chiny ludowe, nie wiem jakie poszlaki dać graczą. Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł?
Acha- jakby to miało być ważne, PG będą na 10 lvl.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

Pomocy! Potrzebuję... poszlak?

śr lis 20, 2013 12:40 pm

Na 10 lvl graczy może być stać na jakieś zaklęcia wieszczące wiec mogą przejrzeć momentalnie aferę :)

Ale załóżmy, ze żal im pieniędzy :)

- świeżo malowane deski po których przeszedł morderca, zostawiając odcisk buta.
- albo brak odcisków butów wokoło zwłok tez będzie znakiem
- Nikt nie zwraca uwagi na zwierzęta, a te wiele mogą powiedzieć druidowi czy komuś z mową zwierząt :)
- Miejscowy lump który po 3 flaszkach widział kogoś noszącego zwłoki.
- może ktoś uskarża się, że handlarz sprzedał mu talizmany ochrony przed demonem/wampirem/czymś tam, a te zepsuły się/ popękały
- albo taki talizman u jednej z ofiar został zniszczony ale jest okopcony (uszkodził mordercę gdy ten go niszczył)
- miejsca znalezienia ofiar powinny pozwolić wyznaczyć okręg którego centrum jest zamek :)

każdy ślad sam w sobie nic nie da, ale zebrane powinny pozwolić coś ustalić.
 
OsA_88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 26, 2010 6:20 pm

Pomocy! Potrzebuję... poszlak?

ndz gru 01, 2013 3:41 pm

Serdeczne dzięki za pomoc. Sesja się udała, gracze raczej nie narzekali (pomimo, że trochę dużo czasu zajęło im "zebranie 4 liter w troki" i wyprawa do zamku BBEG, po tym, jak już wszystko zebrali do kupy- ale to może wina odrobine nie tak podanych informacji... nad czym będzie można kiedy indziej przy okazji jakiejś nowej jednostrzałówki poprawić).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość