Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
JesterRaiin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 5:05 pm

Pomostówki

wt maja 26, 2009 6:19 pm

Hejo !

Temat nie jest żadną rewelacją, a jedynie swobodnym błądzeniem po meandrach oceanu możliwości. :razz:

KULT jaki jest każdy widzi.
W zasadzie można zaryzykować stwierdzenie iż sam w sobie jest niedorobiony jako setting. No bo tak naprawdę co jest do roboty w tym świecie, skoro zdrowy rozsądek podpowiada iż najlepiej siedzieć na d*** i mieć nadzieje nigdy nie napotkać żadnego z architektów, kontrolerów, czy też konserwatorów Iluzji / Machiny.
Można się z tym poglądem spierać, ale można też go zaakceptować.

Co zatem począć z tym fantem ?

Crossover.
KULT nadaje się rewelacyjnie do bycia tłem innego systemu. Lata temu pojawiło się rewelacyjne skrzyżowanie KULTu i starego Świata Mroku. Kto czytał - wie, że to kawałek naprawdę niezłej roboty.
Swojego czasu słyszałem o krzyżówce KULTu i Cthulhu. Zdaje się, że na łamach nieodżałowanego czasopisma "Magia i Miecz" rozmawiano na ten temat porównując pewne punkty obu systemów. Nie wiem czy uzyskało to jakąś formę, czy też pozostało luźną koncepcją.
Systemy typu "Don't Rest your Head", "Little Fears", czy "Dead Inside" wydają się wprost stworzone do powiązania z rzeczywistością martwego boga.

Co z innymi możliwościami ? Kto słyszał o innych crossoverach ?

Słyszałem o połączeniu The Whispering Vault i KULTu.
Ktoś ze znajomych zastanawiał się nad wypadkową KULTu i Unknown Armies.
Osobiście przymierzałem się kiedyś do stworzenia pomostu między KULTem, a Warhammerem 40.000, ale guzik z tego wyszedł.
Jakiś maniak twierdził iż poprowadził przygodę do Solomona Kane z mocnymi odniesieniami do KULTu.

Co jeszcze ?
 
Awatar użytkownika
Parsifal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pt paź 26, 2007 12:22 am

Re: Pomostówki

śr maja 27, 2009 12:43 am

JesterRaiin pisze:
[b]

Ktoś ze znajomych zastanawiał się nad wypadkową KULTu i Unknown Armies.



Dla mnie bomba. Motyw starć pionków liktorów i archontów (szczególnie inspirująca w tej materii jest karcianka) jest genialny. Można z nich zrobić kulty zbliżone do natury Obecności, której (pośrednio) oddają cześć, np. neofaszystowski gang kultystów Netzaha, socjalistyczno-chrześcijańską, egalitarną bojówkę której guru objawia się Czarna Madonna etc. Ważne, żeby było malowniczo, a potem można urządzić sobie zwariowaną sesję z sekretną wojną Kultystów w tle.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość