Zrodzony z fantastyki

 
Dumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:54 am

Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 11:04 am

Witam! Jeżeli wątek tego typu pojawił się już tutaj to bardzo przepraszam ale jestem tutaj nowy :(
Jestem mistrzem gry, prowadzę kampanię dla moich znajomych w systemie D&D 4.0 w settingu Forgotten Realms. Prowadzę ją od niedawna ale nie jest źle.
Przejdę do rzeczy aby nie przynudzać dłużej. Mianowicie jak napisałem w temacie poszukuję pomysłów na stworzenie lokacji dla moich graczy. Konkretnie to potrzebna mi jakaś stara, średniej wielkości opuszczona twierdza, z średnimi podziemiami zamieszkana przez jakieś tam stworki (to już sobie dostawię na potrzeby sesji dostosuję je do poziomu graczy i ich umiejętności walki). Znając moich graczy wiem, że będą chcieli ją wyczyścić i prawdopodobnie odremontować i w niej zrobić sobie własną twierdzę. Więc gdybym mógł to prosiłbym o ogólny zarys tej twierdzy no i jeżeli by się dało to jakieś szczegółowe plany na temat poziomów/komnat/pokoi no i rzecz jasna tamtych podziemi. Z góry dziękuję i pozdrawiam Dumek :)
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 3:54 pm

Poszukaj w mapach na stronie WotC. Możesz okiem rzucić np. na te.

Co do reszty Twojego pytania - nie liczyłbym na to, że ktoś napisze Ci przygodę, choć może ktoś podrzuci jakiś pomysł. W przypadku D&D jednak ciężko jednak o użyteczne rady, gdy nie podajesz co za drużyna, a przynajmniej jaki poziom.

Notabene istnieje dział D&D 4. ed.
 
Dumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:54 am

Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 3:55 pm

Dzięki za linki zaraz je zobaczę a co do przygody to ja mam pomysły tylko potrzebuję samą lokację.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 4:35 pm

Ale co rozumiesz pod słowem "lokacja"? Chodzi Ci tylko o mapę?

Przy okazji - tutaj masz mapy w wyższej rozdzielczości.
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 4:37 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Dumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:54 am

Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 4:50 pm

konkretnie chodzi mi o jakieś plany, mapy danej twierdzy. A gdzie będzie to już sobie jakoś ulokuję no i rzecz jasna poprowadzę do tego jakąś sensowną przygodę. Potrzeba mi jedynie planu całej zabudowy :)
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 6:54 pm

Trochę planów zamków jest tutaj. Zawsze możesz też poszukać dostępnych za darmo przygód, w których są mapki. Możesz spróbować z One Page Dungeon Contest (http://campaignwiki.org/wiki/DungeonMaps/One_Page_Dungeon_Contest) czy przygód do oldschoolowego Basic Fantasy (http://basicfantasy.org/downloads.html) - na przykład Morgansfort czy Castle D'Angelo.
 
Dumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:54 am

Re: Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 9:26 pm

Wielkie dzięki! Bardzo mi to pomogło :) Forum na prawdę bardzo pomocne a ludzie mili i pożyteczni :) Pozdrawiam Dumek :)
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 9:32 pm

Spoko :). Jak raz na jakiś czas dobry temat się trafia, to chce się odpisywać.
 
Dumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:54 am

Re: Pomysły na lokacje

ndz paź 14, 2012 10:36 pm

W międzyczasie narysowałem własny zamek. Mniej więcej jutro po południu jak tylko zeskanuję wrzucę jego plany tj. parter i piętro i liczę na waszą opinię na temat mojej pomysłowości i rad "co by można było dodać/zmienić :) Podziemia dorzucam leciutko przerobione z "Wizards'ów" :)

Podziemia zamku
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2012 11:06 pm przez Dumek, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Dumek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:54 am

Re: Pomysły na lokacje

pn paź 15, 2012 8:47 pm

Tutaj są moje szkice :) Jak każdy wie ksero to niewierny sprzęt i musiałem mój ręczny szkic poprawić leciutko na komputerze aby ogólny zarys był widoczny.

Parter, fosa a na niej most zwodzony

Pięterko - czegoś mi tu brakuje....hmmmm
Ostatnio zmieniony pn paź 15, 2012 8:50 pm przez Dumek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości