Zrodzony z fantastyki

 
Marcin__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 294
Rejestracja: pt lip 12, 2002 11:49 am

pt paź 11, 2002 8:42 pm

Teoretycznie chyba mo¿na byæ ofiar± atonement. Wtedy naprawdê licz± siê tylko ograniczenia klasowe, a to jest szablon - czyli mo¿na chyba zmieniæ charakter, chyba, ¿e to dzia³a tylko na tubylców.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt paź 11, 2002 8:50 pm

<!--QuoteBegin-Marcin+-->
Marcin pisze:
<!--QuoteEBegin-->Teoretycznie chyba mo¿na byæ ofiar± atonement.(...)
<br />Poddaæ siê pokucie (atonement) nale¿y pragn±æ nawrócenia. Wiêc nie mo¿na zostaæ jego "ofiar±" w rozumieniu niechcianego efektu. <br /><!--QuoteBegin-Marcin+-->
Marcin pisze:
<!--QuoteEBegin-->(...)Wtedy naprawdê licz± siê tylko ograniczenia klasowe(...)
<br />Co najwy¿ej nie mo¿e byæ Paladynem, gdy¿ wymagany jest charakter nie-Dobry (mo¿e byæ Neutralny). Poza tym nie ma ograniczeñ. <br />Typowy Cieñ jest wyznawc± Shar - a typowy wyznawca Shar jest Z³y. Ale s± te¿ Neutralni...
 
Anonim_1

pt paź 11, 2002 8:51 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Przykro mi ,ale  z tego co pisze o Cieniach wnioskuję ,że paladyn Cieniem być nie może.Aby się nim stać trzeba bowiem przejść pewien rytuał, w którym wiąże się dana osoba z Planem Cienia w zamian za esencję dobra w swej duszy.
<br /> <br />Skąd te informacje? Wg mojego FR 3 Ed aby stać się Cieniem, należy poświęcić swą duszę (a nie jej "dobrą" część). Nie jestem pewien, jednak wydaje mi się, że połączenie z planem Cienia nie wyklucza łączności z Pozytywnym Planem Energii (w końcu Shadow Plane to nie Negative Energy). <br /> <br />Z drugiej strony, przy template Cieni napisano przy charakterze "always nongood"...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt paź 11, 2002 8:54 pm

Kiedy poruszy³em temat Dobrego Cienia spotka³em siê tylko z g³osami sprzeciwu. Wed³ug mnie mo¿e byæ - na przyk³ad Cieñ, który by³ Neutralny i co¶ spowodowa³o, ¿e zacz±³ s³u¿yæ Selune (i przy okazji zmieni³ charakter). I na przyk³ad jako Paladyn Selune walczy z innymi Cieniami s³u¿±cymi Shar.
 
Anonim_1

pt paź 11, 2002 9:03 pm

Powiem otwarcie - sam odgrywam w obecnej chwili dobrego Cienia. Zaczynałem jako neutralny, jednak z biegiem sesji charakter mojej postaci zmieniał się na zły. W pewnej chwili zyskała możliwość stania się Cieniem (wcześniej była tieflingiem), skorzystała z niej, cena była jednak zbyt duża. Z sesji na sesje moja postać się zmieniała. Zaczęła szukać sposobów na "usunięcie" template'a, jednak okazało się to (według mojego MG) niemożliwe. Po wielu perypetiach udało się mojej postaci "odzyskać" duszę, jednak Cieniem pozostała na zawsze. <br />Zmiany, które dokonały się w życiu mojej postaci (ustatkowanie się, ślub, narodziny córki, wsławienie się w Silver Marches w walce z Cult Of The Dragon), spowodowały złagodzenie jej osobowości. Obecnie jestem "pomiędzy" charakterem Neutralnym a Neutralnym-Dobrym, mój MG pozwoli mi na zmianę za kilka sesji.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt paź 11, 2002 9:29 pm

Informacja o tym ,¿e trzeba po¶wiêciæ dobr± czê¶æ duszy pochodzi z pierwszego monster manuala , gdzie by³ opisany Cieñ bardzo dok³adnie.Pisze tam wyra¿nie ,¿e po¶wiêca on dobro swej duszy. <br />Osobi¶æie bym nie pozwoli³ postaci zmieniæ z powrotem charakteru na dobry i zachowaæ template. <br />To tr±ci wybiegiem "mam moce z³ej postaci ale jestem dobry ,wiêc nie ponoszê konsekwencji"
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt paź 11, 2002 9:35 pm

Powiem tylko tyle: s± dobre mumie, dobre wampiry, dobre licze, dobre likantropy...
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt paź 11, 2002 9:43 pm

Ale ile ich jest w porównaniu do z³ych? <br />Tworzenia ka¿dego z nich jako dobrego przez gracza odbiera im nutkê egzotyzmu i czyni zwyczajnymi. <br />Poza tym posiadanie z³ego charakteru jest cen± za moc jak± siê uzyskuje. <br />Takie jest moje osobiste zdanie.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt paź 11, 2002 9:50 pm

A czy nie ciekawym eksperymentem bêdzie odegranie (dla tych którzy to uznaj±) przemiany duchowej takiego Cienia? Mo¿e rzeczywi¶cie stanie siê "dobry", ale nadal gdzie¶ bêdzie jego mroczna strona. Mo¿e nigdy siê od niej nie uwolni. Bêdzie go to mêczy³o, drêczy³o, ¶ni³o... A zachowanie innych w jego obecno¶ci? Mo¿e wiele osób bêdzie nieufnych w stosunku do niego, podejrzewa³o, ¿e tylko ukrywa swoje prawdziwe ja... <br /> <br />Wszystko zale¿y tylko od chêci MG i gracza...
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

śr paź 30, 2002 10:28 pm

WotC umie¶cili kilka ciekawych materia³ów, które s± tak¿e przydatne dla Cieni (i innych wyznawców Shar): <br />-Shadow Mind - klasa presti¿ówa dla psionów, którzy korzystaj± z shadow weave <br />-Subpsionics - subpsioniczne przedmioty i featy/atuty dla Shadow Minda
 
Darky
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pt cze 07, 2002 3:54 pm

czw paź 31, 2002 11:33 pm

jak wyobrazacie sobie przemiane w cienia? moaj psoatc oebcnie do tego dazy :-). <br /> <br />Chcialbym zebrac tu bibliografie materialow na temat shade'ow. Na poczatek podaje: <br />- Lords of Darkness - caly dzial o Shade <br />- FRCS - City of Shade i template
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

czw paź 31, 2002 11:58 pm

Ja dorzucê bibliografiê dla Cieni do poprzedniej edycji: <br />-Powers and Pantheons - opis kultu Eshodowa i samego Cienia <br />-Monster Compendium Annual IV - opis Cienia i rytua³u <br />-The Jungles of Chult - opis plemienia Eshowe
 
Anonim_1

pt lis 01, 2002 12:20 am

<!--QuoteBegin-Darky+-->
Darky pisze:
<!--QuoteEBegin-->jak wyobrazacie sobie przemiane w cienia? moaj psoatc oebcnie do tego dazy.
<br />Moja już zdążyła. Przemiana w Shade'a to nie taka przyjemna rzecz. Substancja palców przenika klawiaturę, ekran monitora jakoś sam z siebie się zaciemnia, ludzie dziwią się, że wokół mojego mieszkania zawsze jest zaćmienie słońca. Roślinki w domu zdychają... (trochę się zagalopowałem;-)) <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ale ile ich jest  w porównaniu do złych? <br />Tworzenia każdego z nich jako dobrego przez gracza odbiera im nutkę egzotyzmu i czyni zwyczajnymi..
<br />To tak, jakbyś powiedział, że Drizzt jest nieklimatyczną postacią. Dlaczego jedynie NPC mają się wyróżniać z tłumu? Egzotyczne jest właśnie granie dobrym Shade'm czy Drowem, wyłamanie się ze schematu. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Poza tym posiadanie złego  charakteru jest ceną za moc jaką się uzyskuje. Takie jest moje osobiste zdanie.
<br />Jak pisałem wcześniej - ceną jest utrata duszy, bycie złym to osobisty wybór.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt lis 01, 2002 12:29 am

Przemiana? Napewno nie jest przyjemna... do czasu :evil: . <br /> <br />Nagle do twojego cia³a zaczyna "przylepiaæ siê" materia cienia (shadowstuff), który zaczyna powoli przenikaæ do ka¿dego zak±tku cia³a. Wysysa z niego ca³e ciep³o i zastêpuje je grobowym zimnem. W ciele zachodz± tajemne przemiany - organizm ju¿ nigdy nie bêdzie taki sam. Ale nagle czujesz, ¿e twoja wewnêtrzna si³a ro¶nie, JESTE? NIEPOKONANY, JESTE? PANEM ?WIATA :evil: . <br /> <br />Ja to widzê w ten sposób 8) . <br /> <br /><!--QuoteBegin-Shade+-->
Shade pisze:
<!--QuoteEBegin-->(...)<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Poza tym posiadanie z³ego  charakteru jest cen± za moc jak± siê uzyskuje. Takie jest moje osobiste zdanie.
<br />Jak pisa³em wcze¶niej - cen± jest utrata duszy, bycie z³ym to osobisty wybór.
<br />1. Poprzednia edycja pozwala³a za pomoc± wisha posiadanie dowolnego charakteru jako Cieñ. Ja nie widzê ¿adnych przeciwskazañ, by nadal tego nie stosowaæ. <br />2. Aktualna i poprzednia edycja zak³ada typowo dowolny nie-Dobry charakter. Czyli Neutralne, Praworz±dne Neutralne i Chaotyczne Neutralne Cienie s± jak najbardziej zgodne z zasadami. Nie musz± byæ koniecznie z³e do szpiku ko¶ci.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt lis 01, 2002 12:30 am

Shade -byciem z³ym to nie wybór lecz konieczno¶æ, tracisz zdolno¶æ do kochania , wspó³czucia (prawdziwego nie za¶ ich namiastek).Ewentualnie zwalczasz uczucia nienawi¶ci i pogardy dla innych w sobie i zostajesz neutralny.Ale nie k³óæmy siê o to ,tym bardziej ¿e podzielam w zasadzie pogl±d Darklorda-Wish w zasadzie móg³by to zmieniæ. <br />A poza tym czy jest co¶ bardziej schematycznego ni¿ dobry drow w dru¿ynie i aha jeszcze ranger? <br />Taaak -tego jeszcze nie by³o 8) <br />Drizzt klimatyczny? He ,jak dla kogo.Dla mnie klimatyczne by³oby gdyby Thri-Kreeny rozerwa³y pana Drizzta na strzêby a on by je b³aga³ o lito¶æ he he.
 
Anonim_1

pt lis 01, 2002 12:36 am

Darklord: nie do końca. To zimno jest w człowieku (elfie, itd.) już wcześniej, a ciepło nie znika do końca... chyba, że sam będziesz tego chciał. Do tego dochodzi przemiana zmysłów, do niej najtrudniej jest się przyzwyczaić. ?wiatło wydaje się ciemnością, w czerni wszystko widać najlepiej. Shadow weave staje się niemal namacalny... <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->A poza tym czy jest coś bardziej schematycznego niż dobry drow w drużynie i aha jeszcze ranger?
<br />Jest. Krasnolud wojownik, Elf wizard, Halfling łotrzyk... <br />Nie spotkałem się do tej pory z osobą grającą Drowem Rangerem. A tym bardziej nie spotkałem Shade'a o charakterze dobrym...
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt cze 20, 2003 6:09 pm

Mnie się city of Shade kojarzy z filmem Independence Day, kiedy to nad głowami ludzi zawisł kolosalny statek kosmiczny obcej rasy. Najciekawsze jest początkowe pytanie "czego oni chcą?". Im dłużej w grze pytanie to pozostanie bez odpowiedzi (np. zaczną oni wykonywać pozornie nieskoordynowane operacje na całym Faerunie), tym bardziej shade`y będą wkręcające. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->No dobra ale co w przypadku, gdy po przemianie w Cienia z jakieś powodu stanie się Dobry (dlatego specjalnie użyłem słowa "nietypowy")? Można by się właśnie nad czymś takim zastanowić.
<br />BN - gość z kierownictwa shade`ów, który doradza Talmontowi: <br />nie frontalny atak, nie sojusz z Thayem, <br />nie zwaśnienie Heartlands i wkroczenie jako Armia Cieniona, <br />ale odbicie Haertlands drogą pracy pozytywnej, <br />np. <br />cofnięcie Life Drain na Anarouch i przysponsorowanie osadników, <br />wspieranie każdego, kto broni się przed phaerimami. <br />Taki BN nie byłby paladynem, ale pragmatykiem. Ludzie postrzegali by go jako dobrego. Mógłby być kimś w rodzaju ministra spraw zagranicznych i lidera mającej malutki kredyt zaufania u Talmonta frakcji Współpracujących. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->ktoś połączony z Negatywną Płaszczyzną Energii jest z gruntu zły. To samo można powiedzieć o połączeniu z Płaszczyzną Cienia. Są oficjalni bohaterowie, którzy są dobrzy a mieli/mają taką łączność. Jeśli będzie trzeba podam przykłady)..
<br />Proszę o przykłady. <br /> <br />Czy jest jakiś rysunek księcia Telamonta?
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt cze 20, 2003 6:54 pm

Percy ja bym doda³: <br />Og³oszenie powrotu Netherilu i chêæ przywrócenia Z³otej Ery ludzko¶ci i magii.Ochronê przed potworami i represyjnymi kultami dla ka¿dego osadnika... <br />Albo-po kiego diab³a atakowaæ zaludniony i przes±czony wrogami Fearun ? Zbudowaæ portale sk±d ekspedycje bêd± zbieraæ artefakty i atakowaæ phaerimów a miastem wylewitowaæ nad któr±¶ ¿yzn± i opustasza³± dolin± Maztici i rozpocz±æ budowê królestwa wolnego od wrogów. <br /> <br />PS:A propo "ID".O ile pamiêtam z artyku³u w "Nowej Fantastyce" tak du¿e lewituj±ce obiekty wywiera³yby na obiekty pod nimi olbrzymie ci¶nienie powietrza.Tak¿e wystarczy³oby tym miastem nadlatywaæ nad co¶ i zgniataæ go sam± obecno¶ci± :wink: Oczywi¶cie mówi±æ "realistycznie" :wink:
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt cze 20, 2003 8:53 pm

<!--QuoteBegin-Thomas Percy+-->
Thomas Percy pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]<!--QuoteBegin-Darklord+-->
Darklord pisze:
<!--QuoteEBegin-->kto¶ po³±czony z Negatywn± P³aszczyzn± Energii jest z gruntu z³y. To samo mo¿na powiedzieæ o po³±czeniu z P³aszczyzn± Cienia. S± oficjalni bohaterowie, którzy s± dobrzy a mieli/maj± tak± ³±czno¶æ. Je¶li bêdzie trzeba podam przyk³ady)..
<br />Proszê o przyk³ady.[...]
<br />Dobrzy bohaterowie po³±czeni z Negatywn± P³aszczyzn± Energii: <br />-Jander Sunstar - wampir <br />-Katarina - wampirzyca <br />-Laeral Silverhand - by³a pod wp³ywem Rogatej Korony Myrkula <br /> <br />Dobrzy bohaterowie maj±cy styczno¶æ z P³aszczyzn± Cienia: <br />-Caledan Caldorien - bard pos³uguj±cy siê magi± cienia i zamieszany w uwolnienie Króla Cieni (Shadowking), jego syn Kellen oddzieczy³ po ojcu talent i z tego istnieje niebezpieczeñstwo odrodzenia Króla - Caledan pragnie nie dopu¶ciæ do tego <br /> <br /><!--QuoteBegin-Thomas Percy+-->
Thomas Percy pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Czy jest jaki¶ rysunek ksiêcia Telamonta?
<br />Nie spotka³em siê z takim rysunkiem [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] .
 
Vordhuine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: śr wrz 18, 2002 12:45 pm

sob cze 21, 2003 1:00 pm

<!--QuoteBegin-ShadEnc+-->
ShadEnc pisze:
<!--QuoteEBegin-->Moja ju¿ zd±¿y³a. Przemiana w Shade'a to nie taka przyjemna rzecz. Substancja palców przenika klawiaturê, ekran monitora jako¶ sam z siebie siê zaciemnia, ludzie dziwi± siê, ¿e wokó³ mojego mieszkania zawsze jest zaæmienie s³oñca. Ro¶linki w domu zdychaj±... (trochê siê zagalopowa³em;-))
<br />ShadEnc <br /> <br />Czy mo¿esz mi dok³adnie opisaæ w jaki sposób sta³e¶ siê cieniem i jakie konsekwencje tego ponosisz ? Jak to dzia³a z dru¿yn±, z ludzmi w miastach i co tracisz po przemianie ? ( Tylko proszê o w miarê dok³adny opis :) ). <br /> <br />POZDRAWIAM
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

czw lip 03, 2003 2:00 pm

Pytanko: czy w teorii mo¿liwe jest, by cienmie kogo¶ openta³y (tak jak duchy czy cos takiego)? Chodiz mi tu g³ównie o sytuacjê, gdy dusze Netherilskich arkanistow nawiedza³y jak±¶ postaæ (tak jakby mia³a dwie osobowo¶ci), wspomagaly ja swoj± wiedz± i umiejêtno¶ciami. Te duchy zas dziala³y by z ramienia cieni, wiêc "wybraniec" mialby do dyspozycji ograniczonie zdolno¶ci cieni (widzenie w ciemno¶ciach, summon shadow, przemiana w cien itp.). I jeszcze jedno: czy cienie maja jaki¶ szerszyzwi±zek z Shar (np mog± dla kogo¶ wyprosiæ jej ³aski)? <br /> <br />Mam zamiar stwo¿yæ tak± postaæ, dlatego zastanawiam sie czy bedzie to zgodne z realiami ¶wiata (chodzi tu g³ównie o fakt naweidzenia przez duchy arkanistów)
 
Gryzlock__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 239
Rejestracja: sob mar 29, 2003 2:25 pm

czw lip 03, 2003 3:59 pm

<!--QuoteBegin-Raw+-->
Raw pisze:
<!--QuoteEBegin-->Chodiz mi tu g³ównie o sytuacjê, gdy dusze Netherilskich arkanistow nawiedza³y jak±¶ postaæ (tak jakby mia³a dwie osobowo¶ci), wspomagaly ja swoj± wiedz± i umiejêtno¶ciami. Te duchy zas dziala³y by z ramienia cieni, wiêc "wybraniec" mialby do dyspozycji ograniczonie zdolno¶ci cieni (widzenie w ciemno¶ciach, summon shadow, przemiana w cien itp.) <br />
<br />Nie wiem jak jest dok³adnie, ale je¶li mówisz o tych duchach co zginê³y w upadku Netherilu to wtedy to raczej niemo¿liwe, poniewa¿ ci co uciekli od zniszczenia dopiero potem zaczêli byæ przekszta³cani w cienie.
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

czw lip 03, 2003 4:09 pm

Ale skoro cienie d±¿± do odnowienia potêgi netherilu, to chyba dusze arkanistów netherilskich mog± z nimi wspó³pracowaæ (choæby jaka¶ ich czê¶æ). Jesli jednak taka kombinacja mo¿liwa nie jest, to czy cienie mog± w jaki¶ sposób nawiedzaæ ¶miertelnika (bo w pewnym sensie s± oni, albo przynajmniej byli, arkanistami i posiadaja t± wiedzê)? Mam tu na my¶li wszelkie formy telepatii czy ukazywania sie tej osobie.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

czw lip 03, 2003 5:14 pm

Po pierwsze moce Arkanistów juz nie działają, upadek Karsusa i śmierć Mystryl zmieniły Osnowę. <br /> <br />Po drugie Cienie działaja przez niewiedzę i ukrywanie swych celów, telepatyczny kontak lub jakakolwiek forma objawień jest dla niech nieprzydatna.
 
Halgir Rumunem Zwany
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 475
Rejestracja: pt cze 13, 2003 10:03 am

pt lip 04, 2003 10:36 am

Mam pytanie dot Cieni <br />Czy sa one w jakis sposob powiazane z Malaugrymami?? <br />Jesli tak to czy sadzicie ze obie te sily beda wspolpracowac w FR czy raczej podaza wlasnymi drogami?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt lip 04, 2003 11:10 am

<!--QuoteBegin-Halgir Seth+-->
Halgir Seth pisze:
<!--QuoteEBegin-->Mam pytanie dot Cieni <br />Czy sa one w jakis sposob powiazane z Malaugrymami?? <br />Jesli tak to czy sadzicie ze obie te sily beda wspolpracowac w FR czy raczej podaza wlasnymi drogami?
<br />Tylko tym, ¿e opieraj± swe moce na P³aszczy¼nie Cienia. <br /> <br />Wed³ug mnie bêd± raczej wrogo do siebie nastawieni, gdy¿ Malaugrymów nie zale¿y na dobrze Faerunu, Cieniom jednak w pewien sposób zale¿y na tym kontynecie (dlatego walczyli z phaerimmami).
 
Raw__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 205
Rejestracja: pn cze 30, 2003 10:25 pm

pt lip 04, 2003 1:40 pm

<!--QuoteBegin-Aragathor Roaringflame+-->
Aragathor Roaringflame pisze:
<!--QuoteEBegin-->Po pierwsze moce Arkanistów juz nie dzia³aj±, upadek Karsusa i ¶mieræ Mystryl zmieni³y Osnowê. <br /> <br />Po drugie Cienie dzia³aja przez niewiedzê i ukrywanie swych celów, telepatyczny kontak lub jakakolwiek forma objawieñ jest dla niech nieprzydatna.
<br />Nawet w wypadku gdyby ten "kto¶" by³ potomkeim w prostej linii jakiegos potê¿nego arkanisty? Wtedy chyba cienie wspomaga³y by go, a za nimi moze nawet Shar?
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt lip 04, 2003 9:36 pm

Nawet wtedy, podany przez ciebie przykład nasuwa jednocześnie pytanie czy ten ktoś jest jednym z Shadovarów (Cieni). <br />Jeśli tak, to jest najprawdopodobniej zdrajcą lub kimś komu na celach Cieni nie zależy. <br />Jeśli nie, to cóż Cienie nie interesują się pomniejszymi potomkami Arkanistów dawnego Netherilu.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt lip 04, 2003 9:51 pm

Aragathor-proszê ciê by¶ nie wprowadza³ w b³±d ludzi prezentuj±c w³asne pogl±dy jako dane z podrêcznika.Poniewa¿ akurat w tym przypadku mylisz siê ca³kowicie. <br />Oto co mówi dodatek Lords of Darkness na temat potomków dawnego Netherilu i Cieniach <br />LoD str 86 "Telemont has authorised Prince Aglarel to seek out and capture those precious few in whose veins the ancient blood of Netheril yet flows" <br />Jest te¿ mowa, ¿e tacy ludzie s± wyszukiwani i testowani aby sprawdziæ czy s± gotowi na transformacjê w Cieñ.
Nawet w wypadku gdyby ten "kto¶" by³ potomkeim w prostej linii jakiegos potê¿nego arkanisty? Wtedy chyba cienie wspomaga³y by go, a za nimi moze nawet Shar?
<br />W tym wypadku absolutnie mo¿liwe ¿e tak, id±c za przyk³adem LoD, który wyra¿nie stoi w sprzeczno¶ci z apodyktycznie narzucan± tez± Aragathora.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

pt lip 04, 2003 10:13 pm

Molobo twój cytat dotyczył osób porwanych przez Cienie (są to osoby młode lub słabe, nie posiadające środków do obrony przed takim porwaniem).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości